Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští hokejisté dostali od čtenářů dvojku, nejlepší byl brankář Salák

Konstantin Kolisov vypadal před brankou Alexandra Saláka jako krasobruslař. | foto: AP

4 2013
Česká hokejová reprezentace má za sebou chvalitebný první zápas na mistrovství světa ve Švédsku. Od čtenářů iDNES.cz dostali svěřenci Aloise Hadamczika za výkon proti Bělorusku dvojku. Nejlepší známku si vysloužil brankář Alexander Salák.

Devatenáctiletého útočníka Tomáše Hertla vedení české reprezentace kvůli účasti na světovém šampionátu omluvilo u maturity, tak si talentovaný mladík prožil hokejovou maturitu na ledě. A od "komise" dostal 1-. Čtenáři Hertlovi udělili 450 jedniček, byla z toho průměrná známka 1,58.

Známkování

Hertl byl podle hlasování čtvrtým nejlepším hráčem z české sestavy. Čtenářům se líbily výkony střelců Jakuba Voráčka (1,20) a Davida Vrbaty (1,49) i jeho parťáků z Phoenixu - obránce Zbyněk Michálek dostal průměrnou známku 1,71 a útočník Martin Hanzal na tom byl ještě lépe (1,57).

Skoro čistou jedničku dostal gólman Salák, nejlepší známkou ho hodnotilo 667 čtenářů. "Nemám rád nějaké velké vychvalování, to raději nechám na vás," říkal po utkání brankář. Večer čeká Saláka a spol. těžší "látka", český tým bude hrát proti domácímu Švédsku.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze