Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lener zůstává na střídačce. Bude Hadamczikovi asistovat i na MS

Reprezentační kouč Alois Hadamczik (vpravo) v debatě se svazovým šéftrenérem Slavomírem Lenerem | foto: ČTK

9 2013
Slavomír Lener zůstane na střídačce národního týmu, během hokejového mistrovství světa bude asistovat hlavnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi. Nahradí tak Josefa Palečka, jehož zranění kyčle se stále nelepší.

Paleček upadl na tréninku reprezentace na konci března a poškodil si umělou kyčel. Ani po dvou týdnech se jeho stav nezlepšil natolik, aby byl schopný vést tréninky na ledě.

Volba Lenera není překvapivá, protože mužstvo vedl už v době, kdy byl Hadamczik na inspekci po zámořské NHL. Národní tým pod jeho vedením zvládl dva přípravné duely s Lotyšskem. Navíc má zkušenosti i z minulosti, v letech 2003 a 2004 byl dokonce hlavním koučem.

"Velice dobře se známe, nevidím v tom problém," konstatoval Hadamczik na pondělním tréninku s tím, že Lener absolvoval s týmem všechny akce Euro Hockey Tour během sezony, a má tak detailní přehled.

Nyní tedy bude Hadamczikovi pomáhat s finálním výběrem týmu pro světový šampionát právě on. A už dostal první úkol: v pátek vyrazí na pohovory za případnými posilami ze Západní konference NHL.

"Uvidí tři zápasy klubů, kde je hodně českých hráčů," poznamenal Hadamczik. Lener se zaměří na Phoenix, v němž hraje trojice Zbyněk Michálek, Martin Hanzal, Radim Vrbata, dále na Edmonton s Ladislavem Šmídem a Alešem Hemským a nakonec na Calgary s dvojicí Jiří Hudler, Roman Červenka.

Národní tým se nyní připravuje v Praze, odkud ve čtvrtek vyrazí do německého Regensburgu. Tam ho v pátek čeká první ze dvojice utkání s domácím výběrem, ten druhý je na programu v neděli v Selbu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze