Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z pátého utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Litvínovem. Stav zápasů je zatím vyrovnaný 2:2.
Sérii zatím kralují dva mladí brankáři na obou stranách. Marek Mazanec v posledním utkání vychytal Plzni výhru v nájezdech, jeho kamarád z plzeňské juniorky Pavel Francouz zase v dresu Litvínova obdržel za čtyři zápasy pouze šest gólů.
Nedaří se naopak zkušeným veteránům a hvězdám základní části. Útočník Tomáš Vlasák ještě nebodoval, Martin Straka se zapsal do statistik pouze jedinou asistencí. Vůbec se nevede ani posile ze zahraničí Petru Vampolovi.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hodek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 508

Litvínovu bude dnes chybět útočník elitního útoku Juraj Majdan, jenž v posledním duelu udeřil hlavou obránce Tomáše Frola a od disciplinárky schytal čtyřzápasový trest.
0:01
0:40
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za sekání
Litvínovští hořekují nad počty vyloučených hráčů, přesto i páté utkání začnou v oslabení. Lukeš před vlastní brankou fauloval Kováře.
1:28
Puk se zatím přesouvá mezi středním pásmem a plzeňskou útočnou třetinou. Litvínov rychle napadá soupeřovu rozehrávku.
2:01
Rozhodčí i hokejisté si stěžují na špatně osvětlené hřiště. Sudí Hodek volá, aby pořadatelé "přisvítili". Opravdu se zdá, jako kdyby ledovou plochu halil nějaký stín...
2:40
Lukeš se vrátil z trestné lavice, domácí hokejisté během jeho trestu zajímavější souhru nevymysleli.
4:09
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za podražení
První přesilovku bude mít i Litvínov.
4:23
Lukeš vysoko napřáhl hokejku, ale Mazancovu branku nakonec vůbec netrefil. Plzeňský brankář si dosud připsal jediný zákrok po nedávném nahození Hübla.
5:23
Trávníček nezpracoval přihrávku a Litvínov podruhé ztratil útočnou třetinu. I Litvínovská přesilovka se rychle chýlí ke konci.
6:21
Kolem Mazance teď proletělo několik rychlých puků, nikdo z litvínovských útočníků je ale nestačil srazit do branky, a tak jen zaduněly o zadní hrazení.
6:49
Pšurný našel odražený puk a zkusil zakončit bekhendem. Mazanec ale dobře zakročil.
8:02
Litvínovská obrana opět drží bezvadně pohromadě. Proti zformovanému bloku najížděl St. Pierre, ale daleko se nedostal a raději brzy vystřelil. Francouz snadno chytil puk do lapačky.
8:54
Do rychlého brejku našlápl Straka, už zase se ale před něj postavil obránce, a tak plzeňský kapitán střílel zdálky bez úspěchu.
10:11
Pletka se pohlednou otočkou odpoutal od obránce a připravil výbornou pozici pro Kováře. Jeho ránu stačil soupeř zblokovat do ochranné sítě.
10:54
Další pěkná spolupráce Pletky a Kováře. Pletka přihrál puk přes šířku kluziště a Kovář bez přípravy vypálil od mantinelu. Francouz se přesunul a střelu vyrazil.
11:43
Mazanec zastavil Zemanovu ránu od modré čáry, přestože před ním stálo několik hokejistů. Plzeňští následně vyrazili do brejku, ale obránci opět k Francouzovi nikoho nepropustili.
13:34
Sklenička poslal puk na Mazance od červené čáry, Gerhát pak na levé straně minul branku.
14:15
Litvínovští přečíslili obranu, jenže Trávníček s pukem na hokejce přihrával bekhendem Posmykovi, a k tomu už kotouč nedoputoval.
15:05
Litvínovský Stříteský čelem k brance přihrával za sebe a číhající Vampola získal puk. Piřsunul ho k Lvovi, ale tomu protihráč střelu zblokoval.
