Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu utkání devatenáctého kola hokejové extraligy. V Olomoucké Plecharéně přivítají domácí kohouti budějovický Motor. Úvodní buly uvidíme za necelých sedm minut.
Domácí v úterý pohořeli v Plzni. Ze západu republiky si odvezli výprask 1:6, když jedinou branku vstřelil Rostislav Olesz. Nejstarší hráč Hanáků vsítil svůj stý gól v české extralize.
Budějovice si v minulém kole poradily s posledním Zlínem. Byť doma po dvou třetinách prohrávali 1:2, dokázali v poslední periodě vstřelit tři branky a rozhodnout tak utkání za tři body.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Mrkva (CZE) - Zíka (CZE), Bohuňek (CZE)
Počet diváků: 4 403

Hráči obou družstev právě vjeli na led, zbývá necelá minuta do úvodního buly. Příjemný zážitek Vám ještě jednou z komentátorského stanoviště přeje Václav Havlíček.
0:00
Utkání začalo, u puku domácí v červených dresech. Budějovice dnes oblékají žluté dresy.
0:31
O první střelu na bránu se postaral domácí David Škůrek. Hrachovina měl ale dobrý výhled a pokus s klidem ukryl v lapačce.
1:08
Ani tentokráte nechtěl Hrachovina nic riskovat. Ze středního pásma tvrdě vystřelil Tomáš Černý a gólman Budějovic znovu přerušil hru.
1:27
První střela přichází také od hostů. Vráblík si vyměnil puk se Štencelem a prvně jmenovaný prověřil pozornost Jakuba Sedláčka.
1:40
Štich (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Štencel
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 0:1

První změna skóre! Od modré čáry tvrdě vypálil David Štich a přesnou ránou zaskočil všechny přítomné.
Oba celky se už v letošní sezóně potkaly. Motor doma zvítězil jasně 5:2.
3:33
Jakub Sedláček předvedl fantastický zákrok. Budějovice se dostaly do přečíslení, které zakončoval Daniel Voženílek.
5:21
Jan Káňa se po odrazu kotouče objevil úplně sám před hostující brankou. Jenže se musel otáčet kolem vlastní osy a Hrachovina mu po té už nedal prostor na adekvátní zakončení.
6:46
Jakub Sedláček podržel nahození hostů. Po první komerční přestávce se bude vhazovat před olomouckou svatyní.
7:15
Olomouc špatně rozehrála a arbitři odpískali icing.
7:22
Po vhazování okamžitě pálil Vráblík, ale Sedláčka neohrozil.
10:00
Oba celky se dlouhou dobu střídaly v držení kotouče v pásmu Mory. Po špatném vyhození skončil kotouč na střídačce domácích, vhazuje se před Sedláčkem.
Z ledu se těžce zvedá Tomáš Černý, který inkasoval tvrdý zásah od jednoho z budějovických hráčů. Sudí hru přerušili, ale vylučovat se nebude.
Příliš nechybělo, aby David Krejčí znovu dokázal svoji hokejovou genialitu. Na brankovišti se zády k brance dostal k puku a naslepo bekhendem intuitivně mířil na odkrytou zadní tyč. Hvězdnému centrovi chybělo pár centimetrů!
14:16
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 0:2

A je tu druhý gól Budějovic. Milan Gulaš našel přes osu hřiště úplně volného Pecha, který tvrdou ránou trefil odkrytý kout branky, do něhož se už Jakub Sedláček nestihl přesunout.
15:02
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 2 min. za podražení
Mora půjde do oslabení, faulem se provinil Rostislav Olesz.
15:23
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Pech a Novotný
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 0:3

Budějovice využívají přesilovku a zadělávají si na pohodový zápas. Lukáš Pech oplatil laskavost Milanu Gulašovi a našel ho nehlídaného před svatyní domácích. Jakub Sedláček skvěle betonem vytáhl jeho první pokus. Jenže z dorážky se Gulaš nemýlil.
16:28
Domácí mohli vzápětí korigovat. Krejčího nabídku ale Klimek nevyužil kvůli fantastickému zákroku Hrachoviny.
19:44
V poslední minutě domácí zasypali branku Motoru několika nebezpečnými střelami. Neujala se však rána Koloucha, Dujsíka ani bekhend Krejčího.
20:00
"Bojujte za Moru" skandují olomoučtí fandové, kteří zatím s výkonem svého týmu nemohou být spokojeni. České Budějovice z deseti střel na bránu třikrát skórovaly, kdežto všech pět pokusů Hanáků zastavil spolehlivý Hrachovina.
20:00
26:44
Vyloučen hráč Vondrka (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Olomouc si zahraje první přesilovku. Za hákování za brankou si půjde odpočinout Michal Vondrka.
21:16
Tyč! Tvrdou ránu vyslal Jiří Ondrušek a ta se od výstroje Hrachoviny odrazila do tyče jeho brány. Následně měl dobrou příležitost Káňa, ale přestřelil.
21:40
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 1:3

Domácí využívají přesilovku a snižují na 1:3. Podobně jako v předchozí situaci v hlavní roli Jiří Ondrušek. Jeho nahození od modré tečí usměrnil pod vrchní tyč Jan Knotek.
23:30
Icing Motoru, hraje se před bránou Budějovic.
24:07
Lukáš Kucsera se z osy hřiště dostal ke střele. Jeho pokus srazil hostující bek do ochranné sítě.
24:28
Líbivou souhru předvedli útočníci elitní domácí formace. Krejčí zadovkou uvolnil Klimka, jehož ránu musel ve výstroji ukrýt Hrachovina.
25:27
Podobně na druhé straně reagoval na střelu z úhlu Jakub Sedláček. Vhazuje se po jeho levici.
25:45
Další zákrok Dominika Hrachoviny. Do lapačky schoval střelu Tomáše Dujsíka.
27:15
Jan Káňa z úhlu vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana. Hrachovina se ale přilepil na svoji pravou tyčku a zavřel všechny možné skulinky.
27:29
Jakub Sedláček měl dobrý výhled na střelu zápěstím, kterou vyslal Miroslav Holec. Vhazovat se bude před domácí brankou.
30:41
Kucserovu ránu zneškodnil Hrachovina. Po delší odmlce zajímavá situace na jednom či druhém konci kluziště.
32:00
Oba beci první domácí formace teď vyzkoušeli své střelecké dovednosti. Ondrušek však bránu netrefil a Škůrek následně pouze vytloukl početný blok před Hrachovinou.
32:51
Tohle byla dobrá příležitost. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Lukáš Nahodil. Před ním a Hrachovinou nestál nikdo, jenže domácí centr po ataku hostujícího beka zamířil přímo doprostřed brány Motoru.
33:42
Posunuta branka Budějovic. Vhazuje se v útočném pásmu Mory.
33:58
Vyloučen hráč Štich (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
U pravého mantinelu fauloval David Štich Rostislava Olesze a oslabil tak svůj celek.
33:58
Vyloučen hráč Novotný (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Pozor! Hned po vhazování se dalšího prohřešku dopustil Jiří Novotný. Nepomohla mu ani vehementní diskuze s rozhodčími, kteří svůj verdikt ještě vysvětlují Budějovické střídačce. 5 na 3.
34:49
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Krejčí
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 2:3

Domácí využívají minutu a padesát osm vteřin dlouhou přesilovku pět na tři a snižují na 2:3. Ve shluku těl před Hrachovinou se nejlépe zorientoval Jan Káňa a doklepl kotouč do sítě.
38:15
Jakub Sedláček kryje střelu od modré. Hra přerušena, vhazuje se po pravé ruce domácího brankáře.
38:20
Stejná situace ještě jednou. Sedláček si opět počíhal na ránu od modré.
38:48
Domácí se osvobozují zakázaným uvolněním.
40:00
Skončila druhá třetina, ale do té poslední nastoupí domácí v početní převaze. Milan Gulaš v útočném pásmu zbytečně fauloval, domácí však ve výhodě podrželi kotouč až do sirény a přesilovku si tak "pošetřili" do poslední třetiny.
Olomouc dvěma góly ve druhém dějství snížila stav na 2:3. Zadělala na další obrat? Střelecky už soupeře přestřílela. Na pokusy na branku je stav 19:14, což znamená že Motor v druhé periodě vystřelil na Sedláčka pouze čtyřikrát.
40:00
40:00
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolená výstroj
Milan Gulaš v útočném pásmu zbytečně srazil domácího hráče v souboji mimo hru a oslabil svůj tým.
41:02
Jan Knotek se v přesilovce dostal do velké šance. Ondrušek ho v přesilovce našel sám před Hrachovinou, ale domácí centr nedokázal kotouč ztečovat za záda hostujícího gólmana.
41:04
Vyloučen hráč Krejčí (Olomouc), 2 min. za sekání
Při snaže o dorážku se podle sudích faulem provinil David Krejčí. Chvíli se bude hrát 4 na 4, pak bude mít Motor krátkou přesilovku.
42:10
Hosté v pěti.
42:54
Novotný (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 2:4

Učebnicová akce. Hosté ideálně sehráli zkrácenou přesilovku. Na levém kruhu se dostal k puku Milan Gulaš a přesnou přihrávkou oslovil Novotného. Ten z brankoviště uklízel do prázdné klece.
43:21
Jan Káňa nechce dopustit stejný výsledek (2:5), kterým skončilo poslední vzájemné utkání dnešních soupeřů. Jeho střelu zprava ale lapačkou kryje Hrachovina.
44:48
V dobré pozici nevyslyšel tužby domácích příznivců David Ostřížek. Jeho projektil z mezikruží musel zkrotit Hrachovina. Nakonec se mu to povedlo po pomoci jeho obránců.
46:00
Na dnešní utkání si našlo cestu 4403 diváků. Mezi nimi i necelé dvě desítky fanoušků Motoru.
47:59
Bindulis přízemní ránou těsně minul Sedláčkovu klec.
52:05
Valský bekhendem nahazoval puk před Sedláčka. Ten však kotouč schoval pod lapačkou dříve, než se k němu dostal některý z budějovických hokejistů.
53:28
Olomoučtí se teď krásnou kombinací dostali do útočné třetiny, ale obránci hostů jsou ve vlastním pásmu důrazní.
54:13
Vyloučen hráč Novotný (Č. Budějovice), 2 min. za napadení
Tohle byl tvrdý hit. Do obličeje dostal Jan Káňa a jen těžko se zvedá z ledové plochy. Na krev to nevypadá, ale Novotný zaslouženě odjíždí na trestnou lavici. V dnešním mači podruhé.
54:28
První ránu Olomouce v této přesilovce Dominik Hrachovina chytil.
55:51
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Mora přesilovku zatím nevyužila, naopak Jiří Ondrušek sám fauloval a po krátké hře čtyři na čtyři dostanou početní výhodu hosté.
56:21
Devadesát sekund bude hrát Motor přesilovku.
57:42
V přesilovce střílel z pravého kruhu Bindulis. Puk ale netrefil čistě a tak Sedláček musel reflexivně vyrazit skákavý kotouč.
58:00
Mora v plném počtu. Do konce zápasu zbývají dvě minuty.
58:55
Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 2:5

A je rozhodnuto. Zápas skončí pravděpodobně stejným výsledkem jako na jihu Čech. Martin Hanzl proměnil samostatný únik. Bez asistence.
59:05
Vyloučen hráč Nahodil (Olomouc), 2 min. za hákování
59:59
Zápas končí. Motor poráží v Olomouci domácí Moru 5:2 a bere všechny tři body. Domácí byli střelecky aktivnější, Budějovice ale zdobila vysoká efektivita, která vyústila v pět střelených branek.