Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Furch čtvrtfinále zvládl, fandil jsem mu, tvrdí brankář Francouz

20 2016
Málokdy se stává, aby brankáři v jednom týmu měli tak přátelský vztah. Dominik Furch a Pavel Francouz si sedli. Přáli si. Pokud mezi nimi panovala rivalita, nebylo to znát. Přispíval tomu i brankářský kouč Petr Jaroš - i toho Francouz chválil po pátečním příletu do Prahy.

Jak hodnotíte vaši spolupráci s kolegou Furchem?
Jednoznačně pozitivně. Už během šampionátu jsme říkali, že nám to oběma vyhovuje, a ve stejném duchu se to neslo až do konce.

Nemrzelo vás, že jste nedostal šanci ve čtvrtfinále?
Nemrzelo. Volba padla na Dominika a ten se toho zhostil výborně. Celý zápas jsem mu fandil a byl jsem rád, že to dobře zvládl.

Známkujte hokejisty za celý turnaj

Hodnocení jako ve škole - nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Myslíte, že mohl nájezd Matthewse chytit?
Myslím, že žádnou chybu neudělal. Nájezdy jsou loterie. Jednou chytíte všechny, podruhé žádný.

Který zápas byl nejtěžší?
Když to vezmu po týmové stránce, tak asi hned ten první proti Rusku. Hrát proti takhle našlapanému týmu, navíc u nich doma, a porazit je 3:0, to bylo těžké.

A pro vás osobně?
Pro mě byl nejtěžší soupeř asi Švédsko. Ale před žádným zápasem si člověk nemohl říct, že ho zvládne v suchém triku. Všechny se hrály nadoraz.

Jak probíhala komunikace s trenérem brankářů Jarošem?
Komunikace byla na skvělé úrovni. Všichni jsme se chovali jako profíci a bavili jsme se věcně. Zápasy jsme probírali na videu. Trenér měl všechny klíčové situace rozebrané na ipadu a ukazoval nám je.

Jste na tak poctivou přípravu zvyklý z klubu?
V Rusku to takhle nebylo, ale v Litvínově jsme se Zdeňkem Orctem dělali úplně to samé. A myslím, že je super, když má člověk takový servis. Vše vidíte z jiné perspektivy, například při pohledu zpoza brány najdete i ty nejmenší chybičky.

Jak budete trávit dovolenou?
Zajedu za rodiči do Plzně. A pak se budeme s přítelkyní válet u moře na Maledivách. To je nejlepší relax.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze