Aktuální dění na mistrovství světa v hokeji

Jedenáctý den šampionátu končí, děkujeme za pozornost.

Dnes odehtáli svůj poslední zápas dvě legendy francouzského hokeje - Cristobal Huet a Laurent Meunier.

Pařížská aréna Bercy si hokejovou Marseillaisu užila i po posledním utkání proti Slovinsku.

Hráči Francie zakončili domácí šampionát vítězně, ani po výhře 4:1 nad Slovinskem se ale do čtvrtfinále nepodívají.

Kanada pojistila český postup, Francouzi poděkovali fanouškům vítězně

přečíst článek

Ruská jízda pokračuje, sborná přejela Lotyšsko 5:0 a zítra se utká se Spojenými státy o první místo ve skupině A.

Rusové nedali šanci Lotyšsku, Itálie po prohře s Dány sestupuje

Česká reprezentace

„Vůbec jsem neváhal, jestli mám přijet. Síly nějaké mám, takže jsem odpočívat po sezoně nechtěl. Měl jsem zájem reprezentovat.“ Vladimír Sobotka se letos hodně nacestoval, i tak byl pro něj šampionát v Paříži jasnou volbou.

Sibiř, NHL, teď Paříž. Sobotka je všude, síly mu nechybí

Aleš Mušič ze Slovinska v první třetině utkání s Francií takto neproměnil trestné střílení. Francouzi už po gólu Antoina Roussela vedou 1:0.

Po trefě Namestnikova už vedou Rusové nad Lotyšskem 3:0 a vypadá to, že si neporazitelnost na šampionátu přenesou i do zítřejšího utkání o 1. místo ve skupině proti USA.

Bogdan Kiselevič poslal přesnou střelou od modré Rusko do vedení nad Lotyšskem.

Fanoušci na mistrovství světa drží při sobě.

Francouzi se loučí s domácím šampionátem střetnutím se Slovinskem. Sledujte v on-line reportáži.

Udělají Lotyši krok vstříc čtvrtfinále proti neporaženým Rusům? Sledujte v on-line reportáži.

Ruští fanoušci a fanynky se připravují na večerní zápas s Lotyšskem.

15.května 2017 v 20:05, příspěvek archivován: 15.května 2017 v 20:06

Hey Russia fans ! Are you ready for #RUSvsLAT? Tweet us your photos with #IIHFWorlds! https://t.co/Vwn7KQKXkU

Rusko a Kanada oslňují na světovém šampionátu brilantními přesilovkami.

15.května 2017 v 18:43, příspěvek archivován: 15.května 2017 v 18:45

Kanada a Rusko mají na MS využití přesilovek 50, resp. 52 procent.

Český tým má jisté čtvrtfinále! Kanada porazila s přehledem Norsko 5:0 a potěšila nejen Čechy, ale také Finy a Švýcary.

Slovensko se udrželo v elitní skupině, a to díky prohře sestupující Itálie. Ta prohrála s Dánskem 0:2, po gólech inkasovaných v posledních minutách zápasu.

Hokejisté Kanady vedou po druhém dějství nad Nory 4:0 a jsou blízko jistotě prvního místa ve skupině B. Jejich triumf by zároveň znamenal zajištění čtvrtfinále pro český výběr.

15.května 2017 v 17:45, příspěvek archivován: 15.května 2017 v 17:47

Two in the first, two in the second ... Canada leads Norway 4-0 after 40 minutes. Statistics: https://t.co/DGCOhqghVR #IIHFWorlds

Podívejte se na další momentky z týmového focení české reprezentace,mezi nimiž nechybí ani „souboj vsedě“ mezi Janem Kovářem a Radko Gudasem.

15.května 2017 v 17:35, příspěvek archivován: 15.května 2017 v 17:39

Na tradičním týmovém focení dobrá nálada rozhodně nechyběla #narodnitym #IIHFWorlds #mshokej https://t.co/CERdxpPyfg

Přestože mají Dánové nad Itálií střeleckou převahu 22:10, branku po dvou třetinách nevstřelil ani jeden tým. Vyplyne z tohoto střetnutí výhra Dánska a udržení Slováků? Sledujte zde.

Kanaďané hráli s Norskem dlouho bez branek, jasnou převahu ale na sklonku první třetiny dokázali proměnit v góly. Po trefách Schenna a Parayka vedou hráči javorového listu 2:0. Zápas sledujte zde.

Česká reprezentační stálice Tomáš Plekanec ještě sice na šampionátu nezaznamenala ani bod, útočník Montrealu ale nepanikaří. „Vyhráváme, o nějaké body nejde. Samozřejmě bych byl rád, kdyby tam něco spadlo. Ale góly dávají jiní kluci, takže všechno funguje.“

• Niklas Roest z Norska (vlevo) v souboji s českým útočníkem Tomášem Plekancem

Niklas Roest z Norska (vlevo) v souboji s českým útočníkem Tomášem Plekancem / Autor: AP

K zápasu mezi Dánskem a Itálií upínají oči také slovenští fanoušci. V případě dánského vítězství utečou Slováci hrozbě sestupu. Zápas sledujte v on-line reportáži.

Hokejistům Norska stojí v cestě do čtvrtfinále pořádně těžký balvan - výběr Kanady. Zápas sledujte v on-line reportáži.

„Nechceme rozbíjet jednotlivé lajny, protože nám fungujou. Tedy až na jednu, která proti Francii haprovala a se kterou jsme na tohle téma měli pohovor,“ řekl Jaroslav Špaček. Šlo o druhou formaci ve složení Pastrňák, Kovář, Červenka

Pořád máme ve hře mezery, říká Špaček. Na Švýcary s Mrázkem v bráně

Takhle probíhá focení při mistrovství světa. V akci tým USA.

15.května 2017 v 15:01, příspěvek archivován: 15.května 2017 v 15:38

VIDEO: WATCH: It was a proud day for the members of #TeamUSA as they got together for their super official team photo. #IIHFWorlds @usahockey https://t.co/3Y9LF1giCM

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Čísla Pavla Francouze v Paříži? Průměr obdržených branek 0,99 a úspěšnost zákroků 92,68 %.

• ZMATEK PŘED ČESKOU BRANKOU. Stephane da Costa právě střílí gól do sítě Pavla...
  • Pavel Francouz se marně snaží zasáhnoutu proti střele da Costy.
  • Pavel Francouz se snaží zastavit puk směřující do branky. Před ním cloní...