Vítejte na startu druhé čtvrtiny letošního extraligového ročníku. Do enteria areny dnes dorazilo Kladno, které přivezlo šest obránců a jedenáct útočníků, v posledním vzájemném souboji s Dynamem bralo bod za prohru 4:5 po prodloužení.
Dynamo, jehož branku bude opět strážit Roman Will, řeší další nepříjemnost v prvním útoku. Třetí třetinu derby (5:2) nedohrál Tomáš Zohorna, kterého na křídle nahradí David Cienciala.
Ve čtvrtém útoku nastoupí mladík Michal Rouha a na pozici sedmého obránce se letos poprvé v extralize představí Ondřej Chabada.

Rozhodčí: Kika (CZE), Šindel (CZE) - Komárek (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 8 519

0:00
0:18
David Musil hned zkraje nahazoval puk od modré čáry, ale Bow ho našel v lapačce.
0:42
Volný prostor se otevřel před Plekancem, ale jeho střela po zemi prolétla jen kolem pardubické branky.
1:31
Bývalý pardubický útočník Matěj Beran clonil Willovi a jen těsně vedle tečoval nahození od modré čáry!
1:34
Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet pardubický obránce Tomáše Dvořák, který za asistence spoluhráče a klubového lékaře zkrvavený míří rovnou do kabiny.
1:34
I na ledě zůstává poměrně výrazná krvavá stopa a do akce musí pardubičtí pracovníci enteria areny.
2:58
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rákos a Rouha
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0

V posledních zápasech se s obří formou potkává Jan Košťálek, který posílá Dynamo do vedení 1:0! Domácí zadák po nečekaném odrazu puku od mantinelu překvapil Bowa střelou na zadní tyč.
3:58
Nabito od Kousala dostal také další produktivní bek Dynama Peter Čerešňák, jeho ránu z první ale Bow vyrazil.
4:53
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za hákování
Kladno bude hrát první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Patrik Poulíček.
5:19
Dynamo vyhazuje puk až za kladenskou branku.
6:59
Dynamo už je kompletní, Kladno v přesilovce příliš nehrozilo.
7:29
Melka (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Sotnieks a Kehar
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1

Záhy je ovšem srovnáno! Obrana Dynama si nepohlídala Antonína Melku, který se rozjel úplně sám na Willa a prudkou střelou mu nedal šanci.
8:25
Na ledě před Willem zůstává ležet další pardubický obránce Peter Čerešňák a do akce musí znovu lékař. Čerešňák bude ošetřován na střídačce.
10:09
Puk u mantinelu na poslední chvíli zachytil Robert Kousal a vybídl do mezikruží volného Pauloviče, ten ale nedokázal zpracovat.
11:48
Z pravého křídla se před Bowa dostal Ondřej Matýs, ale kladenského brankáře neprostřelil.
11:55
Na druhé straně Will sebral do lapačky střelu Antonína Melky.
13:37
Chabada (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kolář a Paulovič
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1

Jestli to někdo věděl, a má vsazeno, přišel si pravděpodobně na pěkný balík! Ve svém prvním zápase za A tým Dynama se pěknou ranou od modré čáry prosadil Ondřej Chabada! Domácí v tu chvíli hráli ve výhodě, trest se tak neukládá.
14:55
Krásnou kombinaci Kladna vyšperkoval Tomáš Plekanec nahozením od modré čáry přímo na hokejku Ladislava Zikmunda číhajícího u tyče, ale kladenský útočník trefil pouze Willa!
15:42
Radil v útočném pásmu spíš jen tak postrčil puk do lapačky Bowa a hra je přerušena.
16:27
Dvořák je zpátky na ledě, jeho ránu od modré ale bolestivě vyblokoval vlastní spoluhráč.
17:41
Matýs (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vála a Říčka
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1

