Dobrý sváteční podvečer z Olomouce všem, kteří před vánoční pohodou upřednostňují sport, jmenovitě hokej. V 18 hodin začne utkání mezí místními kohouty a mistrovskou Kometou Brno.
Domácí se nemohou spoléhat na svého nejlepšího střelce, Zbyněk Irgl stále chybí pro zranění. Navíc na MS 20 odjel i vytěžovaný bek Jakub Galvas. Zejména obrana domácích s mladíčky Podlahou a Hlaváčem dnes projde velkou prověrkou.
Kometa bude v brance sázet na Karla Vejmelku a také co do jmen nabitější kádr. Ovšem to, jak praví staré pravdy, v derby neplatí. Ostatně loni v březnu doma Hanáci vyprášili Kometu 7:2 a ta o pár týdnů později zvedla nad hlavu pohár pro vítěze extraligy.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 500

Vždy před vánočními svátky se vyrojí otázky zda v tuto dobu hrát či nikoliv. Dnešní zápas je vyprodaný a to i navzdory televiznímu přenosu, nicméně nemá v otázce svátečních zápasů to postrádá vypovídající hodnotu, protože vyprodáno bývá toto moravské derby v plecharéně pravidelně.
V tuto chvíli, nějakých 10 minut před úvodním buly, jsou sektory pro stání beznadějně plné. Lidé se vstupenkami na sezení však stále přicházejí a dosud je dost prázdných sedaček.
Ať už se zaplní či ne, atmosféra bude skvělá, oba kotle jsou našlapané stovkami bojovně naladěných fanoušků.
V sestavě Mory jsou tři teenageři, kromě obránců Matúše Hlaváče (17) a Tomáše Dajčara (18) ještě vyjede na led útočník Josef Podlaha (19).
0:00
1:10
První propagační střelu si za domácí připsal Ostřížek z velkého úhlu, na opačné straně poprvé zasahuje i Konrád a posílá puk do ochranné sítě.
1:31
Holec se na modré pěkně vyhnul obránci, pak se ovšem dostal do záklonu a už nedokázal vystřelit.
3:17
Velký zmatek před Vejmelkou, kterému se puk motal v brankovišti, nikdo z domácích ale nebyl schopný ho dorazit do sítě.
3:46
Do rozkleku musel i Konrád na druhé straně po akci druhého útoku Komety, o poznání čitelnější akci pro jistotu přerušil lapačkou.
4:37
Štencel našel na pravém kruhu volného Martina Erata, který ve výborné pozici mířil do horního rohu, Konrád ale zasáhl ramenem.
5:25
Staněk pálil hned po buly, a i když nepatří mezi ostrostřelce, díky dvěma tečím získal jeho pokus na nebezpečnosti a proletěl těsně kolem tyče.
6:33
Strapáč dostal puk mezi kruhy, postavil se mu ale na hranu, navíc tísněn obráncem nedokázal vyslat na Vejmelku víc než jen krotkou malou domů.
6:49
Ondřej Němec prudce nahazoval do ohně, Konrád ale dokázal puk hlídat po celou dráhu letu a bezpečně chytit.
7:30
Domácí akci dvou na dva vyřešil Holec střelou zápěstím, kterou Vejmelka bez problémů chytil.
11:28
Vyloučen hráč Mráz (Olomouc), 2 min. za sekání
12:26
Domácí se v oslabení dostali k brejku tří na jednoho, Laš volil střelu, jenže mu sklouzl puk z čepele a vyšla z toho neškodná střela.
13:11
To jsou věci! Burian v pokračujícím oslavení jel sám na Vejmelku, zkusil ho vymíchat, ale ujel mu puk. Chtělo by to od domácích trochu klidnější ruce...
14:39
Domácí už v plném počtu založili akci, na jejímž konci byla střela zápěstím Davida Ostřížka, obrana hostí ji ale srazila do ochranné sítě.
14:39
Vyloučen hráč Köhler (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
15:29
Jergl napřáhl k tvrdému golfu od modré, Vejmelka sebejistě kryje lapačkou.
16:01
Se Škůrkovou ránou měl Vejmelka plno práce jen aby ji vyrazil, vzápětí musel krýt i dorážku Jergla.
16:15
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Knotek a Mráz
Stav zápasu Olomouc - Kometa 1:0

