Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z utkání vedoucí Plzně proti páté Slavii. Domácí hokejisté se pokusí zastavit sérii tří porážek v řadě, soupeř se naopak nachází v úspěšném období.
0:01
1:01
Utkání začalo zvolna. Nesmělý plzeňský útok skončil na modré čáře v sešívaném svěráku.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šír (CZE) - Lederer (CZE), Gebauer (CZE)
Počet diváků: 6 959

1:32
Furch sklepl nahození a puk přikryl.
1:49
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Žejdl
Stav zápasu Plzeň - Slavia 0:1

První výpad Slavie končí gólem. Žejdl se z levého křídla natlačil před branku, puk mu ujel a odrazil se od Svobodova betonu přímo před dojíždějícího Krenželoka, který střílel do nekryté klece.
2:45
Furch chytil St. Pierreovo nahození, načež ho atakoval protihráč. Brankář se svalil na led, ale zraněný není.
3:12
Vlasák si povyjel do středu hřiště a z levé strany střílel. Furch podržel puk v náručí.
4:43
Alinč vrátil puk do druhé vlny Kubošovi, jenž bez přípravy střílel. Svoboda si poradil se dvěma podobnými pokusy v řadě.
5:34
Slavia je zatím bruslivější, u puků je dřív a víc proniká do útočného pásma. Plzeňští jsou v roli komparsu.
6:23
Jelínek přenechal puk Skokanovi, po jehož ráně si Svoboda připsal další zákrok.
7:12
Plzni se nedaří najít cestu skrz střední pásmo. Slavia brání opravdu pečlivě. Není náhoda, že inkasovala nejméně branek v extralize.
8:24
Trest týmu (Slavia), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Teď ale Slavia vlastní chybou poslala soupeře do výhody.
9:12
Strakovi s Vlasákem se nepovedla souhra a Slavia vyhodila. Na Furcha neprojde skoro nic.
9:32
Po křižných přihrávkách se otevřel prostor na levé straně pro Vlasáka. Zkušený útočník najel až před branku a kličkou zkusil zasunout puk za beton brankáře. Furch soupeře vybruslil.
10:24
Slavia je kompletní. Plzeňští první přesilovku nevyužili.
11:24
Žejdl pálil z ostrého úhlu. Svoboda se přimáčkl k tyči, aby ucpal všechny prostory, a vyrazil tak bránu z úchytů.
12:02
Poletín při své střele rozlomil hokejku. Puk se sotva doplazil ke Svobodově betonu. Slavia je v plném počtu opět silnější než soupeř.
13:51
Trenér Růžička si vybral oddechový čas. Potřeboval chvíli, aby si jeho čtvrtá formace po zakázaném uvolnění odpočinula. Hrozily jí vážné potíže, kdyby na led skočili Straka s Vlasákem.
14:43
Slavia neustále vytlačuje soupeře z vlastní třetiny a číhá na brejky. Plzeňští se vůbec nemohou propracovat před Furcha.
15:54
Kratěna si před branku sjel pro pěknou přihrávku od zadního mantinelu. Střílel k tyči, ale Furch se stihl proti němu přesunout.
17:34
Plzeň se do útočné třetiny neprobije a neprobije. Zkouší přihrát, projít individuálně. Všechny pokusy ale soupeř účinně blokuje.
19:14
Gulaš ojediněle pronikl až za branku Slavie, vyjel pak na druhé straně a z otočky střílel. Stejně pak minul.
20:00
20:01
20:43
Po chybě Vlasáka vyslal zblízka prudkou ránu Kolařík. Svoboda vytěsnil kotouč ramenem mimo tyče.
21:21
Kratěna se trochu náhodou dostal ke střele za oběma kruhy. Furch na útočníka viděl a pro puk se natáhl lapačkou.
21:46
Vyloučen hráč Krenželok (Slavia), 2 min. za držení hole
21:50
Vyloučen hráč Kempný (Slavia), 2 min. za sekání
Kempný po vhazování přesekl Gulašovi hokejku. Plzeň bude hrát skoro dvě minutu přesilovku pět na tři.
22:12
Vlasák ze vzduchu sklepával puk na branku, ale trefil je Furcha. Z dalšího závaru také vyšel vítězně slávistický gólman.
23:25
Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (27. gól v sezóně) , asistence Straka
Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:1

