Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakušané už prodávají lístky na šampionát

28 2004
Vídeň - Od úterý budou v prodeji vstupenky na příští hokejové mistrovství světa, které na přelomu dubna a května 2005 hostí rakouská města Vídeň a Insbruck. Fanoušci, kteří si je zarezervují s předstihem, navíc ušetří. Pořadatelé poskytují až do konce října deseti až patnáctiprocentní slevy.
Vstupenky se budou, podobně jako na mistrovství světa v Česku, prodávat po balíčcích na dvojutkání.

Například na české zápasy ve skupině lze pořídit nejlevnější balíčky vstupenek za 25 eur, tedy zhruba za osm set korun. Nejdražší pak stojí sedmdesát eur (od 1. listopadu osmdesát).

Česko hraje v základní skupině se Švýcarskem (1. května), s Německem (3. května) a s Kazachstánem (5. května). Všechna tato utkání odehraje reprezentace v Stadthalle ve Vídni - rozlosování šampionátu najdete ZDE.

Lístky si mohou fanoušci objednávat prostřednictvím e-mailu tickets@icehockey2005.com, na webové stránce www.icehockey2005.com, na telefonním čísle 0043 1 908 19 30, ve vídeňské Stadthalle i na stadionu Olympia World v Innsbrucku.

Soubor lístků na dva nebo tři zápasy osmifinálové fáze přijde na 25 až 110 eur. Čtvrtfinálové vstupné na dva zápasy bude stát 35 až 115 eur, semifinálové zápasy bude možno zhlédnout za 60 až 200 eur. Finálový balíček, který zahrnuje dva čtvrtfinálové zápasy, utkání o třetí místo a finále, bude stát 90 až 380 eur.
 
Rakušané, kteří budou pořádat hokejové mistrovství světa popáté v historii, počítají s rozpočtem 7,5 milionu eur, což je o dvě třetiny víc než při předchozím vídeňském šampionátu v roce 1996. Pokrýt by ho měly z 85 procent příjmy z prodeje vstupenek.

Mistrovský titul budou v Rakousku obhajovat hokejisté Kanady, kteří ve finále, hraném v pražské Sazka Areně, porazili hokejisty Švédska.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze