Vítejte při sledování 8. kola hokejové extraligy z pardubické arény, kde se dnes představí Piráti z Chomutova!
Domácímu Dynamu zatím v tabulce náleží 9. místo, Chomutov je až poslední 14.
V sestavě Pardubic chybí zraněný kanadský zadák Cardwell, naopak Chomutov hlásí zvučnou posilu: útočníka Radka Dudu.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Veselý (CZE) - Kis (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 085

0:00
1:10
Buly po pravé ruce pardubického gólmana Kacetla.
1:51
Závar u chomutovské klece, domácí kanonýr Sýkora nedokázal s pukem objet ležícího chomutovského brankáře Lukeše a ten nakonec přikryl puk.
3:53
Zakázané uvolnění domácích.
4:33
Pardubický Mandát zachytil nepřesnou nahrávku Pirátů, ale v brejku nebyl nebezpečný.
5:28
Nahození na Kacetla, ten přerušuje hru.
7:13
Dudovu ránu zachytili domácí obránci, vzápětí zkoušel Kacetlovu pozornost znovu.
8:38
Vondráček měl při odloženém vyloučení Chomutova dvě šance, ale v prvním případě přestřelil s tečí bránu a ve druhém mířil jen do Lukeše.
8:38
Vyloučen hráč Jank (Chomutov), 2 min. za krosček
8:58
Buly na útočné modré čáře Pardubic.
9:37
Tečovaný puk končí v ochranné síti za bránou Pirátů.
10:23
Budíkova střela nazdařbůh proletěla neškodně kolem Lukeše.
10:38
Hosté v pěti, během oslabení neměli vážnější problémy.
11:50
Kacetl zlikvidoval obrovskou příležitost Koblasy, kterého příhrou od zadního mantinelu vybídl Huml. Koblasa mířil po ledě mezi betony, ale na gólmana Dynama si nepřišel.
12:07
Vyloučen hráč Skokan (Chomutov), 2 min. za hru vysokou holí
13:46
Východočeši se marně snaží probít do útočného pásma, jejich přesilovka je zatím hodně rozpačitá.
14:07
Stejně jako minule se hosté s přehledem ubránili.
14:41
Wishart (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bubela a Dušek
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:0

Pardubičtí zavezli kotouč za bránu, Wishart si najel na nahrávku Bubely z rohu a táhlou střelou prostřelil Lukeše.
15:53
Agilní Duda se zkoušel prosadit bekhendem kolem obránce, to se mu nepovedlo, tak aspoň soupeři vzápětí naložil.
16:50
Puk nahozený Miromanovem před Lukešem dvakrát změnil směr, ale chomutovský brankáře nakonec úspěšně zasáhl pravým betonem.
18:27
Ofsajd Pardubic. Domácí moc nepouštějí Piráty před vlastní brankoviště, ti to proto často zkoušejí z dálky. Zatím bezvýsledně.
20:00
Dynamo má zatím mírnou optickou převahu, ale i Chomutov už měl nějaké možnosti vstřelit branku. Nejvíc byl v jeho dresu vidět "novic" Duda, který byl hodně aktivní hlavě v úvodních minutách zápasu.
20:00
20:43
Pirát Lukeš raději zastavuje puk po zdánlivě nevinném nahození od mantinelu.
20:55
Huml (Chomutov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Marjamäki a Tomica
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:1

Obrana Pardubic si špatně rozebrala hráče, Huml měl půl útočné třetiny pro sebe a bezpečně zavěsil po levé Kacetlově ruce.
21:59
Dvě střely Pardubic pleskly jen do zadního mantinelu.
22:01
Icing Chomutova.
23:08
Chomutovský Sklenář nahodil lehkou střelu na Kacetla, ten kotouč podržel ve výstroji. Vhazování v útočné třetině Chomutova.
24:23
Pardubický Poulíček zkusil dá gól po objetí brány, ale nebylo kudy, Lukeš si tyčku dobře hlídal.
25:34
Růžička (Chomutov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stránský
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:2

Chaos v obraně Dynama znamená druhou branku Chomutova. Růžička mladší si vyjel před bránu a nechytatelným švihem poslal puk "pod víko".
26:25
Úspěšně forčekujícího útočníka Dynama Treilleho zastavil v jeho výpadu ofsajd.
26:57
Vyloučen hráč Lukeš (Chomutov), 2 min. za hákování
Pardubický mladíček Kusý vybojoval další přesilovku. Trest za brankáře odpyká Marjamäki.
28:08
Stránský v brejku 2 na 1 neprostřelil Kacetla, domácí fanoušci si oddechli.
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:3

Piráti odskakují zásluhou povedené teče Růžičky. Bubela se vrací do hry.
30:07
Vyloučen hráč Čáslava (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
A může být hůř! Pardubický veterán Čáslava je dalším vyloučeným.
31:42
Piráti vpředu nebezpečně kombinují, ale ke kloudné střele se zatím nedostali.
32:07
Domácí jsou kompletní.
33:57
Lukeš chytá puk do lapačky po střele Perreta z pravého kruhu krátce po buly.
36:00
Pardubice nyní v útoku působí poněkud bezradně.
36:24
Ofsajd Pirátů.
37:16
Růžička mladší byl kousíček od hattricku - z dobré pozice na pravém křídle trefil levou tyč Kacetlovy brány!
38:25
Kontr 3 na 2 Pardubice nedotáhly, pak se na chvíli usídlily v útočném pásmu, ale jejich počínání ukončil touš v rukavici gólmana Lukeše.
38:49
Vyloučen hráč Knot (Chomutov), 2 min. za držení protihráče
39:12
Treille (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dušek a Bubela
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 2:3

Dušek našel zpoza brány mezi kruhy přesně Treilleho hůl, pro toho už nebyl problém poslat puk do sítě.
39:40
Wishart (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Svoboda T.
Stav zápasu Pardubice - Chomutov 3:3

Kanadský bek se dnes podobně jako chomutovský Růžička mladší prosazuje podruhé - tvrdou ranou od modré čáry.
40:00
Chomutov byl ve druhé třetině lepší, jeho hráči lépe bruslili i pracovali s pukem. Zaslouženě pak šli do dvoubrankového vedení. Dynamo se však nepříznivému vývoji vzepřelo v poslední minutě této části. Svoje góly vměstnalo do pouhých 28 vteřin a srovnalo na 3:3.