Vítejte na jihu Moravy. Dnes do Winning group areny zavítal vůbec nejvzdálenější soupeř, tedy Karlovy Vary. Hala je ještě potemnělá, hosté už ale krouží po ledové ploše.
Pro Kometu je dnešní soupeř vcelku oblíbeným, na svém ledě je po vyčerpávající cestě napříč republikou porazili čtyřikrát z pěti posledních klání.
Ještě před začátkem dostává dres s číslem 700 domácí kapitán Martin Zaťovič. Právě tolik startů dnes totiž v modrobílem dresu zapisuje.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Ondráček (CZE), Hejduk (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 1 000

Letošní bilance vzájemných duelů je v režii Energetiků. Vyhráli oba duely na vlastním ledě. V Brně se soupeři střetnou letos poprvé.
0:00
Utkání začalo.
0:07
Nadvakrát, ale vhazování se povedlo a Krištof získává první vhazování.
0:14
Vyloučen hráč Ďaloga (Kometa), 2 min. za podražení
Jenže domácí brzy ztratili puk a do pásma jim po pravé straně pronikal Hladonik. Toho podrazil Marek Ďaloga.
0:20
Hosté vyhráli vhazování a hned sehrávali akci na falešného levého beka Jakuba Fleka, tomu ale střela nesedla a tak Vincour vypíchl puk a dává čas domácím vystřídat.
1:20
Už se ale zase hraje v obranném pásmu Komety, z levé strany zkoušel svá mířidla Plutnar. Střela krátkým příklepem minula Sedláčkovu klec.
2:25
Sedláček musel zasahovat pouze jedinkrát, když Kulich dostal přihrávku na pravém rohu a pálil pohotově zápěstím, střela to ale nebyla nijak silná a tak Sedláček puk vyrazil do rohu za sebe. Kometa už je kompletní.
2:54
Do dobré šance se prodral Kanaďan Magee. Dostal přihrávku za obranu a pálil zápěstím ze slotu.
3:31
Jakub Flek dostává trestuhodně moc prostoru na levém křídle první formace, dvakrát pálil a jednou Sedláček musel lapačkou máchnout pořádně rychle.
4:10
Kometa je zatím docela ušláplá, může za to asi i rychlá přesilová hra.
4:33
Mueller dostal nabito od Krištofa zpoza branky před ni a Američan napřáhl k pořádné ráně, Novotný je ale stejně pozorný, jako na druhé straně Sedláček a pravačkou zneškodňuje první slušnou akci elitní domácí formace.
5:40
Redlich se tlačil po pravém mantinelu do akce, brzy ale přišel o puk a na druhou stranu už pádí blue line Komety. Spíše ale chce vytvořit prostor pro první formaci.
6:30
Holland s Kučeříkem teď musí hledat, kudy rozehrát.
7:02
Hraje se hodně rychle, zatím tomu ale schází větší přesnost ve finální fázi. Sedláček nyní drží puk ve své lapačce a přerušuje, následuje první komerční pauza.
7:34
První formace domácích je v první třetině hodně na ledě, Kučeřík dvakrát od modré čáry pálil příklepem, první pokus byl zblokovaný, druhý tečovali hráči před Novotným k Muellerovi, ten pálil z pravého kruhu, Novotného lapačka byla ale na svém místě.
8:23
Velká paráda, která ale přijde vniveč. Ďaloga poslal puk Rákosovi na levém kruhu, ten vytáhl Novotného z branky ven, už ale vyjel do příliš velkého úhlu a tak natažený golman na lopatkách a prázdná branka zůstala neohrožena.
9:50
Puk už zase třímá zase na druhé straně Sedláček, ten sáhl do střílené přihrávky na Beránka u levé tyče, který se tak k dorážce nedostal.
10:11
Do útoku poslali hosté nyní čtvrtou formaci s Osmíkem, Redlichem a Immem, ti se mihli v útočném pásmu, více ale ze svých rychlých nohou tentokrát nevytěží.
