Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý den z Helsinek, kde se v stařičké hale Jäähalli utká český národní tým v klíčovém utkání šampionátu proti Německu. Zápas, který odděluje úspěch od neúspěchu bude reprízou čtvrtfinále z roku 2019, kdy Češi zvítězili 5:1.
Na MS se Němcům proti českému týmu nedaří. Poslední a jediná výhra je stará patnáct let. Němci pak ještě zapsali remízu v roce 2001, jinak jedenáctkrát před českým lvem kapitulovali.
Němci byli příjemným překvapením helsinské skupiny A, když v základní hrací době podlehli pouze Kanadě. Se Švýcary pak v závěrečném úterním duelu prohráli na nájezdy. Hlavními tahouny jsou Marc Michaelis a Kai Wissmann, kteří si drží průměr bodu na zápas.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Nord (SWE), Štolc (SVK) - Chaput (CAN), Synek (SVK)
Počet diváků: 4 290

Pro dnešek domácímu mužstvu bude stále chybět jeho hlavní útočná hvězda, dvacetiletý Tim Stützle z Detroitu Red Wings. Jeho zranění kolene ze skupin je vážnějšího charakteru.
Češi tak suverénní nebyli a v základní skupině ztratili body prohrami se Švédskem a Finskem a skandálně podlehli v nájezdech Rakousku, přesto měli už před posledním utkáním s Finskem (prohra 0:3) jistotu čtvrtfinále a věděli, na koho v případě výhry i prohry narazí.
Právě to se stalo tématem mnoha diskuzí. Čechy mnozí podezírají, že zápas proti Finsku vypustili úmyslně, aby se vyhnuli čtvrtfinálovému boji s Kanadou. Kouč českého týmu ale vypuštění odmítá. „Nespekulovali jsme, jestli půjdeme na ni, nebo Německo,“ ujistil Kari Jalonen.
V českém dresu září zejména kapitán Roman Červenka. 36letý veterán má na turnaji formu jako hrom, když v sedmi utkáních posbíral 11 bodů, o bod méně než nejproduktivnější muž turnaje, Švýcar Denis Malgin.
Duel také nabídne střet jedniček týmů z NHL. Statisticky má na šampionátu navrch Karel Vejmelka s úspěšností 92,93 procent. Philipp Grubauer je však v tabulce brankářů hned za ním s 91,51 procenty úspěšných zákroků.
Němci na šampionátu šetří střelami, ve skupině jich na soupeřovy klece vyslali 169. Při 26 vstřelených brankách jsou tak nejefektivněji střílejícím mužstvem turnaje. Češi také střelami nehýří, i když jsou něco pilnějšími v zakončení. Bohužel efektivita nedosahuje úrovně Německa.
Roman Červenka věří, že má v zádech silnější mužstvo, a právě to rozhodne. „Věřím, že máme lepší tým. Když budeme hrát jako mančaft a dodržovat naši hru, tak to zvládneme,“ hlásí kapitán.
Mladý obránce David Jiříček chybí v nominaci českého týmu na dnešní utkání. Zápis o utkání také potvrdil brankáře Vejmelku s Grubauerem.
Kurzovým favoritem utkání je bezpochyby český tým. Skupina B mistrovství byla přece jen o kus nabitější výše postavenými týmy a tak byť Češi jdou do zápasu jako třetí tým skupiny proti druhým Němcům, více se věří soupisce Kariho Jalonena.
Svým nástupcům v českém dresu věří i české legendy. Například Robert Reichel věští podobný průběh, jako při posledním střetu v roce 2019. „Dá se čekat podobný zápas. stačily dva góly ve třetí třetině a Němci, které do té doby držel brankář Grubauer, se sesypali.“
Češi přijeli do Helsinek až dnes, včera ještě trénovali v Tampere. Němci se nikam přesouvat nemuseli, dvě a půl hodiny trvající cestu autobusem si tedy odpustili a mohli volně odpočívat a připravovat se na dnešní duel.
Zápas budou rozhodovat Švéd Mikael Nord a slovenský sudí Miroslav Štolc. Na čarách jim budou asistovat Kanaďan Maxime Chaput a další Slovák Šimon Synek.
Německo jako domácí tým pro dnešek zvolilo bílou sadu dresů. Češi tak musí nastoupit v červeném.
Kari Jalonen před zápasem varoval před kombinační hrou soupeře. Němci už neplatí za rozbíječe hry soupeře, naopak dokáže tvořit a zejména v přesilové hře je jejich souhra nesmírně efektivní.
Hráči už obsazují své lavice, vše je nachystáno a duel o místo v medailových bojích může začít.
Na úvodní buly se skloní David Krejčí, proti němu vyrukuje Marc Michaelis.
0:00
Utkání začalo.
0:08
Buly uzmuli Němci a zahájí hned první ofenzívu po pravém mantinelu.
0:23
Michal Kempný dobře zasáhl a Češi se valí do útoku, nahazují do pravého rohu, kam spěchá Pastrňák.
0:35
Vyloučen hráč Ehliz (Německo), 2 min. za podražení
A hned je tu přesilová hra.
0:51
Krejčí s Hertlem si vyměňují puk. Snaha dostat puk na Pastrňáka je očividná.
1:06
Pastrňák z levého kruhu mohl pálit, ještě ale hledal u levé tyče postaveného Hertla.
1:35
Krejčí nahodil od modré puk na Grubauera, kde byla pořádná vřava těl. Puk se odrazil několikrát od různých bruslí. Grubauer je však našel a schoval do lapačky.
1:56
Němci po buly vyhodili a Češi tak musí získat znovu pásmo.
2:17
Pastrňák (Česko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Krejčí a Červenka
Stav zápasu Německo - Česko 0:1

David Pastrňák nemohl dostat lepší nabídku. Na levém kruhu čekal na puk z mezikruží od parádní pas od svého falešného bratra Krejčího. Grubaure byl úplně mimo postavení.
2:36
Kempný hned pokračuje v útočném snažení. Pálil z osy od modré čáry, branku ale netrefil.
2:56
Pföderl získal puk na levém mantinelu a pádil hned opředu. Potáhl kotouč do pásma a nahodil jej na Vejmelku. Tern ale neměl s pomalým pukem potíže a schoval jej v rukavici.
3:14
Češi už jsou opět v útočném pásmu. Zohorna kličkuje v pravém rohu.
3:52
Třetí německá formace jej ale odstavila od puku. Karachun ale s pukem nic nevymyslel a nechá rozehrávku na svých becích.
4:15
Schmölz nahjodil puk za branku Vejmelky, tam ale nebyl nikdo v bílém a tak se kotouč dostane na české hole.
4:48
Hronek nahodil obloučkem do levého rohu pro Červenku. U puku ale bude dříve Gawanke.
5:15
Němci v přechodu do pásma nic nevymýšlí, pokud není cesta volná, jen nahazují, jako teď Holzer.
5:38
Vynikající aktivitu předvádí druhá řada Hertla. On a Blümel si připsali nahození na Grubauera z blízka. Brankář Seattlu s tím ale neměl žádné potíže a vždy jen vyrazil puk.
6:38
Loiblovi se nepodařilo vyhodit a kotouč sebral Kundrátek. Bekhendem jen nahodil na Grubauera, ten přerušil hru. Následuje komerční pauza.
Češi nastoupili aktivně do utkání a není to tak typický projev pod koučem Jalonenem. Češi už mají čtyři pokusy na Grubauera.
6:50
Na ledě už je čtvrtá formace. Vrána dostal puk do mezikruží od Smejkala. Byl ale hlídán hodně na těsno a tak se do střelecké pozice ani nedokázal otočit.
7:18
Flek ukázal svoji skvělou přednost, tedy rychlé nohy. Dojel nahození za branku jako první a získal útočnou třetinu.
7:50
Ehliz napadá českou rozehrávku a Plachta mu okamžitě přispěchal na pomoc. Skvělou defenzivní práci ale ukázal David Krejčí.
8:22
Plachta najel do pásma a už se zdálo, že Němci přečíslí Čechy. Plachta ale vzal situaci na sebe, nastřeloval a trefil Hronka, puk se pak vznesl a Karel Vejmelka ho jen sebral do rukavice.
8:35
Hertl získal po levé straně pásmo, nechal puk za sebe pro Šimka a ten hned nahazoval před branku pro Blümela. Puk se ale odrazil mimo dosah útočníka Pardubic.
Češi se dopustili ofsajdu a je posouzen jako úmyslný. Hra se tak přesune před Karla Vejmelku.
9:09
Loibl napadá v pravém útočném kruhu Kundrátka. Neuspěl.
9:26
Vyloučen hráč Fischbuch (Německo), 2 min. za držení protihráče
Němci opět faulují. Fischbuch v roli obránce zazmatkoval a musel si pomoci faulem.
9:38
Krejčí s Pastrňákem opět kombinují v přesilové hře.
9:58
Krejčí míchá s pukem u levého hrazení a hledá, komu nahrát.
10:04
Červenka (Česko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Krejčí a Hronek
Stav zápasu Německo - Česko 0:2

David Krejčí se dočkal a poslal přihrávku křížem na pravý kruh. Červenka byl sice už hodně z úhlu, jako levák ale neměl problém trefil odkrytou klec.
10:25
Filip Hronek si při gólu připsal první bod na turnaji.
10:35
Plachta zakličkoval s pukem, předal jej Michaelisovi a ten poprvé prověřil také Karla Vejmelku. Brankář Arizony se ale zaskvěl a nedovolil německému centrovi propasírovat puk nad jeho pravý beton.
10:57
Probíhá komerční pauza.
11:05
Gawanke musí rozehrávat zpoza Grubauerovy klece a to rychle, napadá jej Stránský.
11:40
Wissmann zkoušel pozornost Vejmelky z levé strany od modré čáry, puk k českému brankáři ale nedoputoval.
12:10
Třetí formace Němců se teď probojvala do pásma, více ale proti Skleničkovi se Šimkem nevymysleli a čeští obránci je odzbrojili.
12:50
Krejčí opět volil oblouček do levého rohu na Červenku. Zdá se, že jsou na této variantě domluveni.
13:20
Německo se usazuje v českém pásmu, ke nahození se pak odhodlal Jonas Müller od modré, opět ale zasáhli čeští beci, kteří puk tečovali vysoko nad Vejmelkovu branku.
13:38
Buly po Vejmelkově pravici zvládl David Kämpf a Češi mohou zaútočit.
13:55
O puk ale přišli. Vejmelka ale nemusí být nervózní, Němci se dopustili ofsajdu.
14:10
Němci hodně vysunuli napadání a znepříjemňují Skleničkovi s Kundrátkem jejich rozehru.
14:44
Na led skáče česká elitní formace. S pukem ale hraje Ehliz za svou brankou.
15:15
První formace se ale nevzdává a napadá rozehrávku Německa i takto hluboko v jejich pásmu.
15:50
Hra se trochu uklidnila. Probíhá boj o střední pásmo. Holzer bude tím, kdo situaci konečně rozehraje.
16:20
Fischbuch se dostal za české obránce a chtěl ještě dorážet nahození ze středního pásma, které Vejmelka vyrazil před sebe. Kotouč ve vzduchu ale naštěstí netrefil.
17:04
Němci střídají, Seider tak musí čekat, než se jeho parťáci srovnají.
17:36
Wissmann už puk nestihne před modrou čarou a tak se Německo vyhání z útočného pásma.
18:05
Pastrňák dostal krátkou příhrávku, kterou Němci vystihli a Plachta měl s Michaelisem až příliš prostoru na pravém křídle. S pukem ale nic nevymysleli.
18:34
Vyloučen hráč Plachta (Německo), 2 min. za hrubost
Vzájemné vyloučení za potyčku. Rozhodčí nastavují přísný metr a nehodlají trpět nějaké strkanice.
18:34
Vyloučen hráč Krejčí (Česko), 2 min. za hrubost
18:47
Reichel se s pukem prodral za obránce a zakončoval na vyrážečku Vejmelky. Slabá žabka překonala brankáře, skončila ale na tyči.
19:08
Německo je nyní aktivnějším týmem. Do dalšího náporu velí Gawanke. Sám projel pukem středem a za modrou vystřelil zápěstím Vejmelka vyrazil.
19:45
Pastrňák napadá rozehrávku Německa, ta ale nevykazuje známky ofenzivního snažení. Němečtí beci si jen posouvají puk ve svém pásmu.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina je za námi a český fanoušek bude spokojen. Dvě přesilové hry, dvě branky a nula na druhé straně. Vejmelka měl méně práce, než Grubauer, přesto vytáhl i pěkné zákroky a nulu si zatím zasluhuje. Hlavní hvězdou je však David Krejčí se svými úžasnými přihrávkami.
V Tampere je také dohraná první třetina. Švédsko jasně ovládá zápas proti Kanadě a vede 2:0.
Ještě k Davidovi Krejčímu. Geniální centr je na pochybách, zda bude dále pokračovat v kariéře, neboť jeho žena chce zpět do Ameriky a David jí chce vyhovět. Byla by obrovská škoda, kdyby Krejčí po šampionátu skončil, je klíčovým mužem tohoto týmu.
Hráči jsou opět na ledě. Za malou chvilku začne druhá část.
20:00
Začala druhá třetina.
20:06
Na buly uspěl Tomáš Hertl, neboť Krejčí stále sedí na trestné lavici.
20:27
Seider rozehrál mizerně na paty Pföderla, Češi toho ale nedokázali využít.
20:58
Týmy už jsou opět v pěti na ledě. Krejčí už hraje s pukem a nahazuje Červenkovi do středního pásma.
21:30
Jonas Müller rozehrává útok Němců. Nahození dopředu ale seberou čeští beci.
21:58
Tempo v druhé třetině není takové, jako bylo v úvodní části. To se pokusí změnit čtvrtá formace s rychlonohým Flekem.
22:41
K puku se ale dostali Němci a Reichelovia formace se stará o rozruch. Rána od pravého mantinelu od modré čáry byla ale blokovaná.
23:12
Karachun objel branku Vejmelky a bekhendem poslal puk na českého brankáře. Pokus ale neměl velkou razanci a tak Vejmelka neměl potíže.
23:48
První formace se zmocnila puku i pásma. Krejčí viděl Skleničku u pravého hrazení a servíroval další lahůdku, Sklenička ale pálil z velkého úhlu a Grubauer už byl připravený.
24:40
Hertlova řada pokračuje v nátlaku. Zohorna přitvrdil muziku když narazil na mantinel za brankou Gawankeho.
25:10
Hronek nahazoval prudkým švihem zápěstím od modré čáry z levé strany. Grubauer ale srazil puk do rohu.
25:40
Němci stále nemohou střídat a Češi točí muže ze střídačky blízko útočné třetiny.
26:06
Černoch pálil z mezikruží, situaci však chybí spíš lepší přihrávka.
26:34
Němci stále nestřídali. Češi se ale musí teď vrátit do útočného pásma. Sklenička rozehrává u modré čáry s Krejčím.
27:01
Pekelné tři minuty Německa ukončuje Grubauer po nahození Skleničky. Obránce snad budou muset z ledu odvézt, Češi však tlaku nedokázali nijak využít.
27:01
Probíhá komerční pauza.
27:05
Buly po pravici Grubauera vyhráli Němci a po dlouhé době budou moci jít dopředu také oni.
27:15
Jenže jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním, protože Holzer netrefil žádnou hůl svých kolegů. Možná i střílel.
27:26
A další přerušení. Čároví teď debatují, proč vlastně pískali. Vhazovat se bude ve středním pásmu, rozhodčí se zřejmě upískli.
27:30
Pföderl nabil Wagnerovi na střed nad kruhy, obránce ale trefil pouze první clonu. Vzápětí šel do útoku Blümel po levém mantinelu, jeho ránu vyrazil Grubauer pravým betonem.
28:25
Seider drží puk za Grubauerovou klecí a rozehrává, předchozí pokus o přechod středního pásma byl totiž neúspěšný.
29:05
Němci se dostali do pásma a Gawanke pálil od modré čáry, opět ale do clony a Češi se valili do protiútoku. Pálil Flek zleva golfákem, Grubauer vyrazil puk ramenem nad sebe.
29:37
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za hrubost
První trest pro český tým. Červenka po buly byl příliš agresivní i když jej Němec provokoval.
29:38
Češi vyhráli buly a Smejkal vyváží puk pro získání cenných vteřin.
30:05
Ehliz čekal na puk a Češi toho využili. Černoch vyhodil puk opět pryč z pásma.
30:32
Plachta a Gawanke už zase kombinují v útočném pásmu.
30:48
Plachta vystřelil z pravého kruhu. Před brankou chtěl ještě tečovat Ehliz, do puku ale nesáhl.
31:25
Noebels pálil z pravéh kruhu z velkého nápřahu, Vejmelka ale puk dokázal vyrazit.
31:38
Následuje komerční pauza, Červenka už je zpět na ledě.
31:50
Češi hned míří do útoku. První lajna už je v útočném pásmu.
31:58
Vyloučen hráč Holzer (Německo), 2 min. za podražení
32:10
Krejčí (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Pastrňák a Červenka
Stav zápasu Německo - Česko 0:3

