Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Běloruský hokejista nezkrotil emoce a nadával novináři. Musel se omluvit

18 2016
Bylo krátce po utkání, v němž hokejisté Běloruska korunovali bídu na letošním mistrovství světa. Prohra s Maďarskem (2:5), které slavilo první šampionátové vítězství po dlouhých 77 letech, bylo nejen ostudné, ale především umocnilo hrozbu potupného sestupu z elitní skupiny.

To vše byly polehčující okolnosti, přesto to běloruský kapitán Andrej Stas za své chování schytal ze všech stran. Dokonce i od vlastních fanoušků.

I ti ho odsoudili za vulgarity a urážky, které v mix zóně (kudy hráči musí procházet cestou do šatny, aby nejprve poskytli rozhovory) vyslal směrem k jednomu z běloruských novinářů.

Ten spolu se svými kolegy, ke kterým se přidali i ruští reportéři, podal podnět k přešetření incidentu k Mezinárodní asociaci sportovních novinářů. Ta ho okamžitě předala Mezinárodní hokejové federaci. „Je to znepokojující, Stasovo chování bylo bezprecedentní,“ zaznělo.

„Rád bych se omluvil za to, co se stalo. Nezvládl jsem emoce. Neměl bych reagovat takovým způsobem. Celý tým byl pod velkým tlakem, protože se turnaj nevyvíjel podle našich představ,“ prohlásil poté Stas.

Jeho omluva byla spíše vynucená, protože se proti němu postavili i běloruští fanoušci. I proto v jeho oficiálním prohlášení zaznělo: „Chci také poděkovat fandům, kteří za námi přijeli do Petrohradu. Jejich podpora pro nás byla důležitá.“

Stas je známý jako temperamentní hokejista, který se snadno vytočí. Podobný incident zažil v kariéře už několikrát, nejvíc známý je jeho výpad směrem k novinářům po neúspěšné olympijské kvalifikaci v roce 2014.

Tentokrát se po prohře s Maďary odmítl zastavit u píšících novinářů se slovy: „Mám všechno říkat desetkrát?“ Narážel tím na fakt, že předtím poskytl rozhovor televizi. Když vzápětí něco uslyšel od jednoho z žurnalistů, následoval ostřejší slovní výpad.

Běloruští novináři si stěžovali, že se našlo málo hokejistů, kteří by se po zmiňovaném utkání v mix zóně zastavili.

Bělorusko nakonec poslední utkání ve skupině zvládlo, porazilo Francii 3:0 a zachránilo se. Přesto má vedení tamního hokeje i fanoušci z turnaje špatný pocit, jelikož národní tým nezvládl - s výjimkou duelu proti Slovensku - ani jeden zápas.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze