Budějovice v duelu rivalů přivítají v předehrávce 44. kola extraligy od 17.30 hodin Hradec Králové.
Půjde o souboj třináctého celku tabulky s osmým.
Jihočechům chybí zraněný Vopelka, Hradec dorazil například bez Smoleňáka, Zachara či Pilaře.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jaroš (CZE) - Svoboda (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 5 654

Oba celky jsou na ledě, za chvíli začínáme.
Ještě před tím celá hala uctila památku nedávno zesnulého Františka Mrázka, bývalého maséra budějovických hokejistů.
0:00
0:54
První formace neuspěly, o první střelu se pokusí hráči z těch druhých.
1:49
Po nahození Wereka bylo před Hrachovinou živo, ale domácí beci si nakonec poradili.
2:57
Kevina Klímu vysunul do velké šance Jergl, hostující forvard si ale nepřišel na Hrachovinu.
3:27
Kiviaho raději přerušil hru, na vhazování jde v útočném pásmu první pětka Motoru.
4:45
Šenkeřík vypálil tvrdě od modré, ale Kiviaho zasáhl. Hradec je bez Perreta, kterého ošetřují po zásahu pukem do obličeje.
5:00
Lang zkusil neohroženě vypálit, Hrachovina máchl lapačkou naprázdno, ale zasahovat nakonec nemusel.
5:13
Ze situace tři na dva se museli domácí bránit přečíslení dva na jednoho. McCormack se rozhodl vypálit, ale neprostřelil gólmana soupeře.
5:45
Vyloučen hráč Eberle (Hr. Králové), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
7:04
Mountfield dobře bránil, a tak v první minutě se domácí vůbec nedostali k zakončení.
7:53
Slabá první přesilovka Motoru, Kiviaho byl téměř bez práce.
8:26
Vyloučen hráč Lalancette (Hr. Králové), 2 min. za podražení
9:28
Percy nahazoval puk od modré, ale minul hradeckou svatyni a nikdo puk ani netečoval.
10:05
Teď se finský gólman vytáhl proti tvrdé ráně Valského.
10:24
Ani druhou přesilovku Motor nevyužil a to i proto, že Valský z těžkého úhlu minul odkrytou branku.
11:52
Kachyňovo nahození mířilo na Kiviaha, ten puk raději podržel, protože se po něm sápal Tomeček.
13:40
Hodně aktivní jsou domácí hokejisté. I díky tomu třetí formace několikrát získala kotouč v útočném pásmu. Toman se ale nakonec k nahození a odraženému puku před brankou nedostal.
13:40
V rohu kluziště se vytvořila několikacentimetrová díra, a tak rozhodčí přerušují utkání. Hráči se odebrali do kabin, na led vjela rolba. Zbytek první třetiny se odehraje po pauze, pak bude plynule následovat druhá část.
Aktéři už se vrátili na ledovou plochu a brzy budeme pokračovat.
14:08
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za krosček
14:46
McCormack (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Blain
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 0:1

Východočeši využívají hned první přesilovku. Motor nevyhodil jednoduchý puk ven z pásma, akce Hradce pokračovala. Graeme McCormack napřáhl od modré a puk skončil v síti Hrachoviny, který toho moc neviděl.
16:23
Rozjetý Strnad počkal na Tomečka, jehož střela byla pokrytá.
17:04
Klička před modrou, to je většinou problém. Byl i tentokrát, kdy Lev zamíchal kotoučem v nepravý čas.
18:21
Hanzl pálil pohotově, ale z příliš ostrého úhlu. Kiviaho byl připraven.
19:10
Eberleho střela nemohla ohrozit pozorného Hrachovinu.
20:00
Druhá třetina začne záhy, jen po výměně stran.
20:00
21:04
Perret zakončil svůj výjezd do útočné třetiny bekhendovým pokusem, který Hrachovina kryl.
22:27
Cingel se natahoval po nahození Rosandiče, ale změnit dráhu letu puku nezvládl.
23:02
Domácí zamkli soupeře v jeho pásmu. Akci zakončil aktivní Doležal, ale ze své oblíbené pozice neskóroval.
23:02
Vyloučen hráč Toman (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
23:02
Vyloučen hráč Marcel (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
23:02
Vyloučen hráč Blain (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Po vzájemné šarvátce u brankoviště budou hrát domácí přesilovku, protože Marcel se do ní přihnal jako třetí hráč.
24:25
Vráblík (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Štencel a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:1

Třetí přesilovku Motor sehrál nejlépe a také ji využil. Pech přenesl puk na Štencela, ten si střelu rozmyslel a nahrál Romanu Vráblíkovi, jenž napálil puk pod břevno.
25:13
A začínáme znovu, teď využívají domácí elán z vyrovnání.
26:41
Několikrát měli Jihočeši slibnou palebnou pozici, ale vždy si to rozmysleli. Mountfield vyhazuje přes všechny čáry.
27:30
Motor se dál tlačí dopředu, další zakázané uvolnění hostů.
29:03
Hanzl tak dlouho váhal, až nevypálil vůbec. Naopak hned bez přípravy střílel Bindulis, ale Kiviaho jeho pokus viděl.
29:38
Po delší době byl v akci také Hrachovina, ale nahození Štohanzla ho z klidu nevyvedlo.
30:16
Pech nechtěně vyzval k zakončení Klímu, který vypálil tvrdě, ale nepřesně.
31:13
Doležal byl v postavení mimo hru, a tak akce domácích končí.
31:56
Zakázané uvolnění vrátí hru do obranného pásma Hradce. Ve hře je teď hodně nepřesností a často se kouskuje.
32:53
Ale jsou to Jihočeši, kteří v posledních minutách podnikají víc útočných výpadů.
35:12
Domácí se teď několikrát zlobili, že sudí nevyhodnotili tvrdé zákroky jako faul. Ale další početní výhoda se nechystá.
36:46
Rozjetého Klímu a jeho žabičku na spoluhráče skvěle překazil obětavým pádem Šenkeřík.
37:22
Chalupa (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:2

Hosté se radují z druhého gólu. Matěj Chalupa se z úhlu natlačil před branku, nahodil puk na Hrachovinu. Ten byl atakovaný, puk zůstal ležet na brankové čáře a gólman domácích si ho srazil pár centimetrů za čáru.
37:22
Vyloučen hráč Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
37:22
Vyloučen hráč Lang (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Po vzájemné šarvátce se hraje ve čtyřech.
38:44
Štencel dvakrát střílel, jednou nebezpečně tečoval Čachotský, ale skóre se znovu nemění.
39:26
Vyloučen hráč Kalina (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
39:49
Kiviaho musel zasahovat proti střelám Percyho a Gulaše, v obou případech si poradil.
40:00
Dlouhá druhá část je pryč. Hradec vedl, Motor vyrovnal, pak si hosté vzali vedení zpět šťastnou brankou. Jihočeši byli o něco aktivnější, ale skóre je příznivější pro Mountfield.
40:00
40:34
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Doležal a Čachotský
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 2:2

Motor využívá přesilovku a znovu vyrovnává. Milan Gulaš zavezl puk do pásma, vyměnil si ho s Čachotským a Doležalem, aby se dostal do šance. Přesnou střelou pak pokořil brankáře.
41:01
Vyloučen hráč Valský (Č. Budějovice), 2 min. za krosček
42:14
Mountfield zamkl soupeře v pásmu, ale pálil jen Blain a to ne moc důrazně.
42:49
A Gulaš teď navíc vyhazuje.
43:05
Motor se tentokrát ubránil, hraje se v pěti na obou stranách.
44:27
Štohanzl (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 2:3

Je to zřejmě 3:2, i když situaci ještě zkoumá videorozhodčí. Ze souboje v rohu vyletěl puk směrem k brance, gólman Hrachovina nedával pozor a někde kolem betonu gólmana se dostal za brankovou čáru. Autorem branky je určený Martin Štohanzl.
46:00
Záhadná branka zmrazila domácí i fanoušky na stadionu.
46:19
Vyloučen hráč Jergl (Hr. Králové), 2 min. za podražení
47:00
Jihočeši se nemohou usadit v útočné třetině.
47:44
Gulaš pálil ze své oblíbené pozice, ale branku minul.
48:21
Kiviaho viděl ránu Vráblíka a stáhl ji do lapačky.
49:24
Hned po buly střílel bez přípravy Percy, jeho ostrý projektil zlikvidoval Kiviaho.
51:00
Posledních deset minut. Motoru se čas krátí celkem rychle, Hradec se soustředí na obranu.
51:57
Po Gulašovo nahození Kiviaho přikryl puk a nabídl soupeři vhazování v obranném pásmu Hradce.
52:35
Tentokrát Gulašova rána propadla finskému brankáři. K jeho štěstí šel puk mimo tři tyče.
54:06
Hradec dobře brání střední pásmo, a tak se Čermákův tým nemůže usadit v útočné třetině.
54:29
Icing Mountfieldu, a tak se Jihočeši dostanou k brance soupeře.
55:13
5654 diváků dnes dorazilo na hokej v Budějovicích.
56:20
Hraje se teď bez přerušení, ale Motor se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
57:02
Šenkeřík si nabruslil do mezikruží, vypálil ale nepřesně.
58:15
Hrachovina se hlásí k odjezdu na střídačku, zatím mu trenéři pokyn nedávají.
58:34
Mohlo být hotovo. Jergl s Pavlíkem byli ve velké šanci, ale Hrachovina udržel domácí ve hře.
58:34
Oddechový čas Motoru. Vhazovat se ale bude v obranném pásmu domácích.
58:49
Motor hraje v šesti!
59:34
Gulaš byl blízko vyrovnání, ale vychytal ho Kiviaho.
Je konec. Hradec Králové i díky dvěma šťastným gólům vítězí v Budějovicích 3:2. Jihočeši zvládli dotáhnout dvakrát, potřetí už ne.