Jergl se do třetice při jednom střídání prosazuje, otevírá skóre utkání a Olomouc využívá přesilovku.
18:01
Vyloučen hráč Schaus (Kometa), 2 min. za podražení
Ostřížek se po několika odrazech probil až před Vejmelku, kde ho podrazil Schauss
18:46
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Ostřížek a Škůrek
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:0

Tak to byla snadná práce pro Jana Knotka, kterému puk před prázdnou branku naservíroval David Ostřížek. Domácí využívají i druhou přesilovku.
20:00
Střely na branku v úvodní třetině: 15:10.
20:00
20:53
Holík vyzkoušel Konráda švihem z levého kruhu, olomoucký gólman sevřel puk mezi betony.
21:57
Mladičký Matúš Hlaváč přišel ve vlastní třetině o puk a málem z toho byla obrovská gólovka Komety.
23:07
Holík (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Süss a Štencel
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:1

Petr Holík se zjevil sám za obranou domácích a nájezd proměnil precizní střelou po ledě. Brno se dostává na kontakt.
23:37
Zaťovič mohl vzápětí vyrovnat, ale střelou z otočky mířil po ledě těsně mimo.
24:36
Další horko před domácí brankou, kde dorážel urostlý Dočekal.
25:47
Köhler (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Schaus a Štencel
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:2

Je vyrovnáno! Köhler tečoval puk těsně před Konrádem a ten neměl šanci.
27:12
Kometa pokračuje v tlaku, domácí se jen obtížně vymaňují z vlastního pásma.
27:32
Vyloučen hráč Podlaha (Olomouc), 2 min. za podražení
Kometa bude mít šanci dokonat obrat díky faulu Podlahy na Jana Štencela.
27:59
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Němec a Holík
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:3

Zaťovič tečí těsně před Konrádem zvedl puk pod víko a otáčí ve prospěch hostí! Kometě k tomu stačilo osm minut.
29:25
Vyloučen hráč Konrád (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Konrád mohl nechat puk Švrčkovi, místo toho ale odehrál puk tak nešťastně, že přeletěl plexisklo a je z toho další přesilovka hostí. Trest odsedí Bruno Mráz.
29:52
Cink! Jan Knotek v oslabení trefil tyč.
30:00
Holík (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Mueller a Zaťovič
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:4

Protiútok do nezformované obrany Mory proměnil ve čtvrtý zásah. To je strašidelná třetina domácích.
32:11
Kometa má dál navrch a sálá z ní pohoda z pozitivního vývoje zápasu. Naopak kohouti jako by vůbec nevěděli co chtějí hrát a nedostávají se prakticky ani na dostřel Vejmelky.
33:20
Další povedený zámek první lajny Brna, kterým zamkli kohouty v pásmu. Ti jen vyhazují a střídají.
35:10
Dobrá práce Ostřížka, který se zbavil svého obránce a pak hledal najíždějícího Tomečka. Jeho přihrávku ale zastavil brněnský obránce hokejkou na ledě.
37:27
Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Mráz a Laš
Stav zápasu Olomouc - Kometa 3:4

Domácí se vracejí do zápasu a to díky Ondruškově dělovce přesně k tyči.
38:25
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Jergl a Ostřížek
Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:4

