Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za mikrofonem je střelec zlatého gólu

12 2004
Toronto - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Atraktivní partnery pro komentování přenosů Světového poháru se daří získat televizi Nova. Čtvrtfinále ve Švédsku spolukomentoval Jiří Šlégr, zápas Slovenska proti Kanadě zase slovenská legenda Peter Šťastný. A v semifinále s Kanadou si můžete vychutnat originální češtinu s americkým přízvukem od Petra Svobody, střelce vítězné branky na olympiádě v Naganu.

Zatímco obránce Jiří Šlégr si v práci televizního spolukomentátora během čtvrtfinále ve Stockholmu liboval a s nadsázkou říkal, že aspoň ví, jaká bude jeho příští profese, bývalý zadák a nyní agent Petr Svoboda se na podobnou dráhu nechystá ani v nejmenším.
 
Na nabídku pomáhat Václavu Tittelbachovi s nočním přenosem z Toronta ale kývl.
 
"Dennodenně bych to dělat nechtěl, ale sem tam mě to baví," řekl někdejší populární český obránce, který v roce 1986 emigroval do Kanady a od té doby působil až do konce století v NHL.
 
Při tom si vyzkoušel i jaké to je, sedět za mikrofonem. "Ve Philadelphii jsem spolukomentoval, když jsem byl zraněný," vyprávěl půl hodiny před začátkem sobotního zápasu.
 
Tou dobou pevně věřil, že česká reprezentace favorizovanou Kanadu porazí a postoupí do finále. "Finsko proti Česku, to by tu museli zlevnit lístky ze tří set na dvacet dolarů," řekl s úsměvem. "Ale bylo by to pěkné." 
 
V případě výhry se prý staví za českými hráči, oslavy s týmem by ale odmítl. "Kdepak, já doufám že kluci zvítězí a pak půjdou hned spát, aby se připravili na finále."
 
Držme palce, aby to tak dopadlo.

Semifinále Kanada - Česko sledujte v podrobné on-line reportáži ZDE.

SVĚTOVÝ POHÁR 2004
speciální příloha iDNES -
Program a výsledky x Soupisky x Historie 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze