Vítejte v brněnské Winning Group Areně, kam dnes zavítají Kohouti z Olomouce. Půjde o souboj ve středu tabulky ale také malé derby o Moravu.
Hosté už jsou seřazení na modré čáře, domácí si ještě dávají na čas.
Fanoušci v Brně mohou být zvědaví nejen na výkon Davida Krejčího, ale také na muže v soupeřově brance. Jakub Sedláček má v dresu Olomouce úspěšnost zákroků přesahující 97 %

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Veselý (CZE) - Hynek (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 6 756

0:00
Utkání začalo.
0:10
Olomouc vyhrála vhazování, útok ale bude zakládat Ďaloga.
0:28
Zakládal jej po levé straně, Peter Mueller byl ale příliš horlivý a tak se píská ofsajd.
0:50
Kometa drží puk, rozehrát se jí ale úspěšně nedaří. Hosté výborně brání střední pásmo.
1:35
Třetí formace hostí toho bránění měla už dost. Odchovanec Komety Michal Kunc se dokonce dostal k zakončení z mezikruží, i když z poctivé vzdálenosti a na připraveného Tomka.
2:26
Olomouc pokračuje v ofenzivní snažení, od modré nahazoval na tomka Škůrek, o malou chvíli později to mohl Škůrek zkoušet znovu, ani druhý pokus nebyl úspěšný, Tomek kryje a přerušuje hru.
2:53
David Krejčí teď na buly po pravici Tomka úspěšný, jenže rozhodčí nejsou spokojeni s jeho počínáním a vhazování se bude opakovat.
3:24
Kometa se po delším bránění dostala do útoku, konkrétně Holíkova formace. Pas Zaťoviče z pravé strany na Horkého mezi kruhy nebyl přesný a tak se zase bude pádit k Tomkovi.
4:49
Kunc zavezl puk do útočného pásma a ukazuje, že třetí formace Olomouce je dnes vcelku při chuti. I v úvodu utkání se této lajně dařilo proniknout do útočného pásma.
5:53
Olomouc využívá i sedmého obránce Alexe Rašnera, teď bojoval o puk v pravém rohu a následně i dostal nabito na pravou stranu modré čáry, odkud hráč z Jeseníku, se kterým jsem v žácích měl tu příležitost hrát, pálil. Puk byl ale tečovaný a končí v ochranné síti.
6:18
Po komerční přestávce už Horký se Zaťovičem hledají, kudy do útočného pásma.
6:51
Krejčí se proháčkoval středem až těsně před Tomka, odkud ještě posouval bekhendem Kucserovi. Ten ale nebyl na přihrávku připraven.
7:27
Po šanci Olomouce se ale do útoku dostal Radovan Pavlík, který už jel na Sedláčka sám po pasu Haščáka. Forhendová klička ale Sedláčka nepřekvapila.
7:36
Vyloučen hráč Nahodil (Olomouc), 2 min. za podražení
7:45
Kometa je v přesilové hře a elitní útok už se rovná k zakončení. Krištofova střela ale byla zablokována.
8:05
Krištof teď na levém kruhu překvapivě místo střely přihrával Kollárovi čekajícího u pravé tyče. Sedláček už ale byl příliš blízko, aby puk pustil za sebe a dal šanci Kollárovi.
8:34
Střela Švrčka ze středního pásma Tomka pořádně vylekala. Místo do betonu jej trefila do kalhot a neodrazila se před něj, ale pod něj. Brankář Komety tak raději přerušuje.
9:20
První formace Brna byla vyloženě neúspěšná a pořádně nebyla v útočném pásmu. Uvidíme, co druhá.
9:53
Hosté už jsou v plném počtu, oslabení zvládli bez problémů a dokonce i se zakončeními.
10:26
Hanáci ukazují, že jim letos pořádně stouplo sebevědomí. Bambula s Černým teď zakládají další akci po pravé straně.
11:00
Holland ale sebral puk z olomouckých holí. Rozehrávka mířila na Pavlíka, který chtěl zkusit další únik za obranu, na puk ale nedosáhl a tak se píská zakázané uvolnění.
11:07
Krejčí vyhrál vhazování před Tomkem a střílel Švrček, rána ale nebyla úspěšná.
11:38
Kollár (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Krištof
Stav zápasu Kometa - Olomouc 1:0

A dle pravidla nedáš - dostaneš se do úniku po chybné rozehrávce Krejčího do útoku drala slovenská dvojice z prvního útoku. Krištof z levé strany ještě nestřílel a těsně před Sedláčkem dal puk Kollárovi, který měl snadné zakončení do prázdné klece.
12:26
Komerční přestávka přerušila nátlak rozjeté Kometě. Už ale zase jde do ofenzívy.
13:27
Po neurovnané pasáži z obou stran se k rychlé střele dostal Kucsera, který si sjel mezi kruhy a pálil zápěstím. Tomek ale viděl a střelu vyrazil.
13:55
Vyloučen hráč Řezníček (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
13:56
Kometa je znovu v přesilovce po faulu na Petera Muellera.
14:09
Roth pálil od modré čáry a Sedláček měl plné ruce práce, puk ale vypadnout ze sebe nenechal, Kollár by ho za to zřejmě potrestal.
14:35
Kometa si teď posouvala puk po celé třetině z jedné, nakonec puk doputoval k Rothovi na modrou, odkud obránce pálil. Sedláček však puk drží.
15:00
Olomouc se osvobozuje po chybě Muellera, kterému puk utekl z čepele po rozehrávce.
15:47
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Haščák a Holík
Stav zápasu Kometa - Olomouc 2:0

Další turnus přihrávek z první slaví úspěch. Z pravého rohu puk šel na levý kruh, odkud Haščák nestřílel, ale posunul jen na vzdálenou tyč, odkud brněnský kapitán jen zasunul puk do opuštěné klece.
16:36
Kometa je viditelně v laufu, první formace už zase proniká do pásma Jakuba Řezníčka.
17:15
Konečně se hosté zase dostávají na puk, Nahodil ale zůstal s pukem v útočné třetině v bíločerveném sám, ostatní šli střídat.
18:00
Kolouch s Bambulou a Strapáčem teď vypíchli puk obránci na své modré a jeli ve třech na dva. Kolouch puk vezl k pravému mantinelu a pak jej i předložil napříč slotem najíždějícímu Bambulovi. Ten ale na přihrávku nedosáhl.
18:52
Hra už je ale úplně na druhé straně, vhazuje se před Sedláčkem po zblokované střele Muellera.
19:19
David Krejčí si teď udržel puk u levého hrazení a servíroval puk před Tomka. Tam na přihrávku čekal Kucsera, puk mu ale projel mezi nohama.
20:00
Skončila první třetina.
Kouzlo Jakuba Sedláčka je fuč, Kollár a pak Zaťovič v tom ale prsty tolik nemají, zásluhy se dají připsat zejména skvělým asistencím Krištofa a Haščáka. Na střely vede také Brno v poměru 10:7.
20:00
Začala druhá třetina.
20:01
Rozhodčí se omlouvá, kotouč hodil špatně a vhazování se opakuje.
20:19
Olomouc se hned žene do útoku. Vhazuje se po levé ruce Tomka.
20:38
Krejčí sice vyhrál vhazování, k puku se ale dostala Kometa a hned šla do útoku. Kollár pálil z levého kruhu na vzdálenější tyč, Sedláček lapačkou zasahuje.
21:05
Škůrek se Švrčkem se teď kostrbatě dostávali z vlastního pásma, nakonec se jim to ale daří a zakládají útok.
22:00
Klimek s Kuncem zkoušeli pozornost Tomka nejprve od modré čáry a pak také z levého kruhu. Neúspěšně.
22:27
Černý nahazuje kotouč po mantinelu do pásma.
22:57
Strapáč vyslal pořádnou pumelici z pravého kruhu, Tomek byl ale pozičně perfektní.
24:07
Olomouc teď tlačí Kometu do hlubové defenzivy, puky ale lítají po prknech a ne po ledě.
24:24
Rašnerovi ale propadl puk a tak Olomouc musela vyklidit pásmo, následná dlouhá rozehrávka na Olesze byla dlouhá a tak se píská zakázané uvolnění.
25:00
Brňané se teď také vlastní nepřesností vyhnali z pásma.
25:50
Kometa teď využila parádní podpory obránců ve směru do útoku a po ose Bartejs Gulaši hledali cestu k Sedláčkově brance, pas na Šoustala byl ale nepřesný a tak k přímému ohrožení nedošlo.
26:32
Po komerčné přestávce už se zase hraje. Vhazování před Tomkem vyhrává Kunc, Nahodil ale o kotouč přichází a tak půjde dopředu první řada Brna.
27:18
Brno je teď ale také neschopné založit pořádně útok a Kohouti výborně forčekují.
28:03
Holíkův útok teď pronikl do útočného pásma, Horký ale o puk přišel a na druhou streanu mířili Strapáč po pravé straně a Bambula po levé, Strapáč přihrávat kolegovi nemohl, pálil sám po ledě a Tomka nevylekal.
28:24
Na buly se potkávají dva muži ze Šternberku, Krejčího porazil mladší Šoustal, puk se ale dostal naopak k oránci Olomouce Rašnerovi, který hned pálil od modré čáry. Tomek ale drží.
28:43
Opět Krejčí na buly a opět problémy s provedením vhazování, tentokrát za to ale mohou neukázněná křídla, nikoliv přímí aktéři buly.
28:57
Káňa dobře forčekoval a následně se dostal i do zakončení ze slotu. Před Tomkem byl sice sám, brankář měl ale čas se připravit.
29:30
Švrček dostal puk na modrou čáru a z levé strany výborně hledal Olesze mezi kruhy. Ten mohl střílet lépe, jeho pokus neměl ani razanci, ani přílišnou přesnost a byl tak snadnou kořistí pro Tomka.
30:57
Kučeřík (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Krištof
Stav zápasu Kometa - Olomouc 3:0

Po utahané pasáží je hala opět na nohou. Krištof vyvezl puk zpoza Sedláčkovy klece, na zádech vyvezl dva soupeře a naservíroval puk na levou stranu modré čáry Kučeříkovi. Ten napřáhl a hroznou bombou vymetl růžek Sedláčkovy klece.
31:40
A Kometa je při chuti. První formace se zas realizuje v útočné třetině. Kollár dostal přihrávku zpoza branky do slotu a pálil bekhendem na lapačku Sedláčka. Ten byl tentokrát úspěšný.
32:25
Káňa servíroval bekhendem z pravého rohu přesně na hůl Kucsery mezi kruhy. Jeho střela byla pohotová, ale Tomek se přesunul rychle a správně.
34:25
V útoku už je zase Kometa, Mallet s Haščákem motají druhou formaci Olomouce.
34:53
Jednoduchá akce Ďalogy. Místo dlouhých rozehrávek a čekání na útočníky prostě zavezl kotouč do pásma a dva metry za modrou čarou pálil. Sedláček raději přeruší, o což brněnskému obránci pravděpodobně šlo.
35:35
Druhá formace Komety vypadá o poznání lépe, než v minulých týdnech. Poslední dva zápasy jim vychází, i když teď Zaťovič po přihrávce Horkého ze středu hřiště branku netrefil.
35:47
Podobně jako před chvílí Ďaloga to vzal na sebe nyní Petr Kolouch. Také sjel na střed a pálil hned na Tomka. Olomoucký útočník ale taktéž neuspěl a jen získal pásmo a vhazování.
36:33
Krištof je konečně zpět na ledové ploše. Několik střídání chyběl po srážce u mantinelu s Černým.
37:18
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Rašner
Stav zápasu Kometa - Olomouc 3:1

Kometě se npodařilo u pravého mantinelu vyhodit puk z pásma, Rašner zachytil vyhození a žabkou vyzval Káňu k zakončení. Ten pomalu objel na břiše ležícího Tomka Tomka a puk zasunul za jeho pravý beton.
37:40
Vyloučen hráč Šoustal (Kometa), 2 min. za hákování
A Mora si po gólu ještě zahraje po faulu Šoustala přesilovou hru.
37:58
Ondrušek dvakrát pálil od modré, trefil ale Mikysku do ruky a ten i s bolavou rukou vyhazuje.
38:25
Káňa teď rozvlnil síťku Tomkovy branky, pro Olomouc bohužel jen z boku, když o centimetry netrefil prostor vedle tyčky.
38:56
Olomouc teď mačká Kometu, Černého střela ale byla zblokovaná a puk už je venku z útočného pásma.
39:50
Šoustalův faul zůstane bez trestu.
40:00
Skončila druhá třetina.
Dlouho to vypadalo, že prožijeme nezajímavou a ubojovanou druhou třetinu, nakonec jsme se ale dočkali hned dvou branek, po jedné na každé straně. Olomouc ještě nelze odepisovat, Káňova branka jim dává ještě naději.
40:00
Začala třetí třetina.
40:03
Krištof na prvním vhazování opět chybí, na buly ho tak zastupuje Kollár a v prvním útoku je s nimi Mallet.
40:36
David Krejčí bere zápas na sebe, proháčkoval se středem útočného pásma a nakonec i zakončil, i když to tak zřejmě nemyslel a jen si chtěl nadhodit puk přes hokejky obránců. Tomek puk ze vzduchu sebral.
41:18
Rozhodčí jsou dnes na buly velice přísní. Teď se opakuje vhazování kvůli Rákosovi, který si ještě vše vyříkává s čárovým.
41:36
Olomouc dobře ví, že musí tlačit hlava nehlava. Nyní v tom pokračuje i čtvrtá řada vedená Kolouchem.
42:12
Kometa se na vteřinku dostala z pásma, Kohouti jsou už ale zase v tlaku. Tomek si pak musel připsat zákrok proti střele z levého kruhu od Černého. Na tento pokus ale viděl.
43:14
Mueller teď nabral rychlost ve středním pásmu a s pukem s to štrádoval středem přímo na Sedláčka. Ten ale zůstal v klidu a nejlepšího střelce loňské základní části vychytal.
44:10
Do útoku se hrnuli Olomoučtí, Rašner ale chyboval a tak se do okamžitého protiútoku položili domácí, zakončoval Rákos z levého kruhu, jeho střela po ledu ale projela kolem Sedláčka.
45:10
Rhett Holland teď sestřelil Bambulu hodně tvrdě a Káňa hned šel mstít mladého spoluhráče. Rozhodčí zřejmě souboj neviděli, protože takový zákrok by potrestán být měl, loket Kanaďana byl vysunutý vysoko.
45:25
Knotek forčekoval za brankou Brna, jeho práce ale přijde vniveč, zadovku do předbrankového prostoru sbírá Roth.
46:15
Dujsík rozehrával zpoza Sedláčkovy klece, pas do středního pásma ale mířil na hokejku Martina Zaťoviče. Kapitán domácích nic nevymýšlel, vybruslil za modrou čáru a pálil. Sedláčka ale trefil jen do kohouta na hrudi. Následuje komerční přestávka.
46:27
Olomouc se snaží rychle napadat, dobře tuší, že jí čas plyne o dost rychleji než domácím, Kometa je zatím ale disciplinovaná a nenabízí prostor ani chyby.
47:23
Pavlík dnes už asi potřetí vyjel za obránce soupeře a šel do zakončení, tentokrát úspěšně a už to vypadalo, že hodně ohrozí Sedláčka, Tomáš Černý mu do zakončení ale čistě stačil zasáhnout.
48:10
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Holík (Kometa) neproměnil
Holík zopakoval kousek Pavlíka a byl faulován v zakončení. Samostatné střílení ale neproměnil, Sedláček mu vyjel a centr už neměl prostor, jak jej překonat.
48:48
Do šance se teď prodral Horký po vyšívané od Malleta. Střela z pravého kruhu ale nemířila přesně.
49:37
Dujsík zavezl puk do útočného pásma, jenže o něj záhy přišel. Bartejs chtěl rychle rozehrávat, jeho dlouhý pas ale nemohl najít vůbec nikoho a tak puk jen smutně klouže do zakázaného uvolnění.
49:44
Krejčí vyhrál buly na Černého, ten ale přihrávkou po modré namazal Horkému, který ujel do samostatného úniku. Zakončoval nad pravé rameno Sedláčka, ale marně.
50:05
Ondrušek se teď holí zaklesnul do pronikajícího Zaťoviče, na něhož mířila přihrávka za obranu. Kohout i Komeťák pak v sobě zaklesnutí najeli do branky za Sedláčkem a tak na led musí ledař s vrtačkou, branka je mimo svoji pozici.
50:40
Kometa si teď rozehrávala bezstarostně ve střením pásmu, až Klimkovy nervy došly a poslal na hrazení Kollára. Tvrdý, ale čistý hit.
51:23
Dujsík teď srazil ve středním pásmu Malleta také pěkně ostře. Olomouc zřejmě chce domácí rozhodit z jejich zatím bohorovného, ale ospravedlněného uspokojení dvoubrankovým vedením.
52:04
Hra je přerušena poslední komerční přestávkou.
52:18
Olomouc hodně rychle najela po levém mantinelu do pásma, Krejčí poslal puk naslepo za sebe obráncům. Škůrek pálil tvrdě, Tomek ale byl připravený.
52:54
SLušná návštěva je dnes přítomná na moravské derby. 6756 diváků zavítalo do Winning group areny.
53:26
Kometa se teď už podruhé osvobozuje zakázaným uvolněním. Speciální útok Strapáč, Kolouch, Nahodil tak bude tlouci do unavené Holíkovy formace.
53:30
Holík ale vyhrál buly a tak Kometa může vystřídat.
53:58
Olomouci se nedaří trvale obsadit pásmo a vytvořit souvislý tlak, První formace domácích se tak dvakrát vcelku snadno osvobozuje jednoduchými vyhozeními.
54:31
Černý teď dostal puk na střed modré čáry a hned pálil. Tomek zasahuje dobrou poziční hrou.
55:00
Kometa zase vyhodila a hosté rozehrávali zbrkle a šíleně. Ondrušek namazal Rákosovi přímo před vlastní branku. Sedláček už se jen stačil roztáhnout, co to šlo, na Rákose to nakonec stačilo.
56:04
Klimek teď šikovně zavezl puk po levém mantinelu a nahazoval před Tomka Kuncovi, brankář ale svou vytrčenou holí nedovolil, aby přihrávka prošla.
56:50
Vhazovat se bude v pravém kruhu útočné třetiny Olomouce. Té už začíná hodně téct do bot.
57:01
Tomek si připisuje další zákrok po střele Koloucha od levého mantinelu z velkého úhlu.
57:01
Hala skáče při chorálu Povstaň, jsi-li Komeťák, Olomouc si bere oddechový čas. Sedláček zůstával v brankovišti, ale nakonec míří na střídačku!
57:04
Rákos uspěl na buly a Gulaši si nechtěl komplikovat práci. Poslal puk golfákem po mantinelech až na zakázané uvolnění.
57:17
Káňa zakončoval z pravého kruhu a v brankovišti Tomka se teď naráz ocitlo asi pět těl v různých dresech bránících, či dorážejících. Puk ale v Tomkovi zůstal.
57:32
Po vhazování se Kometa osvobozuje a k puku se přes Ondruška nebezpečně dral Zaťovič. Kapitán Brna Ondruška předjel, jenže kapitán kohoutů jej okamžitě přišpendlil na mantinel. Puk nakonec sebrali obránci Olomouce, z rozehrávky ale nic nebude, píská se ofsajd.
58:02
Sedláček opět pouští do hry Davida Krejčího a Olomouc je bez brankáře.
58:11
Rozhodčí se teď upískli, Švrček napálil sice puk před červenou, ale Tomek se jej dotkl a tak zakázané uvolnění je nesmyslem. Rozhodčí se omlouvá, vhazování na středovém kruhu je ale pro Olomouc stejně mizernou omluvou.
58:44
Horký (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Holík
Stav zápasu Kometa - Olomouc 4:1

