Hezký sváteční večer z O2 areny, kde se právě obě mužstva rozcvičují na ledové ploše. Domácí Sparta hostí Vítkovice, které by se daly označit za oblíbeného soupeře Pražanů. Vždyť z posledních osmi zápasů jich sparťané vyhráli hned sedm.
0:00
0:18
Úvodní buly vyhráli domácí, nyní s pukem zajíždí za branku.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Sýkora (CZE) - Brejcha (CZE), Votrubec (CZE)
Počet diváků: 5 317

0:57
Do branky hostů se znovu vrací Aleš Stezka. Domácí s čtyřzápasovou vítěznou sérií zase v brankovišti dál důvěřují Alexanderu Salákovi. Vítkovičtí v sestavě poprvé zkouší ruskou útočnou posilu Kristiana Afanasijeva.
0:57
Spartě se do hry zpět z marodky vrací forvard Vladimír Sobotka i obránce Adam Polášek.
1:07
Vhazovaní před Salákem vyhráli domácí, kteří okamžitě přechází do útoku.
1:19
Stezka si připisuje první zákrok. Buly proběhne po jeho pravici.
2:34
Zatím z obou stran sledujeme boj o získání útočného pásma, spíše se jen nahazují puky.
3:26
Salák zasáhl proti nebezpečnému Maroszově pokusu z bekhendu.
4:45
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Doležal
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:0

Po ráně do břevna se o chvíli později domácí ujímají vedení. Kotouč se dostal k hokejce Buchteleho a ten tvrdou ranou kousek za předbrankovým slotem nedal Stezkovi šanci.
5:51
Za hosty znovu hrozil Marosz, který z blízkosti Saláka ani nadvakrát nepřekonal.
6:21
Hra nabrala skvělý spád. Na chvilku ji přeruší přestávka na úklid ledové plochy.
6:43
A poprvé se v zápase bude vylučovat.
6:43
Vyloučen hráč Gewiese (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
7:10
Stezka pokrývá kotouč, který se k němu dostal.
7:38
A zasahuje i proti střele Kašeho. Domácí se v přesilovce snaží rychle kombinovat, hosté aktivně dostupují.
7:54
Další pokus vyslal Řepík, Stezka znovu chytá.
8:04
Řepík (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Thorell a Polášek
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:0

Na další pokus kapitána Sparty však nestačil. Řepík se po Thorellově přihrávce do puku opřel ze své klasické pozice vkleče a překonal Stezku, který se nepřesunul včas.
9:07
Hosté musí být zaskočení. Stezka má další težký zákrok poté, co Němečkovo nahození tečoval jeden ze sparťanských forvardů.
9:55
Flick (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gewiese
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:1

