Dobrý den ze severu Čech. Extraligové stadiony po letní pauze opět ožívají a místní Chemici si odbydou premiéru proti Vítkovicím.
Týmy mají v sezoně podobné ambice. Hlavním cílem je zajistit si play off. Domácí pro tuto sezonu přišli o své stálice sestavy, kariéru ukončil František Lukeš i Viktor Hübl. Veteráni budou fanouškům jistě chybět, na jejich místa ale klub angažoval několik posil.
Největší hvězdou by měl být útočník Šimon Stránský z finského Jukuritu, přišla ale také trojice Lotyšů - Janis Jaks, Kristaps Zile a Ralfs Freibergs nebo Radim Šalda.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Horák (CZE), Hejduk (CZE) - Gerát (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 3 139

Pokud má být Stránský největší hvězdou Litvínova, Peter Mueller má dost možná spadeno na titul hvězdy celé soutěže. Po loňské sezoně se nedomluvil na pokračování v Brně, čehož využily Vítkovice. 34letý útočník s necelými třemi stovkami startů v NHL bude určitě pod drobnohledem.
Kromě Muellera obléknou dres Vítkovic také Juraj Mikuš z Pardubic nebo Mário Grman z Hämeenlinny, čímž Ostravané značně vyztužili obranné řady. Stejně jako soupeř se ale také dnešní hosté rozloučili s hvězdou. Roman Polák po loňském play off pověsil brusle na hřebík.
Vítkovice sehrály v přípravě deset utkání, sedm zvládli vítězně. Spolupráce Bukartse s Muellerem v první formaci ještě musí najít správného centra, poté by měla být tato dvojice opravdovou hrozbou každému soupeři. Generálku proti Kometě Brno zvládly Vítkovice vítězně 3:1.
Domácí Verva si statisticky počínala v přípravě ještě lépe. Devět zápasů, ze kterých jen dvakrát odešli poraženi. Výborně působil zejména Patrik Zdráhal na pravém křídle prvního útoku. Poslední přípravu sehráli Seveřané se Sokolovem, když druholigového soupeře porazili snadno 3:0.
Předsezonní model webu hokej.cz v sezoně mírně favorizuje hostující tým, bookmakeři ale dnešní souboj stratégů Miloše Holaně a Vladimíra Růžičky vidí naprosto vyrovnaně. Úvodní utkání sezony navíc rády přináší nečekané výsledky.
Stadion Ivana Hlinky už se pomalu plní. Z rozcvičky víme, že do branky Vervy nenastoupí očekávaná jednička Denis Godla, ale Šimon Zajíček. Vítkovickou branku bude hájit, podle očekávání, Aleš Stezka.
V přípravě dvojice Bukarts a Mueller střídala centry, pro první zápas padla volba na amerického forvarda Petera Kriegera. Miloš Holaň tak sází na spolupráci dvou američanů a kompletní cizineckou první linii.
Domácí zvolili pro utkání ve své aréně žlutou variantu, Vítkovice tedy oblékly své tmavě modré dresy, které pro letošní sezonu vypadají velice hezky, byť nenesou tradiční logo s hokejkou uprostřed.
Rozhodčí Horák a Hejduk s asistencí čárových Geráta s Hynkem ještě něco studují na tabletu v boxu časoměřičů, zatímco hráči obou týmů na modrých čarách sledují video věnované Františku Gerhátovi, který rovněž ukončil kariéru.
Ještě sbalit koberec pro slavnostní zahájení a může se jít hrát.
0:00
Utkání začalo.
0:02
Buly ovládl Estephan, ale rychlé nahození nemířilo na žádnou z holí mužů ve žlutém.
0:34
Litvínov se ale vrátil rychle do útočného pásma. Abdul se snažil přesunout hru zleva na druhou stranu, ale neuspěl, Vítkovice pak vyhodily na zakázané uvolnění.
1:06
Šimon Stránský v levém rohu vymýšlel, jak dostat puk na Petra Straku a jeho nabídka také prošla, přeskočila ale hůl kapitána Litvínova.
