Dobré nedělní odpoledne z Plzně. Kvůli tomu, že se dnes ve městě hraje i fotbal, začíná hokejové utkání trochu netradičně ve dvě hodiny.
Domácí hokejisté musí napravit zaváhání z minulého kola, kdy dostali od Liberce šest gólů.
0:01

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Mikula (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 026

0:20
Od modré střílel domácí Modrý, puk tečoval Vostřák. Ten samý hráč pak natřikrát dorážel, ale neúspěšné.
2:01
Jan Heřman obrkoužil branku a zasouval kotouč za Fraňka. Litvínovský brankář pokryl spodek brány a Stránského k dorážce nepustili obránci soupeře.
2:45
Hosté si málem dali vlastní gól. Obránce Jareš si nahození Vostřáka ztečoval směrem k Fraňkovi.
2:56
Straka přihrál Vlasákovi, který bez přípravy vystřelil. Franěk vyrazil betonem.
3:04
Plzeňský tlak sílí. Obránce Slaney od modré vypálil do náruče brankáře Fraňka.
5:25
Salfický se zatím v plzeňské brance nudí. Čeká na první pořádný zásah. Hosté jsou pod tlakem, takže je pro ně úspěch, když drží hru ve středním pásmu.
6:43
Z pravého kruhu střílel po ledě Heřman. Franěk opět vyrazil.
8:05
Hosté se stále nemohou prosadit. Teď se dlouho hrálo v jejich obranném pásmu, ale Plzeň si vypracovala jen jednu nadějnou příležitost. Straka přihrál zpoza branky Vlasákovi, který minul levou tyč.
9:24
Tečovaná Modrého střela od modré vystrašila Fraňka. Litvínovský brankář sice zastavil puk, ale pak o něm úplně ztratil přehled.
10:17
Vyloučen hráč Kroupa (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
10:35
Sám před Fraňkem byl Vlasák. Zamířil do horního rohu brány, ale netrefil. Za chvíli na to byl mezi kruhy volný Slaney, jeho střelu kryl litvínovský brankář.
Vyloučen hráč Vopat (Litvínov), 2 min. za hrubost
Moc dlouho Litvínovští v plném počtu nehráli.
13:30
První minutu oslabení přečkal Litvínov bez starostí. Plzeň se nemůže dostat do pásma.
14:30
V přesilovce byli domácí nebezpeční až ke konci. Tlak si vytvořila zámořská trojice. Dvakrát střílel Langfeld. Na Fraňka nevyzŕál.
15:19
Tvrdík dostal ve středním pásmu puk, v plné rychlosti se vřítil do pásma. Svižně vypálil a Franěk pěkně vyrážečkou odrazil puk.
16:07
Lukeš byl prvním, kdo výrazněji ohrozil Salfického. Ovšem jeho střela z mezikruží nebyla přesná.
16:34
Lammers (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Langfeld a Dresler
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:0

Langfeld posunul puk na Lammerse,který z levého kruhu vypálil bez okolků a puk letěl těsně nad ledem mezi Fraňkovy betony.
17:51
Domácí mohli dát druhou branku. Hned po buly vyjel před Fraňka Straka, jenže trefil jen levou tyč litvínovské brány.
20:00
Domácí byli v první třetině jasně lepší. Vedení 1:0 je zasloužené, možná mohou být litvínovští, že neinkasovali víckrát. Výmluvná je statistika zásahů: Salfický 0 - Franěk 16.
20:01
20:40
V první třetině neměl ani jeden zákrok, teď Salfický musel řešit ošemetnou situace v první minutě druhé části. Jenáček byl po špatné rozehrávce v dobré pozici, plzeňský brankář vyrazil ramenem.
21:40
Hosté jsou daleko aktivnější než v první části. Vopat od matinelu nahazoval puk před bránu. Salfický jej urkyl do lapačky.
22:59
Vlasákova střela z levého kruhu k Fraňkovi nedoletěla. Jareš ji bruslí tečoval mimo.
23:28
Po Kovářově přihrávce od zadního mantinelu nadvakrát střílel Dvořák. Proti Fraňkovi neuspěl stejně jako spoluhráč Jeřábek, který z další dorážky branku minul.
24:48
Litvínovské v útočném snažení zastavil ofsajd.
25:39
Teď měl Litvínov dvě hodně nadějné situace: nejprve Hübl tvrdou střelou nepřekonal Salfického, který však měl vzápětí proti Kubátovi velkou porci štěstí. Střela litvínovského obránce mu propadla mezi betony a puk se klouzal těsně vedle tyčky mimo.
27:34
Obránce hostů Švarný nahazoval puk na plzeňskou bránu. Salfický chytil puk do lapačky. Pak na sebe narazili litvínovský Vopat a Frolo z Plzně. Chvíli to vypadalo i na potyčku, nakonec si to oba vyříkali bez použití násilí.
28:19
Heřman chytře obkroužil branku a zasouval puk u tyčky za Fraňka. Litvínovský brankář kotouč udržel před čarou, ale puk byl chvíli volný. Nikdo z domácích ho však nestihl dorazit.
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 2:0

Parádní akce domácích! Na levém kruhu měl Vlasák dobrou střeleckou pozici. Jenže místo střelby zvolil přihrávku na volného Slaneyho, který trefil odkrytý kout brány.
30:32
Heřman se snažil překvapit střelou z těžkého úhlu Fraňka.
31:04
Kanaďan Lammers vystřelil, k dorážce se jeho spoluhráči neprotlačili.
31:39
Vyloučen hráč Dresler (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
První vyloučení na domácí straně.
32:31
Vyloučen hráč Heřman M. (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Martin Heřman zlomil hokejku, a tak se po puku natahoval rukama, chtěl rukavicí odpálit, ale sevřel kotouč a rozhodčí situaci posoudil jako zdržování.
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:0

A to jí stačí! Plzeň zvyšuje náskok gólem v oslabení. Ve středním pásmu vybojoval puk Vostřák, který posunul Vlasákovi. Ten jel sám na Fraňka, udělal mu blafák a mezi nohy zasunul kotouč.
34:31
Plzeň těžkou chvíli přečkala, dokonce z ní vytěžila vlastní úspěch. Litvínov naopak promarnil dobrou možnost pro návrat do zápasu.
34:51
Kroupa po vyhraném buly střílel od modré čáry. Salfický zasáhl lapačkou.
37:47
Dvořák operoval za litvínovskou brankou, posunul puk na Heřmana, který ještě přihrával na modrou Kovářovi. Jeho střelu vyrazil levým betonem Franěk.
38:57
Vyloučen hráč Majdan (Litvínov), 2 min. za hrubost
39:21
Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kovář a Straka
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 4:0

Plzeň stihla využít přesilovku ještě v této třetině. Po pěkné kombinaci, kterou začal průnikem do pásma Straka, zakončoval Vlasák do poloprázdné brány.
40:00
I ve druhé třetině byli lepší domácí. Když se Litvínov za stavu 0:2 mohl zvednout v přesilovce 5 na 3, sám inkasoval. Plzeň hrála ve čtyřech, ujel Vlasák a zvýšil plzeňské vedení.
40:01
40:27
U pravého mantinelu se dobře otočil Hübl, jeho střelu vyrazil Salfický.
41:48
Obránce Frolo vypálil od červené čáry. Puk nepříjemně skákal a Franěk musel dávat dobrý pozor, aby mu kotouč nepropadl do sítě.
42:33
Velkou šanci měli domácí a zaskvěl se Franěk. Nejdřív před sebe vyrazil ránu Hanzlíka od modré čáry a proti dorážce Vostřáka do poloprázdné brány natáhl hokejku a vyrazil.
42:47
Jenáček (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jánský a Hübl
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 4:1

Hosté z protiútoku snižují. Jenáček dostal přihrávku na kruh, do kotouče švihnul a ten skončil v síti.
44:38
Jánský trefil jen boční síť domácí branky.
44:49
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2 min. za sekání
Litvínov má asi poslední možnost, jak zdramatizovat zápas.
46:49
Litvínov však nebyl zvláště nebezpečný. Salfického z klidu rozhodila jen několikrát tečovaná střela obránce Jareše.
50:20
Teď se dlouho nic nedělo, až Dvořák za brankou vybojoval puk, vybruslil k tyčce a z otočky po ledě vystřelil. Fraňek zasáhl betonem.
50:38
Obdržálek, který naskočil do plzeňské sestavy až ve třetí třetině, se protlačil k dorážce. Puk těsně minul pravý horní roh.
51:51
Vyloučen hráč Černý (Litvínov), 2 min. za hákování
Černého faul vidělo na plzeňském stadionu 6 036 diváků.
53:50
Johnson (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Modrý a Lammers
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 5:1

Sekundu před návratem Černého na led domácí zvýšili vedení. Modrý od modré střílenou přihrávkou našel Johnsona, který šikovně tečoval mezi betony Fraňka.
54:20
Závěr zápasu si domácí užívají. Obdržálek vyslal do samostatného úniku Dvořáka, který však na Fraňka nevyzrál.
55:48
První plzeňská lajna kroužila v útočném pásmu. Straka s Vlasákem připravovali střelecké pozice pro Vostřáka. Ten poprvé vůbec netrefil, pak mu střelu z mezikruží chytil Franěk.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Fanoušci tleskají domácím hráčům a už se těší na fotbal.
59:51
Straka (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Vostřák
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 6:1

Deset vteřin před koncem defitivně Plzeň upravila výsledek. Vlasák posunul v úniku dvou na jednoho a i když Straku naháněli soupeři dokázal skórovat.

26. 2. 2023 15:30Litvínov–Plzeň 2:1
13. 1. 2023 17:30Plzeň–Litvínov 4:1
29. 11. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 2:4
16. 10. 2022 16:30Plzeň–Litvínov 4:3
18. 2. 2022 17:30Plzeň–Litvínov 4:3
4. 1. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 4:3
7. 11. 2021 16:30Plzeň–Litvínov 3:4
26. 9. 2021 17:30Litvínov–Plzeň 2:5