Krásnou neděli z Stockholmské haly Avicii Arena, známé jako Globen. Souboj proti Švýcarsku bude nejen generálkou před mistrovstvím světa, ale také zápasem o vítězství na turnaji Švédských her.
Švýcarsko sehrálo duely proti oběma severským zemím v slušném tempu. S Finy si poradili 3:2 a proti Švédsku vedli také. Zápas ale nakonec mužstvo Patricka Fischera ztratilo a v prodloužení prohrálo 3:2.
Češi mají plný počet bodů, když zvládli obě bitvy se seveřany. Oba zápasy byly hodně svázané taktikou, kterou kouč Kari Jalonen ordinuje českému týmu.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Eriksson (SWE) - Lundgren (FIN), Svensson (SWE)
Počet diváků: 500

Stejně jako včera se do branky postaví jednička Arizony Coyotes v NHL Karel Vejmelka. Záda mu tentokrát bude krýt Štěpán Lukeš.
V soupisce dnes je také Petr Kodýtek, Michal Moravčík a Petr Holík. Krom Lukeše tak tenér Kari Jalonen plní své slovo, že dá šanci všem, které na Švédské hry vzal.
Útoky jsou oproti včerejšímu zápasu proti Finům změněné. První formace zůstala stejná, k Vránovi s Hertlem dnes místo Jiřího Smejkala doplnili trenéři Dominika Simona. Druhá letka je tak složená čistě z mužů, kteří působí v NHL.
Osobně jsem velmi zvědavý na Filipa Chlapíka v třetí řadě Česka. Nejproduktivnější hráč české extraligy trošku ztratil dech ve finálové sérii play off a ani v národním týmu proti Švédsku nebyl úplně přesvědčivý. Zřejmě tak dnes hraje o svoji nominaci.
0:00
Utkání začalo.
0:10
Krejčí na buly uspěl a Češi tak budou prvním týmem, který bude moci jít do útoku. Puk byl ale sražen do ochranné sítě nad Aeschilmannem.
0:52
Až teď se poprvé dostává na kotouč Švýcarsko. Ke střele z levé strany se dostal Flick, který si z pozice obránce sjel pro puk a poslal jej na Vejmelku. Ten měl snadnou práci, puk mu letěl na prsa.
1:20
Švýcarsko chtělo využít střídání Čechů a zvolili dlouhou přihrávku k pravému hrazení, tedy daleko od střídaček. Přihrávka na Ambühla byla ale nepřesná a na kotouč se dostane třetí formace Česka.
2:21
Češi se nemohou dostat přes střední pásmo, Jordán tak otáčí s pukem hru a přenechá jej první formaci, včetně jeho kolegů od modré čáry Hronka se Šimkem.
3:04
Krejčí s Červenkou najeli rychle do pásma, útok podporoval ještě Šimek, ale přihrávka nenalezla českou hůl.
3:04
Corvi se objevil úplně sám před Vejmelkou a dostal puk mírně vpravo. Brankář Arizony ale byl pozorný a vyrážečkou či levým ramenem puk zneškodnil.
4:02
Švýcaři se opět prokombinovali až k Vejmelkovi, tentokrát ale nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci a jen stáhl puk a přerušil, aby se jeho spoluhráči měli čas srovnat.
5:04
Češi získali útočné pásmo, Zohorna a spol se ale vůbec nedostali do střelecké pozice.
5:45
Vejmelka se jen otočil za střelou Piuse Sutera z mezikruží. Rychlý výpad Švýcarů Vejmelku zaskočil, střela ale letěla těsně vedle levé tyče.
6:20
Další útočné snažení země Helvétského kříže zastavují rozhodčí pískaným ofsajdem. Následuje komerční pauza.
6:40
Kotouč po šermovačce před českou modrou čarou končí někde v prázdném hledišti haly. Vhazovat se bude v středním pásmu.
6:54
Krejčík vyzkoušel pozornost Aeschilmanna, ten puk ale lapačkou pohodlně sebral.
7:10
Do útoku se snaží procpat Holíkova řada, jenže přišla o puk a do protiútoku šli Švýcaři. Vejmelka si připsal další zákrok, tentokrát jej ale Švýcaři z mezikruží spíš trefili do lapačky.
8:26
Černochova formace má za sebou povedené střídání. Celé jej strávili kolem Aeschilmanna. Chybělo tomu ale opět zakončení.
8:58
Frick jen tak nahodil kotouč na Vejmelku, který neměl s tímto pozdravem žádnou práci. Přesto se hra přeruší, Vejmelka neměl komu rozehrát kotouč.
9:05
Thurkauf zastoupil Ambühla na vhazování v útočném pásmu, na Hertla ale nevyzrál.
9:36
Druhá formace Česka pak hned obsadila útočnou třetinu a do pokusu se položil Musil. Nahození ale soupeř zblokoval a Švýcaři pak vyhodili puk mimo hrací plochu místem, kde mají fotografové kousek mantinelu bez plexiskla.
10:20
Češi střídali a Černoch se rozjel do velké rychlosti. Převzal puk na modré čáře a bekhendem zkoušel Aechilmanna z levého kruhu. Brankář Švýcarska ale jeho pokus snadno vyrazil.
11:19
Krejčí si vzpomněl na léta v NHL a hodně přidal na tvrdosti. Za brankou přišpendlil Sutera na mantinel.
12:03
První formace pak musela vyklidit útočné pásmo, s pukem ale pokračovala druhá letka. Tu však zastavuje ofsajd. Hra se na chvíli zastaví, následuje komerční pauza.
12:05
Hertl uspěl proti Ambühlovi na buly a NHL letka tak hned obsazuje útočné pásmo.
12:32
Simon ukázal velkou bojovnost u mantinelů. Kotouč získal pro Kundrátka s Musilem na modré. Kundrátek pak nahazoval mezi kruhy, nabídkou ale hůl Hertla nenašel.
13:20
Riat ujel sám za obránce a Vejmelka si připisuje další zvládnutý nájezd. Riat zkoušel střelu forhendem na vyrážečku, Vejmelka mu tam ale místo nenechal.
13:41
A další zákrok Vejmelky po ráně z levého kruhu. Český brankář s opačným držením hole než většina si jasně říká o pozici jedničky.
14:40
Miranda zpoza Vejmelkovy klece hledal na pravé tyči najetého Eggenbergera. Ten nabídku promáchl. Češi by se ale měli rychle probudit, tohle byla další gólová akce.
14:45
Flek pak kroužil po útočné třetině s pukem, neměl ale komu nahrát a do střely se neodvážil. Švýcaři tak opět šli do útoku, kde vybojovali vhazování nahozením na Vejmelku.
15:09
Červenkovi Corvi držel hokejku za brankou Švýcarů, rozhodčí ale nedovolený zákrok neviděli.
15:17
Švýcaři pak vyhodili na zakázané uvolnění, nemohou střídat a první formace na led rychle pouští Hertlovu řadu.
15:43
Vrána se dostal do překvapivé střely a moc nechybělo, aby ranou pod horní tyč skóroval. Aeschilmann ale nakonec jeho střelu z levého kruhu vytáhl nad branku.
16:20
Jordán chtěl prokličkovat s pukem až do útočného pásma, nenašel ale podporu spoluhráčů a kotouč ztratil. Siegenthaler tak může rozehrávat akci pro Švýcarsko.
16:47
Češi pak vyhodili puk na zakázané uvolnění, třetí řada se tak bude muset vrátit před Vejmelku a bránit.
17:02
Bertchy dotíral na Vejmelku po ráně od modré čáry z hole Glausera. Český brankář tak lapačku ještě více přitiskl k ledu a nechal přerušit hru.
17:50
Před Šimkem se otevřela celá levá strana hřiště, obránce se tak vydal na dlouhý výlet. Zalej až za branku Švýcarů odkud sehrával puk českou uličkou na bližší tyči Červenkovi. Tomu se ale puk nabalil na čepel a tak pokus neměl potřebnou razanci.
18:28
Musil vyslal z osy hřiště svůj pozdrav Aeschilmannovi. Ten přerušuje hru. Musil v národním týmu stále čeká na premiérovou branku, toto ale asi nebyl ani pokus myšlený na zápis do střeleckých statistik.
