V Budvar aréně probíhá rozbruslení před utkáním.
Jihočeši už ztratili šanci na postup do play off, ještě teoreticky mohou předběhnout třináctý Zlín.
Olomouc je dvanáctá a toto místo už jí zřejmě zůstane až do konce základní části. Na jedenáctý Litvínov ztrácí 11 bodů, na třináctý Zlín má náskok 13 bodů.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Horák (CZE) - Ganger (CZE), Klouček (CZE)

Na budějovické střídačce poprvé bude mladý druhý brankář Štěpán Maleček.
Hosté se musejí obejít bez zraněných hráčů Navrátila, Kucsery či Máchy. Motoru schází Francouz Ville.
Oba týmy jsou na ledě, za pár vteřin začínáme.
0:00
0:26
První střelecký pokus z hole Petra Strapáče ukryl Strmeň v lapačce.
2:10
Začalo se svižně, Alderson z úhlu zkusil překvapit brankáře soupeře, ten byl pozorný.
3:03
Velké zmatky v budějovické třetině. Několikrát byl kotouč volný v mezikruží, domácí horké chvilky zvládli.
3:29
Aktivní Strapáč snadno objel Doležala, Strmeně ale neprostřelil.
4:47
Po skrumáži se kotouč dostal k Vydarenému, s jehož pokusem ale Lukáš neměl problém.
6:01
Hanáci dlouhé vteřiny vozili kotouč v útočném pásmu, ale drželi se spíš podél mantinelů.
6:53
Karabáček se dral do třetiny, ale spoluhráč byl rychlejší. Píská se tedy ofsajd.
7:21
Vyloučen hráč Bambula (Olomouc), 2 min. za podražení
7:59
Slováček se štěstím udržel kotouč na modré a dal šanci vypálit Doležalovi. Ten však vypálil jen do středu branky.
8:31
Tentokrát se do rány Doležala položily hned dvě olomoucké hokejky a puk byl sražený do ochranné sítě.
9:19
Za dvě vteřiny se na led vrátí Bambula a hosté přečkají první oslabení. Úvodní budějovická přesilovka byla spíš průměrná.
10:05
Záhy se ideálně ztlumila prudká přihrávka pro Vydareného, ale jeho střela by stejně gólová nebyla, protože jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti.
11:17
Gilbertovo nahození od mantinelu šikovně tečoval Přikryl, ale na první gól sezony čeká i nadále.
12:51
Poslední minuty příliš hokejové krásy nepobraly. Častá přerušení, ztráty či nepřesné nahrávky. I oba brankáři prožívají klidné chvíle.
13:20
Nic na tom nezměnil ani Holcův průnik a lehké nahození bekhendem.
14:51
Po zaváhání hostů v rozehrávce se do slušné pozice Pavel Novák, ale bekhendem nezakončil dostatečně důrazně.
15:47
Ofsajd střídá zakázané uvolnění. Úroveň utkání zatím potvrzuje, že se potkávají týmy ze spodní části tabulky.
17:13
Na hranici brankoviště bojoval Olesz, nicméně ve skrumáži nakonec ukryl Strmeň.
18:59
Ze strany se na Strmeně řítil Káňa, ale domácí gólman dobře zmenšil úhel a šanci ustál.
20:00
První třetinu máme za sebou. Ani jednou jsem nepoužil možnost "důležité", což dokumentuje, že prvních dvacet minut toho moc nepřineslo. Střel minimum, o šancích lze mluvit jen těžko. Snad ve zbytku utkání úroveň zvedne.
20:00
20:27
Vyloučen hráč Přikryl (Č. Budějovice), 2 min. za držení hole
21:25
Strmeň si v první početní výhodě hostů připsal dva jisté zákroky. Jeden proti Strapáčovi, druhý proti Vyrůbalíkovi.
22:35
Jinak se však Hanáci do zakončení nedostali a přesilovka se jim moc nepovedla.
23:34
Strmeně prověřil Ostřížek, ale znovu to byla střela z kategorie, se kterou si domácí brankář musí poradit.
24:28
Vyloučen hráč Voženílek (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
25:49
Olomouci se početní výhoda znovu vůbec nedaří a Motor se brání daleko od své branky.
26:23
Vyloučen hráč Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Hodně přísné vyloučení domácího kapitána. Trenér Motoru Václav Prospal se řekl bych oprávněně ptá, koho Vydarený hákoval. Sudí ale rozhodnutí měnit nehodlá.
26:28
Přesilovka 5 na 3 však trvala jen pár vteřin, domácí už jsou ve čtyřech.
27:58
Jihočeši zažívají pohodové oslabení. Olomouc se nemůže dostat do pásma.
28:55
Motor už je v plném počtu a dvakrát v krátkém sledu pálili z podobných pozic Holec a Karabáček. Oba se stejným výsledkem.
30:21
Vyloučen hráč Handl (Olomouc), 2 min. za sekání
31:35
Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Slováček a Holec
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:0

Domácí využívají přesilovku a otevírají skóre. Od modré čáry vypálil Slováček a jeho střelu tečoval do sítě na brankovišti zaparkovaný Václav Karabáček.
33:12
Olomouc po inkasované brance přidala a dostala se nastálo do třetiny domácích. Zatím však bez zakončení.
35:13
Po zaváhání Štencela se do šance řítil Káňa, domácímu bekovi však pomohl návratem spoluhráč Slováček.
36:30
Klimek se dostal k odraženému puku v mezikruží, ale nechal vyniknout Strmeňovu vyrážečku.
36:40
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Ondrušek a Olesz
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:1

Hosté srovnávají krok. Střela od modré čáry Ondruška skončila ve shluku hráčů, kde se k dorážce dostal Petr Kolouch, jenž pokořil Strmeně.
38:32
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Teď Holec vnikl do pásma a posunul kotouč ke Kubíčkovi, který ale Lukáše neprostřelil.
40:00
I po druhé části platí nerozhodný stav, tentokrát 1:1. První polovina třetiny byla obdobná s úvodní periodou, pak se domácí dostali do vedení, ale Olomouc zvládla vyrovnat. Nicméně stále je to víc boj než hokej. Uvidíme, kdo překlopí duel na svoji stranu.
Oba celky jsou zpátky na ledě, za pár chvil začne třetí část.
40:00
41:43
Dlouhé rozmýšlení Vydareného, komu přihrát, skončilo zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Strmeně.
42:33
Bezzubý výpad Lytvynova končí velmi nepovedenou střelou. Místo rány bez přípravy se rozhodl pro kličku a tím akci pokazil.
43:12
Pavel Novák se na hraně brankoviště snažil tečovat nahození od modré. To se mu i povedlo, ale Lukáše tím nepřekvapil.
43:41
Aktivní Karabáček dvakrát po sobě zaměstnal Lukáše. Po vstřelené brance je hodně při chuti.
45:27
Motor je zatím v závěrečné části jednoznačně aktivnější. Nic na tom nemění ani poslední icing. Jihočeši víc touží vstřelit rozdílový gól.
45:54
Vyloučen hráč Rutar (Olomouc), 2 min. za nedovolená výstroj
Rutar zlomil hůl, ale ve snaze zastavit unikajícího Martina Nováka chvíli bruslil se zlomeným koncem hole. A to se nesmí.
47:30
Alderson se položil do střely, razance nechyběla, přesnost ano.
47:59
Na konci oslabení hosté vyrazili dopředu, kombinaci zakončoval do skoro odkryté branky Kolouch, ale na brankové čáře situaci z domácího pohledu zachránil Plášil.
48:23
Vyloučen hráč Beránek (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
48:59
Ostřížek byl v dobré pozici po přihrávce Knotka, ale kotouč měl pod nohama, a tak nedokázal pořádně zakončit.
49:34
Dujsík (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ondrušek a Káňa
Stav zápasu Č. Budějovice - Olomouc 1:2

Dlouho se hosté v přesilovce trápili, ale jedna střela všechno mění. Ondrušek připravil ránu pro Tomáše Dujsíka, který trefil přesně horní roh branky.
50:50
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 2 min. za podražení
Motor může vyrovnat v početní výhodě.
51:47
Puk se od Holce odrazil k Voženílkovi, který se však nedokázal otočit, aby mohl střílet.
52:20
Ve zbytku přesilovky se však domácí nemohou usadit v útočném pásmu.
53:18
Přes obránce se pokusil vypálit Toman, ale Lukáš si střelu našel a zlikvidoval ji.
54:40
Aktivní přístup budějovického týmu znamenal možnost pro Holce, který však chvíli zaváhal a pak vyslal slabý pokus do náruče Lukáše.
56:13
Důrazný průnik Voženílka nabídl šanci pro Slováčka s Holcem, ale ani jeden z nich nedotlačil kotouč za Lukáše.
56:25
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za podražení
Dobrá šance pro domácí na vyrovnání.
56:42
Přikryl se dostával zpoza branky do brankoviště, tam ho ale přetlačila přesila soupeřů.
56:56
Doležal pálil ze své pozice, ale rána mu tentokrát nesedla.
57:41
Voženílek v obrovské šanci minul branku!
58:04
Motor hraje v šesti, Strmeň je na střídačce.
58:30
Ofsajd zastavuje akci Motoru, Strmeň je zpátky v brance. Ještě před tím znovu Voženílek nastřeloval puk na Lukáše, chyběl mu ke gólu kousek.
58:30
Oddechový čas pro domácí.
58:30
Domácí opět v šesti.
58:44
Icing Motoru vrací hru do jeho obranného pásma.
58:54
Nováček získal pásmo, vhazovat se bude před Lukášem. Strmeň na lavičce.
59:07
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry, situace se bude opakovat.
59:41
Domácí přišli o třetinu a čas jim utíká.
Je konec. Olomouc vítězí ve vyrovnaném utkání, které rozhodla v závěrečné části. Jihočeši nebyli horším týmem, ale chyběl jim důraz v zakončení a nakonec i kousek štěstí.