Plzeňští vylepšenou výhodou nepohrdli. Straka křížem přes pásmo poslal žabičku Milanu Gulašovi, jenž trefil přesný růžek branky.
25:14
Dvořák se v tísni obotočil kolem branky a po volném puku se pak natahoval Balej. Těsně na něj nedosáhl.
25:41
Vyloučen hráč Klhůfek (Slavia), 2 min. za podražení
Plzeňští přidali na pohybu a Slavia nestíhá. Musí faulovat.
26:43
Vlasák se Strakou si přes minutu předávali puk, střeleckou pozici si ale nevypracovali. Pak slávisté vypíchli puk a posunuli hru do střední třetiny.
27:41
Slavia se ubránila, Plzeň další přesilovku nevyužila.
27:20
Pletka se ocitl úplně sám před brankou. Střela bez přípravy ale vyletěla jenom do levé tyče.
28:39
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Alinč
Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:2

Slavia využila zmatek v plzeňské třetině. Domácí doufali, že rozhodčí odpískají zakázané uvolnění, jenže hvizd se neozval. Alinč získal za brankou puk, posunul ho Krenželokovi, který překvapil Svobodu ranou k bližší tyči.
29:12
Nádherná souhra Plzně gólem neskončila. Domácí prošli hladce přes modrou čáru a Straka poslal puk do uličky Gulašovi. Sám před Furchem mířil pod horní tyč, ale cestu puku zastavilo brankářovo rameno.
30:30
Vyloučen hráč St. Pierre (Plzeň), 2 min. za hákování
31:31
Slavii se přesilovka vůbec nedaří. Zatím ani nepodržela útočné pásmo.
32:30
Plzeň se ubránila bez potíží. Už hraje v pěti.
34:32
Slavia se vrátila k osvědčené hře. Blokuje střední pásmo a věří, že utkání dovede k těsnému vítězství. Hrát s pukem musí Plzeň.
35:34
Kašpaříkovo nahození prolétlo přes chumel hokejistů až k Furchovi, jenž si ho nechal spadnout do lapačky.
36:32
Skokan se dral do útočného pásma a vybojoval vhazování před Svobodou. To Slavii stačí.
37:19
Kolaříkova rána od modré čáry mířila přesně do místa, kde čekal Adam Svoboda. Plzeňský brankář si zapsal jeden z lehčích zákroků.
38:58
Puk po nenápadném výpadu Slavie klouzal před branku k volnému Žejdlovi. Slávistický útočník na něj ale nedosáhl.
39:36
Vyloučen hráč Žejdl (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Žejdl řešil plzeňský nápor faulem. Další přesilovka pro domácí.
40:00
40:01
41:02
Plzeňští pokračují v přesilové hře z druhé třetiny. Zatím se jim ale nedaří najít střeleckou pozici.
42:02
Hertl vybojoval pěknou šanci pro Krenželoka, jenž ale z mezikruží pálil nad branku.
42:20
Vyloučen hráč St. Pierre (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
43:32
Kempný od modré čáry vyslal nepříliš prudký kotouč. Svoboda ho snadno vyrážečkou vyrazil.
44:01
Svoboda potěšil fanoušky pěkným zákrokem proti Alinčovi. Lapačkou chytil střelu ho horního růžku.
44:20
Domácí hokejisté jsou v plném počtu. Svoboda měl ještě starosti s tečovaným pukem, který mu poskakoval kolem branky.
45:54
Tomica prosvištěl po levém křídle, ale obránci uniknout nestačil. Zblokovaná střela tak vyletěla mimo hřiště.
46:45
Mladí slávisté Poletín s Hertlem zatopili před Svobodou a volný puk málem doputoval až ke Sklenářovi. Útočník na něj těsně nedosáhl.
48:10
Vyloučen hráč Poletín (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
48:55
Vyloučen hráč Kašpařík (Plzeň), 2 min. za hákování
Po trestu Kašpaříka se bude hrát ve čtyřech.
49:53
Vyloučen hráč Pletka (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Pletka "ukradl" protihráči hokejku. Slavia má přesilovku čtyři na tři, za pár sekund dokonce pět na tři.
50:43
Kubošova tečovaná rána vyděsila Svobodu, ale narazila mu do betonu.
51:10
Nováček ve slávistické obraně Koma potom střílel od modré čáry vysoko nad branku.
51:34
Kašpařík klekl do Krenželokovy rány a odrazil puk mimo hřiště.
51:53
Plzeň přečkala početní nevýhodu a má ještě osm minut, aby vyrovnala skóre.
52:23
Puk se po Hanzlíkově doteku vychýlil z dráhy a zamířil těsně vedle tyče slávistické branky.
53:35
Vyloučen hráč Dvořák (Plzeň), 2 min. za sekání
Dvořák o soupeře přelomil hokejku. Další komplikace pro domácí tým.
53:41
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Alinč a Kempný
Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:3

Krenželok dovršil hattrick! Slavia krásně sehrála přesilovku. Krenželok si poodstoupil k levému kruhu, počkal si na přihrávku Alinče a bez přípravy poslal puk ke vzdálenější tyči.
55:34
Jeřábek pádem do branky zachránil Plzeň. Poletín v úniku trefil bekhendem tyč a puk se odrazil k Žejdlovi. Plzeňský bek ale odsunul klec ze správného postavení dřív, než stihl slávista vystřelit.
56:35
Technici se snaží zavrtat do ledu gumové kolíky a uchytit na ně branku. Zákrok probíhá už několik minut, Jeřábkův pád totiž vysekl kus ledu.
57:32
Furch má puk pod betony po sérii plzeňských střel. Domácí se teď tlačí do brankoviště, jak jen jim dovolí pravidla.
57:37
Vyloučen hráč Dresler (Slavia), 2 min. za hákování
58:32
Plzeň odvolala gólmana, v útočném pásmu teď hraje šest na čtyři.
58:36
Vyloučen hráč Sklenář (Slavia), 2 min. za hákování
Další faul hostů. Plzeň bude hrát nejlepší možnou výhodu šest proti třem, jestli zůstane Svoboda na střídačce.
58:45
Slavia vyhodila puk. Plzeňští hrají pouze v pěti, Svoboda zůstal po oddechovém čase v brance.
59:23
Teď už se hraje šest na tři. Plzeň ale musí zavést puk do útočného pásma.
59:49
Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Straka a Kratěna
Stav zápasu Plzeň - Slavia 2:3

Jedenáct sekund před koncem třetiny Vlasák snížil. Vyjel zpoza branky a místo přihrávky našel místo u bližší tyčky. Pro domácí už ale může být pozdě.
59:57
Skokan (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kempný
Stav zápasu Plzeň - Slavia 2:4

Skokan prvním extraligovým gólem podepsal slávistické vítězství. Puk zblízka dotlačil do prázdné branky.

30. 1. 2015 17:30Plzeň–Slavia 5:3
9. 12. 2014 18:15Slavia–Plzeň 1:2
31. 10. 2014 17:30Plzeň–Slavia 1:3
19. 9. 2014 18:15Slavia–Plzeň 2:1
25. 2. 2014 17:30Plzeň–Slavia 4:1
3. 1. 2014 18:15Slavia–Plzeň 3:1
19. 11. 2013 17:30Plzeň–Slavia 4:2
4. 10. 2013 18:15Slavia–Plzeň 0:2