19:14
Vyloučen hráč Jiříček (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Bertschy si najel do Jiříčka za brankou, který odehrával puk. Rozhodčí musí pískat, hůl byla vysoko. S tím ale nemohl mladík nic dělat.
19:25
Švýcaři sehráli rychlou kombinaci tak, aby Loeffel mohl pálit od modré do skrumáže úplně nebráněn. Rána ale neprošla až na Vejmelku.
20:00
Skončila první třetina.
Švýcaři se pak nedostali do zakončení a vyhnali se z pásma. Do jejich přesilové hry se tak ozvala siréna a zbytek dohrají po přestávce.
Nedělní hokejové obědové menu nenabídlo příliš velké hody. Oba týmy se dostaly do několika šancí, Vejmelka v té největší vychytal v samostatném úniku Riata, jinak ale nešlo o příliš pohledná hokej. Na střely vyhráli Švýcaři 13:10.
Třetí a čtvrtá formace Čechů zaostává oproti úvodním dvěma. To je zvláštní, vzhledem k faktu, že jde o poslední možnost zaujmout trenéry pro MS. Ještě však mají dvě třetiny.
20:00
Začala druhá třetina.
20:05
Ještě minutu a osm sekund budou hrát Švýcaři v přesilové hře. Začínají ale až za vlastní brankou.
20:35
Egli pak hned za modrou čáru pálil zápěstím. Puk ale skončil opět ve Vejmelkově klíně.
20:52
Češi pak vyhodili puk přes celé kluziště a šetří další cenné vteřiny.
21:19
Jiříček už je ve hře. Jen se ale díval, jak Ambühl ještě dohrával přesilovou hru dobrou střelou od levého hrazení na lapačku Vejmelky.
22:07
Nejprve Vejmelkovi prosvištěl kotouč mezi betony a jen se štěstím nezamířil mezi tři tyče, vzápětí ujel s pukem Vrána a bekhendem chtěl trefit mezírku mezi betony brankáře Švýcarů.
22:46
Vyloučen hráč Fora (Švýcarsko), 2 min. za držení hole
Češi budou hrát přesilovou hru.
22:50
Buly ale jde za Švýcary, kteří také hned vyhazují.
23:16
Na ledě je krejčí, Chlapík, Vrána, Stránský a Hronek. Opět tedy jiná formace, než včera.
23:55
Hronek efektně sklepl vyhození soupeře na modré čáře, Češi se ale nemohou pořádně porovnat do přesilovkového formátu.
24:25
Chlapík dostal od Vrány před branku luxusní pas a dvakrát nahrnul puk do Aeschilmanna, puk se pak odrazil o beton ke Stránskému, ten ale v národním týmu střelecky strádá a poloodkrytou branku netrefil.
24:47
Švýcaři jsou kompletní.
24:53
Forma z trestné lavice hned mazal za obránce, kam dostal přihrávku do samostetného úniku. Nic nevymýšlel a forhendem pálil na lapačku Vejmelky, ten ale i podruhé zasahuje proti úniku bezchybně.
25:34
A další nebezpečná rána z mezikruží z hole Švýcarů. Kotouč našel Fora mezi kruhy a pálil na levou tyč. Netrefil však klec.
26:40
Na puku už jsou ale zase Češi. Krejčí ukázal opět skvělý přehled, když vyzrál na napadající dvojici útočníků, jeho nabídka Blümelovi ale vyšla do prázdna.
27:35
Hertlova řada zamkla Švýcary před Aeschilmannem. Puk si ale muži v bílém jen posílají po mantinelech a čekají na střeleckou šanci.
29:20
Češi stále na puku v útočné třetině dokonce prostřídávali. Do rány z mezikruží se tak dostal Holík, jeho projektil ale mířil těsně nad branku.
29:30
Chlapík se Stránským navazují na práci druhé řady, jenže se inspirují i v provedení. Národní tým by se ale potřeboval odlepit od mantinelů a jít do střely.
30:15
Švýcaři nastřelili puk přes všechny čáry, za pukem ale jako první mířil Scherwey, a tak se pískat nebude.
31:15
Bertchey se dostal na puk skvělým narušením rozehrávky českého týmu a z mezikruží zkoušel Vejmelku.
31:42
Konečně se Češi pustili do přímé akce. Vrána si přibrzdil za modrou čarou, aby byl v ideální pozici na střelu. Šimek mu perfektně nabil na osu a střelec Detroitu vyslal pořádný projektil. Puk je však v lapačce Aeschilmanna, který si s touto ranou dokázal poradit.
Komerční pauza přerušila hru.
31:46
Vyloučen hráč Simon (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Simon sekl Egliho po vhazování, když mu chtěl nadzvednout hůl. Je tam i krev, takže se Švýcarsku nabízí dlouhá přesilová hra.
32:00
Ambühl kombinuje přes Loeffela s Corvim. Ten zkoušel prostřelit z pravého kruhu vyrážečku Vejmelky, bezúspěšně.
32:42
Blümelovi se pak podařilo vyhodit puk a Češi mohou vystřídat.
33:08
Thurauf zašlápl puk před svou střídačkou, Krejčí se jej snaží vydolovat.
33:15
Puk pak skončil na střídačce Švýcarů, kam jej srazili Češi.
33:35
Corvi opět z pravého kruhu posílal zápěstím prudký pas. Vejmelka měl připravený pravý beton.
33:54
Vyloučen hráč Eggenberger (Švýcarsko), 2 min. za hru vysokou holí
Síly se vyrovnají. Eggenberger vkelče neuhlídal svoji hůl a trefil Jordána do zubů.
34:08
Hronek se Šimkem udrželi nadvakrát pásmo.
34:25
Hertl toho mohl využít, když viděl na střed najíždeěícího Vránu. Vrána střílel z první ideálně mezi kruhy, jenže trefil jen levou tyč Aeschilmannovy klece.
35:05
Hra je přerušená po dalším zákroku Vejmelky. Švýcaři na něj zřejmě dnes vyšlou minimálně třicet střel. To je velký rozdíl oproti zápasu s Finskem, kdy jich musel český gólman krotit jen dvanáct.
35:44
Jiříček si parádičkou za brankou Vejmelky udělal místo, předal puk Jordánovi, ten vyslal do útoku Červenku. Kapitán Čechů byl za obranou sám a propálil i Aeschilmanna. Ten však změnil směr střely a kotouč tak skončil jen v rohu.
36:57
Obě mužstva jsou už nějakou dobu v pěti. Bojuje se o střední pásmo.
37:22
Skvělé střídání zaznamenala čtvrtá řada. Puk se válel u pravé tyče švýcarské klece, doráželi Stránský a Flek, jenže nikdo už kotouč nedokázal zamést do branky.
38:26
Šimek se výborně vrátil, aby zabránil přihrávce za obranu.
38:52
Jordán dostal skvělý pas od Krejčího zpoza branky Aeschilmanna. Střílel z první, jenže netrefil mezírku mezi betony švýcarského strážce klece.
39:07
Ještě jedna komerční pauza přeruší hru před druhou sirénou. Vhazovat se bude po levici Aeschilmanna.
39:14
Kundrátek hned po buly páli z osy hřiště. Aeschilmannovy betony pořádně zaduněly.
39:24
Vyloučen hráč Vrána (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Jenže potom se ocitli dva Švýcaři bez hole a jeden z nich o ni přišel nedovoleným zákrokem Vrány.
39:55
Češi se dokázali vymanit z tlaku a Simon těsně před sirénou ještě vyzkoušel Aeschilmanna. Tím ale třetina končí.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá třetina nabídla mnoho dalších šancí, oba brankáři si ale díky nemohoucnosti střelců i svými skvělými zákroky drží nulu.
Švýcaři vyslali na Vejmelku třicet pokusů, Češi vystřelili 24 ran.
Hokejisté už opět krouží po ledě Avicii Areny. Čeká nás zbytek švýcarské přesilové hry.
40:00
Začala třetí třetina.
40:05
Corvi neuspěl na buly a Češi se tak, stejně jako v druhé části, opět rychle osvobodí.
40:28
Černoch zastavil rozehrávku Švýcarů a získává další cenné vteřiny. Hodně se budu divit, když se centr Karlových Varů do nominace nedostane.
41:04
Corvi kombinoval s Mirandou, Češi ale skvěle vytlačují soupeře ze středu hřiště a zbytek pohlídá Vejmelka, jako teď svou levou tyč.
41:28
Vrána už je zpět ve hře.
41:52
Krejčí nahodil puk do pásma velkým obloukem pro Blümela. Tomu ještě pomáhal Flek, nicméně do střely se dostal pardubický křídelník. Aeschilmann však byl natlačený na pravé tyči.
42:04
A další buly před Aeschilmannem, kotouč po vhazování skončil mimo hrací plochu.
42:10
Místo Blümela je v první formaci Flek, protože mladík musel bránit ještě konec oslabení. Švýcaři ale získali puk a tak se první formace českého týmu odebere brzy střídat.
43:06
Hertl nabral na středu rychlost, dostal puk na ose hřiště na modré čáře a když vjel mezi beky, zkusil zakončit forhendem. Aeschilmann ale bezchybně švihl lapačkou a lapil kotouč.
43:18
Puk vyletěl mimo hrací plochu i přes menší plexisklo na české střídačce po souboji ve středním pásmu.
43:25
Vyloučen hráč Thürkauf (Švýcarsko), 2 min. za podražení
Češi mají k dispozici další přesilovku, i když Krejčík spíš padl sám.
43:36
Pálil Jiříček, po něm ještě nahazoval Stránský, obě střely ze středu hřiště byly ale zblokované.
44:10
Češi se museli vrátit do útočné třetiny.
44:34
Kundrátek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jiříček a Červenka
Stav zápasu Švýcarsko - Česko 0:1

Jiříček střílel z osy znovu, trefil jen prvního bránícího hráče. Puk se ale odarzil k němu zpět, tak jej mladík přiťuknul na pravý kruh Kundrátkovi, který poslal šílenou bombu nad lapačku Aeschilmanna.
44:41
Corvi prohrál buly proti Holíkovi a Češi tak mohou vyvézt puk ze své třetiny.
45:18
Černoch opět vybojoval puk na rozpačitě rozehrávajících obráncích soupeře.
45:40
Vzápětí se Černoch také dostal do střely na levém kruhu, když jej do střely vybídl křižnou přihrávkou Flek.
46:15
Čtvrtá formace teď ukázala skvělé bruslení. Konečně se bojuje o místa na mistrovství světa výkonem.
46:53
Ofsajd zastavuje Švýcarsko a následuje komerční pauza.
46:56
Další ofsajd Švýcarů hned po buly.
47:20
Češi nemají s překonáním modré čáry problém, druhá formace se ale naopak pere s tvorbou střeleckých pozic.
48:07
Corvi napadal Musila nepříjemně, obránce tak jen plácl do puku, aby jej mohli jeho spoluhráči vybojovat v útočném levém rohu.
48:45
Češi ale neuspěli a tak vyklidili prostor a šli střídat. Na led se vrací čtvrtá formace českého týmu.
49:18
Moravčík se dobře vrátil, aby zblokoval pokus Riata z delší vzdálenosti.
49:45
První formace se pak prodrala k puku a Blümel nabízel puk Červenkovi, tomu ale scházely síly k rychlejšímu dobruslení akce.
50:30
Národní tým jako by se nyní soustředil na držení puku. Češi po vzoru včerejšího duelu proti Finsku neriskují, Kari Jalonen opět hráče driluje v dodržování systému více než v kreativitě.
50:42
Puk je na střídačkách, následuje komerční pauza.
50:58
Jordán se ukázal jako šikovný fotbalista, když u mantinelu zvládl souboj a přikopl puk Vránovi do hole.
51:38
Stránskému se otevřela pravá strana hřiště, Krejčík mu poslal puk ideálně do jízdy, jenže rána forhedem z jeho hole byla mizerná a Aeschilmann špičkou betonu zasáhl.
52:06
Holík (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krejčík
Stav zápasu Švýcarsko - Česko 0:2

Nenápadný maličký centr našel puk v mezikruží stáhl si jej do forhendu a poslal jej k pravé tyči. Aeschilmann neměl šanci reagovat, přes Stránského v klinči s obránce nic neviděl.
53:04
Švýcaři musí přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Egli se dostal k dobé ráně z mezikruží, minul ale Vejmelkovu klec.
53:38
Glauser hned nahazuje puk za branku Vejmelky, Švýcaři chtějí hru maximálně zjednodušit.