1:40
Straka se dostal ke střele z mezikruží, ale nepropálil přesně, Vítkovice tak budou moci projít do útoku.
2:07
Fridrich se zapomněl za obranou domácích a dostal dobrou nabídku. Snažil se najít skulinu pod lapačkou Zajíčka, ten byl ale rychlejší a utěsnil prostor.
2:34
A hned další pohledná akce, tentokrát na druhé straně. Estephan sice prohrál buly, puk se ale postupně dostal na hůl Patrika Zdráhala u levé tyče. Mohl ještě puk posunout Estephanovi, který byl před brankou sám, jenže zakončoval on a místo nad levým Stezkovým ramenem nebylo.
3:06
Kieger vyhrál buly, Vítkovice se ale opět uchylují k dlouhému nahození, o které následně musí bojovat, což domácí zvládli lépe.
3:56
Hlava zavezl puk přes modrou a nabídl puk Heltovi na levém kruhu. Ten ale zazmatkoval v zakončení a Stezka jen schoval puk ve své výstroji.
3:57
Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Jenže Vítkovice hrály v šesti.
4:04
Kudrna se snažil z otočky zasunout puk za levou tyč. Stezka měl ale tyč utěsněnou. Konstrukci pak ještě napálil Zdráhal.
4:53
Stránský hledal křižným pasem na levé tyči Kudrnu, puk ale projel slovenskému forvardovi mezi nohama.
5:25
Abdul nahodil o zadní mantinel tak, aby puk dojel Chalupa. Ten mířil těsně vedle pravé tyče a puk skončil v ochranné síti.
5:40
Vítkovice vyhazují po buly a Litvínovi tak už zbyde hodně málo času z přesilové hry.
6:09
Když Bukarts skákal na ledovou plochu, z levého kruhu ještě pálil Nicolas Hlava, jenže také netrefil klec Stezky. Na druhou stranu pak mířil Bukarts a zakončující Fridrich a Zajíček musel být v pozoru. Hra je tak nyní přerušena a čeká nás první komerční pauza.
6:13
Gewiese hned po buly nahazoval z pravé strany od modré, Zajíček ale puk viděl a okamžitě jej schoval v lapačce.
6:40
Vítkovice se usazují v útočné třetině, puk ale létal po prknech a nešel do nebezpečnějších prostorů. Nakonec se domácí k puku po nahození Gewieseho dostali.
7:21
Krieger se dostal za obránce a puk dostal těsně před Zajíčkem. Byl už ale příliš blízko, aby puk zvedl nad beton.
8:07
Cizinecká linie ale zamyká domácí v jejich pásmu.
8:39
Hosté stihli i střídat a tak už byl na ledě Fridrich, který nabídl puk Gewiesemu na pravé straně modré čáry. Jeho švih zápěstím ale Zajíček schoval bez problémů do lapačky.
8:51
A další pokus Gewieseho nahodit puk do skrumáže.
8:57
Hra je podle očekávání velice vyrovnaná. Litvínov mění nasazení řad, aby jejich elitní formace nezápasila s první linií Vítkovic.
9:20
Lednický předvedl příkladný forčeking, Raskob tak mohl po vzoru Gewieseho nahazovat.
10:06
Estephana trefilo nahození Abdula do obličeje. Hra je tedy přerušená, Kanaďan padl jako podťatý, ale snad bude v pořádku.
10:27
Mueller (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krieger a Mikuš
Stav zápasu Litvínov - Vítkovice 0:1

Mueller hned v prvním soutěžním utkání za Vítkovice skóruje. Poděkovat ale může Kriegerovi, který se zorientoval, sebral nahození odražené od zadního mantinelu, posunul jej napravo Muellerovi a ten už jen uklízel puk do odkryté klece.
11:10
Kudrna a Sukel se snažili rychle forčekovat. Vítkovice ale v rozehrávce volí snadná řešení.
11:53
Domácí se znovu probojovali do zakončení. Zdráhal prověřil Stezku z pravého kruhu.