Třetí bod pro Davida Krejčího a tentokrát gól. Pastrňák pálil z pravé strany jako obránce, puk se odrazil ke Krejčímu mezi kruhy a ten napálil puk nekompromisně do odkryté klece.
32:40
Němci už musí vše vrhnout do útoku a otevřít vrátka. O to se není snaží Michaelisova formace.
33:02
Matěj Blümel vypích kotouč poslednímu bránícímu Němci a ujel do samostatného úniku. Kotouč si ale posal daleko od sebe a Grubauer vyjel daleko z branky tak, aby byl u puku dříve.
34:07
Branka za Vejmelkou je posunutá a to přináší naší reprezentaci úlevu. Vejmelka předvedl skvělý zákrok proti Loiblovi, který ještě několikrát dorážel, když český brankář ležel na lopatkách.
34:08
Pochvala patří také Šimkovi. Loibla nekompromisně odstavil, aby dále nemohl dorážet.
34:39
Kundrátek zrychlil hru prudkým pasem do jízdy Černochovi. Češi ale v útoku nic nevymysleli.
35:05
Němci měli obrovskou šanci po zaváhání Krejčího na modré čáře. Plachta prostřelil z levého kruhu Vejmelku, puk ale vyletěl na druhou stranu, zřejmě trefil horní tyč.
37:40
Německo je v dalším útoku. Druhá formace mačká druhou řadu našeho výběru.
36:50
Němci jsou hodně ofenzivní, toho se snažil využít Kämpf výjezdem po levé straně. Přihrávku ale nenachystal nejlépe a kotouč sbírá soupeř.
37:40
Češi se teď uchylují k defenzivě. V pravém útočném rohu bojuje o puk Kempný s Plachtou.
38:22
Ehliz dostal puk na modrou čáru u levého hrazení a hned pálil, branku ale netrefil a tak do útoku budou moci Češi.
38:55
Sklenička pálil od modré čáry z levé strany. Rána ale byla dobře viditelná a Grubauer neměl potíž.
39:26
Češi se dopouští zakázaného uvolnění. Konečně se ale můžeme podívat na Německou šanci. Byla to tyč, ale až po zákroku Vejmelky lapačkou, kterou vytěsnil puk do spojnice. Neuvěřitelný zákrok.
39:58
Reichel ještě vyzkoušel Vejmelku z mezikruží, brankář Arizony ale stále odolává.
40:00
Skončila druhá třetina.
Češi ještě navýšili svůj náskok a absolutně vynikající zákrok Karla Vejmelky dává finální skóre 3:0 pro Česko. Němci pykají za nedisciplinovanost a malou střeleckou aktivitu. Na střely vedou Češi 16:11.
Tři přesilové hry, tři různá řešení a Němci netuší, jak českou hru proti oslabenému soupeři eliminovat. Snad se ještě nějaké přesilovky dočkáme, protože to je radost sledovat.
Doufejme, že začíná poslední třetina tohoto utkání. Jde se opět hrát.
40:00
Začala třetí třetina.
40:05
Krejčí zvládl buly a Češi tak rozehrají první akci třetiny.
40:25
Nahození za branku dojel Pastrňák, Němci ale byli připravení a rychle jej od puku odstavili.
40:52
Druhý útok ale navzal aktivně a do rány z levého kruhu se položil Hertl. Grubauer vyrazil puk do rohu.
41:18
A třetí formace už je na ledě. Češi zkracují intervaly, aby rozložili síly.
41:28
A dostává se také do zakončení. Puk nahodil Vrána na Grubauera z levého kruhu. Smejkal ještě dorážel, ale Wissmann jej odhodil od svého brankáře.
41:43
Třetí lajna zůstává na ledě, vhazuje se po pravici Grubauera.
41:46
Jakub Vrána si na vhazování poodjel k modré čáře a hned po vhazování pálil další ránu na Grubauera. Následovat bude další buly, Grubauer puk raději podržel.
42:05
Kastner stojí na puku, který dojel u levého mantinelu v útočné třetině. Hlídají jej Sklenička a Stránský.
42:40
První formace Němců zůstává v útočném pásmu.
42:50
Moritz Müiller natáhl ke střele od modré čáry na levé straně a propálil Vejmelku. Puk se ale jen prokutálel kolem jeho levé tyče, nemířil do branky.
44:10
Michal Jordán zřejmě schytal tu Müllerovu ránu do ruky, od které se puk odrazil za Vejmelkův beton. Už je v péči lékařů. Němci mezitím nastřčelení získali pásmo.
44:30
Jonas Müller rozehrává ze své třetiny. Češi jsou opět hodně defenzivní a nechají se zatlačit.
45:01
Wissmann ale vyhnal svůj tým nepřesnou přihrávkou na osu k modré čáře.
45:35
Hronek zase jen vyvezl puk podél levého hrazení a za modrou čarou poslal oblouček tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
46:05
Němci napadají rozehrávku ve třech nebo i čtyřech.
46:24
Z tlaku se vymanila až první formace a mohla i zaútočit. Krejčí vyvezl puk po pravé straně, poslal puk doleva na Červenku a ten švihem zápěstím pálil. Grubauer byl ale povyjetý a střela mu mířila přímo do znaku na hrudi.
46:24
Následuje komerční pauza.
46:30
Noebles nahazuje rychle na Reichela, Češi se ale stačili rychle vrátit.
46:56
První formace se vydala na další útok, Hronek mohl pálit z mezikruží, ještě ale vymýšlel pas Krejčímu u levého hrazení, který byl však už obsazený.
47:45
Zohorna s Blümelem ovládají kotouč v útočném pásmu, zatím však jen otočení do mantinelů bez možnosti vystřelit.
48:25
Němci ale podruhé v zápase přečíslili České hráče a dvakrát ohrozili Vejmelku. Ehliz nenašel skulinu v české brankáři.
48:48
Hronek protahuje rozehrávku, nemá kam spěchat. Jenže jeho založení akce musí být přesnější, nahození Němci vystihli a získají pásmo velmi lacině.
49:33
První formace ale nehodlá trávit čas před Vejmelkou, Krejčí vzal puk na pravé straně, za modrou jej hodil do středu Pastrňákovi, který tvrdě pálil. Grubauerovi vypadl puk, Červenka jej ale nedokázal rychle stáhnout pro sebe a neměl tak šanci překonat německého brankáře.
50:11
Vejmelka raději přikryl nahození Moritze Müllera a následuje komerční pauza.
50:20
Hertl vyhrál buly a jeho křídla nyní budou napadat rozehrávku německých obránců.
50:50
Vyloučen hráč Kundrátek (Česko), 2 min. za podražení
Němci se drali do šance, Kundrátek v oblouku podkopl Plachtu a rozhodčím se tento zákrok nelíbil.
50:50
Němci odvolávají brankáře, zkusí hru šesti proti čtyřem!
50:58
Jenže puk po buly poslal Černoch hned pryč. Trefil na obrovskou vzdálenost tyč.
51:20
Plachta už diriguje šestici.
51:32
Gawanke napálil puk z osy. Minul klec Vejmelky.
51:54
Plachta pak pálil z pravého kruhu k bližší tyči, Vejmelka si situaci pohlídal.
52:16
Závar před brankou a puk skákal Vejmelkovi pod betony, brankář nevěděl, kde je puk, obránci jej ale našli první a alespoň jej zametli k mantinelu.
52:55
Kundrátek je na ledě, obrana je ale hodně unavená.
53:09
Reichel bojoval s Černochem na pravém kruhu, neúspěšně.
53:48
Seider (Německo) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Noebels a Plachta
Stav zápasu Německo - Česko 1:3

