Krásné páteční odpoledne! Základní část skončila, předkolo začíná! Úvodní zápas hostí Plzeň, která přivítá hokejisty Mladé Boleslavi. Utkání, které startuje v 17 hodin, vám přineseme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.
Škoda si v závěru základní části prošla krizí, kvůli které nakonec vypadla z elitní čtyřky postupující přímo do čtvrtfinále play off. Její soupeř z Mladé Boleslavi neprožívá ideální sezonu, před jejím startem pomýšlel určitě výš než na jedenácté místo.
Ve vzájemných zápasech se během sezony vedlo o něco lépe Mladé Boleslavi, která ze čtyř střetnutí vytěžila osm bodů. Naposledy se ale radovala Plzeň, když zvítězila 3:0.

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 3 379

Hlavními rozhodčími duelu jsou Robin Šír a Petr Lacina, na čarách jim budou asistovat Michal Zíka a Petr Šimánek.
Předkolo play off se hraje na tři vítězné zápasy. Kdo si jako první připíše tři výhry, proklouzne do čtvrtfinále mezi nejlepší osmičku. Plzeň odehraje první dva duely doma.
0:00
0:41
Mertla přimáčkl k zadnímu mantinelu Moravec, puk se tak dobrých deset vteřin nehýbal. Rozhodčí ale nepřerušili.
0:53
Ihned po vhazování se dral kupředu Bulíř, k zakončení se ovšem nedostal.
1:24
První útok Mladé Boleslavi skončil nepřesným nahozením, domácí vyjíždějí do středního pásma.
2:23
Trochu nenápadně se hosté dostali do přečíslení, Kousal se však po Najmanově pasu ke střele nezvládl srovnat.
3:23
Krošelj si na rozehrávku netroufl, a tak raději podržel puk pod svou lapačkou. Následovala lehčí potyčka, bude se vhazovat.
3:48
Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu, následnou bombu od modré Pavlát bez výraznějších potíží lapil.
5:04
Další rychlý brejk hostů, Flynn vybídl Najmana, ten ovšem nezamířil přesně.
5:35
Po pravém křídle se prodíral kupředu Kelemen, nepodařilo se mu však protlačit do střelecké pozice, místo toho skončil za brankou.
6:28
Puk vyhozený ze středního pásma končí v ochranné síti za mladoboleslavskou brankou. Následovat bude komerční přestávka.
6:54
Plzeňané už nestihli zachytit kotouč v útočném pásmu, píská se tak postavení mimo hru.
7:06
Tečované nahození trochu vystrašilo Krošelje, který jen sledoval, jak puk skáče skrz brankoviště. Zasahovat však nemusel.
7:32
Vyloučen hráč Dzierkals (Plzeň), 2 min. za hákování
7:54
Schleiss vyvezl puk do středního pásma a našetřil pro domácí pár cenných vteřinek.
8:21
Po Flynnově ráně si Pavlát nebyl příliš jistý, jestli má puk v držení. Dobrá zpráva pro Plzeňské je ta, že jej skutečně kdesi ve výstroji měl.
9:22
Stránský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kousal a Najman
Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 0:1

Hosté proměňují přesilovou hru! Druhá minuta početní výhody byla ze strany Mladé Boleslavi velice dobrá. Stránský dostal před brankou hodně prostoru, a přestože prvním pokusem ještě neuspěl, následná dorážka už byla jednoduchá.
9:57
Zakázané uvolnění hostů. Kelemen puk nezachytil, a tak se hra stěhuje před gólmana Krošelje.
10:24
Velká šance domácích! Rozjetý Graňák řešil přečíslení střelou, nezamířil ale úplně dobře a trefil hostujícího brankáře, který šel do rozkleku.
10:26
Po Graňákově zakončení došlo k posunutí branky, které se ale vůbec nechce zpátky do svého postavení... Teď se tedy chvíli nehraje.
11:24
Jako by Plzeňané zvýšili od inkasované branky tempo, rázem po ledě létají, jen držení puku se jim zatím příliš nedaří.
11:55
Na ledě skončil Kaňák, faul se nepíská. Plzeňská hala bouří a spílá rozhodčímu, to ovšem není na západě Čech nic nového.
13:12
Další slušná šance Škody. Srovnat mohl Suchý, Krošelj ovšem předvedl výtečný zákrok.
13:38
Vyloučen hráč Fořt (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
13:54
Bombu Bulíře měl Krošelj skrytou, univerzální rozklek se mu však osvědčil. Plzeň začíná početní výhodu ostřelováním.
14:10
Blomstrandova rána až k brance nedoputovala, švédský útočník totiž zlomil hůl.
14:47
A znovu výborný zákrok Krošelje, tentokrát proti Thorellovi.
15:23
Plzeňská přesilovka pomalu končí, v její druhé minutě už nebyla Škoda zdaleka tak nebezpečná jako předtím.
16:24
Mezi čtyři protihráče si to namířil Blomstrand. Z obklíčení vytěžil vhazovaní v útočném pásmu, což bylo v dané situaci zřejmě maximum možného.
16:46
Už podruhé v první třetině zamířil kotouč do ochranné sítě za brankou hostů, vhazoval se ale bude před Krošeljem.
16:54
...a puk je nyní pro změnu na mladoboleslavské střídačce.
17:40
Lang (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Dzierkals
Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 1:1

Šťastná trefa domácích! Z minusového úhlu nahazoval Lang puk na Krošelje, který si jej zřejmě maskou srazil do vlastní sítě.
18:26
Nahození Kaňáka nebylo pro Krošelje velkým problémem, puk pohodlně lapil.
18:46
Bulíř kroužil kolem branky hostů, pak ovšem upadl a o kotouč přišel. Následoval navíc plzeňský ofsajd.
19:35
Plzeňané vyhodili z obranného pásma do míst, kde nikdo v modrém nebyl, a tak odcházejí střídat.
20:00
20:00
20:54
Hosté dlouze drží puk, krouží však jen skrz střední pásmo, dál to zatím nejde.
21:37
Teď už se Mladá Boleslav usadila před Pavlátovou branku, Plzeň úvod druhé třetiny vůbec nezachytila.
22:12
Fořt se obtočil kolem branky a bleskově zakončoval, domácí gólman byl ale připravený a mezírku u bližší tyče utěsnil.
22:35
Velkou chybu Kotaly nevyužil Suchý! Plzeňský útočník získal puk možná až příliš blízko mladoboleslavské brance, proto neměl pro kličku dostatek prostoru.
23:17
Přechod do středního pásma se Plzni nevydařil. Přikryl nahrál Bulířovi až příliš pozdě, sám se tak vystavil do ofsajdu.
23:50
Adamcovo nahození zpoza branky se podobalo situaci, ze které Lang vsítil gól. Krošelj si ovšem tentokrát dal pozor.
25:19
Nepřesnou rozehrávkou Pavlát nabil Fořtovi, hostující forvard ovšem nasměroval svou střelu jen do středu branky.
26:03
Kelemen (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Lunter
Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 1:2

Smolný moment pro Pavláta! Nahození z dálky vyrazil plzeňský gólman jen do svého brankoviště, Kelemenovi tak stačilo zblízka doklepnout volný puk do sítě.
26:15
Nahození Kremláčka z velkého úhlu srazil Kotala, Krošelj zasahovat nemusel.
26:32
Graňák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Schleiss
Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 2:2