16:05
Vyloučen hráč Straka (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Straka hasil začínající protiútok hostů. Litvínov má druhou početní výhodu.
16:45
Martynkovi utekl v mezikruží puk a Plzeň vyhodila.
17:35
Vyloučen hráč Ručinský (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Ručinský za vlastní brankou fauloval a ukončil litvínovskou přesilovku.
18:32
Začala plzeňská přesilovka, v níž se hned naskytla šance pro Johnsona. Přišel mu puk přesně na střed hřiště, nicméně americký útočník branku vysoko přestřelil.
18:38
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za hrubost
Známý provokatér Trávníček vjel do brankáře Mazance, načež mu Johnson vlepil pár ran do helmy. Plzeňský hokejista pak za to schytal dvouminutový trest. Bude se hrát ve čtyřech.
19:35
Trest Ručinského skončil a hosté si zahrají zhruba minutovou početní výhodu.
20:00
20:01
20:32
Hübl plánoval vypálit zprava bez přípravy, jenže puk mu nesedl přesně na čepel. Škoda pro Litvínov, Mazanec se nestihl přesunout a v brance zela pěkná díra.
20:38
Johsnon, jehož sudí potrestali ve druhé části, se už vrátil do hry. Domácí přecházejí do ofenzivy.
22:45
Sražený puk se doplazil až k Francouzovi. Stále se hraje hodně opatrně, lepší střelecké pozice mají oba týmy spíše jen v přesilovkách. Ofenzivní spektákl asi už dnes večer neuvidíme...
24:02
O něco lépe zatím vypadají Litvínovští. Přihrávky mají přesnější, jejich obrana je jistější. Ovšem v poměru gólových šancí jsou na tom se soupeřem zhruba stejně. Na nule.
25:32
Až teď se Litvínovu povedlo prorazit! V plzeňské obraně zůstal jediný hokejista a po Gerhátově přihrávce měl na brankovišti hodně času Hanzl. Zkusil kličku, ale Mazanec mu holí vypíchnul puk.
26:24
Slovákova rána k Francouzovi neprošla. Jako hodně plzeňských střel. Obránci v žlutém padají na led opravdu obětavě.
28:32
A konečně také pořádná šance Plzně! Po uspávacím hokeji proletěl do útočné třetiny Vampola a jeho bomba se odrazila od tyče ven. Někteří fanoušci už vstávali, ale puk v brance neskončil.
29:54
Kovář (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kratěna a Slovák
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:0

Plzeň se probudila a vede. Kovář si u mantinelu obhodil obránce Kubáta a než mu pod nohy skočil dojíždějící Rapáč, poslal puk zápěstím do růžku branky. Střela to nebyl prudká, zato pěkně umístěná. Žlutá lahev s vodou na horní síťce vyletěla do vzduchu.
31:54
Jareš si vyměnil puk z Trávníčkem a pak vystřelil od modré čáry. Martynek před brankovištěm stínil Mazancovi, ale společné litvínovské úsilí ke gólu nevedlo.
32:41
Vyloučen hráč Kašpařík (Plzeň), 2 min. za podražení
33:10
Kratěna osvobodil domácí tým a kompletní čtyřka plzeňských hokejistů stihla vystřídat.
33:19
Vyloučen hráč Rapáč (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Rapáč bránil Straku na modré čáře. Počet hráčů na ledě se srovná.
34:49
Kašpařík vyskočil z trestné lavice a zapojil se plzeňského útoku s Kovářem a Hollwegem. Ke střele ale nakonec vůbec nedošlo.
35:16
Vyloučen hráč Hanzl (Litvínov), 2 min. za hákování
Plzeňská přesilovka bude pokračovat. Rapáč se sice už vrátil z trestné lavice (přestože se dresem zahákl za dvířka a upadl) ovšem hned ho tam vystřídá Hanzl.
