Budějovičtí přivítají v dohrávce 12. kola Litvínov a půjde o souboj celků ze spodní poloviny soutěže. Oba celky ale vykazují velmi slušnou formu. Motor vyhrál tři z posledních pěti duelů, Litvínov ještě o jeden víc.
V domácí brance znovu nastoupí Marek Čiliak.
Nová posila Motoru Štencel z Vítkovic dnes hrát nebude, nenastoupí ani Indrák s Raškou, kteří klub opustili.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Úlehla (CZE) - Axman (CZE), Kis (CZE)

Hostům chybí řada hráčů jako jsou Honzík, Mahbod, Havelka, Gerhát, Válek, Svoboda či Kudla. Největší opory ale neschází.
Týmy už jsou na ledě Budvar arény, za malou chvíli začínáme.
0:00
0:39
První budějovickou útočnou akci zastavil ofsajd. Domácí nasadili svoji čtvrtou formaci na místo té první, zřejmě taktický záměr.
1:08
Vyloučen hráč Cibulskis (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
1:14
Hned po buly pálil ze své pozice Zdeněk Doležal, ale Godla si poradil.
1:41
Doležal si vyměnil puk s Pýchou, který střílel od modré čáry, ale puk se zbrzdil a došel k brankáři jen pomalu.
2:48
Domácí byli blízko vedení! Přikryl diagonálně nahrál Doležalovi, který napálil tyčku! Godla nic neviděl.
4:08
Jihočeši jsou nadále aktivní. Toman se probíjel dopředu, litvínovský gólman musel znovu do akce.
4:27
Vyloučen hráč Hanzl (Litvínov), 2 min. za podražení
4:32
Pýcha (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Forman a Přikryl
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 1:0

Motor jde zaslouženě do vedení. Hned po pěti vteřinách přesilovky a vyhraném vhazování vystřelil Pavel Pýcha a jeho střela zapadla do sítě. Godla toho opět moc neviděl.
5:02
Vyloučen hráč Žejdl (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
5:59
Už třetí přesilovku v úvodu utkání domácí nerozehrávají dobře. Pýchovu střelu tentokrát srazil spoluhráč Voženílek do rohu.
6:53
Dobrá pozice pro Tomana, který ale minul branku hostů.
8:05
Severočeši se naopak hledají a Čiliaka zatím vůbec neohrozili. Domácí na ledě dominují.
9:47
Teď tvrdě vypálil obránce Irving a domácí gólman musel vyrážet puk ramenem.
11:32
Christov se vydal dopředu, rána se mu nepovedla, ale Godlu víc zaměstnal následný odraz od mantinelu.
11:48
Litvínovští vyrovnali hru. Na šance zatím čekají, ale už srovnali obraz hry i agresivitu.
12:02
Po rychlé akci pálil z mezikruží Látal, ale Čiliak zatím drží čistý štít.
13:26
Převaha hostů trvá, ale z brejku mohl skórovat Beránek. Střelou ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
14:42
Na to, že hrají celky ze spodní poloviny tabulky, tak sledujeme první třetinu v opravdu vysokém tempu.
15:27
Motor se připomněl po delší době. S ranou Doležala od pravého mantinelu ale Godla neměl velkou práci.
16:25
Čiliak vychytal Hanzla i dorážku Látala a drží náskok domácích.
16:33
Vyloučen hráč Toman (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
16:33
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
17:08
Litvínovská přesilovka nakonec netrvala ani vteřinu, Hübl byl vyloučen za dvě špatná vhazování. Pokračujeme 4 na 4.
18:05
Motor po delší době chvíli zůstává na puku a trochu odpočívá po těžkých minutách v obraně.
18:39
Litvínov ještě nevzdává snahu o vyrovnání stavu v první části.
20:00
Je za námi první část, Motor po ní vede 1:0 díky raketovému vstupu do zápasu. Pak už ale hráli hlavně hosté, Čiliak ale podržel domácí.
Jdeme na druhou třetinu.
20:00
20:49
Hosté jeli hned dva na jednoho, Jarůšek ale nechal vyniknout blok Allena.
21:36
Na druhé straně pálil od modré Plášil, Godla s problémy vyrazil.
22:09
Domácí Toman se dral do rychlého útoku, ale rozhodčí odpískali ofsajd.
23:28
Prokeš (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Jonák a Vydarený
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:0

Jihočeši využili moment překvapení a špatného střídání hostů a vedou 2:0. Vít Jonák křížnou přihrávkou našel volného Radka Prokeše, který udělal dva kroky do pásma a ranou pod horní tyčku nedal šanci Godlovi.
24:08
Dobrá práce Suchánka v ofenzivě, dokázal dostat puk do brankoviště, kde ale domácí byli v převaze.
25:25
Domácí mohli znovu dopředu, Holec se ale nerozhodl pro přihrávku ve správný čas a následná střela bekhendem byla slabá.
25:32
Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
25:52
První početní výhoda hostů se rozjíždí pomaleji, Litvínov ale zůstává v útočném pásmu.
26:31
Pýcha odpaluje kotouč daleko pryč, chvíle klidu pro domácí.
27:21
Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Irving
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:1

