Vítejte u online přenosu ze zápasu třicátého kola hokejové extraligy. Domácí Olomouc za pár okamžiků přivítá brněnskou Kometu. Kohouti budou chtít jistě zlepšit výsledek z brněnského ledu. V DRFG Aréně po bezzubém výkonu prohráli 1:4.
V pátek se ale Hanáci naladili vítězně. Venku přehráli Litvínov 4:3. Kometa zaznamenala ještě větší výhru. Na domácím ledě jasně přehrála Kladno 5:2.
Olomoučtí hokejisté už vyjeli na led. Stále bez zraněného brankáře Branislava Konráda. Dnes Moře chybí také bek David Škůrek, který laboruje s ramenem.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Pražák (CZE) - Klouček (CZE), Bohuňek (CZE)
Počet diváků: 1 000

Na led dorazila i Kometa. Té chybí trojlístek Holík, Kollár, Magee. Zápas začíná za deset sekund.
0:00
0:05
Hlavní sudí vhodil úvodní buly utkání. David Krejčí vyhrál puk pro Olomouc, následně se ho však zmocnila Kometa.
0:16
V bráně Brňanů nastoupil Jakub Sedláček, který z kraje sezony hostoval necelé tři měsíce v Olomouci, kvůli zranění Branislava Konráda. Teď Sedláček podržel nahození před dojíždějícím Krejčím.
1:16
Puk končí na střídačce hostů, kteří hrají dnes v bílých dresech. Vhazuje se po pravici Jakuba Sedláčka.
1:40
Mora po minulém domácím neúspěchu v černých dresech dnes vsází na tradiční červenou. Teď však útočníci druhé formace lacině ztrácí kotouč, útočí Kometa.
2:42
Po přihrávce přes osu hřiště se k zakončení dostal Jakub Navrátil. Jeho slabá rána ale Sedláčka nepřekvapila.
3:23
Bartejs si navezl puk na osu ledu odkud střílel, Lukášovu bránu však minul.
4:01
Bambula ztratil kotouč, čehož využil Luboš Horký. Jeho ránu přes beka ukryl Lukáš ve výstroji.
4:50
Největší dosavadní šance utkání. Po krásné kombinaci domácích předložil Krejčí kotouč Káňovi, před kterým zívala odkrytá klec. Olomoucký křídelník však puk netrefil.
5:57
Knotek elegantní zadovkou uvolnil Klimka, který posunul na Kucseru, jenž vypálil. Rána mu ale nesedla a Sedláček zasahovat nemusel.
6:46
Mueller se zmocnil puku a bekhendem chtěl ohrozit Lukáše. Olomoucký brankář byl připraven.
7:35
Rákos a Kratochvíl se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný předložil puk Kratochvílovi, který z naděje pozice našel pouze rameno připraveného Lukáše. Po zásahu ochranné sítě se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
7:45
Po laciné ztrátě Olomouckých pálil Krištof, Lukášovi ale větší problémy nenadělal.
8:17
Olomouc má teď problémy se zakládáním útoků. Domácí se už dlouho nepodívali do útočného pásma.
8:57
Možná teď. Brno kazí rozehrávku a po odpískaném icingu se hra přesouvá před Sedláčka.
9:00
Krejčí, jak jinak, na vhazování úspěšnější. Následná Káňova střela z první ale míjí branku Komety.
9:53
Ďaloga nahazoval kotouč na Lukáše o teč se snažil Mueller. Na odražený puk nejrychleji zareagoval Martin Zaťovič, který obkroužil bránu ale puk z úhlu za brankovou čáru nezasunul.
10:29
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za napadení
První přesilovka. Strapáč u mantinelu dohrál Ďalogu a arbitři jeho zákrok posoudili jako nedovolený.
11:49
Mueller pálil zleva o následnou dorážku se snažil Zaťovič, ale minul.
12:07
Kometa celou dobu přesilovky strávila obleháním Olomouce, které se nepodařilo vyhodit. Po sražené přihrávce se k puku dostal osamocený Mueller, zblízka ale ležícího Lukáše nepřehodil.
12:35
Olomouc v pěti.
13:01
Kučeřík navezl puk do útočné třetiny a od modré vypálil, Lukáš jeho projektil vyrazil.
13:34
Gulaši ve snaze rychle rozehrát vyhodil na zakázané uvolnění.
13:53
Řezníčkovu ránu tečoval před Sedláčkem Navrátil, avšak příliš vysoko.
14:30
Černý v krátkém intervalu dvakrát pálil od modré. Za zmínku stojí zejména druhý pokus, který se před Sedláčkem snažil tečovat Kunc, scházelo mu pár centimetrů.
15:18
Icing Olomouce, hra se přesune před Lukáše.
16:45
Dujsík od modré našel na pravém křídle volného Krejčího, který před bránu přihrával Káňovi, jenž svoji tečí dostal kotouč nad odkrytou branku. Velká příležitost.
17:26
Olomouc měla velký tlak, ke střele se dostal Dujsík. Trefil ale blokujícího obránce, Kometa následně vyhodila na zakázané uvolnění.