Neuvěřitelné z čeho domácí vyrovnávají! Nahození Jergla ani nešlo na branku, ale Jan Knotek ho dokázal v krkolomné pozici tečovat tak šikovně, že končí za Vejmelkou.
39:47
Domácí znatelně ožili a snaží se euforie využít k dalšímu ohrožení Vejmelky.
40:00
Ve 2. třetině padlo 6 gólů, takže se nabízejí otřepané metafory o vánoční nadílce. To ale nestačí k popsání toho, co jsme mohli sledovat. Kometa ve 2. třetině předváděla o level kvalitnější hru a během deseti minut otočila na 4:2. Domácí byli bezzubí, přesto se dokázali zvednout a vyrovnat.
Střely na branku ve 2. třetině 6:11, celkem 21:21.
40:00
41:56
Ze třetí třetiny uplynuly dvě minuty a domácí se během nich podívali na druhou půlku hřiště tak na dvacet vteřin, jinak se hraje u nich v pásmu.
43:00
Skladaný se rozjel kolem pravého mantinelu až ke střele, Vejmelka schoval puk ve výstroji.
43:10
Jergl znovu vystrašil Kometu, Vejmelka si ale s jeho střelou poradil.
43:22
Na opačné straně si z druhé vlny najel Schauss a Konrádovi se vyplatilo si proti jeho střele zápěstím hodně povyjet a zmenšit střelecký úhel.
45:50
Gulaši dvakrát během střídání naložil Tomečkovi, pak ještě na hranici faulu atakoval Švrčka, nicméně sudí mlčí, takže úspěšné střídání brněnského obránce.
46:33
Domácí publikum se zlobí, protože Jergl byl evidentně hákovaný, pokračuje se ale v plném počtu.
47:52
Rušno před Konrádem, který ale dokázal nadvakrát schovat puk v lapačce před dorážejícími útočníky Komety. Zohorna odnesl svůj důraz nejspíš sekerou, protože se drží za zápěstí a s vyčítavým pohledem se obrátil na rozhodčího.
49:40
Nešťastný okamžik pro Martina Erata, který dostal pukem do obličeje a rozhodčí raději přerušili hru. Naštěstí nešlo o žádnou žádanku k zubařovi.
50:25
Tomáš Vondráček ve stoprocentní šanci, Konrád ale jeho ránu zblízka dokázal zázračně vyrazit.
50:59
Sudí spočítali na ledě šest aktivních Komeťáků.
50:59
Vyloučen hráč Střondala (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
51:04
Vyloučen hráč Mráz (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Z přesilovky uběhlo pět vteřin, když se držením na Ondřeji Němcovi provinil Bruno Mráz. Pokračujeme 4 na 4.
53:04
Domácí jen vyhazují puk do středního pásma v okamžiku, kdy se síly na ledě vyrovnávají.
53:30
Domácí jdou znovu do čtyř a opět je to Bruno Mráz, který se hodně diví za co že půjde ven. Není mu to ale nic platné.
Kometa posílá na led první lajnu, šest a půl minuty před koncem má ideální příležitost zápas rozhodnout.
53:59
Mueller sice napnul síť domácí branky, ovšem už ve chvíli, kdy sudí přerušili hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
Utkání oficiálně sleduje 5500 diváků, tedy vyprodáno.
59:16
Kometě se přesilovka zatím vůbec nedaří, nejprve zakázané uvolnění, teď ofsajd. Z početní výhody zbývá 44 sekund.
55:35
Domácí jsou v plném počtu.
55:52
Bruno Mráz už další vyloučení nepřidá, protože zamířil do šatny.
57:16
Rozhodnout mohl Martin Zaťovič, který z levé strany mířil dobře ke vzdálenější tyči, Konrád ale efektně chytil lapačkou.
57:47
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Jan Knotek vyhodil puk přes plexisklo a v nejméně vhodnou chvíli poslal domácí do čtyř.
58:47
Minuta přesilovky je pryč.
59:25
Neuvěřitelný zákrok Konráda při šanci Muellera, který z úhlu mířil do odkryté branky, olomoucký gólman ale dokázal snad rukou zastavit puk.
60:00
Třetí třetina skončila a je jasné, že body se budou dělit. Zatímco ve druhé části padlo šest branek, v té třetí žádná. Domácí střídali jen pět obránců ve snaze vybojovat aspoň bod, což se jim podařilo.
Střely na branku ve 3. třetině 5:10 naznačují, že blíže vítězství byli hosté.
60:00
Začalo prodloužení.
61:11
Jan Švrček nahodil od modré puk jako nabídku pro Buriana, který se však k teči nedostal a Vejmelka dorážku nepřipustil.
62:18
Ondrušek přejel s pukem celé hřiště a donutil Vejmelku k zákroku, takže vybojoval alespoň útočné pásmo.
63:25
Holík (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Erat
Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:5

Petr Holík je nakonec hrdinou dnešního utkání, když svým třetím gólem vystřelil Kometě druhý bod.
Nejlepší hráči utkání Jan Knotek - Petr Holík.

26. 2. 2023 17:00Kometa–Olomouc 3:0
11. 1. 2023 18:00Olomouc–Kometa 1:4
29. 11. 2022 18:00Kometa–Olomouc 1:0
16. 10. 2022 17:00Olomouc–Kometa 2:3
8. 3. 2022 17:20Olomouc–Kometa 2:0
2. 3. 2022 18:00Kometa–Olomouc 2:3
5. 12. 2021 17:00Olomouc–Kometa 0:2
17. 10. 2021 17:00Kometa–Olomouc 4:1