10:43
Havlín vyslal Hladonika ve středním pásmu k rychlému výpadu středem, centr ještě posunul doprava na Vondráčka, který pálil zápěstím na lapačku Sedláčka. Puk letí do rohu za brankou.
11:16
Parkkonen vypíchl puk Bartejsovi najíždějícímu do pásma, hosté ale opět nejsou schopni toho využít, Meluzín už maže s pukem na Novotného.
12:23
Hraje se nahoru a dolu, ale hlavně ve středním pásmu. Důvodem je kopa nepřesností. Následuje komerční přestávka, po které budou hrát Vary přesilovku.
12:23
Vyloučen hráč Zaťovič (Kometa), 2 min. za podražení
Zbytečný faul v útočném pásmu, Kometa se bude muset bránit, protože Zaťovič podráží hostujícího golmana.
13:16
Kometa toto oslabení ale zvládá výborně, kromě šance, kdy puk proletěl kolem Sedláčka po střele od modré mají problém se vůbec dostat do pásma.
13:53
Tak nakonec přeci jen nějaká akce. Kulich se natahoval po dorážce střely od obránců a Sedláček dlouho lovil puk před svým brankovištěm, kam se mezitím nahrnula většina hráčů.
14:17
Vondráček zakončuje přesilovou hru krásnou individuální akcí, kdy se prosmýkl kolem Hollanda a zakončoval švihem nad pravé rameno Sedláčka. Těsně přestřelil.
14:40
Kometa se bude muset znovu dostat do tempa, o to se nyní snaží Magee, Dočekal a Meluzín.
15:06
Novotný posunul svoji klec zákrokem po střele Horkého z levé strany. Zákrok ale zvládl a vyhození branky bylo nechtěné, bude se pokračovat v pěti.
15:35
Mueller se Zaťovičem se snaží něco vymyslet a tentokrát jim to kazí rozhodčí. Mueller vystihl rozehrávku obránců Varů a otočku utáhl na modré čáře, rozhodčí se ale bohužel upískli dříve, než mohl Američan s pukem něco vymyslet, Mueller se dost zlobí, není mu to ale nic platné.
15:57
Dvě rychlá vhazování po pravačce Novotného. Rákos první vyhrál, druhé ne, ale puk vybojoval Ostřížek. Další pas ale sbírá Plutnar a tak do útoku půjdou Vary.
16:35
Bartejs rozehrával dlouhým pasem, ale jeho zrychlení hry vyjde vniveč. O totéž se pokusil následně Parkkonen, dopadá to ale ještě hůře, rozhodčí pískají icing.
17:10
Na začátku to bylo alespoň rychlé a divoké utkání, nyní se i tento aspekt trochu vytrácí a hokej to dnes v Brně není dobrý. Vary se nyní snažily o sérii tří pasů v útočné třetině, poslední z nich už ale selhal a Flek tak nevystřelil.
17:29
Kulich se Zbořilem se pošťuchují na buly po Sedláčkově pravici, Zbořil je za to kárán rozhodčími, napodruhé ale slaví úspěch právě on.
18:17
Novotný teď nešikovně rozehrával na Douderu, ten byl ale už napadaný Horkým a jen málo chybělo, aby se Brněnský rychlík prosmýkl zpoza branky do zakončení.
19:04
Sedláček přerušuje hru po nahození bekhendem od pravého mantinelu, které měl na svědomí Černoch.
19:39
Krištof ještě před koncem třetiny trošku přidává pod kotel hitem na Hladonika v rohu za Novotným, zákrok to byl ale čistý a hostující útočník bude rychle v pořádku.
20:00
Skončila první třetina.
Doufejme, že se oba kluby domluvily na tom, že první třetinu pojmou jako rozbruslovací a tu pravou řež si schovávají až na druhou a třetí část. Ač 14 střel Varů zní jako slušná porce, o moc více rozruchu než Kometa svými devíti pokusy nenadělali.
20:00
Začala druhá třetina.
20:04
Hladonik nachytal na buly nejen Krištofa, ale i své beky, kteří museli pro puk až za Novotného klec.