54:02
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za hrubost
Červenka dohrál souboj s Glauserem zbytečně tvrdě s rukama nahoře a Češi tak zbytečně dávají šanci soupeři.
Ještě před přesilovou hrou proběhne komerční pauza.
54:10
Černoch prohrál buly proti Corvimu, Švýcaři se hned rovnají do střely.
54:34
Ambühl číhal u levé tyče Vejmelkovy klece, Corviho rána ale byla příliš prudká, aby ji veterán mohl usměrnit mezi tři tyče.
55:11
Švýcaři jsou v šesti bez brankáře.
55:25
Egli pálil od modré, dorážel ještě Supter, jemuž se ale puk nepovedlo trefit čistě.
56:06
Musil odpálil puk pryč z vlastního pásma, když Červenka skočil na led. Češi jsou tedy kompletní.
56:38
Švýcaři jsou stále v šesti. Loeffel kombinuje na modré čáře se Siegenthalerem, nemají ale kudy poslat puk na Vejmelku.
57:29
Vrána (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hertl a Simon
Stav zápasu Švýcarsko - Česko 0:3

Statistiky jsou neúprosné. Vrána si i dnes připisuje gól, stejně jako v každém startu za národní tým. Hertl mohl střílet sám, radost ale bude mít z asistence, když před modrou hodil Vránovi na pravou stranu.
58:02
Holík vyhrál buly v útočné třetině, obránci ale nečekali takto čistě získaný puk a musí pro něj zpět do středního pásma.
58:40
Švýcarsko dobře ví, že dnes to nevyjde. Nahození nikomu ze středního pásma už je jen výrazem zmaru.
59:18
Krejčí ještě házel puk z pravého rohu na střed, kde čekal Šimka, obránce tam ale ještě nestačil dorazit a tak puk prolétl i přes modrou čáru.
Konec utkání.
Nula Karla Vejmelky a vyrovnání bilance celého ročníku národního týmu. Na zápasy je to po téhle výhře 11:11 a Češi pojedou na šampionát v dobrém rozpoložení. Na Švédských hrách výběr Kariho Jalonena neztratil ani bod.
Švýcaři oceňují výkon svého brankáře Sandra Aeschlimanna, Češi volí stejně. Karel Vejmelka zastavil všech 33 střel a zasloužil si dnes jmenování mužem zápasu.
Roman Červenka si jako kapitán ještě dojel pro pohár vítěze turnaje. Češi vítězí na druhém turnaji EHT v řadě, což se národnímu týmu nikdy v historii nepodařilo. Ode mě je to vše. Děkuji za sledování a věřím, že si užijete zbytek víkendu. Večer čeká národní tým finální nominace.

Vzájemné zápasy

7. 5. 2023 16:00Česko–Švýcarsko 2:3
12. 2. 2023 12:00Švýcarsko–Česko 1:2
17. 12. 2022 20:15Švýcarsko–Česko 1:2
13. 11. 2022 11:30Česko–Švýcarsko 2:3
8. 5. 2022 12:00Švýcarsko–Česko 0:3
15. 2. 2022 9:40Česko–Švýcarsko 2:4
11. 2. 2022 9:40Česko–Švýcarsko 2:1
22. 5. 2021 19:15Česko–Švýcarsko 2:5
21. 5. 2019 12:15Česko–Švýcarsko 5:4
8. 5. 2018 20:15Česko–Švýcarsko 5:4
18. 2. 2018 8:40Česko–Švýcarsko 4:1
10. 11. 2017 14:00Česko–Švýcarsko 3:2
16. 5. 2017 16:15Česko–Švýcarsko 1:3
17. 5. 2016 11:15Česko–Švýcarsko 5:4
12. 5. 2015 20:15Česko–Švýcarsko 2:1
15. 2. 2014 18:00Švýcarsko–Česko 1:0
16. 5. 2013 14:45Švýcarsko–Česko 2:1
6. 5. 2013 16:15Švýcarsko–Česko 5:2
16. 4. 2011 17:30Česko–Švýcarsko 2:3
15. 4. 2011 17:30Česko–Švýcarsko 1:0
15. 5. 2010 20:15Švýcarsko–Česko 3:2