Olomouc rozehrávala po levém mantinelu, Holík ale Ondruškovu přihrávku vystihl a mohl sám střílet na prázdnou klec. Ukázal ale svoji náturu a puk dal ještě Horkému, který už za modrou čarou jen trefil prázdnou klec.
59:10
Zápas je rozhodnutý, i když se Olomouc ještě sympaticky snaží jít do útoku.
59:40
Puk je ve středním pásmu, tady se jen čeká na hvizd.
Konec utkání.
Díky za sledování, Brno dnes nedalo Olomouci příliš šanci a na body se tak dotahuje na svého dnešního soupeře. Přeji příjemný večer.

Vzájemné zápasy

26. 2. 2023 17:00Kometa–Olomouc 3:0
11. 1. 2023 18:00Olomouc–Kometa 1:4
29. 11. 2022 18:00Kometa–Olomouc 1:0
16. 10. 2022 17:00Olomouc–Kometa 2:3
8. 3. 2022 17:20Olomouc–Kometa 2:0
2. 3. 2022 18:00Kometa–Olomouc 2:3
5. 12. 2021 17:00Olomouc–Kometa 0:2
17. 10. 2021 17:00Kometa–Olomouc 4:1
2. 3. 2021 18:00Kometa–Olomouc 2:3
19. 1. 2021 18:00Olomouc–Kometa 2:1
15. 12. 2020 18:00Olomouc–Kometa 1:4
4. 12. 2020 18:00Kometa–Olomouc 5:1
23. 2. 2020 17:00Kometa–Olomouc 2:4
10. 1. 2020 18:00Olomouc–Kometa 1:2
26. 11. 2019 18:00Kometa–Olomouc 4:3
12. 10. 2019 15:00Olomouc–Kometa 1:3
8. 1. 2019 18:00Kometa–Olomouc 4:3
26. 12. 2018 18:00Olomouc–Kometa 4:5
28. 11. 2018 18:00Kometa–Olomouc 2:3
22. 9. 2018 17:00Olomouc–Kometa 1:2
2. 3. 2018 17:20Olomouc–Kometa 7:2
7. 1. 2018 15:00Kometa–Olomouc 1:0
24. 11. 2017 18:00Olomouc–Kometa 3:2
13. 10. 2017 18:00Kometa–Olomouc 5:0
3. 3. 2017 18:20Olomouc–Kometa 3:2
15. 1. 2017 17:20Kometa–Olomouc 1:3
2. 12. 2016 18:00Olomouc–Kometa 5:2
16. 10. 2016 17:00Kometa–Olomouc 5:3
7. 2. 2016 18:00Olomouc–Kometa 5:2
28. 12. 2015 18:00Kometa–Olomouc 4:3
13. 11. 2015 17:20Olomouc–Kometa 1:4
25. 9. 2015 18:00Kometa–Olomouc 2:3
30. 1. 2015 18:00Olomouc–Kometa 3:6
14. 12. 2014 17:00Kometa–Olomouc 3:1
31. 10. 2014 18:00Olomouc–Kometa 2:4
19. 9. 2014 18:00Kometa–Olomouc 4:2

Diskuse


B24o61ř96e63k M13e80z40n13í21k 3370523510969: Kometa!!! (17:14)

M80o76j89m95í19r S10k42á47l51a 2600852746: Kometa!!! (16:13)