Domácí bleskově srovnávají! Vedení Mladé Boleslavi netrvalo dlouho. Graňák vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování trefil se přímo pod lapačku Krošelje, zaznamenal tak svůj první gól v sezoně.
27:28
Boleslav by si ráda vzala těsný náskok zpátky, Ševcova střela od modré ovšem do branky nedoputovala. Pavlát si připisuje úspěšný zákrok.
28:03
Před Pavlátovou brankou došlo na lehkou potyčku, ta však neměla dlouhého trvání.
29:06
Dvakrát objel Blomstrand branku, pak jej ale Fillman poslal k zemi. Na zakončení nedošlo.
29:47
Vyloučen hráč Stránský (Ml. Boleslav), 2 min. za hrubost
30:17
Bulířovi se nepodařilo zachytit puk u mantinelu, Plzeň tak musí opět zakládat přesilovkovou akci ze středního pásma.
31:22
Žádná změna, domácím hokejisté se ne a ne usadit v útočné třetině. Oslabení hostů pomalu končí.
32:12
Kodýtkova střela mířila příliš vysoko, Krošelj švihl lapačkou jen naprázdno.
32:34
Do zajímavé šance se dostal Thorell, jenže na Krošeljovi ztroskotal. Plzeň si paradoxně vypracovala jakési příležitosti až po přesilovce.
33:09
Jako by se zakončování z velkého úhlu Langovi zalíbilo, nyní byl ovšem o poznání méně úspěšný než v závěru úvodní periody.
33:39
Pavlát se vytáhl proti Lunterovi, šancí na obou stranách v posledních minutách přibývá.
34:19
Ač si Šťastný všiml rozjetého Kotaly, puk napříč útočným pásmem propasírovat nedokázal.
35:33
Poměrně dlouho se Plzeňané drželi před Krošlejem, pak se ale sami vytlačili za modrou čáru.
36:55
Domácí získali puk dobrým forčekinkem za brankou, ovšem jen za chvíli. Kupředu může opět postupovat Mladá Boleslav.
37:31
Kodýtek prošel středem až někam do mezikruží, finální přihrávka mu ale podle představ nevyšla.
38:09
Po dlouhé době se přerušuje. Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Krošelje.
38:21
Vyloučen hráč Kaňák (Plzeň), 2 min. za podražení
38:33
Najman zkoušel zakončit snad natřikrát, to už se však Pavlát přilepil ke své tyči a pokus lapil.
38:58
Na modré čáře přeskočil puk hokejku Ševcovi, první minuta přesilové hry hostů už skoro končí.
39:42
Ofsajd mladoboleslavských hokejistů vrací hru do středního pásma.
40:00
40:00
40:21
Zbytek, který zbýval z mladoboleslavské početní výhody, je pryč. Hraje se opět v pěti na obou stranách.
41:30
Zatím se po ledě spíš krouží, puk létá za brankou nebo podél mantinelů.
42:10
Po delší době se přerušuje, střelu z levého kruhu ukryl Krošelj ve své lapačce.
42:52
A další přerušení, tentokrát po akci Suchého. Následuje další drobná šarvátka, ani nyní z toho však není nic velkého.
43:58
K vidění je další delší pasáž bez přerušení, co je dnes poměrně častý trend.
44:43
Stránského ostrá rána mířila nad branku, Pavlát let kotouče pouze kontroloval.
45:37
Do slušné palebné pozice si vybruslil Kremláček. Švihl zápěstím, načež Krošelj kontroval švihem svou lapačkou. Slovinský gólman byl úspěšný.
46:14
V rohu kluziště zůstává po kontaktu s Kousalem ležet Kvasnička, pokračuje se ale ve hře.
46:52
Malát si chtěl prohodit puk mezi nohami Ševce, hostující bek ovšem po vzoru Krošelje sklapl "betony" a akci přerušil.
47:45
Zakázané uvolnění, po komerční přestávce se bude vhazovat před mladoboleslavskou brankou.
47:49
Tentokrát končí puk na trestné lavici, vhazovat se musí znovu.
48:04
Rozhodčí přerušují hru, z mantinelu totiž odpadl kus jakési hmoty. Hrát se teď chvíli nebude.
48:06
Problém už je vyřešený, konečně se po několika minutách opět hraje.
48:35
Vyloučen hráč Eberle (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
