Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plekanec na MS nejspíš nedorazí. V Montrealu dohrával se zraněním

VŮDCE A KOŘIST. Český kapitán Tomáš Plekanec svírá pohár, ve kterém se doráží jeho tvář. | foto: Reuters

10 2013
Vedení českého národního týmu doufá, že by je z krize na hokejovém mistrovství světa ve Švédsku mohl vyvést útočník Tomáš Plekanec. Jeho Montreal sice vypadl v 1. kole z play-off NHL, ale Plekanec hrál měsíc s bolavými třísly. Proto není jeho start příliš pravděpodobný.

Měl by být lídrem, jehož přirozená autorita ostatní strhne. Právě takového hráče český tým na šampionátu zatím hledá. Třicetiletý Plekanec byl kapitánem loni, když reprezentace vybojovala bronz. Teď by se mohl do Stockholmu vrátit jako spasitel.

"On je zkušený, hravý, soutěživý. Takové kluky potřebujeme. Je to typ hráče, který by určitě mužstvu pomohl," řekl reprezentační manažer Slavomír Lener novinářům v dějišti mistrovství světa.

Jenže tenhle plán má několik zádrhelů. Český útočník dohrával sérii s Ottawou s bolavými třísly a také poslední vyražený zub patřil právě Plekancovi. Jistě bude zklamaný z brzkého vyřazení, vždyť Montreal byl vzhledem k výkonům základní části favorit.

"Myslím, že by mohl být zdravotně v pořádku, hrál v průměru přes dvacet minut. Uvidíme, jak to dopadne," uvedl Lener.

Plekanec však před měsícem k případné účasti na MS prohlásil: "Letos to nevidím, nikdo za mnou nebyl. Navíc máme jiné vůdce, Jirka Novotný a Petr Čáslava odehráli v reprezentaci spoustu zápasů."

Otázka je, jestli ho současný stav národního týmu nedonutí změnit názor. Zatím spí, pak mu budou volat ze Švédska. "S klukama jsme mluvili během sezony, když je play-off, tak je nekontaktujeme," vysvětlil Lener.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze