Rozbruslení končí. Za dvacet minut utkání odstartuje, stejně jako nový ročník hokejové extraligy.
Za ohlušujícího pískotu vstupují na led hráči Mountfieldu. Domácí hráče přivítali fanoušci zcela opačně.
Po české hymně už se jde na věc.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Svoboda (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 3 710

0:00
0:08
Orsava (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Cingel a Nedomlel
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 0:1

Uběhlo jen 8 vteřin a hosté jdou do vedení. Dlouhý pas přes půl kluziště dojel jako první Lukáš Cingel, který našel před brankou Jakuba Orsavu, jenž doklepl puk do sítě.
0:17
Vyloučen hráč Pýcha (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
1:14
Pavlík (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Orsava a Růžička
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 0:2

Drtivý nástup Mountfieldu pokračuje. V úvodní přesilovce vypálil od modré Filip Pavlík a jeho ostrá rána končí v síti.
3:15
Vyloučen hráč Sklenář (Hr. Králové), 2 min. za sekání
3:42
Pavlík (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 0:3

Radovan Pavlík unikl v oslabení, položil si brankáře Čiliaka a pohodlně zasunul do odkryté branky.
5:10
V pokračující přesilovce pálil od modré Martin Novák, ale Mazance neprostřelil.
6:21
Opaření Jihočeši se postupně probírají z drtivého úvodu soupeře. Prokeš se šikovně prosmýkl přes modrou, po jeho předávce pálil Beránek jen do brankáře soupeře.
7:13
Doležal s Voženílkem zatlačili na hradecké beky, teč druhého jmenovaného z mezikruží Mazance ale nezaskočila.
7:34
Vyloučen hráč Jergl (Hr. Králové), 2 min. za podražení
8:30
Doležal si obhodil obránce a vypálil, ale na Mazance si nepřišel. Záhy je hra přerušená, protože Karabáček skončil po souboji s Nedomlelem na ledě, spadla mu přilba a s krvavým šrámem odjel na střídačku.
9:11
Plášil (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Novák
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:3

První extraligový gól nováčka. Domácí využívají přesilovku, když Martin Novák zpětnou přihrávkou oslovil Karla Plášila, jehož tečovaná střela doskákala do sítě.
10:24
Povzbuzený Motor dál útočí, rána Romana Přikryla šla těsně nad.
11:55
Aréna si žádá druhý gól. Novák nečekaně oslovil Christova, kterého skvěle vychytal Mazanec, jenž se stihl přesunout k levé tyčce. Záhy pálil Beránek nad.
13:06
Vyloučen hráč Pavel (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
13:59
V této přesilovce se Východočeši zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
14:40
Vyloučen hráč Blain (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
15:12
Pavel je na ledě, začíná zkrácená přesilovka domácích.
16:29
Motor se díky Doležalovi a Voženílkovi dostal do slibných pozic, ale domácí tentokrát nezakončili. Pak se hra přerušila kvůli Šaldovi, který zůstal ležet na ledě. Ale bude zřejmě v pořádku.
16:40
Blain je na ledě, pokračuje se pět na pět.
17:07
Lev (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Perret a Hronek
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:4

Produktivní hosté využívají další brejk. Situaci dva na jednoho Jordann Perret vyřešil přihrávkou na Jakuba Lva, jenž tečoval kotouč mezi betony Marka Čiliaka.
18:13
Když se Jihočeši oklepali z úvodního šoku a hru vyrovnali, je to pro ně další komplikace. Naopak tříbrankové vedení dodává Hradci klid.
18:49
Obránce Pýcha vyrazil dopředu a hledal Holce, který ale zblízka Mazance neprostřelil.
20:00
Máme za sebou první třetinu. Hradec do ní vstoupil bleskově, po třech minutách vedl o tři góly. Pak se Motor zvedl, vyrovnal hru a snížil skóre. V závěru třetiny si ale hosté vzali tříbrankový náskok zpět.
Oba celky zpátky na ledě, za pár okamžiků odstartuje druhá část.
20:00
20:27
Po nepřesné rozehrávce brankáře Mazance se kotouče chopil Prokeš, jeho ránu gólman vyrazil k Jonákovi, který ale z úhlu minul.
21:10
Kevin Klíma upaloval sám na Čiliaka, který jeho zakončení na lapačku výborně vychytal.
23:33
Domácí kapitán Pýcha zaváhal při rozehrávce, nabídl tím šanci Smoleňákovi, jenž ale minul.
23:49
Vyloučen hráč Plášil (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
24:34
Smoleňák (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Orsava a Růžička
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:5