36:34
Hanzlík si sjel až do mezikruží, kam mu spoluhráči dopravili kotouč. Francouze ale střelou bez přípravy nepřekonal, moc se mu totiž nepovedla.
37:16
Hanzl už je taky na ledě. Po delší době se hraje v plném počtu na obou stranách.
38:30
Kubátův pokus z modré čáry vyrazil Mazanec před sebe. Puk si našli domácí hokejisté.
39:32
Plzeňští se pečlivě brání před hostujícímí výpady. Před přestávkou už moc neriskují.
40:00
40:01
40:55
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za hrubost
41:56
St. Pierre s Kovářem se pokusili o střelu, ovšem ani jedna k Francouzovi neprošla.
42:45
Kovář se opět natlačil před Francouze, ale litvínovský gólman vydržel stát na čáře a puk i hokejistu odrazil před sebe.
42:55
Domácí přesilovka skončila. Plzeň pár střeleckých příležitostí dostala, ale nevyužila je dobře.
43:58
Dva litvínovští hokejisté se srazili při rozehrávce a soupeř přešel do přečíslení. Straka ale situaci nevyřešil vhodně a puk skončil mimo branku.
44:34
Johnson najednou vybruslil do vynikající pozice. Proklouzl mezi dvěma beky a z mezikruží mířil k pravé tyčce. Francouze neprostřelil.
46:25
Rapáč se obtočil kolem branky a snažil zakončit. To se mu nepovedlo, puk utekl z čepele a proskočil brankovištěm na protější stranu.
47:43
Vyloučen hráč Straka (Plzeň), 2 min. za sekání
Straka po vhazování přesekl hokejku Gerhátovi. Litvínov bude ve výhodě.
48:19
Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Ručinský
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:1

Plzeňští propadli, nestihli zadržet rozjeté útočníky a inkasovali. Ručinský přistrčil puk mezi kruhy, odkud Lukeš prudkým švihem prostřelil Mazance. Puk propadl plzeňskému gólmanovi pod lapačkou a pomalu doklouzal za čáru.
51:55
Na modré čáře napřáhl Kousalík a Mazanec vystřelený puk vytěsnil mimo. Plzeňští teď čekají, co s pukem vymyslí Litvínov. Jsou v útlumu.
52:31
Vyloučen hráč Zeman (Litvínov), 2 min. za sekání
52:35
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za podražení
Přesilovka Plzně skončila po čtyřech vteřinách. Vampola fauloval hned po buly.
53:22
Kovář se uvolnil v souboji jeden na jednoho, cukl s hokejkou ze strany na stranu a před dalším obráncem vystřelil. Zasáhnout musel Francouz.
54:10
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za sekání
Hübl přesekl hokejku o Pletku, který následně skočil na led jako cvičený lachtan. Plzeňští budou hrát chvíli proti třem, pak klasickou výhodu pět na čtyři.
54:43
Slovák nahrál na levou stranu Kovářovi, který z první střílel na Francouze. Litvínovský gólman ale drží pevně jako zeď.
56:10
Plzeňští přesilovku příliš dobře nevyužili a nechali si výhodu utéct.
56:43
Straka zavezl kotouč k Francouzovi, zatímco Vampola sváděl souboj, v němž ztratil rukavici. Plzeň bude pokračovat v útoku.
58:24
Mazanec v brankovišti nebyl vůbec připraven v postoji, jelikož do něj strčila dvojice bojují na brankovišti. Mezitím pálil litvínovský Posmyk, ale puk až k bráně neprošel.
60:00
Vyloučen hráč Černý (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Litvínov začne prodloužení v oslabení. Černý fauloval v samém závěru třetí třetiny.
60:00
60:01
61:12
Plzeňští zahajují prodloužení v přesilovce, ovšem zatím se jim nedaří podržet si útočné pásmu. Puk jim stále ujíždí mimo.
61:53
Vyloučen hráč Stříteský (Litvínov), 2 min. za faul kolenem
Litvínov se bude sedm sekund bránit ve třech.
62:30
Odražený puk doputoval k úplně volnému Tomáši Vlasákovi, který mířil do odkryté branky. Posmyk ale stihl srazit střelu do brankové konstrukce.
63:02
Plzeňští si vybrali oddechový čas a radí, jak využít zbytek přesilovky.
63:35
Vyloučen hráč Hanzl (Litvínov), 2 min. za krosček
Pletka opět leží na ledě a emoce litvínovských hokejistů planou. Na trestnou lavici tentokrát putuje Robin Hanzl. Za krosček. 16 vteřin se budou hosté bránit ve třech.
63:41
Nabito měl na modré čáře Hanzlík, Francouz ránu vyrazil mimo.
64:12
Litvínov už je ve čtyřech, ale plzeňský tlak pokračuje. Další souhru domácích zmařila Posmykova brusle, od níž se puk odrazil pryč.
65:32
Kovář prudce přihrával k druhé tyčce na Kratěnu, ten ale nezpracoval puk.
65:35
Hanzl se přiřítil do obranné třetiny krátce po tom, co promarnil šanci Pletka. Litvínovský útočník málem porazil rozhodčího, ale pomohl vytlačit soupeře ze třetiny.
67:13
Johnson se jako tank tlačil směrem k litvínovské brance. Puk si posunul před sebe a snažil se ho dojet. Francouz ho ale stihl odehrát.
68:01
Litvínovu se nepovedla rozehrávka a Francouz musel opět zasahovat. Hosté celé prodloužení tráví pod těžkým tlakem.
69:02
Nesmělé útoky Litvínova nemají výsledek. Puk drží Plzeň a chce rozhodnout ještě v prodloužení.
69:43
Mazanec zachytil skákající puk, který postrčil k brance Ručinský. Ještě jednou se bude vhazovat v plzeňské třetině.
65:00
0:0
Lukeš (Litvínov) nájezd neproměnil
Lukeš hledal mezeru mezi Mazancovými betony, ale trefil jen chránič.
1:0
Vampola (Plzeň) nájezd proměnil
Vampola se několikrát zastavil, pak zvolil bekhendovou kličku a zavěsil pod horní tyč.
1:0
Hübl (Litvínov) nájezd neproměnil
Hübl mířil pod lapačku, ale brankář Mazanec puk zachytil.
1:0
Kovář (Plzeň) nájezd neproměnil
Kovář nastřelil Francouze.
1:1
Ručinský (Litvínov) nájezd proměnil
Ručinský suverénním nájezdem vyrovnal stav. Mazance si položil a zakončil forhendovým blafákem.
1:1
Johnson (Plzeň) nájezd neproměnil
Francouz vypíchl Johnsonovi puk z hokejky.
1:1
Pletka (Plzeň) nájezd neproměnil
Francouz vychytal i Pletkovu střelu na vyrážečku.
1:2
Hanzl (Litvínov) nájezd proměnil (1 gól v play-off)
Hanzl rozhoduje zápas! Mazanec mu nestačil vypíchnout puk z hokejky, útočník cukl s pukem na levou stranu a přehodil brankářův beton.
Litvínovští po tuhém boji vítězí na plzeňském ledě 2:1 a v sérii se ujímají vedení 3:2. O postupu do semifinále budou moci rozhodnout v pondělí v domácím prostředí.

26. 2. 2023 15:30Litvínov–Plzeň 2:1
13. 1. 2023 17:30Plzeň–Litvínov 4:1
29. 11. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 2:4
16. 10. 2022 16:30Plzeň–Litvínov 4:3
18. 2. 2022 17:30Plzeň–Litvínov 4:3
4. 1. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 4:3
7. 11. 2021 16:30Plzeň–Litvínov 3:4
26. 9. 2021 17:30Litvínov–Plzeň 2:5