17:41
Hra se přiostřuje. Hráči Komety nepříjemně dojeli Káňu a následně i Navrátila.
18:21
Ofsajd zastavuje útočné snažení Kučeříka.
20:00
První třetina gól nenabídla, avšak rozhodně nenudila. Zatím sledujeme vyrovnanou partii, střelecky navrch má Kometa (13 pokusů na bránu, Olomouc 8). Domácí ale měli větší příležitosti. Jan Káňa mohl dvakrát skórovat.
20:00
20:05
22:00
Strapáč navezl kotouč do útočného pásma, Dujsík následně pálil od modré, obránci jeho střelu srazili.
23:00
Navrátil vlétl na led ze střídačky a zkoušel se proháčkovat přes dva brněnské beky, téměř se mu to povedlo, ale v rozhodující chvíli upadl.
24:01
Hra je teď plná nepřesností na obou stranách. Už dlouho se nepřerušovalo.
24:23
Krištof (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Mueller a Holland
Stav zápasu Olomouc - Kometa 0:1

Z ničeho nic! Kometa se ujímá vedení. Peter Mueller z hloubi pole přesně našel rozjetého Krišotfa. Brněnský centr jel sám na Lukáše a byť mu střela možná nesedla, puk projel pod betonem domácího gólmana.
26:05
Lukáš musel reagovat na tvrdou ránu zleva. Další změnu skóre ale nepřipustil.
26:21
Komerční přestávka.
26:27
Olomouc kazí rozehrávku - icing.
26:30
Krištof na buly úspěšnější, následně vypálil Mueller, Lukáš dobře zasáhl.
27:37
Ďaloga pronikl do útočného pásma a zleva vypálil. Lukáš vyrazil, ale vůbec nevěděl, kde je kotouč. U odraženého puku byl jako první obránce Olomouce a nebezpečí zažehnal.
28:08
Jan Lukáš kryje puk ve výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
28:57
Mora se podívá před Jakuba Sedláčka, jeho spoluhráči totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
29:12
Rašner na modré nezpracoval prudkou přihrávku a Olomouc se tak vyhání z útočné třetiny.
29:45
Řezníček vypálil od modré, Sedláček i přes početnou clonu dobře zasáhl.
30:04
Po právu je teď na sebe naštvaný Peter Mueller. Ve snaze vyslat spoluhráče do samostatného úniku to přehnal s razancí a po icingu se hra přesune do jeho obranného pásma.
30:44
Nahodil získal ve středím pásmu kotouč, našel vpravo Krejčího. Ten přebruslil modrou a přihrávkou pod sebe oslovil Jiřího Ondruška. Jeho sražená rána se odrazila k Nahodilovi, který na několikrát puk za záda Sedláčka neprocedil.
31:15
Krejčí znovu dostal puk do útočně třetiny, tam mu ale chyběla větší podpora, neboť Káňa zůstal po souboji na kolenou ve středním pásmu.
31:25
Dočekal (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pavlík
Stav zápasu Olomouc - Kometa 0:2

Kometa navyšuje vedení. Až příliš lacino se Brněnští dostali do přečíslení. Pavlík v situaci dva na jednoho přihrál Dočekalovi, který přesnou střelou z první nedal čas Lukášovi na rychlý přesun k druhé tyčce.
32:34
Následuje komerční přestávka.
34:50
Daniel Rákos tečoval nahození těsně před Lukášem, ale mířil mimo hanáckou klec.
36:57
Švrčkovu ránu z levého kruhu ukryl Sedláček v lapačce.
37:39
Mueller si vyměnil kotouč s Krištofem a z úhlu poté nahazoval na Lukášovu bránu. Olomoucký gólman puk podržel.
37:52
Vladimír Roth pálil od modré, ale přestřelil. Po odrazu od plexiskla skončil kotouč na Lukášově bráně. Pokračuje se v pásmu Mory.
38:01
Na ledové ploše přibývá šarvátek. Rozhodčí zatím rychlou reakcí bitku nedopustili. Ale potyčka visí ve vzduchu.
38:54
Rašner přestřelil, poté sjel do předbrankového prostoru a tečí těsně minul.
39:18
A je to tady. Nahodil v potyčce s brněnským bekem. Stejně tak bez helmy skončil i Jan Káňa, který se pobil s Ďalogou. Oba borci míří na trestnou lavici. Hrát se bude čtyři na čtyři.
39:18
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za hrubost
39:18
Vyloučen hráč Ďaloga (Kometa), 2 min. za hrubost
39:32
Kotouč se odrazil k úplně volnému Kuskovi, bývalý Komeťák však zblízka na Sedláčka nevyzrál.
40:00
Druhá třetina je u konce. Do závěrečné periody oba týmy vstoupí za situace čtyři na čtyři. Z trestu obou aktérů potyčky zbývá minuta a osmnáct vteřin.
V druhém dějství se Kometa dvakrát prosadila. Byť týmy byly střelecky vyrovnané, Olomouc si, na rozdíl od první třetiny, vyloženou šanci nevypracovala.
40:00
40:10
Začala třetí třetina. Hraje se čtyři na čtyři.
41:21
Oba týmy v plném počtu, ale jen chvilku. Brno bude v oslabení.
41:27
Vyloučen hráč Roth (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Olomouc si zahraje první přesilovku. Roth stáhl za brankou Klimka a jde si na dvě minuty odpočinout
46:59
Olomouc se po půlminutě přesilovky ještě nepodívala do útočného pásma Komety.
43:27
Tristní přesilovka Mory. Hanáci v početní převaze ani jednou nevystřelili na bránu! Brno už je v plném počtu.
44:06
Sražený puk končí v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.
44:35
Michal Kunc se dostal do dobré pozice, kvůli pohybu obránce ale musel vybruslit do ostřejšího úhlu, odkud jeho střelu kryl Sedláček.
45:01
Kučeřík se parádní stahovačkou zbavil olomouckého beka a předložil kotouč do šance Zbořilovi, Lukáš skvělým zákrokem udržel naděje domácích.
46:24
Martin Zaťovič po přihrávce Muellera mohl navýšit vedení Komety, ale minul odkrytou klec. Následuje komerční přestávka.
46:53
Ondrušek po vyhraném buly pálil od modré, Sedláček jeho tvrdý projektil vyrazil, pokračuje se v útočném pásmu Mory.
47:29
Krejčí nezpracoval kotouč a ránou holí o led demonstruje svoji nespokojenost.
48:33
Dnes to olomouckým hráčům moc nelepí. Tentokráte utekl kotouč z hole Jiřího Ondruška, Mora pásmo neudržela.
49:53
Nahodil mohl snížit. Ve střelecké pozici se ocitnul David Krejčí, který ještě hledal výhodnější pozici pro spoluhráče. Od Nahodila se ale puk odrazil blíže k Sedláčkovi a domácí křídelník za brankovou čáru dopravil pouze svoje tělo.
50:25
Mora zvýšila obrátky. Na vyrovnání má necelých deset minut, po icingu Brna se vhazuje před Sedláčkem.
50:33
Ondrušek při střele od modré zlomil hůl, jeho zpomalený pokus Sedláček vyrazil betonem.
51:35
Bizarní situace! Po několika soubojích na ledové ploše momentálně leží hned tři poškozené hokejky.
52:53
Ondruškovi opět kotouč přeskočil hokeju, následně puk končí v publiku. Přichází poslední komerční přestávka dnešního mače.
53:29
Knotek měl na ose hřiště relativně dost prostoru a žádného blokujícího obránce, i po jeho střele ale Sedláček stále drží čisté konto.
54:53
Ďaloga trvdě pálil z levého kruhu, Lukáš výstrojí vyrazil.
56:20
Zakázané uvolnění Olomouce.
56:43
Ďaloga znovu v akci, tentokráte zprava zkoušel svůj bekhend, ale trefil jen boční síť.
57:05
Puk se odrazil k osamocenému Jiřímu Ondruškovi, v souboji jeden na jednoho se ale opět zaskvěl výborný Sedláček. Následuje icing Komety.
57:33
Káňa z pravého kuru oslovil na modré čáře Ondruška. Domácí kapitán přesunu hru doleva, odkud pálil David Krejčí. Sedláček byl na jeho střelu připravený.
58:00
Byly ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
58:31
Káňa v dobré pozici zlomil při střele hůl. Lukáš už je na střídačce a Olomouc zkouší vývoj zápasu zdramatizovat v powerplay.
58:31
Domácí mužstvo si bere oddechový čas.
58:31
Na ledě elitní formace Olomouce doplněná o Petra Koloucha.
58:50
Puk je v rohu kluziště, což vyhovuje hostům.
59:30
Kometa vyhodila do středního pásma a zdá se, že je o vítězi rozhodnuto.
59:53
David Krejčí mohl kosmeticky upravit skóre. Po sérii soubojů se k hvězdnému centrovi odrazil kotouč, ale rodák ze Šternberka bekhendem minul branku o pár centimetrů.
60:00
Zápas končí! Kometa vítězí především zásluhou Jakuba Sedláčka. Jedenatřicetiletý gólman v Plecháreně udržel letos již druhé čisté konto. Jenže ve službách Brňanů, kteří si po výhře 2:0 připisují do tabulky tři body.
60:00
Mora z třiceti střel na bránu neskórovala ani jednou. Brno ke dvěma trefám potřebovalo 27 pokusů. Děkujeme, že jste sledovali náš přenos.

26. 2. 2023 17:00Kometa–Olomouc 3:0
11. 1. 2023 18:00Olomouc–Kometa 1:4
29. 11. 2022 18:00Kometa–Olomouc 1:0
16. 10. 2022 17:00Olomouc–Kometa 2:3
8. 3. 2022 17:20Olomouc–Kometa 2:0
2. 3. 2022 18:00Kometa–Olomouc 2:3
5. 12. 2021 17:00Olomouc–Kometa 0:2
17. 10. 2021 17:00Kometa–Olomouc 4:1