Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Červenka se divil: Němci mají hroznou sílu, kde ji berou?

Roman Červenka na tréninku České hokejové reprezentace v Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2016
Větší šichta než ve středu. Česká hokejová reprezentace si i ve druhém utkání Euro Hockey Challenge podrobila na ústeckém ledě Němce, nyní však jen 2:1. „První zápasy po dlouhých pauzách nejsou sranda, ale dvakrát jsme vyhráli, splnili roli favorita, takže spokojenost,“ odfoukl si kapitán Roman Červenka po pátečním duelu.

Jaký byl zápas číslo dvě?
Těžký. Němci hrají nepříjemný hokej, jsou silní, byli ještě agresivnější a důraznější než ve středu. A bylo to znát. Není jednoduché se prosadit, pokud člověk nedá rychlý góly, my je v dobrém nástupu nedali a pak to bylo trápení.

Osobně jste se cítil jak?
Doufám, že to bude týden od týdne lepší. Herní pauza je znát, člověk z toho vypadne a chybí mu síla na puku.

Herní systém už ladíte pro mistrovství světa?
Zabývali jsme se tady taktikou, probrali jsme všechny herní situace, co k hokeji patří. Ale času moc není, tři tréninky a jde se do zápasu, mezitím přicházejí noví hráči. Ladíme v rámci možností. Věřím, že výkony budou ještě lepší. Nechci ale podceňovat Němce, hrají na mistrovství světa, je to nepříjemný tým. Všichni mají hroznou sílu, nevím, kde ji berou.

Užil jste si roli kapitána?
Už jsem jím v reprezentaci byl pod trenérem Hadamczikem. Při mém prvním roce v Rusku, šlo o zápas Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích. Role kapitána nároďáku není stejná jako v klubu. Není moc co říkat, jsou tu samí zkušení hráči, kteří vědí, co mají dělat, jak se chovat, jak hrát za reprezentaci. Není potřeba někoho usměrňovat, zvlášť v takových zápasech. Až když jsou na šampionátu důležité chvíle nebo se nedaří, pak přichází ke slovu kapitán a jiní lídři.

Jak se vám líbila atmosféra v Ústí?
Teď přišlo víc lidí než minule, škoda, že jsme neotočili zápasy a nevyhráli teď 7:2. Je jasné, že tohle nebylo tak atraktivní utkání, proto jsou čtyři tisícovky diváků dobré. Děkujeme jim!

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze