Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Voráček je v pořádku a zapojí se do tréninku. Sobotka zatím s otazníkem

Kapitán české hokejové reprezentace Jakub Voráček (zády) gratuluje Radku Gudasovi ke gólu proti Bělorusku, čelem je Radim Šimek | foto: AP

9 2017
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Dobrá zpráva přišla z ranního tréninku české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Paříži. Kapitán výběru Jakub Voráček by měl být po pondělním střetu s Finem Oskarem Osalou v pořádku. Podle slov generálního manažera reprezentace Martina Ručinského prošel Voráček lékařským vyšetřením a ve středu by měl normálně trénovat.

„Chviličku udával snížení koncentrace, zápas dohrát nemohl. Potom začal pociťovat bolesti hlavy, měl výpadky paměti. To jsou známky lehkého otřesu mozku,“ přibližoval lékař Dušan Singer.

Voráček dnes dopoledne absolvoval komplexní vyšetření v pařížské nemocnici, která naštěstí neprokázala nic negativního. Teď bude záležet pouze na hráčových pocitech, v zásadě má pro hokej zelenou. Dobré je, že má nyní český tým dva dny pauzu a další zápas ho čeká až ve čtvrtek.

Fotogalerie

„Je natolik zkušený hráč, že sám dokáže odhadnout, kdy může jít na led nebo do zápasu. Z medicínského hlediska hraje čas v jeho prospěch. Kdyby se rozhodl, že to ještě není ono a potřebuje mírnou úlevu, souhlasil bych s ním,“ poznamenal Singer.

Situace kolem centra Vladimíra Sobotky se nezměnila. V klubu sice prošel lékařskou prohlídkou a má zájem přijet, stále však není jasné, jestli ho trenéři povolají.

Trenérský štáb zatím čeká, jak se v dalších dnech vyvine Voráčkův stav a jak jeho tělo bude reagovat na kontakt v ostrém utkání. Vedení reprezentace navíc preferuje na soupisku dopsat dalšího obránce.

Sobotka, jehož St. Louis v neděli vypadlo ve 2. kole play-off s Nashvillem, Ručinskému potvrdil, že je připravený na turnaj přijet. „Je zdravotně v pořádku. Jsme domluvení, že mu dáme vědět. Rozhodne se zítra i podle stavu Jakuba Voráčka. Musíme brát v potaz variantu, že kdyby se zranil obránce, tak máme jen dvě volná místa (do pole) na soupisce,“ uvedl Ručinský.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze