Páteční večer v Pardubicích bude patřit střetnutí dvou týmů, jimž se v posledních kolech dařilo na ledě soupeřů. V úterním 8. kole přivezla Slavia tři body z Plzně, Pardubice v repríze finále vyhrály ve Vítkovicích.
Do pardubické sestavy se po zranění vrací forvard Jan Kolář, který však bude třináctým útočníkem. Slavii bude naopak chybět Miroslav Holec, jenž utrpěl v Plzni otřes mozku.
Do pardubické branky se po úterním úspěšném obnoveném debutu veterána Adama Svobody opět vrací Martin Růžička. Oba týmy jsou na ledě, hala je zatím zaplněná zhruba ze tří čtvrtin.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Mikula (CZE) - Bejček (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 9 496

0:01
0:48
V úvodu utkání měla nápor Slavia. Micka se vysmekl od mantinelu Kočímu a najížděl ze strany na branku. Jeho pokus ještě dorážel Štefanka, ale měl puk na dlouhou hůl a mířil mimo.
1:46
Do další šance najížděl Krenželok, položil si Růžičku a objel branku, ale skórovat mu zabránili pardubičtí beci.
2:37
Slavia je aktivnější, od začátku zlobí domácí dobrým forčekingem a vytváří si šance. Branda z pravé strany nadvakrát vyzkoušel Růžičku, ten byl pozorný.
3:43
Sklenář najížděl mezi tři hráče, ti ho ale povalili na zem a připravili o puk.
4:12
Do první šance Pardubic se dral Špirko, ale v brejku ještě nahrával spoluhráči, který na puk nedosáhl.
5:40
Slavia rozhodně nepřijela do Pardubic jen bránit, takže se hraje poměrně otevřený hokej. Hosté mají zatím výraznou převahu.
6:43
Zohorna se dral za dorážkou, ale byl v ostrém úhlu.
7:11
Domácí Rákos se pěknou kličkou uvolnil a dostal se až před Kopřivu. Ten jeho bekhend na poslední chvíli vykopl rychlým betonem.
8:25
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za podražení
Cetkovský stíhal nahozený puk a podle názoru sudích fauloval Žižku, i když se zdálo, že ten svůj pád značně přihrál.
9:44
Žižka (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Vondrka a Branda
Stav zápasu Pardubice - Slavia 0:1

Slavia využívá přesilovku díky chybě brankáře Růžičky. Ten odrazil nahození Vondrky a poodjel rozehrát puk. Jenže ten nemněl pod kontrolou, získali jej slávisté a Žižka ho dopravil do sítě.
10:27
Vyloučen hráč Jaškin (Slavia), 2 min. za napadení
První přesilovku si zahrají Pardubice.
12:27
Slavia je v pěti. Domácí sehráli přesilovku prachbídně, neporadili si s aktivním přístupem hostů a dvakrát navíc chybami málem nabídli Slavii nebezpečné brejky.
12:36
Vyloučen hráč Kolařík (Slavia), 2 min. za podražení
Obrovskou šanci měl Starý. po pěkné akci Pardubic dostal křížnou přihrávku k volné tyči, ale trefil jen přesouvajícího se Kopřivu. Chvíli předtím ale fauloval Kolařík a Pardubice mají další výhodu přesilovky.
13:55
Domácí měli oborvskou šanci, po velkém tlaku do branky se po Pivkově akci zastavil puk pár centimertů před brankovou čarou. Pardubičtí ho ale do sítě nestihli dopravit. Kopřivův beton byl opět rychlejší.
14:36
Končí další nevyužitá přesilovka Pardubic. Tentokrát měli Východočeši ke gólu hodně blízko.
15:50
Puk drží slávisté, ale nikam se naženou, takže tato pasáž zápasu šance nenabízí.
16:12
Čtvrtý útok Pardubic zavřel hosty v pásmu, Zohorna se pěkně prosmýkl od mantinelu mezi kruhy, ale tam ho o puk obrali slávističtí beci.
16:39
Akce na druhé straně: Štefanka tečoval střelu od modré, puk ale letěl obloukem vysoko nad branku.
17:23
Aktivní dorostenec Jaškin motal hlavy pardubickým obráncům u zadního mantinelu. Před branku se ale nedostal a jeho zadovku přikryl brankář Růžička lapačkou.
18:01
Zdálo se, že slávisté během střídání hráli chvíli v šesti, diváci se hodně zlobí. Rozhodčí zůstávají v klidu, stejně jako trenéři Pardubic.
19:11
Nápor první lajny Pardubic nic nebezepčného nepřinesl, naopak na druhé straně ujeliu slávisté dva na jednoho, Endál dostal puk před brankou a měl velkou šanci skórovat. Bekhendový blafák však o prá centimetrů přetáhl.
19:32
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za hákování
V následném slávistickém náporu fauloval Kočí a Slavia tak uzavírá první třetinu v pěti proti čtyřem.
19:59
Kadlec (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vondrka a Růžička
Stav zápasu Pardubice - Slavia 0:2

Slavii se podařilo využít přesilovku vteřinu před koncem třetiny! Vondrka zavezl puk do mlýnice před brankou a jeho střela se odrazila k volnému Kadlecovi, jenž napálil kotouč pod břevno.
20:00
Slavia zaskočila soupeře aktivní hrou. Pardubice, které jsou doma zvyklé válcovat převážně bránící soupeře, nemohou chytit rytmus. Zatímco Kopřiva zasahoval jen desetkrát, Slavia vystřelila v první třetině na branku osmnáctkrát!
Před začátkem třetiny oceňuje klub veřejně kustoda Libora Hovorku, který je dlouhá léta nedílnou součástí týmu a slaví padesátiny.
20:01
21:00
Trenéři Pardubic přeházeli útoky, v prvním nastupuje uzdravený Kolář, původně třináctý útočník.
22:00
Ve druhé třetině zatím dominují pozorné obrany, hraje se bez šancí. Střela slávistického útočníka Růžičky mířila nad branku pardubického gólmana Růžičky.
22:47
Po nahození Pineaulta se Buchtele dral za dorážkou a po odpískání si dovyřizoval účty s bránícím Kolaříkem. Sudí jsou v klidu.
23:20
Clonící Štefanka tečoval nahození od modré, ale Růžička povyjel a puk zkrotil.
23:31
Pardubice sehrály bleskový brejk, Pivko přebral na modré kolmici a šel sám na branku. Kopřiva ale jeho pokus mezi betony chytil hokejkou.
25:07
Pardubice se tlačí stále častěji silou dopředu. Dobré napadání Pineaulta a Rákose donutilo Slavii vyhodit puk na zakázané uvolnění.
25:43
Starý šikovně obral o puk Vondrku a z rohu nahrál do druhé vlny Kolářovi. Ten byl zcela volný v ideální pozici mezi kruhy, ale puk mu sjel a slabá střela mířila mimo branku.
26:26
Nahození od modré Růžička vyrazil, Micka se pak snažil o dorážku, ale bekhendem přestřelil branku.
27:12
Rákos se po pravé straně vřítil do pásma a nahrával Špirkovi do šance, na poslední chvíli dobře zasáhl Kadlec.
28:00
Pardubice přebraly iniciativu, publikum se probudilo a žene domácí dopředu.
28:31
Vyloučen hráč Tomica (Slavia), 2 min. za hákování
Starého při průniku zezadu drobně potáhl Tomica a je celkem přísně vyloučen. Pardubice si zahrají přesilovku.
29:55
Pardubice hrají přesilovku velmi dobře, Kopřiva se má v brance co ohánět. Koukalova řada roztočila v pásmu kolotoč, puky létají křížem přes pásmo, ale hůl, která by je usměrnila do branky, na ně zatím nedosáhla.
30:31
Neujaly se ani dvě střely Kaberleho od modré a Slavia se tak ubránila i přes velký tlak Pardubic.
31:11
Vyloučen hráč Endál (Slavia), 2 min. za podražení
31:11
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Bude se hrát 4 na 4.
32:14
Pardubice měly dvě obrovské šance. Po střele Píši se tečovaný puk odrazil od tyčky slávistické branky, po následné kombinaci v rozhozené obraně Slavie pálil v ideální pozici Koukal, ale golfovým úderem trefil jen Kopřivu do masky.
32:30
Druhá tyčka! Bomba Františka Kaberleho od modré se odrazila tentokrát od levé tyčky Kopřivovy branky.
32:40
Druhá tyčka už byla na slávistického trenéra Růžičku moc, rozhodl se otupit obrovský tlak Pardubic oddechovým časem.
33:57
Vyloučen hráč Jaškin (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Mladík Jaškin fauloval v útočném pásmu, Pardubice budou hrát další přesilovku.
34:25
První závar v pásmu Slavie skončil tím, že Koukalovi spadla v souboji helma, tři hráči při tom padli na puk a rozhodčí raději přerušil hru.
35:18
Pardubičtí nevídaným způsobem zahazují obrovské gólové šance. Koukalův útok sehrál krásnou kombinaci, ale Starý na jejím konci netrefil poloprázdnou branku!
35:53
Pardubice po obrovském tlaku konečně dopravily puk do sítě. Sudí ale okamžitě ukázal, že bude prohlížet video.
35:53
Kočí (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Píša a Pivko
Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:2

Gól platí. Píšovo nahození od modré se odrazilo k levé tyčce, kam se natáhl Kočí a při skoku dopravil puk do opuštěné branky.
38:00
Domácí přidali obrátky snad o dva stupně. Výtečně bruslí a tlačí se před Kopřivu. Slávisté ale dobře brání a využívají okének v obraně. Těmi se nsažil projet Sklenář a v dalším brejku Štefanka, Růžička si však s jejich pokusy poradil.
38:49
Kaberle nahodil od modré puk, ten se od hradby těl odrazil do volného prostoru před poloodkrytou branku. Dorážející domácí ale k němu měli příliš daleko.
39:39
V poslední minutě se v útočném pásmu na chvíli usídlila Slavia, ale do šance se nedostala. Alespoň však otupila nápor domácích.
40:00
Druhá třetina patřila domácím. Kopřiva zasahoval dvanáctkrát, navíc mu dvakrát pomohla tyč. Pardubice spálily velké množství šancí, pak se jim však konečně podařilo využít přesilovku (první v sezoně!) a snížit. Stav 1:2 spolu s ofenzivním probuzením Pardubic slibuje zajímavou třetí třetinu.
40:01
41:00
Slavia dobře hlídá vlastní modrou a nepouští domácí do útoku.
41:44
Jaškin (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krenželok a Jelínek
Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:3

Slávisté se usadili v pásmu a po nahození od modré perfektně využili zmatků v dezorientované pardubické obraně. K odraženému puku se dostal Jaškin, který se dobře zorientoval a z otočky ho poslal do poloprázdné branky.
42:23
Pardubická obrana je teď na propadnutí. Ujel jí mladý Růžička, který se snažil o bekhendový blafák. Jeho pokus ale pardubický gólman vytěsnil betonem.
43:12
Kaberle podržel zkušeně puk, zajel až za sláívistickou branku a pěkně našel Pineaulta. Tomu ale střela nesedla.
43:45
Domácí šli do nadějného přečíslení, přihrávka na Starého byla ale nepřesná snad o dva metry.
44:50
Domácím se podařilo sevřít Slavii, dva tečované pokusy ale letěly těsně vedle Kopřivovy branky.
45:08
Pardubice šly do protiútoku, nahození od modré ale pokryl solidní Kopřiva.
46:53
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Dobrý pohyb Koukalovy řady přinesl nápor Pardubic, při němž si hosté pomohli faulem.
48:04
Pardubicím se minutu nepodařilo dostat do pásma. Když už se tam ale usadily, předvedly pěknou kombinaci. Bomba obránce Koláře na jejím konci ale mířila jen do prosou Kopřivy.
48:53
Slavia je v pěti, na konci oslabení se nemusela bát.
50:00
Slávisté velmi dobře brání střední pásmo a nepouštějí soupeře do náporu. Pardubice mají deset minut na vyrovnání, hnát je bude skvělá návštěva 9495 diváků.
51:00
Hosté kontrolují vývoj. Když už se Pardubičtí dostanou do útoku, vozí puky po koutech a před branku se nedovedou protlačit.
52:08
Hosté se brání velmi aktivně, dobrým napadáním nedovolí Pardubicícm založit útočnou akci. Rozehrávka domácích pod tlakem tak už podruhé v krátké době vyústila v zakázané uvolnění.
52:39
Jen Koukalova řada dělá Slavii problémy všetečností a pohybem. Na chvíli zamkla slávisty v pásmu, ti se osvobodili zakázaným uvolněním.
53:37
Pardubice se tlačí dopředu, ale dobrá obrana Slavie si prostor před brankou hlídá. Kočí trefil od modré jen bránícího útočníka.
54:01
Slavia už se stáhla, mladý Růžička pálil v ojedinělém brejku zdálky nad.
55:27
Domácí drží útočné pásmo, ale nemohou se dostat do dobré pozice. Pineaultova střela zápěstím zdálky nemohla nadělat Kopřivovi problémy.
56:03
Další zakázané uvolnění Slavie, nastupuje Koukalův útok.
56:19
Po vyhrané buly měl dobrou pozici Píša, ale trefil jen obětavě padajícího Jelínka.
57:30
Obraz hry je stále stejný. Pardubice vozí puky podél mantinelu a ne a ne se protlačit před Kopřivu.
57:54
Vyloučen hráč Sklenář (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Teď však budou domácí hrát přesilovku. V ní mají poslední šanci rychle snížit.
57:59
Růžička je z branky venku, Pardubice hrají 6 na 4.
58:25
Kopřiva vychytal dvě velké šance Pardubic, které si byly podobné. Po kombinaci pálil vždy útočník z pravého kruhu, ale Kopřiva se bleskově přesunul a puk vytěsnil.
58:35
Starý (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kolář a Kočí
Stav zápasu Pardubice - Slavia 2:3

Domácí nakonec přesilovku 6 na 4 využili. Ve zmatku před Kopřivpou přihrál Kolář Starému a ten usměrnil puk do branky.
58:51
Pardubice dobyly pásmo a znovu hrají power play.
59:50
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Štefanka
Stav zápasu Pardubice - Slavia 2:4

Domácí se dlouho drželi v pásmu, ale nepovedlo se jim dostat ke střele. Po ztrátě puku se slávisté dostali do brejku a Vondrka pohodlně dovezl puk až do levého kruhu, odkud trefil prázdnou branku.
Růžička ve třetí třetině zasahoval jen třikrát, přesto dostal hned zkraje poslední části gól. Pardubice pak už jen marně dotahovaly, Slavia si výtečnou obranou dvougólové vedení pohlídala a potvrdila, že na hřištích soupeře je v nové sezoně těžko k poražení.

27. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
13. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
12. 12. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:1
16. 9. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:2
16. 3. 2014 0:00Pardubice–Slavia 6:4
14. 3. 2014 18:20Slavia–Pardubice 1:0
13. 3. 2014 18:15Slavia–Pardubice 2:4
11. 3. 2014 18:20Pardubice–Slavia 3:4