11:55
Z velkého úhlu pálil Hlava, Stezka ale neměl u pravé tyče místo.
12:25
Stránský se snažil najít Straku před brankou, ten byl ale bráněn hodně natěsno a neměl jak převzít nabídku.
13:10
Sukeľ zavezl puk do pásma, ke střele se nedostal. Narozdíl od Kudrny, který jej dojížděl z druhé vlny a měl ideální pozici v mezikruží. Střela na pravou tyč ale Kudrnovi sjela po čepeli a Stezka byl na místě hodně rychle.
13:48
Zajíček rozehrával rychle, ale riskantně a nahodil puk jen Fridrichovi u levého hrazení. Ten ale nezpracoval kotouč tak rychle, aby zaváhání Zajíčka využil.
14:18
Naopak před Stezkou bylo živo. První řada Litvínova se probojovala do kombinace podél levého mantinelu a zakončení na sebe vzal Abdul a dorážel i Estephan, Stezka ale kotouč, který před sebe vyrazil našel rychleji než Kanaďan a schoval jej. Následuje komerční pauza.
14:44
Demel posumul za modrou puk doprava Kudrnovi, ten vracel Demelovi v pozici útočníka před Stezkou. Ten měl ale nabídku na dlouhou hůl.
15:04
Vítkovice se dopouští úmyslného ofsajdu. Litvínov tak dostává útočné pásmo.
15:06
Estephanovi se na buly dnes daří a tak Zdráhal mohl hned po vhazování pálit. Stezka ale vypadá v úvodní třetině velmi dobře.
15:23
Šalda zavezl puk po levé straně, nabídl kotouč Zdráhalovi, který ale puk netečoval. Stezka ale vyrazil kotouč jen před Abdula, který to měl ideálně do jízdy na střelu. Klec však netrefil. Branku ale Stezka vykopl, a tak ji bude třeba znovu ukotvit.
15:43
Fridrich našel Bernovského za obranou na levém kruhu před Zajíčkem a křídelník střílel hend dvakrát, když si ještě dojel pro dorážku. Ani jednou ale na Zajíčka nevyzrál a pak jej odklidili obránci domácích.
16:03
Zdráhal leží na ledě těsně za modrou čarou. Srazil se Mikušem, byl to ale nezaviněný střet a tak se jistě trestat nebude.
16:15
Straka dotíral na rozehrávku Vítkovic, hosté se ale dokázali osvobodit.
16:55
Mueller ztratil kotouč za brankou, jenže si jej na Stránském rychle získal zpět a kroužil podél mantinelů útočného pásma, nikoho ale nenašel a pak puk ztratil.
17:34
Zdráhal se objevil před Stezkou na chvíli nehlídán a puk na něj také rychle směřoval. Bohužel až příliš rychle pro něj, jelikož neměl šanci puk zpracovat a zakončit.
18:30
Fronk pálil z mezikruží, jenže trefil jen hruď Stezky.
19:31
Hosté se tlačili do zakončení, čárový ale přerušuje hru skrze ofsajd.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina utkání je minulostí a do šaten se půjde lépe Vítkovicím. V zápise jsou hned tři nová jména jejich sestavy, neboť puk při jediné brance šel po ose Mikuš, Krieger a Mueller. Domácí při tom byli možná o maličko nebezpečnějším týmem, byť jde o hodně vyrovnané utkání.
Na střely mezi tři tyče vedou hosté 16:15, pokud bychom ale započítali i pokusy těsně vedle a dvě tyče, dostaneme se na poměr 22:20 pro domácí. Úkolem pro svěřence Vladimíra Růžičky tak bude zachovat klid a zpřesnit střelbu.
Hokejisté už jsou zpět na ledě stadionu Ivana Hlinky, domácí budou jistě chtít zvrátit nepříznivý stav, který ale nevystihuje první třetinu. Stezka byl ale prostě bezchybný.
20:00
Začala druhá třetina.
20:18
A domácí také hned zahájili ofenzivu. Estephan hledal u modré čáry Jakse. Ten pálil nepřesně.
20:48
Krieger vyvezl puk do pásma, Gewiese pak nahazoval od modré čáry. Zajíček ale opět pozorný.
21:18
A musel být také při pokusu Krenželoka. Puk ale skončil v jeho lapačce, což si Zajíček vychutnal gestem k rozhodčímu, že jej nehodlá vracet do hry.
21:25
Vyloučen hráč Marosz (Vítkovice), 2 min. za krosček
Marosz si počínal nedovoleně při forčekingu a dostane za to dvě minuty.
21:36
Vítkovičtí ale hned vyhazují. Chlán poslal puk až za branku Zajíčka.
22:00
Vynikající práci ale odvádí čtyřka Vítkovic. Modrou čáru se domácím nedaří překročit.
22:17
A další vyhození hostů.
22:53
Mueller vypíchl puk na červené čáře poslednímu hráči Litvínova a Krieger jel s pukem sám na Zajíčka. Američan střílel forhendem na vyrážečku, puk ale nezvedl a po ledě Zajíčka propálit nešlo.
23:27
Marosz je zpět na hrací ploše a nejlepší šanci v početní výhodě Litvínova předvedli hosté.
23:58
Litvínovu se nyní rozpadá hra. Fridrichs s Lindbergem získali rychle pásmo.
24:36
Hosté pořád ovládají útočnou třetinu, nahození ale končí jen na prvním blokujícím domácím muži.
25:20
Dej zblokoval nahození na červené čáře a vyzýval Chlána ke zteči do útoku. Tom ale kousek chyběl.
26:01
Jenže hosté nepolevují. V útočném pásmu nyní kombinují Mueller s Kreiderem. Do zakončení si pak sjel Gewiese, který ale neměl šanci propálit Zdráhala nad pravé rameno.
26:11
Puk se pak odrazil od Muellera na lavičku hostí a tak se hra přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale až po komerční pauze.
26:20
Dopředu spěchá Straka, který byl první u puku za Stezkou. Nabídl jej Demelovi na levé straně modré čáry. Jeho nahození ale Stezka viděl a snadno jej schoval v lapačce.
26:40
Grman přerušil rozehru domácích a zakládal hned útok. Jeho dlouhý pas ale nikoho nenašel.
27:20
Jako by dnes neexistovalo střední pásmo. Oba týmy rychle couvají k obraně ve vlastních třetinách.
27:48
Jaks nerozehrál přesně a tak jeho nabídku sebral jen Raskob a může to zkoušet on.
28:15
Kudrna (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zdráhal
Stav zápasu Litvínov - Vítkovice 1:1

Litvínov se dostal do pásma a konečně zvolil ostřejší přímočaré řešení. Kudrna střílel z levého kruhu přesně do protějšího růžku, s čímž Stezka nemohl nic dělat.
28:38
Do útoku jdou po buly Vítkovice, Krieger hledal Muellera na pravé straně, jeho rána ale neprošla k Zajíčkovi.
29:20
Vítkovice chtějí trochu zklidnit hru. Raskob tak s pukem rozehrává zpoza branky Stezky.
29:44
Straka sebral nahození na červené čáře a šel sám podél pravého hrazení do zakončení. Stezku propálil, ale puk mířil těsně vedle pravé tyče.
30:28
Za brankou Stezky se strkají Gewiese s Chalupou. Čároví ale zasáhli a nedovolili těmto kohoutům pořádat své zápasy.
30:42
Vhazuje se před Zajíčkem blíže k jeho vyrážečce. Grman po buly nahodil zápěstím na brankáře domácích, Dej ještě dorážel, ale nebylo co. Zajíček kotouč nepustil.
30:58
Puk byl za brnkou domácích, kde napadali Mueller s Kriegerem. Kotouč pak vyletěl mimo hrací plochu, rozhodčí ale hned ukázal, že to bylo s tečí a tak se bude jen vhazovat před Zajíčkem.