Domácí reklamovali faul na Plášila, ale o puk přišli a sudí nepískali. A tak Irving připravil pozici pro Patrika Zdráhala, který snižuje.
28:59
Jihočeši soupeři snížení darovali a teď jsou opět na tahu, aby ukázali něco směrem dopředu.
30:38
Dlouhá pasáž bez přerušení pokračuje, hra se přelévá z jedné strany na druhou.
31:04
Až teď po nahození Allena puk ukryl v lapačce Godla a přerušuje hru.
31:24
Allen (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Karabáček a Toman
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:1

Motor si bere zpátky dvoubrankové vedení. Karabáček byl důrazný před brankou, dvakrát dorážel a jeho druhý pokus doklepl do sítě Conor Allen.
32:38
Domácí mají komfortní pozici a uvidíme, s čím přijde soupeře.
34:58
Látal pálil z levé strany, mířil pod břevno, ale minul. Záhy slovenský gólman podržel tým při pokusu Šticha.
37:02
Prospalův celek se snaží dohrát druhou třetinou už bez další inkasované branky co nejdále od své třetiny.
38:16
Rozhodčí neodpískali zakázané uvolnění a nabídla se šance pro hosty. Fronk se dostal k dorážce do prázdné branky, ale Čiliak skokem k tyčce vzal soupeři snížení.
38:28
Vyloučen hráč Zygmunt (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
40:00
Jihočeši vedou o dvě branky po druhé části. Tato třetina byla vyrovnaná, domácí v ní měli mírně navrch a jsou blíž triumfu. Ale ještě zbývá 20 minut do konce základní hrací doby.
40:00
40:52
Zbytek přesilovky Motoru nevyšel, ale u kotouče domácí zůstávají.
41:38
Dnešní utkání je 700. v české extralize pro domácího veterána René Vydareného.
42:42
Dravý průnik Látala vyřešil zkušeným rozklekem Čiliak.
44:32
Domácí útočníci propadli a Litvínovští šli tři na dva. Lukeš si vylepšil pozici, ale následně vystřelil nad branku.
45:46
Verva útočí, ale domácí dobře brání. Pozičně Motor hraje teď velmi dobře.
46:30
Dlouhé období bez šancí ukončil Toman pasem na Villeho, který ale v kleče a v tísni nedokázal pořádně zakončit.
48:05
Po zaváhání domácí obrany zpoza branky přihrál Pospíšil na Lukeše, kterého ale z výhodné pozice vychytal Čiliak.
48:29
Motor šel do brejku, Forman zakončil střelou do Godlovy lapačky.
48:43
Hosté se radují z gólu. Po Žejdlově nahození Petružálek připravil pozici pro Martina Látala, který dorazil puk do sítě.
48:43
Ještě se ale zkoumá video, protože Petružálek byl na hraně brankoviště při zakončení Látala.
48:43
Gól neplatí! Petružálek stál v brankovišti.
49:44
Pro Jihočechy je to velké varování, pro Vervu naopak motivace ještě zápas nevzdat.
50:39
Hosté jsou nadále aktivní, Motor zůstává sevřený v obranné ulitě.
51:12
Prospalův celek je hodně pasivní. Zatím mu to vychází, ale na Motoru je vidět strach o výsledek.
52:23
Chvíle oddechu pro Motor po zakázaném uvolnění soupeře.
53:26
Fronk (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hübl
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:2

Tento gól už platit bude. Domácí si mysleli, že je signalizovaný ofsajd. Tak tomu ale nebylo, Pýcha přišel o kotouč a Jiří Fronk z nájezdu propasíroval puk mezi Čiliakovy betony.
55:11
Teď se ale domácí dostávají chvíli pod kontrolu, Litvínov vyhodil dvakrát na zakázané uvolnění.
56:43
Forman pro domácí získal možná půl minuty v útočném pásmu a odvádí pro tým cennou práci.
57:30
České Budějovice hrají aktivně a vůbec nepouštějí soupeře k puku.
57:55
Vhazovat se bude v útočném pásmu Litvínova, Godla je na střídačce.
57:55
Litvínov si bere oddechový čas.
58:16
Vyloučen hráč Žejdl (Litvínov), 2 min. za podražení
Velký problém pro hosty po faulu Žejdla.
58:55
Motor drží kotouč v útočném pásmu a hraje na jistotu.
59:24
Vydarený (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 4:2

Je rozhodnuto! Litvínov znovu sáhl ke hře bez brankáře, Doležal prázdnou branku ještě minul, ale René Vydarený svůj 700. start korunuje gólem.
59:54
Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 4:3

Hosté ještě snižují, František Lukeš se trefuje od modré. Hosté mají 6 vteřin na vyrovnání.
Jihočeši přetlačili Litvínov 4:3 v poměrně divokém zápase. Oba celky měly pasáže, kdy měly navrch. Nakonec si šli víc po vítězství.

29. 1. 2023 15:30Litvínov–Č. Budějovice 1:0
22. 12. 2022 17:30Č. Budějovice–Litvínov 2:5
1. 11. 2022 17:30Litvínov–Č. Budějovice 6:4
20. 9. 2022 17:30Č. Budějovice–Litvínov 6:3
25. 2. 2022 17:30Č. Budějovice–Litvínov 1:6
11. 2. 2022 17:30Litvínov–Č. Budějovice 3:4
26. 11. 2021 17:30Litvínov–Č. Budějovice 3:2
3. 10. 2021 17:00Č. Budějovice–Litvínov 0:3