Zápasy Vítkovic a Třince slibují zajímavou podívanou. V posledním měření sil velkých rivalů na ostravském ledě vedli hosté už 4:0, ale domácí stačili vyrovnat a zápas dovést do prodloužení.
Vzájemná bilance je v této sezoně poměrně vyrovnaná, každý tým vyhrál jeden zápas v normální hrací době a Třinec ještě navíc jeden na nájezdy. Naposledy ovšem Vítkovice nedaly Dubovi ani gól.
Obě mužstva se navíc nacházejí v tabulce těsně vedle sebe: Třinec je čtvrtý, Vítkovice páté. Pokud dnes zvítězí, soupeře přeskočí. V novém roce se jim však nedaří, vyhrály jen jeden zápas ze šesti.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hodek (CZE) - Kalivoda (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 5 748

0:01
1:08
Aktivněji začali domácí. Třinec se z jejich náporu osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.
1:43
Vyloučen hráč Peterek (Třinec), 2 min. za hákování
Peterek na modré čáře zahákoval vítkovického Burgra, Třinec se bude bránit v oslabení.
3:43
Přesilovka Vítkovic byla neúspěšná, Třinec se v pohodě ubránil. Nejnebezpečnější byla střela Sičáka od modré, která skončila na skupipně těl před Dubovou brankou.
4:28
Třinec měl dosud největší šanci zápasu. Růžička nahrál do středu Zíbovi, který jel sám na Štěpánka, ale jeho pokus o bekhendový blafák mu nevyšel.
5:35
třinec se pustil do útočení a v ofenzivě je nebezpečnější než domácí. Seman z pravé strany křížně nahrával před branku Polákovi, ale ten nestačil puk tečovat až do branky.
6:38
Domácí kontrují: Stehlík vypálil od modré, Duba puk vyrazil k Treillemu. Pak si poradil i s jeho dorážkou zblízka.
8:34
V dobré příležitosti byl hostující Martynek, ale bekhendem netrefil branku.
7:11
S Klimkovou střelou z úhlu i s následnou dorážkou si Duba v pohodě poradil.
8:34
10:04
Vyloučen hráč Platil (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
10:04
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Vítkovický forvard se s třineckým obráncem pustil za brankou do potyčky a oba jsou vyloučeni.
11:07
Od modré vyplálil Trnka, třinecký gólman nevěděl, kde má puk. Ten se odrazil těsně vedle něj, ale Svačina ho nestačil doklepnout do branky.
12:04
Hra 4 na 4 mnoho šancí nepřinesla, Platil a Štefanka jsou na ledě.
13:18
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Trnka přehnal důraz u mantinelu, první přesilovku si zahraje Třinec.
15:18
Domácí se ubránili. Třinečtí za celou přesilovku vystřelil pozuze jednou a to ještě Cartelli minul branku.
17:30
Oba týmy pozorně brání a hraje se tak dlouho bez šancí.
18:10
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za podražení
Po střele od modré se dral k dorážce Peterek, v dobré šanci ho ale fauloval Štefanka a třinec si tak zahraje přesilovku.
19:55
Štěpánek si se dvěma střelami od modré poradil, v této třetině už Třinec nezahrozí.
20:00
První třetina nabídla vyrovnaný, svižný a důrazný hokej. Je vidět, že oba týmy berou moravskoslezské derby velmi prestižně. Dojem kazí jen nepříliš povedené přesilovky.
20:01
20:10
Skončila dělená třinecká přesilovka, Štefanka je na ledě.
21:16
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za podražení
Přesilovku si zahrají domácí.
23:16
Hrabal je na ledě. Ani jednomu týmu dnes přesilovky nejdou, tentokrát domácí vůbec nevystřelili.
24:24
Tomas (Třinec) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Ostřížek
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 0:1

Po přihrávce Ostřížka vypálil Tomas z pozice mezi kruhy a prostřelil Štěpánka.
26:30
Vítkovice se marně snaží probjovat do útočné třetiny, hosté po vstřelení gólu pozorně drží obrannou modrou čáru.
28:30
Hraje se dlouho bez šancí. Vítkovicím se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Třinec se stáhl a pozorně hlídá hubené vedení.
29:24
Domácí se konečně dostali dostali do zakončení a to hned dvakrát. Burger pálil z pravé strany, ale pozorného Dubu nepřekvapil. Následně z druhé strany střílel Ujčík po ledě, gólman vyrazil puk čepelí hole.
31:08
Hra se otevřela a hokej je hned zajímavější. Ke střele z prostoru mezi kruhy se dostal Kvapil, ale Duba levým betonem puk vykopnul.
34:30
Po delším úseku bez šancí se na chvíli usadil v útoku Třinec. Hrabalovu střelu z půlky hřiště musel Štěpánek podržet před dotírajícím Kohnem.
34:58
Na druhé straně se do šance prodíral Burger, jeho ránu Duba kryl.
36:15
Opět zahrozil vítkovický Burger. Najel si mezi kruhy a zápěstím vypálil, spolehlivý Duba chytil puk lapačkou.
36:32
Burger měl třetí šanci během dvou minut. Svačina mu poslal puk od zadního mantinelu před branku, domácí lídr však Dubu neprostřelil.
36:32
37:05
Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Burger a Stehlík
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 1:1