48:41
Ze skvělé pozice pálil Bulíř, jenže netrefil! Následně Blomstrand orazítkoval tyč!
49:15
Blomstrand je během přesilovky střelecky velice aktivní, ani tentokrát však neuspěl.
49:48
Plzeň teď hraje přesilovou hru skutečně dobře, Mladá Boleslav se ze všech sil brání.
50:04
Lehké uklidnění pro hosty. Sražená Bulířova střela končí nad mantinelem, Mladá Boleslav tedy může vystřídat.
50:32
Po přihrávce rukou domácích se bude vhazovat ve středním pásmu, za tři vteřinky skočí na led vyloučený Eberle.
52:05
Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří usadit v útoku, bruslí se z pásma do pásma.
53:27
Oběma celkům je jasné, že příští gól zřejmě rozhodne, proto se hraje hodně opatrně.
54:02
Střela Kantnera končí po odrazu až mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Pavlátem.
54:48
Nahození od modré raději Pavlát podržel v lapačce, bude následovat další buly.
55:22
Střely Langa ani Dzierkalse až ke Krošeljovi nedoputovaly, hosté je včas zblokovali.
56:38
Graňákovo nahození bylo zřejmě ještě tečované, puk brankovištěm proskákal mimo tyče.
57:14
Teč i na druhé straně, tentokrát u Ševcovy střely. Gólman Pavlát si připsal důležitý zákrok.
58:06
Hodně prostoru dostal Šťastný, ani on si však ranou do horní poloviny branky na Pavláta nepřišel.
58:25
Možná až příliš dlouho kličkoval Dzierkals s pukem, vytlačit se tak z výhodné palebné pozice.
59:12
Vhazování hostů, hra se přesouvá před Krošelje. Do konce základní hrací doby už nezbývá ani minutka.
65:00
Stav je nerozhodný, následuje tedy klasická přestávka, pak přijde na řadu dvacetiminutové prodloužení.
60:35
Po Mertlově přihrávce zpoza branky pálil Lang, jenže vedle.
61:01
Na druhé straně pádil na Pavláta osamocený Najman, plzeňský gólman vytěsnil pokus hostujícího útočníka nad branku!
61:58
Nahození Schleisse přišlo trochu nečekaně, Krošelj byl ovšem připravený.
63:06
Pád Kelemena byl podle názoru rozhodčích nezaviněný, pokračuje se ve hře.
63:41
Dzierkalsův bekhendový pokus nebyl příliš nebezpečný, lotyšský forvard branku minul.
64:19
Hraje se hodně opatrně, nikdo nechce udělat chybu. Což je tedy v současné situaci pochopitelné.
65:24
Z dálky pálil Suchý, Krošelj neměl se zákrokem nejmenší problém.
65:56
Pokolikáté už končí dnes puk v ochranné síti? Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
66:18
Vyloučen hráč Mertl (Plzeň), 2 min. za hákování
66:34
Nebezpečně pálil Stránský, Pavlát stihl zasáhnout. Plzeň teď čekají horké chvíle.
67:30
Mladá Boleslav zamkla domácí čtveřici před brankou, jenže střelba zatím chybí.
68:18
Západočeši oslabení přežili, Mertl právě teď skáče zpátky na ledovou plochu.
69:01
Čerešňák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Přikryl a Kaňák
Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 3:2

A je rozhodnuto! Čerešňák si najel do mezikruží, počkal si na přihrávku zpoza branky a pálil přesně!
Byly to pořádné nervy, vyhrát by si zasloužily oba týmy. Nakonec byli ale šťastnější plzeňští hokejisté. V prodloužení přežili oslabení, následně jim vítězství vystřelil nejproduktivnější extraligový obránce Čerešňák. Škoda tedy v sérii vede 1:0.

3. 3. 2023 18:00Ml. Boleslav–Plzeň 4:2
15. 1. 2023 16:30Plzeň–Ml. Boleslav 3:2
1. 12. 2022 17:30Ml. Boleslav–Plzeň 0:1
18. 10. 2022 17:30Plzeň–Ml. Boleslav 1:2
17. 3. 2022 17:30Plzeň–Ml. Boleslav 2:3
15. 3. 2022 17:00Ml. Boleslav–Plzeň 0:1
14. 3. 2022 17:00Ml. Boleslav–Plzeň 5:3
12. 3. 2022 15:00Plzeň–Ml. Boleslav 2:3