Tlak nakonec končí brankou. Seider dostal puk z rohu nahoru na osu a propálil po ledě vše před sebou, včetně Vejmelky, kterému puk projel pod betonem.
54:08
Grubauer už byl zase daleko ze své branky, aby odpálil puk před Červenkou.
54:25
Obrovská šance Krejčího s Pastrňákem, kteří ujeli dva jen na Grubauera. Davidové situaci překombinovali, když si nahrávali tak dlouho, až byli příliš blízko brankáři a Pastrňák už nemohl přehodit beton. Grubauer nakonec vyrazil Pastrňákův pokus lapačkou nad betonem.
54:46
Vhazuje se po pravici Grubauera. Hertl uspěl a Kundrátek mohl z osy pálit. Jeho ránu příklepem ale Němci zblokovali.
55:04
Čas běží a Němci už musí vrhnout vše do útoku, puk je ale u Grubauera.
55:20
Jenže to už neplatí. Vejmelka musel zasahovat proti střele z levého kruhu. Schoval ji ale do lapačky bez problémů.
55:25
Němci jsou opět v šesti bez brankáře. Češi hned po vhazování hodili puk na prázdnou branku Němců, ale nepřesně.
55:33
Vrána chtěl bekhendem vyhodit, Plachta ale ze vzduchu kotouč srazil.
55:53
Sklenička vyhodil vysokým obloukem puk z pásma.
56:20
Plachta s Gawankem a Seiderem kombinují na modré čáře.
56:40
Pföderl nametl puk před branku a Reichel trefil puk špatně. Ten se však nečekaně odrazil a kutálel se po břevně.
56:32
Kämpf vyhrál buly a Češi minimálně dostanou kotouč ven z pásma.
56:46
Reichel byl příliš rychlý s pukem a Němcům se píská ofsajd.
56:52
Grubauer je zpět v brance.
57:19
Němci mají na ledě třetí řadu, Grubauer už zase spěchá z branky. Hra je přerušená, vhazovat se bude před Vejmelkou, protože puk skončil mimo hrací plochu.
57:30
Puk nezachytil Plachta na modré čáře a Gawanke tak bude muset založit novou akci.
57:58
David Pastrňák vypíchl puk obránci a poslal kotouč hned směrem německé klece. Netrefil ji a tak se píská zakázané uvolnění.
58:10
Smejkal (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kämpf
Stav zápasu Německo - Česko 1:4