Útočníci si vyměnili puk, Burger nahrál z pravého kruhu Svačinovi, který vyrovnal přesnou střelou o tyčku.
38:24
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za hrubost
39:24
Třinečtí tentokrát hrají přesilovku dobře, soupeře sevřeli. Štěpánek si však poradil s pokusy Polanského i Hrabala.
40:00
Zajímavému zápasu chybí více branek hlavně díky tomu, že na obou stranách chytá extraligová branařská špička. Třinec navíc po gólu dlouho dobře bránil, domácí se prosadili až ve 38. minutě. Duel je zatím vyrovnaný tak jako většina ze střetnutí velkých rivalů v této sezoně.
40:01
40:24
Trnka je na ledě. Třinecká přesilovka byla zatím nejnadějnější ze všech v tomto zápase.
41:30
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za podražení
Třinec si zahraje další přesilovku.
43:10
Domácí sice hrají oslabení, ale dokázali se dostat ke střele. Od modré vypálil Jurečka, ale jen do náruče brankáře Duby.
43:30
Třinec se v přesilovce nedostal k jediné střele, Voráček je na ledě.
45:09
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
K nelibosti domácích fandů si Třinec zahraje třetí přesilovku za sebou.
47:09
Opět nevyužitá přesilovka. Blízko gólu byl ovšem Květoň, jeho střelu zblízka však Štěpánek pohotově vyrazil.
48:00
Kvalitní zápas sleduje v Ostravě 5748 diváků.
48:25
Domácí obléhali třineckou branku, ale Sičákova střela přes Dubu do branky neprošla.
49:41
Pěknou kombinaci předvedli hosté, ale sudí hru přerušil, když puk po střele Tomase trefil brankáře Štěpánka do masky.
51:44
Ujčík nahrál mezi kruhy Szturcovi, ale jeho pohotovou střelu stačil Duba vyrazit.
53:22
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za hákování
Další přesilovka Třince.
55:22
Ani šestá přesilvoka Třince gól nepřinesla, hosté se téměř nedostali do útočné třetiny.
58:05
Sudí museli už podruhé přerušit hru kvůli tomu, že Štěpánek dsotal pukem do masky.
58:24
Domácím se podařil rychlý nájezd. Svačina nahrával Burgrovi, ten ale trefil jen rameno rychlého Duby.
60:00
60:01
Začalo prodloužení.
60:48
Sičák objel branku, puk klouzal před brankou k Ujčíkovi, ale Duba ho stačil přikrýt.
61:08
Vyloučen hráč Bonk (Třinec), 2 min. za hrubost
Bonk jednoho ze soupeřů masíroval u mantinelu tak dlouho, až ho sudí poslali na trestnou lavici. Kouč Vítkovic Hadamczik si vzal před výhodnou přesilovkou 4 na 3 oddechový čas.
61:36
Vítkovice byly blízko ke durhému bodu. Jurečka trefil střelou od modré tyčku!
62:12
Vyloučen hráč Kohn (Třinec), 2 min. za sekání
Domácí budou hrát přesilovku pět na tři!
62:12
Vyloučen hráč Kohn (Třinec), ot 10 min. za nesportovní chování
Za protesty dostal forvard ještě "panenku" a zamířil do kabiny.
63:13
Sičák (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Ujčík a Hruška
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 2:1

Střela od modré nakonec proletěla kolem Duby až do branky, Vítkovice vítězí v prodloužení.

31. 1. 2023 17:30Vítkovice–Třinec 1:2
22. 12. 2022 17:30Vítkovice–Třinec 1:2
2. 11. 2022 17:00Třinec–Vítkovice 1:2
25. 9. 2022 17:00Třinec–Vítkovice 3:5
24. 3. 2022 17:00Vítkovice–Třinec 1:2
23. 3. 2022 19:00Vítkovice–Třinec 1:2
20. 3. 2022 18:00Třinec–Vítkovice 2:1
19. 3. 2022 16:00Třinec–Vítkovice 3:0