31:14
Freibergs vybízel Straku k útoku podél levého hrazení, Straka ale neměl komu rozehrát a tak raději zpomalil celou akci.
31:36
Koch měl chuť si zaútočit, když sebral puk u levého mantinelu. Zkoušel se obtočit kolem levé tyče Zajíčka, tam ale místo nebylo.
31:52
Kudrna sebral nahození na modré čáře a nic nevymýšlel. Ránu ale netrefil tak dokonale, jako při brance a to dalo Stezkovi šanci, kterou využil a puk schoval do své lapačky.
32:14
Demel chyboval v rozehrávce a nabídl tak Fridrichovi šanci k zakončení. Zajíček byl ale dobře povyjetý a tím nedal střelci moc šancí na skórování.
33:06
Lednický s Dejem získali forčekingem kotouč, Jaks je ale hodně poctivý směrem dozadu a nenechává členům čtvrté formace hostí ani centimetr navíc.
33:56
Stránského útok se probíjel do útočného pásma, tam se ale nejrychleji zorientoval Koch a puk poslal rychle do středního pásma.
34:25
Chalupa se znovu strká s vítkovickými beky před Stezkou po nahození Jakse od modré čáry. Nic z toho ale nebude a nás čeká reklamní pauza.
Hraje se hodně otevřený hokej s minimálním bráněním středu hřiště. Pro diváky zřejmě atraktivní duel, trenéři na střídačkách ale nevypadají spokojeně ani jeden.
34:26
Buly Estephana s Kriegerem se bude opakovat.
34:28
Zdráhal sebral buly od Estephana a pálil z pravého kruhu na zadní tyčku. Těsně minul.
34:51
Vyloučen hráč Gewiese (Vítkovice), 2 min. za podražení
Zdráhal vybojoval faul na Gewiesem, který si v pádu už nevěděl rady s tahounem soupeře.
34:57
Jaks nahodil od modré čáry, Zdráhal ani Kudrna se ale k dorážce nedostali. Pásmo ale Chemikům zůstává.
35:50
Vítkovice se osvobozují, byť Zdráhal jednou zabránil vyhození, napodruhé už musel jet pro kotouč přes všechny čáry.
36:26
Litvínovskou druhou přesilovkovou formaci pak zastavuje ofsajd.
36:45
Mueller vystihl rozehrávku a ušetří čas zřejmě až do konce vyloučení Gewieseho.
36:57
Litvínov pak ještě nedovoleně přešel přes modrou čáru a tak kompletní Vítkovice mají šanci si rychle srovnat řady a dostřídat.
37:07
A další ofsajd domácích.
37:15
Krieger snadno prošel střední pásmo a z levého kruhu hledal žabkou Muellera. Tomu ale přihrávka přeskočila hůl.
37:56
Další zteč předvedl Bukarts, ale ani on se nedostal do pořádného zakončení.
38:26
To na druhé straně Stránský už ano. Dostal puk na modré čáře, nabruslil na pravý kruh a pálil na zadní tyč. Puk byl tečovaný mimo klec, Stránský ale získal vhazování v útočném pásmu.
38:48
Chalupa s Kudrnou dotírali na rozehru Vítkovic výborně, puk vybojovali a do rány z mezikruží se tlačil Sukeľ. Puk ale promáchl.
39:37
Zile nahodil naslepo jen soupeři do hole, Raskob ale podobně pozdrav vrátil.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá třetina byla vcelku podobná úvodnímu dějství. Oba týmy se dostaly do dobrých příležitostí, branka ale padla jen jediná. Domácím parádní střelou do levého růžku Stezkovy klece udělal radost Andrej Kudrna.
Hosté přestříleli Litvínov i v druhém dějství, celkově je to na střely mezi tři tyče 28:21 ve prospěch Ostravanů.
Vše je připraveno k třetí části, která ovšem podle dosavadního průběhu nemusí znamenat konec utkání.
40:00
Začala třetí třetina.
40:15
Hned po buly se do šance dostali hosté. Mueller vystřelil z pravého kruhu, Zajíček jen vyrazil puk před sebe a Bukartsovi chybělo hodně málo, aby dorážel za rozhozeného brankáře domácích.