Zničehonic je tu snížení hostů. Gewiese si počíhal na špatnou rozehrávku domácích za brankou, ukořistil kotouč, nahrál ho Flickovi a ten si se Salákem pohrál, když ho poslal na druhou stranu.
10:58
Vyloučen hráč Mikliš (Sparta), 2 min. za podražení
Navíc hosté dostanou i možnost přesilovky, Mikliš podrážel.
8:55
Vyloučen hráč Salák (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Hosté si zahrají dokonce hned dvojnásobnou přesilovku. Salák chytal puk a poté nedovoleně rozehrával lapačkou sevřený kotouč. Trest odpykává David Vitouch.
12:14
Rána Marosze šla jen do boční sítě.
12:25
Bukarts si klepal o přihrávku, ale pak při střele zlomil hůl. Následně se domácí osvobodili.
13:03
Salák přikrývá další pokus na svém těle, sparťané jsou z nejhoršího venku, už hrají ve čtyřech.
13:22
Vítkovice nenaložily se svou velkou šancí na vyrovnání dobře, a tak stále musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
14:35
Salák zachytil jednoduché nahození a Vítkovice získaly vhazování v útočném pásmu. Je tu další komerční přestávka.
14:49
Z mezikruží po Svačinově přihrávce nebezpečně střílel Hruška, Salák betonem vyrazil.
15:03
Hosté vyhazují na icing.
15:19
Bondra se ve středním pásmu provinil proti pravidlům, když rukavicí přihrával svému spoluhráči.
15:45
Stezka má puk ve své výstroji. Rozhodčí vhazuje puk po jeho levém boku.
16:02
Vyloučen hráč Chlán (Vítkovice), 2 min. za držení hole
Svou aktivitou si domácí došli pro další faul.
17:03
Řepík dostal pas na další dělovku, kterou však zblokoval Dej. Hosté se dostávají ven z obranného pásma.
17:21
Vyloučen hráč Řepík (Sparta), 2 min. za podražení
Vítkovičtí dokonce zahrozili a vystřelili na Saláka. Přitom jednoho z hráčů před bránou podrazil Řepík. Přesilová hra domácích končí.
18:12
Do šance se v oslabení dostali také Pražané. Chlapíkovu střelu ale Stezka chytil.
18:47
Na druhé straně proti ráně hostů lapačkou zasáhl Salák a nyní puk už správně vyklepal. Domácí vyhodili.
19:56
Úvodní dějství se už dohrává v rozích obranného pásma Sparty. Sudí nyní hru vykázal do střední třetiny.
20:00
První třetinu zahájili lépe domácí, kteří ze své aktivity vytěžili hned dvě branky. Pak ale naprosto zbytečně vrátili hosty do hry. Jednak chybou v rozehrávce, kterou vítkovičtí nemilosrdně trestali a poté také dvěma vyloučeními a oslabením ve třech. Duel tak zůstává zcela otevřený.
20:00
20:31
Marosz si zpracovával přihrávku v ofsajdové pozici, rozhodčí hru vykazují do středního pásma.
20:50
Pokus Kašeho zablokoval jeden z obránců.
21:08
Vyloučen hráč Galvinš (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí zažívají opět povedený nástup do třetiny a vynucují si další nedovolený zákrok.
22:15
Hosty ziskem kotouče a vyhozením osvobodil Gewiese.
22:59
A další vyhození puku pryč, tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla, ani se pořádně nedokázali sestavit v útočném pásmu.
23:59
Stezka si po hrozné rozehrávce svých obránců poradil se střelou Němečka z hranice mezikruží a podržel vlastní tým.
24:57
Sparťané dále drží puk na svých holích a Stezka vytahuje další zásah proti střele po mírném pootočení ve středu útočného pásma domácích.
25:48
Vyčapal i střelu Dvořáka od modré. Následně jeden z jeho spoluhráčů fauloval a Vítkovice budou znovu ve čtyřech.
25:58
Vyloučen hráč Flick (Vítkovice), 2 min. za hákování
26:10
Stezka chytá Poláškovu střelu od modré čáry.
26:21
Krenželok vyváží puk z obranného pásma a šikovně šetří čas.
26:45
Domácí se nemohou usadit v útočné třetině, přichází další vyhození.
27:02
Na Sobotkové střele si smlsla Stezkova lapačka, kterou brankář všem v hale hezky ukázal.
27:34
Puk pryč posílá Bondra.
28:15
Domácí málem uzavřeli svou výhodu jednoho muže úplným fiaskem. Marosz šel do samostatného úniku a snažil se vymíchat Saláka. Nakonec ovšem branku netrefil a spadl na led. Podle rozhodčích byl faulován, nicméně až po střele. Vítkovice si zase vyzkouší přesilovku.
28:15
Vyloučen hráč Salák (Sparta), 2 min. za podražení
Salák ještě vyjel za rozhdočími do středního pásma a rozčíleně si stěžoval, avšak trest platí. Odsedí jej Doležal.
29:08
Vítkovice kombinovaly v útočné třetině až vypálil Bukarts. Jeho střelu v lapačce tlumí Salák.
29:24
Sám na brankáře šel tentokrát na druhé straně Řepík, jenže ho zradilo zpracování a puk už pak z ostrého úhlu posílal jen rovnoběžně s brankovou čarou mimo.
30:22
A další samostatný únik, nyní to byl nejspíš Doležal, který trefil tyč Stezkovy branky!
31:10
V posledních dvou minutách nebylo znát, že by Vítkovice hrály přesilovku, hrozili totiž zejména domácí.
31:51
Šanci měl Forman, který po rychlém pasu pálil na Stezku. Ten se však včas přesunul.
32:02
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
Za brankou hostů puk rukou sevřel obránce Koch, který už odjíždí na trestnou lavici.
33:04
Křižná přihrávka na Řepíka neprošla, domácí dál kombinují v útočné třetině.
33:24
Vítkovice kotouč vyhazují pryč.
34:10
Ani tuhle přesilovou hru domácí nevyužili a znovu se nedá říct, že by Stezka byl v nějaké velké permanenci.
35:02
Zblokovaný pokus Bukartse končí v ochranné síti. Na řadu přichází komerční přestávka.
35:42
Vítkovičtí puk poslali přes všechny čáry, nicméně v závěru už klouzal tak pomalu, že rozhodčí usoudili, že kotouč byl hratelný a icing zrušili.
36:29
Nyní ze strany domácích už o zakázaném uvolnění nebylo pochyb.
37:04
Patrik Koch se znovu podobným způsobem provinil proti pravidlům. Kotouč přikryl rukavicí a po chvíli jej po ledě poslal spoluhráči. Je vyloučen za padnutí na puk.
37:39
Horákovi vítkovický obránce zablokoval hokejku před opuštěnou brankou.
38:31
Stezkovi Jandusova střela sice vypadla, nicméně puk zahlédl první obránce Polák a poslal jej ven z obranného pásma.
39:22
Sobotka před Stezkou sklepával ze vzduchu Chlapíkovu pobídku, nicméně puk poslal jen mimo bránu.
40:00
Druhá část branku nepřinesla. Domácí hráli živěji, dostali k dispozici hned čtyři přesilovky, jenomže v nich si počínali bídně. Paradoxně největší šance měly oba celky buď v oslabení, nebo krátce po něm. Třetí dějství začíná ve 20:18.
40:00
40:01
Horák čistě vyhrál na buly.
40:36
Polášek obloučkem poslal puk vítkovickým a oba týmy střídají.
41:10
Po nepřesné přihrávce hostů v obranném pásmu puk končí až na zakázaném uvolnění.
41:22
Stejným přestupkem se nyní provinili také domácí.
41:39
Ofsajd hostů, oba týmy pojaly začátek třetí části více takticky a vesměs se spíše oťukávají.
43:15
Ne, ani jedno z mužstev se s pukem příliš dlouho nezdržuje. Zajímavý byl nyní akorát moment, kdy Polák přišpendlil na manitnel Konečného.
43:18
Stezka kryje nahození domácích.
44:11
Další Chlapíkův propagační pokus sbírá Stezka. Hosté čistí předbrankový prostor.
44:29
Velká šance domácích. Kousek od modré pálil Němeček, Stezka puk poslal před sebe, kde sparťané hned dvakrát doráželi, opuštěnou branku však z druhého pokusu Kaše netrefil.
45:02
Do Saláka se ostře tlačili vítkovičtí. Domácí obránci také vyklízeli brankoviště. Afanasijeva vzal jeden z nich do kravaty a dokonce mu sundal helmu. Vše se obejde bez trestů.
46:14
Boj o puk u hrazení vyhráli domácí, nicméně Řepík puk následně poslal jen na icing.
46:41
Kaše si najel do útočného pásma, předal za zády puk Chlapíkovi, který byl při pokusu o střelu faulován a spadl na led. Domácím hosté nabízí již sedmou přesilovku v zápase.
46:41
Sparťanské výhodě jednoho muže ještě předchází komerční pauza.
46:41
Vyloučen hráč Hruška (Vítkovice), 2 min. za sekání
47:32
Domácí dostali puk na Kašeho, který z pozice na levém kruhu pro vhazování pálil. Stezka si znovu poradil.
48:30
Pražané se sami vyhnali z útočného pásma a jejich přesilovka pomalu končí.
49:50
Kotouč u mantinelu nabíral Salák, jenomže ho pohotově přepadl Svačina. Ten v tísni posílal černou pryž před prázdnou bránu, jenže nikoli k některému ze spoluhráčů.
51:06
Horákovu střelu odraženou před brankoviště pokrývá Stezka.
51:28
Zbytečný faul hostů v útočném pásmu, kde Flick poslal na led jednoho z obránců.
51:28
Vyloučen hráč Flick (Vítkovice), 2 min. za podražení
52:01
Vítkovičtí vysílají kotouč pryč z pásma.
52:29
Další souboj mezi Kašem a Stezkou dopadl opět lépe pro gólmana hostů. Puk celou dobu viděl.
52:49
Nalito na střelu od modré dostal Jandus, Stezka vyrazil a následně na něm skončil clonící hráč. Rozhodčí počkali až vyleze z brankoviště a hru nepřerušili.
52:57
Následně hosté dostali puk pryč díky zablokování přihrávky domácích.
54:01
Komerční přestávka.
54:37
Bukarts jel lehce ze strany sám na Saláka, který včas srazil betony k sobě a zachytil bekhendový pokus lotyšského útočníka.
54:45
Ofsajd Sparty.
55:31
Stezka vyrazil Jandusovu ránu do ochranné sítě za brankou.
55:52
Flickův pokus pak na druhé straně odrazil Salák levým betonem.
55:57
Domácí puk vyhodili na icing.
56:37
Afanasijev střílel z pravé strany, Salák jeho střelu vyrazil opačným směrem.
57:06
Nepřehledná situace před brankou domácích, Salák však puk do branky nepustil.
57:37
Stezka s problémy ukořistil volný puk. Přes jeho lapačku se vzduchem proletěl sparťanský forvard.
58:14
BUkartse u mantinelu zkrotil Polášek, kvůli zaseknutému puku při hrazení nakonec rozhodčí přerušují hru.
58:15
Trenér Vítkovic si bere oddechový čas, Stezka odjíždí na střídačku!
58:22
Puk se hned po vhazování dostává do středního pásma.
58:35
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Chlapík
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 3:1

Do prázdné brány puk poslal zblízka Sobotka, který si šikovně obhodil obránce hostí.
58:47
V rohu sparťanského pásma se po dalším nájezdu do Saláka vytvořila skrumáž a údery si dokonce vyměnili Forman s Flickem. Tato situace už se bez vyloučení neobejde.