Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O tom se nám ani nesnilo, diví se Niederreiter švýcarskému tažení

MEDAILOVÝ GÓL. Švýcarský útočník Nino Niederreiter právě vstřelil první gól semifinále proti USA. Byl nakonec rozhodující. | foto: Reuters

18 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Poslední medaili slavili tak dávno, že o ní většina hokejistů švýcarského týmu ani neví. Natož pak dvacetiletý benjamínek Nino Niederreiter. "Vůbec si nejsem jistý, někdy před šedesáti lety," prohlásil autor postupového gólu proti USA. Teď má Švýcarsko jisté nejméně stříbro.

Devět zápasů, devět vítězství. Jak to děláte?
Dobrá otázka, já nevím. Hrajeme dobře od samého začátku. Navíc po vítězství nad Kanadou a dalšími silnými týmy jsme nabrali sebevědomí a dostali se do pohody. Uvědomili jsme si, že se mohou dít různé věci.

Mysleli jste před turnajem tak vysoko?
Nikdy se nám ani nesnilo, že bychom mohli být ve finále. Nejdřív jsme chtěli postoupit do čtvrtfinále, pak ještě dál a teď už jsme těsně pod vrcholem. Je to velký úspěch pro nás i celé Švýcarsko.

Víte, kdy Švýcarsko získalo svou poslední medaili na mistrovství světa?
Vůbec si nejsem jistý. Myslím, že to bylo někdy před šedesáti lety. Už je to hodně dávno. Teď hrajeme v jiné době a snažíme se, aby se ze Švýcarska stala hokejová země. Abychom se vyrovnali špičce.

Když jste začínal jako hokejista, snil jste o zlaté medaili ze světového šampionátu?
Samozřejmě. Každý vždycky sní o zlaté medaili. Ještě se to ale nestalo. Musíme jít s velkou vervou do finále a můžeme na ni dosáhnout.

Věříte si na domácí Švédy? Už jste proti nim jednou uspěli.  
Sice jsme je na mistrovství už jednou porazili, ale teď je to jiný tým. Vždyť mají bratry Sedinovy. Když ale budeme hrát jako dnes, tak je možné všechno.

Budete nervózní?
Nejspíš ano. Vždyť je to sen. Bude to speciální pocit. Nikdo nečekal, že budeme ve finále, a teď v něm jsme.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze