Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z druhého semifinále extraligy mezi Slavií a Plzní. Domácí hokejisté včera vyhráli úvodní duel 3:0.
Slavii v prvním utkání podržel výkon brankáře Dominika Furcha, který skvěle zastupuje zraněného Miroslava Kopřivu. Mladý gólman podruhé za sebou vychytal čisté konto. Další mladík, na něhož sešívaní hodně spoléhají, Tomáš Hertl zase vstřelil první gól v play-off.
To Plzeňští nesehráli zrovana dokonalý duel, kromě toho, že neskórovali, a prohráli 0:3, ztratili také dalšího člena už tak oslabených útočných řad. Hned v první minutě si poranil koleno Václav Pletka a dnes najisto nenastoupí.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Lacina (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 9 469

0:01
0:13
Kovář se hned po vhazování vysmekl z klinče, dvakrát zabral a za modrou čárou vystřelil. Branku však netrefil.
0:55
V útoku se představili i slávisté. Micka projel k brance po levém křídle a pak z nevýhodné pozice pálil mimo. Další rána od modré čáry také nemířila na Mazance.
2:10
Hraje se v živém tempu. Oba týmy aktivně napadají, agresivně se ženou za kotoučem. Útoky jdou rychle po sobě a hokejisté musí včas reagovat.
3:06
Schleiss (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Mozík a Vlasák
Stav zápasu Slavia - Plzeň 0:1

Osmnáctiletý útočník Jan Schleiss prožívá úchvatný debut v play-off. Velmi snadno proletěl po levé straně kolem beka, potáhl puk před Furchem k druhé tyči a trefil se do sítě. Obě ruce mu bleskově vystřelili do vzduchu a Schleiss si premiérový gól pořádně vychutnal.
4:45
Další plzeňský nápor zastavil Furch. Slavia najednou hraje pod tlakem a neví si rady. V obraně i rozehrávce.
5:32
Dvořák našlápl do pásma k další ofenzivě, rozhodl se pak k samostatné akci zakončené střelou. Zblokovaný puk vypadl z hřiště.
6:34
Slavia se snaží vymanit z plzeňského sevření. Soupeř krouží po rozích, kombinuje a střílí. Furch dvakrát vyrazil střelu Lva.
8:10
Jelínek za brankou hrubě zachyboval. Chtěl sebrat kotouč a vyjet s ním kolem branky, jenže mu utekl před mezi kruhy přímo k Martinu Strakovi. Furch se včas vzpamatoval a vyrazil proti střelci, jenž už pak neměl kam mířit a gólmana trefil.
9:02
Plzeňští opět soupeře zamotali před brankou. Rychle si měnili pozice, výborně se doplňovali Straka s Johnsonem. Plzeňský kapitán pak měl další pěknou střeleckou pozici, kterou nevyužil.
9:43
Slavia je po úvodní vyrovnané části hodně pasivní. Vůbec nestíhá soupeřovy přesuny a jen přihlíží plzeňské dominanci.
10:52
Do útoku vyrazil až Skokan. Nabruslil z levého křídla a trefil Mazance do lapačky.
11:34
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za držení hole
12:43
Do Kovářovy střely z levé strany padl obránce a bruslemi vyrazil kotouč do ochranné sítě.
13:21
Plzni se v přesilové hře nedaří. Marně zatím dobývá modrou čáru. To v klasické hře hráli hosté mnohem lépe.
14:05
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Jelínek si užil na ledě jenom pár sekund. Skočil z trestné lavice, sekl Vampolu a schytal další trest. Lev mezitím v brejku nastřelil Furcha.
15:21
Plzeňští opět ztuha hledají cestu do útočné třetiny. Slavia blokuje, co se dá, efektivně také boří rozehrávku.
16:05
Zase nic. Slavia už je v plném počtu. Nejlepší možnost měli plzeňští hokejisté po soupeřově špatné rozehrávce. Jeřábkova střela však na bránu znovu neprošla.
17:05
Nápor si na chvíli vypracovala i Slavia. Z rohu třetiny potom střílel Tomica, žádnou bombu však neposlal a Mazanec puk bez potíží vyrazil.
18:45
Plzeňští se ale ze sevření neuvolnili. Puk doputoval na levou stranu ke Stránskému, který tvrdě vystřelil mimo branku.
19:31
Slavia řádí až na konci třetiny. Puk prošel přes několik hráčů k volnému Kadlecovi, proti němuž se ale s nevídanou rychlostí stačil přesunout Francouz a střelu zneškodnil.
20:00
20:01
20:45
Po rychlé souhře Slavia puk doklouzal až k nehlídanému Růžičkovi, který ho chtěl zvednout těsně před Mazancem. Kotouč proletěl kolem růžku branky.
21:21
Hokejisté se přetlačovali za plzeňskou brankou, až kdosi odrazil puk před branku. Tam se napřahoval Krenželok, jenže kotouč nezasáhl.
22:54
Utkání je opravdu výrazně útočnější než včera. Po slávistických možnostech teď zahrozila také Plzeň. Volný Petruška stál sám před brankou a šanci musel zneškodnit až Furch.
23:35
Mazanec si pořádně oddechl. Poletínovu střelu někde od střídaček totiž jistil hokejkou i rukavicí a stejně mu puk vyskočil ven. Cinkl do tyčky a odrazil se pryč.
24:33
Vyloučen hráč Schleiss (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
25:13
Růžička se v přesilovce přiřítil do útočného pásma, ale Slovák mu prudkou střelu srazil do ochranné sítě.
26:33
Také Plzeň zatím zvládá oslabení bezchybně. Schleiss už doplnil plzeňskou čtveřici na ledě.
27:14
Velká slávistická příležitost přišla až po přesilovce! Micka najel ze strany na Mazance a puk propadl před branku, kde třikrát dorážel Tomica. Poslední pokus zvedl plzeňský brankář holí nad horní tyč.
27:43
Sýkora zůstal schovaný za slávistickou obranou a kdyby se mu puk na modré čáře nezamotal pod nohy, mohl postupovat sám na bránu. Nakonec v tísni vystřelil vedle tyče.
28:31
Slavia přežila další plzěňský nápor. Slovák střílel a pro dorážku si pak sjel Kovář. Hned z otočky vrátil puk na branku, ale nezamířil přesně.
29:01
Domácí odpověděli vlastním výpadem. Po rychlé výměně puku s Žejdlem vypálil Krenželok mimo branku.
29:54
Puk teď zase nemohli dohnat plzeňští hokejisté, kolem nichž se stahovali slávističtí supi. Útok skončil po Kempného pasu, který nikdo nečekal.
31:04
Vampola si za branou pokryl puk a přihrál ho na modrou čáru Slovákovi, jehož ránu vytěsnil Furch.
32:43
Snad první klidnější pasáž zápasu. Oba týmy úspěšně ničí rozehrávku soupeře, mnoho kombinací končí ofsajdem nebo jiným přestupkem.
34:12
Už za minutku ale opět nastaly rušné chvíle. Nejprve lob za obranu Slavie přinesl šanci Vampolovi, pak Poletín na opačné straně vyjel zpoza branky a puk se od některé brusle odrazil na branku. Mazanec nevěděl, kde je kotouč, ale zastavil ho betonem.
34:37
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
35:34
Straka dvakrát obětavě padl do střely a vysvobodil Plzeň z drtivého lisu.
36:14
Růžička nečekaně vypálil z rohu hřiště, což Mazance moc nezaskočilo. Puk hosté vyvezli ze třetiny.
36:48
Jeřábek hned z trestné lavice pádil do brejku s Vampolou. Plzeňský útočník ovšem sám střílel a dobře postaveného Furcha nepřekonal.
37:41
Krenželok s Kučným pronikli za branku, odkud hned posílali puk zpátky na Mazance. Plzeňský brankář si ho však nesrazil za sebe a zalehl ho.
38:23
Vyloučen hráč Skokan (Slavia), 2 min. za faul loktem
39:01
Slavia komplikuje Plzni rozehrávku. Hosté dosud nepřekročili polovinu hřiště.
39:34
Kovář chtěl z brankové čáry překvapit Furcha. Bez úspěchu. Slavia puk vyhodila na opačnou stranu hřiště.
40:00
40:01
40:23
Plzeň začínala v početní převaze, ovšem za 23 sekund nestačila nic vymyslet.
40:58
Vyloučen hráč Boháč (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
42:00
Slavia připravila střeleckou pozici pro Skokana, kolem nějž bylo hodně prázdno. Útočník ovšem přestřelil branku.