20:40
Krištof měl před sebou ze středního pásma hodně prostoru a ještě mu najížděl z druhé vlny Mueller. Střela Američana ale nevylekala Novotného, ten ji schoval v rukavici.
21:21
Mikúš čekal na puk na levém kruhu, kam jej také dostal. Kulich mu ještě najížděl z pravé strany a byl asi v lepší pozici, slovenský křídelník ale vzal akci na sebe a branku bohužel trestuhodně netrefil. Kulich se na něj jen vyčítavě podíval.
21:12
Mueller dával od pravého mantinelu Zaťovičovi na levé tyči, ten prudký pas ale netrefil.
23:07
Čtvrté formace jsou dnes příjemným zpestřením, nyní se do útoku tlačila hostující čtvrtá letka, Immo ale nic nevymyslel.
24:03
I Kometa využívá všech svých formací naplno. Meluzín s Dočekalem teď ale museli bránit.
24:16
A zase je za Novotným posunutá klec po jeho zákroku. Tentokrát už domácí protestují, že je brankář až příliš horlivý.
24:52
Vyloučen hráč Hladonik (K. Vary), 2 min. za držení hole
Když se domácí nedovolali trestu pro brankáře, dočkají se přesilové hry za držení hole pro Hladonika.
25:08
Bartejs ale musí s MUellerem rozehrávat až zpoza Sedláčkovy klece.
25:38
Vyloučen hráč Plutnar (K. Vary), 2 min. za podražení
Nejprve pálil Zaťovič, poté se s pukem šikovně vytáčel u mantinelu Krištof a nalákal Plutnara do pasti. Kometa bude hrát přesilovku 5 na 3.
25:48
Mueller dostal nabito na pravém kruhu od Krištofa a hned z první pálil. Novotný ale sklapl betony hodně rychle.
25:59
Bartejs napřáhl k mocné střele od modré, ta byla ale tak prudká a nepřesná, že letí po mantinelu až do středního pásma.
26:23
Vincour (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Krištof a Mueller
Stav zápasu Kometa - K. Vary 1:0

Dvojnásobná přesilovka slaví ovoce. Krištof našel parádním pasem z pravého kruhu napříč slotem Vincoura u vzdálenější tyče. Ten sice nadvakrát, ale nakonec přehazuje beton bezmocného Novotného.
26:52
Pokračuje přesilová hra, tentokrát klasická a Vincour znovu zahrozil, tentokrát zápěstím z mezikruží. Netrefil.
27:17
Vincour (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Krištof a Mueller
Stav zápasu Kometa - K. Vary 2:0

Jenže napodruhé už ano, střelec první branky dostal puk do slotu, kam propadl od Krištofa a nekompromisní střelou nad vyrážečku Novotného zvyšuje.
27:51
Ostřížek nabil Hollandovi podporujícímu útok na střed modré a Kanaďan pálil hodně tvrdě, bohužel také nepřesně.
28:42
Černoch (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kohout a Pulpán
Stav zápasu Kometa - K. Vary 2:1

S góly se roztrhl pytel, Černoch dostal nabito na modrou čáru, odkud příklepem čistou ranou k tyči propaluje pravačku Sedláčka.
30:05
Mueller (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Zaťovič
Stav zápasu Kometa - K. Vary 3:1

Přiznám se, že nestíhám zapisovat góly, protože Mueller hned po chvilce zase posílá Kometu do dvoubrankového vedení, puk dostal po levém mantinelu a propálil Novotného, když si sjel z ostrého úhlu na střed.
30:41
Havlín po vhazování vypálil tvrdě od modré hned po vhazování. Sedláček tentokrát schovává raději puk. I na něj ne dění v posledních minutách asi trochu moc. Následuje komerční pauza.
31:09
Rákos teď hodně nepříjemně napadal. Až je Novotného branka zase mimo kolíky, které ji drží na místě.
31:46
Vondráček teĎ pálil na rameno Sedláčka a ten vypadal z rány hodně překvapeně, o bombě hostujícího kapitána vůbec nevěděl.
33:09
Hosté už jsou dlouho usazeni v útočné třetině, Holland se tak teď pokusí rozbít svou rozehrávkou souvislý tlak Energie.
33:38
Další parádní akce Komety, do úniku se dostali Horký se Mageem a Novotnému vypadl puk po střele druhého jmenovaného. Obránci jej ale nakonec nahrnuli do výstroje úplně zmateného brankáře.
34:44
Rákos vyslal na modré čáře Vincoura do útoku a brněnský útočník už pošilhával po hattricku. Jeho střela z pravé strany ale nakonec nemířila ani mezi tři tyče.
35:31
Brno teď hodně přidává v tempu, chce se více utrhnout soupeři. Teď na Novotného dotírala čtvrtá řada. Zakončoval Dočekal, po něm Rákos i Meluzín. Nejlepší pokus měl Rákos z mezikruží, tentokrát se ale skóre nemění a následuje komerční pauza.
36:06
Vyloučen hráč Kohout (K. Vary), 2 min. za hákování
A Kometa dostává další dárek. Kohou hákuje ve středním pásmu Pavlíka. Vincour už si rovná mířidla k hattricku.
36:23
Krištof se chopil Holíkovy role, kterou zastával pořádnou část sezony a z levého kruhu rozdává pasy. Zatím bez vážného ohrožení Novotného klece.
37:04
Minuta přesilovky je pryč. Novotný je ale zřejmě hodně zpocený, Brno mu nedopřává oddechu, Krištof nedokázal vystřeli z první, jinak by dost možná měl brankář klidně i čas dojet si pro ručník, protože půl klece bylo volné.
37:40
Mueller a spol. už mají jen dvacet sekund, už jsou ale srovnaní ve vzorci a Krištof vyhlíží, komu nabít do rány.
38:22
Nakonec se do zakončení ale neprodrali a Kohout mezi tím naskočil do hry. Dostal se i do protiútoku, s Kučeříkem si ale neporadil.
39:22
Hosté se ještě snaží něco vymyslet před sirénou, nahození ale sbírají domácí a třetí formace má ještě pár sekund na jednu akci.
39:58
Holland ale už jen dohraje s kotoučem na holi do sirény.
40:00
Skončila druhá třetina.
Jak byla první část mizérií, druhá perioda byla naprosto vyčerpávající. Kometa vede zaslouženě, potrestala dvjonásobnou přesilovku dvěma brankami a dominovala i zbytku třetiny s výjimkou výborné rány Černocha.
40:00
Začala třetí třetina.
40:52
Vary chtěly od pohledu do poslední třetiny vletět po hlavě, Kometě se ale dobrou obranou modré čáry daří zběsilý útok rozbíjet.
41:48
Novotný musel rozehrávat po nahození Rákose, dobře viděl Havlína najíždějícího do útočné třetiny a puk nakonec u obránce Varů skončil. Jeho pokus ještě z relativní dálky nemohl Sedláčka příliš ohrozit.
42:14
V útočném pásmu Komety už se zase rovná první útok Komety. Mueller s Krištofem a Zaťovičem jsou z proměněných přesilovek evidentně při chuti.
42:40
Zaťoviče chtěl vyslat Kučeřík dlouhým pasem za obranu Varů. Kapitán brňanů ale byl příliš horlivý a čároví tak pískají ofsajd.
43:02
Vyloučen hráč Osmík (K. Vary), 2 min. za podražení
Pavlík byl s pukem za Novotného brankou víceméně neškodný, Martin Osmík jej ale nešťastně podkopává a tak Kometa půjde do přesilové hry.
43:42
Domácí se nemohou pořádně srovnat v třetině a jen metají puk po prknech.
44:10
Plutnarovi se nadvakrát přes Vincoura i Muellera povedlo vyhodit.
44:41
Rohan také vyhazuje a z přesilovky už zbývá jen nějakých patnáct sekund.
45:10
Osmík je na ledě, domácí ale stále drží útočnou třetinu a ještě dostřídávají.
45:35
Hosté se ale uvolňují a po pravém mantinelu jde do útoku Redlich.
45:59
Brzy přišel o puk, ale stejně tak dopadá i výpad Komety. S pukem se tak rozjíždí Jakub Flek v dalším pokusu o rychlý vpád do útočného pásma.
46:26
Puk je mimo hrací plochu, kam letěl od teče Vondráčka ze středního pásma. Následuje komerční přestávka.
48:53
Sedláček se blýsknul zákrokem proti Hladonikovi, který bekhendem testoval pozornost brněnského brankáře. Ten byl ale ve správném postavení.
49:45
Vary jsou nyní o dost aktivnější, Brno ale dobře brání a když už není zbytí, nestydí se vyhodit, tak jako teď na zakázané uvolnění.
50:11
Ďaloga odevzdává puk Varům, nekompliku je si to. Havlín bude rozehrávat zpoza Novotného klece.
50:45
Vary stále neopoušti taktiku rozehrávky dlouhým pasem z hloubi svého pásma. To ale nenese ovoce.
51:10
Beránek teĎ převzal kotouč na levém kruhu a pálil bezprostředně z otočky. Sedláček nic neviděl, byl ale ve správném postavení. Důležitý, i když nechtěný zákrok.
52:07
Dlouho se hrálo bez přerušení, nakonec se píská po nahození Jakuba Fleka ze středního pásma, které Sedláček raději přikryl lapačkou.
52:10
Rákos se dlouho chystal na vhazování, Černoch jej ale přelstil a nabíjel za sebe do střely z první. Ta ale letí nad branku Sedláčka.
52:54
Meluzín byl na konci protiútoku čtvrté formace. Novotný se musel rychle přesouvat k levé tyči. Stihl to, ale nebylo jej nakonec potřeba, střela brněnského mladíka letí vedle.
53:43
Kučeřík teď dostal nabito a pálil z levé strany a hrozivou bombu. Ta míří ale opět vedle.
54:28
Plutnarovi proskočila přihrávka napřed mezi rukama a následně i nohama. Navotný tak musel být v pozoru i při rozehrávce vlastního týmu.
54:44
Vyloučen hráč Bartejs (Kometa), 2 min. za sekání
Bartejs se rozmáchl proti Flekovi a rozhodčí neváhá.
54:57
Kometa ale v klidu vyhazuje, konkrétně Milan Gulaši.
55:20
Vary ale rychle staví přesilovkový obrazec a na jeho konci byl v mezikruží Flek. Jeho střela ale nemíří mezi tři tyče.
56:04
Energie mačká Kometu, není ale dostatečně rychlá a tak se domácí opět dostávají k možnosti vyhodit, které rádi využívají.
56:45
Rozhodčí vylučovali Martina Dočekala za podražení, Plutnar je ale hrdinou. Sportovně uznává, že při otočce ztratil balanc a útočník Brna tak na trestnou lavici nemíří. Skvělý sportovní moment.
57:08
Kometa už jen střeží svoji modrou čáru a je pasivní. Hosté mají problém tento val překonat.
57:47
Hladonik (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - K. Vary 3:2

Tak snad dobrá karma přináší dramatizaci. Zmatek vytvořený Redlichem vyústil v to, že puk vyplul na slotu, Sedláček byl rozhozený nepotřebnýmzákrokem a Hladonik tak zametá puk po ledě do prázdné klece.
58:07
Zakázané uvolnění je pískáno hostům. Kometa se tak může usadit v útočné třetině a znemožnit Varům power play.
58:24
Kohouta rozhodil forčekingem Krištof, Mueller pak na práci centra navázal proti obráncům hostí a získávají hromadu času.
58:59
Novotný už je na střídačce, hosté jsou v šesti a hned první rána finského obránce Parkkonena.
59:40
Vary nenachází skulinku, první formace domácích skvěle vykrývá prostor.
Konec utkání.
Kometa dnes vítězí, přiznejme, že zaslouženě. V tabulce se ale zřejmě neposune,přesto to sebevědomí moravského týmu jistě prospěje. Vary naopak potvrzují svoji depresi. Děkuji za sledování, přeji příjemný zbytek večera.

Vzájemné zápasy

22. 1. 2023 15:30K. Vary–Kometa 5:4
9. 12. 2022 18:00Kometa–K. Vary 2:3
23. 10. 2022 15:30K. Vary–Kometa 2:3
15. 9. 2022 18:00Kometa–K. Vary 6:1
28. 1. 2022 18:00Kometa–K. Vary 1:2
10. 12. 2021 18:00Kometa–K. Vary 3:2
21. 10. 2021 17:30K. Vary–Kometa 5:3
8. 9. 2021 17:30K. Vary–Kometa 4:3
23. 2. 2021 18:00Kometa–K. Vary 3:1
17. 2. 2021 17:30K. Vary–Kometa 5:4
3. 1. 2021 17:00Kometa–K. Vary 3:0
20. 11. 2020 17:30K. Vary–Kometa 4:2
14. 2. 2020 17:30K. Vary–Kometa 9:1
30. 12. 2019 18:00Kometa–K. Vary 9:1
17. 11. 2019 15:00Kometa–K. Vary 2:7
1. 10. 2019 17:30K. Vary–Kometa 3:4
22. 2. 2019 17:30K. Vary–Kometa 0:3
11. 1. 2019 18:00Kometa–K. Vary 3:1
24. 11. 2018 16:00K. Vary–Kometa 5:4
7. 10. 2018 17:00Kometa–K. Vary 5:3
5. 2. 2017 17:00Kometa–K. Vary 3:2
26. 12. 2016 15:30K. Vary–Kometa 4:2
11. 11. 2016 18:00Kometa–K. Vary 8:2
25. 9. 2016 15:30K. Vary–Kometa 2:4
31. 1. 2016 15:30K. Vary–Kometa 5:3
22. 12. 2015 18:00Kometa–K. Vary 3:4
1. 11. 2015 15:30K. Vary–Kometa 5:3
18. 9. 2015 18:00Kometa–K. Vary 4:2
20. 2. 2015 18:00Kometa–K. Vary 3:1
6. 1. 2015 18:00K. Vary–Kometa 1:2
21. 11. 2014 18:00Kometa–K. Vary 2:1
5. 10. 2014 15:30K. Vary–Kometa 4:1
7. 3. 2014 18:20K. Vary–Kometa 3:0
17. 1. 2014 18:00Kometa–K. Vary 2:3
1. 12. 2013 15:30K. Vary–Kometa 2:3
18. 10. 2013 18:00Kometa–K. Vary 3:1
15. 2. 2013 18:00Kometa–K. Vary 4:0
30. 12. 2012 15:30K. Vary–Kometa 7:0
12. 11. 2012 18:00Kometa–K. Vary 4:0
5. 10. 2012 18:00K. Vary–Kometa 3:4
15. 2. 2012 18:00K. Vary–Kometa 5:4
30. 12. 2011 18:00Kometa–K. Vary 6:2
18. 11. 2011 18:00K. Vary–Kometa 4:3
7. 10. 2011 18:00Kometa–K. Vary 3:2
23. 1. 2011 16:00K. Vary–Kometa 2:4
12. 12. 2010 17:00Kometa–K. Vary 2:4
2. 11. 2010 18:00K. Vary–Kometa 4:1
26. 9. 2010 17:00Kometa–K. Vary 0:7
26. 3. 2010 18:00K. Vary–Kometa 2:1
19. 3. 2010 18:00Kometa–K. Vary 2:1
12. 3. 2010 18:00K. Vary–Kometa 3:4
5. 3. 2010 18:10Kometa–K. Vary 1:2
10. 1. 2010 16:00K. Vary–Kometa 2:3
22. 11. 2009 18:10Kometa–K. Vary 3:2
6. 10. 2009 18:00K. Vary–Kometa 2:3