Čtvrtý útok Dynama zamkl Kladno v obranném pásmu, puk se znovu odrazil od zadního mantinelu přímo Do Bowa a od něj do branky. Střelcem je Ondřej Matýs!
19:01
Od modré pálil Jiří Ticháček, jenž měl na zakončení hodně času, ale nakonec ani netrefil branku.
20:00
I díky dvěma nečekaným odrazům od mantinelu vede Dynamo po první třetině nad Kladnem poměrně v klidu 3:1. Za domácí se trefili obránci Košťálek s Chabadou a útočník Matýs. Za Kladno ještě na průběžných 1:1 dával Melka.
20:00
20:54
Košťálek nádhernou zadovkou mezi nohy našel Roberta Kousala, který ještě obkroužil branku a vrátil puk Košťálkovi, jeho střelu ale Bow lapil.
22:36
Od mantinelu pálil Cibulskis, ale Will si připsal pohodlný zákrok.
24:03
Ondřej Bláha pohotově tečoval nahození od modré čáry, ale Will stihl zareagovat.
24:37
Ofsajd Dynama.
26:07
Adam Brodecki zachytil pardubickou rozehrávku a měl možnost zakončit mezi kruhy, byl ale podražen a vybojoval pro svůj tým alespoň přesilovku.
26:07
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za podražení
27:41
Kolář si málem za Willa tečoval nahození od Plekance, nakonec ale dostal puk ze třetiny.
26:56
V cestě zpět do útoku Kladno zastavil ofsajd.
28:07
Při přesilovce dvakrát nebezpečně pálil Cibulskis, ale ani jednou nemířil přesně. Dynamo už je kompletní.
29:41
Ve středním pásmu se rozjel Matyáš Filip a dostal se až do zakončení, Will má ale puk v lapačce.
30:52
Nahození Dynama od modré skončilo v ochranné síti.
31:07
Kladno opět zastavuje ofsajd.
32:16
Rákos po pěkné kličce obránci posílal puk před branku Kladna, ale adresáta nenašla.
33:04
Melkova svižná střela prolétla těsně kolem branky.
34:41
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Kladno bude hrát další přesilovku, dvě minuty za držení dostává Adam Musil.
34:58
Dotchinovo nahození od modré bylo sraženo do rohu hřiště.
35:39
Dynamo už dvakrát poslalo puk až za Bowa a první polovinu oslabení zvládlo v klidu.
36:41
Dynamo je kompletní.
37:47
Zakázané uvolnění Kladna.
38:27
Kofferovu střelu od mantinelu přibrzdil obránce a Bow jen v klidu přikryl puk lapačkou.
39:03
Další zakázané uvolnění Kladna.
40:00
Ve druhé třetině jsme v Pardubicích gól neviděli a Dynamo tak po čtyřiceti minutách stále vede 3:1.
40:00
41:05
Úvodní minutu třetí třetiny Dynamo strávilo v útočném pásmu, ale střela, která by Bowa ohrozila, nepřišla.
41:35
Koffer už si místo na střelu našel, ale Bow měl dobrý výhled a má puk v lapačce.
41:44
Říčka dostal dobrou přihrávku přímo do brankoviště od Matýse, ale nedokázal propasírovat puk přes Bowa!
42:27
Adam Musil dostal puk mezi kruhy, ale než jej stihl zpracovat, byl u něj kladenský obránce.
42:58
Babka pálil zajímavě z pravého křídla, ale Will vytěsnil puk do rohu.
43:24
43:37
Matyáš Filip svižně obkroužil pardubickou branku a vypálil, Will však byl připravený.
43:55
Další icing domácích.
44:29
David Cienciala dostal dobrou přihrávku do jízdy od Kousala a dostal se až ke střele přes obránce, Bow byl ale připraven.
44:54
Enteria arena sleduje nepříjemné momenty, po souboji u mantinelu zůstal na zemi ležet hostující hráč a na ledě jsou záchranáři s nosítky.
44:54
Z komentátorské pozice nešlo rozklíčovat, o jakého hráče Kladna se jednalo, ale za potlesku nehybně na nosítkách opustil ledovou plochu.
47:52
Po přihrávce od Rákose se po pravém křídle rozjel David Cienciala, který se pěknou kličkou zbavil obránce, ale prosadil se přes Bowa nedokázal. Ohledně pardubického útočníka sílí spekulace o jeho brzké výměně do jiného klubu.
49:08
Poulíček čekal, až mu před branku najede Filip Koffer, který se vehementně hlásil o přihrávku, ale nakonec ani nezpracoval.
50:16
Po buly v útočném pásmu Kladna od modré nahazoval Babka, ale Will má další zákrok.
50:17
Kousal se natahoval po přihrávce do jízdy, puk však skončil až v lapačce Bowa a navíc je domácím pískán ofsajd.
50:32
Vyloučen hráč Procházka (Kladno), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát přesilovku, Martin Procházka inkasuje dvě minuty za podrážení.
50:52
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:1

Přesilovku domácí po devatenácti vteřinách využívají! Od modré vypálil Jan Košťálek a puk se od Bowa odrazil k Patriku Poulíčkovi, který jej vrátil pod víko.
52:09
Tomáš Dvořák od modré čáry přesným pasem k levé tyči našel Roberta Kousala, už se zdálo, že domácí útočník v klidu zakončí do prázdné brány, Bow však proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!
52:30
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 519 diváků.
54:14
Will vyrazil nenápadnou střelu z mezikruží.
55:30
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Kladno si zahraje další přesilovku, ve středním pásmu fauloval Robert Říčka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
55:57
Kladno hraje přesilovku bez brankáře.
56:18
Procházka (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Melka
Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:2

A tento krok se hostům minimálně pro tuto chvíli vyplatil! Křižnou přihrávkou přes brankoviště našel Antonín Melka hůl Martina Procházky, který snižuje na 2:4 z pohledu Kladna.
56:27
Radil (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Kladno 5:2

Dynamo ale okamžitě zažehnává jakýkoliv náznak kladenského odporu! Rozehrávku Bowa u mantinelu zachytil David Cienciala, který okamžitě poslal puk před prázdnou bránu pro Lukáše Radila!
57:44
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Matýs a Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Kladno 6:2

Domácí se začínají bavit hokejem! Úplně sám před Bowem byl Ondřej Matýs, vytáhl si kladenského gólmana z brány a ještě předložil puk Robertu Říčkovi, jenž uklízel do prázdné!
59:02
Běží poslední minuta zápasu, o jeho vítězi není pochyb.
Ještě necelé čtyři minuty před koncem Kladno snižovalo na 2:4, ale během další minuty se Dynamo postaralo o dva slepené góly a nakonec vítězí s přehledem 6:2. Jedinou kaňkou na zápase je zranění Jakea Dotchina, který hřiště opouštěl na nosítkách. Z Pardubic vám pěkný zbytek neděle přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kladno ?:?
22. 1. 2023 17:00Pardubice–Kladno 4:2
18. 1. 2023 18:00Kladno–Pardubice 1:4
23. 10. 2022 17:00Pardubice–Kladno 6:2
16. 9. 2022 18:00Kladno–Pardubice 4:5
25. 2. 2022 18:00Kladno–Pardubice 3:1
14. 1. 2022 18:00Pardubice–Kladno 4:3
10. 12. 2021 17:00Kladno–Pardubice 4:5