42:58
Plzeň je kompletní. Boháč vyskočil z trestné lavice a přispěchal spoluhráčům na pomoc. Na Mazance žádná střela už neprošla.
44:10
Slavia musí tvořit hru, soupeř zatím vyčkává na vlastní polovině.
44:31
Ke střele proklouzl Žejdl. Mazanec puk vyrazil a Slavia začíná odznova.
45:32
O další minutu později se obraz hry nezměnil. Slavia vyváží puk v postupném útoku, Plzeňští blokují veškerou soupeřovu snahu.
46:06
Vyloučen hráč Kuboš (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Plzeňští se ujali kotouče a vybojovali si v útočném pásmu faul soupeře.
46:29
Vlasák příklepem trefil Furcha do hrudi, puk spadl před Kováře, který ho bekhendem posouval pod brankáře. Furch ale tlak vydržel.
47:31
Poletín atakuje plzeňskou rozehrávku v zárodku, Slavia zbytek oslabení zvládá bez potíží.
48:06
Přesilovka skončila. Na Furcha ještě najížděl Johnson, jenže přestřelil.
48:54
Puk přes Schleisse putoval k Vlasákovi, jenž bez přípravy pálil. Puk změnil směr o slávistickou hůl a narazil do zadního skla.
49:41
Hokejisté se přetlačovali o puk před plzeňskou branku, puku se ujmul Hertl, otočil se a hned střílel. Mazanec reagoval později, ale střelu vytlačil.
50:32
Slavia stupňuje nápor. Tvrdou ránu do Mazance vyslal Krenželok, zanedlouho střílel i Kuboš.
51:34
V tváři Tomáše Vlasáka se zračí rozčarování. Plzeňský útočník si obhodil beka a po ledě poslal puk do branky. Chvíli před střelou ale do Kopřivy narazil Schleiss , a tak sudí Fraňo gól neuznal.
51:51
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za podražení
52:19
Plzeňského kapitána Straku vychytal v samostatném úniku brankář Furch! Útočník mířil do růžku, ale brankářova lapačka byla u puku včas.
53:42
Velkou možnost Slavie spálil Tomica. Po přihrávce před brankoviště chtěl puk umístit ke vzdálenější tyči, jenže o kousek minul.
52:51
Mozík pokračuje ve hře. Plzeň ubránila v oslabení těsné vedení.
55:34
Plzeň odolává slávistickým pokusům. Zbývá jí ubránit už jen pár minut.
56:06
Plzeň udržela puk na další sekundy. Slavia zase rozehrává od vlastní branky.
56:41
Straka rychle švihl od mantinelu a Furch musel po puku sáhnout lapačkou. Plzeň bude jistě spokojená s vhazováním v útočné třetině.
57:14
Hertl vykroužil oblouk k brance, ale puk za čáru neprotlačil. Slavia se snaží najít díru ve zformované defenzivě.
58:01
Vyloučen hráč Sýkora (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
To je zbytečné zaváhání. Sýkora ve vlastní třetině vyhodil puk ze hřiště. Slavia má v závěru třetí třetiny přesilovku.
58:34
Kuboš vystřelil z modré čáry. Mazanec vyrazil před sebe, kde stál Kovář a odpálil puk z pásma.
59:01
Skokan mířil vedle, Slavia střílí skoro z každé pozice. I nepřipravené.
59:27
Slavia hraje bez brankáře. Šest slávistů proti čtyřem hostům z Plzně. Buly po oddechovém čase proběhne před Mazancem.
59:43
Růžička mohl vyrovnat! Po přihrávce Hertla byl sám před brankou, jenže vysoko přestřelil. Puk dokonce vyletěl ze hřiště.
59:57
Mazanec zkusil těsně před koncem trefit prázdnou branku. Mohl se stát vůbec prvním gólmanem, který skóroval v play-off. Minul zhruba o dva metry.

30. 1. 2015 17:30Plzeň–Slavia 5:3
9. 12. 2014 18:15Slavia–Plzeň 1:2
31. 10. 2014 17:30Plzeň–Slavia 1:3
19. 9. 2014 18:15Slavia–Plzeň 2:1
25. 2. 2014 17:30Plzeň–Slavia 4:1
3. 1. 2014 18:15Slavia–Plzeň 3:1
19. 11. 2013 17:30Plzeň–Slavia 4:2
4. 10. 2013 18:15Slavia–Plzeň 0:2