Pátý zásah Mountfieldu padá z přesilovky. Jakub Orsava z rohu kluziště našel před brankou nekrytého Radka Smoleňáka, jenž nadvakrát dotlačil kotouč do sítě.
24:48
Vyloučen hráč Jonák (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
25:40
Hradec má přesilovky sehrané výborně a je z nich hodně nebezpečný. Hronek vyslal nepříjemnou ránu na teč a Smoleňák se dral za dalším gólem. Tentokrát marně.
27:05
Hosté měli v přesilovce drtivý tlak, Motor však ošemetné situace přestál.
27:38
Vyloučen hráč Přikryl (Č. Budějovice), 2+10 min. za vražení na hrazení
29:34
Venkrbec mohl v oslabení snížit, ale střelu zblízka mu v poslední chvíli srazil jeden z obránců.
33:01
Dlouhá pasáž bez přerušení přinesla nadějné možnosti na obou stranách. Jihočeši se s aktuálním stavem nehodlají smířit.
33:46
René Vydarený se položil do odraženého kotouče, ale napálil jen Mazancovy betony. Následuje komerční pauza.
34:24
Vyloučen hráč Christov (Č. Budějovice), 5+20 min. za kopnutí
Vít Christov je vyloučen do konce utkání za údajné kopnutí. Z tribuny nic takového vidět nebylo, zlobí se domácí hráči i fanoušci. Ale sudí je neoblomný. Začíná dlouhá přesilovka hostů.
36:37
Vzhledem k výraznému náskoku se hosté nikam nehrnou a hrají dlouhou přesilovku ve velkém poklidu. Čiliak teď ani nemusel zasahovat.
38:20
Prospalův tým se teď dobře brání. Jedinou větší šanci měl Perret, ale z úhlu minul.
39:24
Christovův trest skončil, domácí přežili pětiminutovou přesilovku bez úhony.
40:00
Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, tu zaznamenal v přesilovce Smoleňák. Výrazný rozdíl ve skóre hru zklidnil. Emoce vyvolalo sporné vyloučení Christova do konce utkání.
Oba celky zpátky na ledě, jdeme na závěrečnou část.
40:00
41:46
Před brankou zůstal nekrytý Gilbert, ale přihrávku z rohu nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
43:00
Neuschlá kaluž za brankou Mountfieldu potrápila hradecké zadáky. Situaci vyřešil Mazanec, který přikryl kotouč.
43:14
Vyloučen hráč Šalda (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
44:20
Dlouho byli Jihočeši bez střely na branku v přesilovce. Pak to změnili Novák s Plášilem, jejich pokusy byly ostré, ale Mazanec je viděl a vyrazil.
46:39
Tlak domácích je platonický. Hradec zkušeně brání prostor kolem branky. A co projde, to odrazí jistý Mazanec.
48:59
Hra plyne rychlým spádem. Jedenáct minut je ještě dlouhá doba, ale Hradec je opravdu blízko vítězství. Motor se snaží alespoň o korekci výsledku.
50:44
Po delší době se hosté vydali dopředu. Kombinaci zakončila sražená střela Filipa Pavlíka, kterou Čiliak snadno stáhl.
51:09
Vyloučen hráč Klíma 34 (Hr. Králové), 2 min. za sekání
51:59
Několik vyhození a snadná obrana hostů v úvodu početní výhody Motoru.
53:08
Střelou po ledě chtěl překvapit Mazance střílející Daniel Voženílek, ale branku minul.
55:18
Po střele Karabáčka z úhlu zvedlo několik diváků ruce nad hlavu. Domácí útočník ale rozvlnil jen boční síť.
56:00
Vyloučen hráč Slováček (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
57:01
Na utkání dorazilo 3 710 diváků, což je aktuální maximální kapacita Budvar arény.
58:00
Přesilovka Hradce proběhla velice rozvážně, gól nepřinesla. Slováček je na ledě a zároveň se rozběhla poslední dvouminutovka dnešního utkání.
58:31
Vyloučen hráč Jank (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
59:01
I přes nepříznivý stav a porážku v úvodním zápase si fanoušci utkání a návrat do extraligy užili. I teď fandí a podporují svůj tým.
Otevírací duel letošní sezony hokejové extraligy vyhrál Hradec Králové 5:1. Na ledě Českých Budějovic měli hosté výborný nástup, už ve třetí minutě vedli 3:0 a pak si své vedení hlídali. Mountfield měl výrazně navrch, na Motoru byla znát narušená letní příprava.