Smejkal odhadl, kam se odrazí puk po buly, podíval se, kde mu stínuje Gawanke a poslal puk z dálky do prázdné branky.
58:16
Vhazovat se bude před Grubauerem. Němci už vypadají zlomeně.
58:30
Fischbuch ještě zkouší založit útok, spoluhráči se mu ale moc nenabízí.
59:05
Tak přeci jen ještě Němci odvolají brankáře. Grubauer už je na střídačce.
59:28
Loibl je natlačený Hertlem na mantinelu a nemá jak kotouč dostat do středu na střelu.
Konec utkání.
Je konec. Šimek ještě nahodil přes celé hřiště kotouč na branku soupeře a netrefil, rozhodčí ale už nechtěli pískat. Sekundu nebo dvě počkali, než čas zápasu vyprší. Češi budou hrát o medaile, Němci jedou domů.
Dnešní zápas rozhodly přesilové hry a hlavně první formace. Lajna Pastrňák, Krejčí, Červenka rozhodla utkání a dotáhla tým do semifinále.
Nejlepším hráčem zápasu na straně Německa je zvolen Matthias Plachta. Za Česko vybírá direktoriát Michala Jordána, který dnes schytal hodně střel a za to je odměněný.
Komu se Češi postaví určí až výsledky večerních utkání. Dost možná to bude Švédsko, které vede 3:1 v souběžně hraném utkání nad Kanadou. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za sledování a přeji hezký zbytek čtvrtečního dne. Semifinále je na programu v sobotu.

Vzájemné zápasy

26. 5. 2022 15:20Německo–Česko 1:4
19. 5. 2020 16:20Česko–Německo 0:0
23. 5. 2019 20:15Česko–Německo 5:1
10. 5. 2015 16:15Německo–Česko 2:4
15. 5. 2012 16:15Česko–Německo 8:1
9. 5. 2011 20:15Německo–Česko 2:5

Diskuse


J78a15r30o43m15i78r H92a18u50z24a63r 9104858816885: kdo neskoci dopole neni Cech,coz kamarade Skcdopole (17:31)

J91a87r54o66m47i48r H32a85u62z12a41r 9784428846945: gooooool (17:30)

J52a45r56o95m79i45r H95a88u10z63a15r 9224808836675: hmmm,3-1 smula (17:20)

P85e69t85r S72k32o49č34d10o72p74o55l28e 7672413734106: Ještě jednoho a je hotovo. (17:12)