40:40
Gewiese nahazoval na Lakatoše, puk ale k šikovnému forvardovi neprošel. Ani další nahození Gewieseho neprošlo.
41:32
Vítkovice jsou rozhodně aktivnějším týmem. Lindberg hned po ztrátě napadal vysoko. Bernovský pak také ustál souboj proti přesile a Vítkovice opět ovládají útočné pásmo.
42:11
Trest týmu (Litvínov), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
První přesilovku si zahrají také hosté. Je tu také trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Abdul.
42:13
Domácí ale zvládli buly a Strejček pohodlně vyhodil kotouč přes celé kluziště.
43:05
Mueller (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Krieger
Stav zápasu Litvínov - Vítkovice 1:2

Americká dvojice má zřejmě nacvičenou tuhle souhru. Krieger projel středem hřiště a opět bekhendem servíroval puk do jízdy Muellerovi, který i druhý gól střílí snadno do poloodkryté klece.
43:32
A Vítkovice nepolevují. Grman nahazoval od modré čáry u pravého mantinelu, mířil ale mimo, nabídka byla spíš na teč.
44:10
Koch si počínal důrazně v obraně, puk ale nevybojoval a Hlava tak mohl volně kombinovat.
44:18
Fridrich ujel s Lindbergem do situace dva najednoho, jenže Fridirchovi se křižný pas pro Švéda vůbec nepovedl a situaci tak domácí zvládli dobruslit.
45:30
Litvínov posílá na vhazování do pravého útočného kruhu Estephana, tomu se na buly dnes velmi daří.
45:40
Jenže Vítokvice se dokázaly vyhozením do středního pásma osvobodit.
45:57
Zdráhal čekal na pas do mezikruží, kde by mohl zakončovat. Stezka ale tuhle možnost viděl a do přihrávky z úhlu sáhl a dokázal puk schovat ve své lapačce.
46:26
Hlava získal pásmo, jenže o puk rychle přišel a Grman rychlým pasem otáčí těžiště hry zase směrem k Zajíčkovi.
47:00
Nahození za branku Stezky sice dojel jeden z domácích mužů a hned kotouč vracel před Stezku, ten ale nikým neatakován snadno puk schoval pod košík své rukavice. a nechal hru přerušit. Následuje komerční pauza.
Led je uklizen, na buly se připravují obě třetí formace.
47:01
Sukeľ neuspěl proti Fridrichovi a Lindberg se tak může pustit do útočení.
47:16
Jenže od Sukeľa puk letí na střídačku domácích a hra tak bude směřovat před Zajíčka.
47:34
Litvínov vytahuje hru, čtvrtá řada hostí ale v klidu rozehrává.
48:08
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krieger
Stav zápasu Litvínov - Vítkovice 1:3

A je tu třetí branka hostí a znovu je hlavním hrdinou Peter Krieger a jeho nabídka. Tentokrát ji ale předal Bukartsovi, který z levé strany pálil nad položeného Zajíčka.
48:25
Vítkovice nahazují puk do útočné třetiny, Litvínovští jej rychle sbírají, ale Ostravané jsou klidní a jen se rovnají do defenzivy.
48:50
Vítkovice už stojí v pětici u modré čáry a nechávají domácí zakládat útoky.
49:11
A když to nejde jinak, vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
49:20
Hlava poslal puk na modrou Zilemu, ten předal na pravou stranou Jaksovi, který pálil, ale jeho pokus skončil v ochranné síti.
49:40
Mueller ujel sám a přihrávku přebral v jízdě těsně před Zajíčkem, puk ale nezvednul dostatečně.
50:20
Vabank Litvínova dává další šanci hostím, Chlán našel od levého mantinelu před brankou osamoceného Lakatoše. Ten ale trestuhodně chyby soupeře nevyužil a nechal se Zajíčkem vychytat.
51:11
Kotouč drží Stezka, když si stáhl tečované nahození.
51:25
Zdráhal dostal skvělý pas mezi kruhy a zkoušel kličku do forhendu, Stezka ale křídelníka dokázal parádně zneškodnit.
52:10
Hlava s Estephanem marně dotírají v pravém kruhu za Stezkou, obránci Vítkovic střádají souboji u mantinelů cenné vteřiny.
53:25
Koch poslal puk na červenou čáru, kde puk jen tečoval Dej tak, aby nešlo o zakázané uvolnění.
53:50
Kudrna se dostal k puku za brankou Zajíčka, jeho nabídka před branku naslepo ale nenašla žádného z jeho spoluhráčů.
54:24
Nahození Litvínova bylo příliš prudké a tak rozhodčí musí pískat zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před Zajíčka.
54:30
Krieger si mohl také připsat gól, když po vhazování puk převzal zpět po buly přímo před Zajíčkem a snažil se přehodit Zajíčka. Žabka měla ale až příliš vekou razanci.
54:50
Hlavovi se nedaří rozehrát a rozčiluje se na vlastní modré.
55:07
Vyloučen hráč Mikuš (Vítkovice), 2 min. za sekání
Litvínov dostane šanci na snížení. Mikuš trefil Hlavu při bránění a rozhodčí vše viděl.
55:30
Strejček (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jaks a Estephan
Stav zápasu Litvínov - Vítkovice 2:3

Estephan předal puk nahoru na modrou čáru, odkud puk z hole Jakse směřoval k Stránskému na levém kruhu. Stezka neměl šanci se přesunout a Stránský zamířil naprosto přesně.
56:01
Litvínov se prostřednictví Zileho odhodlává k dalšímu náporu.
56:25
Vítkovice odevzdávají puky, chtějí zápas ubránit.
56:38
Litvínov už zkouší kombinované formace. Vhazovat se teď ale bude ve středním pásmu po teči nahození, která poslala puk mimo hrací plochu.
57:35
Demel získal pásmo, Zdráhal pak mohl přihrávat do mezikruží na Sukeľa, jenže přihrávku dokázali na poslední chvíli hosté zblokovat.
58:05
Zajíček je na střídačce, Litvínov hraje s šesti muži v poli.
58:23
Vítkovice vyhazují po nepřesné rozehrávce domácích na zakázané uvolnění.
58:23
Vladimír Růžička si samozřejmě bere oddechový čas, aby zkusil hráčům něco rychle poradit. Také chce dát svým vyvoleným trochu oddechu.
58:23
Estephan jde na buly proti Maroszovi a uspěl.
58:47
Abdul si vyměnil puk s Estephanem, nakonec o modré pálil Jaks, jenže těsně vedle. Vítkovice pak vyhodily puk na zakázané uvolnění.
59:02
Marosz netrefil prázdnou branku bekhendem z dvou metrů a dává ještě šanci soupeři.
59:32
Abdul vybídl Stránského mezi kruhy, jenže ten byl blokován.
59:52
Ještě rána Stránského od modré, ta ale byla zblokována a už nezbyde čas na další pokus.
Konec utkání.
Je dobojováno. Litvínov ještě v závěru zdramatizoval utkání, tři vynikající asistence nováčka Petera Kriegera však zařídily tři body Vítkovicím. První formace hostí zařídila všechny tři branky.
Děkuji za sledování úvodního kola hokejové Tipsport extraligy, gratuluji Vítkovicím a Vám přeji příjemný páteční večer.

Vzájemné zápasy

22. 1. 2023 16:00Vítkovice–Litvínov 2:3
9. 12. 2022 17:30Litvínov–Vítkovice 5:3
23. 10. 2022 16:00Vítkovice–Litvínov 5:3
16. 9. 2022 17:30Litvínov–Vítkovice 2:3
27. 2. 2022 15:30Litvínov–Vítkovice 4:2
16. 1. 2022 16:40Vítkovice–Litvínov 1:6
28. 11. 2021 15:30Litvínov–Vítkovice 3:4
8. 10. 2021 17:30Vítkovice–Litvínov 1:4
29. 1. 2021 17:30Vítkovice–Litvínov 3:2
26. 1. 2021 17:00Litvínov–Vítkovice 3:2
13. 12. 2020 16:00Vítkovice–Litvínov 6:2
8. 12. 2020 17:30Litvínov–Vítkovice 1:0
1. 3. 2020 15:30Litvínov–Vítkovice 4:0
17. 1. 2020 17:30Vítkovice–Litvínov 5:3
1. 12. 2019 15:30Litvínov–Vítkovice 6:2
18. 10. 2019 17:30Vítkovice–Litvínov 2:0
8. 3. 2019 18:00Vítkovice–Litvínov 5:1
27. 1. 2019 15:30Litvínov–Vítkovice 5:1
9. 12. 2018 16:00Vítkovice–Litvínov 0:3
26. 10. 2018 17:30Litvínov–Vítkovice 1:0
2. 3. 2018 17:20Litvínov–Vítkovice 2:1
7. 1. 2018 16:00Vítkovice–Litvínov 6:3
24. 11. 2017 17:30Litvínov–Vítkovice 2:1
13. 10. 2017 17:30Vítkovice–Litvínov 7:3
17. 2. 2017 17:00Vítkovice–Litvínov 1:2
30. 12. 2016 17:20Litvínov–Vítkovice 1:2
15. 11. 2016 17:00Vítkovice–Litvínov 4:1
30. 9. 2016 17:10Litvínov–Vítkovice 2:0
25. 3. 2016 17:00Vítkovice–Litvínov 2:4
11. 3. 2016 17:30Litvínov–Vítkovice 2:1
4. 3. 2016 18:20Litvínov–Vítkovice 2:1
24. 1. 2016 15:30Vítkovice–Litvínov 5:4
6. 12. 2015 17:30Litvínov–Vítkovice 3:1
23. 10. 2015 17:00Vítkovice–Litvínov 1:0
22. 2. 2015 18:20Litvínov–Vítkovice 5:1
9. 1. 2015 17:00Vítkovice–Litvínov 0:5
23. 11. 2014 17:30Litvínov–Vítkovice 3:2
21. 10. 2014 17:00Vítkovice–Litvínov 2:3
4. 3. 2014 18:20Vítkovice–Litvínov 3:1
12. 1. 2014 17:30Litvínov–Vítkovice 1:2
29. 11. 2013 17:00Vítkovice–Litvínov 1:2
13. 10. 2013 17:30Litvínov–Vítkovice 1:4
27. 1. 2013 15:30Vítkovice–Litvínov 4:3
18. 12. 2012 18:10Litvínov–Vítkovice 2:3
2. 11. 2012 17:00Vítkovice–Litvínov 3:5
25. 9. 2012 18:15Litvínov–Vítkovice 4:3
22. 1. 2012 17:30Litvínov–Vítkovice 0:2
6. 12. 2011 17:40Vítkovice–Litvínov 2:4
28. 10. 2011 17:30Litvínov–Vítkovice 3:2
20. 9. 2011 17:30Vítkovice–Litvínov 2:1
16. 1. 2011 17:00Vítkovice–Litvínov 4:2
5. 12. 2010 18:10Litvínov–Vítkovice 3:1
24. 10. 2010 18:10Vítkovice–Litvínov 4:2
19. 9. 2010 17:30Litvínov–Vítkovice 4:2
29. 1. 2010 17:30Vítkovice–Litvínov 6:3
11. 12. 2009 17:30Litvínov–Vítkovice 2:3
23. 10. 2009 17:30Vítkovice–Litvínov 3:4
20. 9. 2009 17:30Litvínov–Vítkovice 1:4
1. 2. 2009 17:30Litvínov–Vítkovice 3:4
26. 12. 2008 17:00Vítkovice–Litvínov 2:5
2. 11. 2008 17:30Litvínov–Vítkovice 3:2
26. 9. 2008 17:00Vítkovice–Litvínov 6:1