Kometa se chystá už na sedmý domácí zápas v řadě, pokud se počítá i úterní duel v Praze, kde bylo víc brněnských fanoušků než slávistických. Z předchozích šesti duelů modrobílí pět vyhráli.
0:01
0:38
Od modré vypálil domácí Stehlík, třinecký brankář Vojtek si připsal první zákrok.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mikula (CZE) - Poruba (CZE), Vengřín (CZE)
Počet diváků: 7 200

1:19
Brněnský gólman Hovi neměl komu rozehrát, proto raději přikryl puk.
1:32
Hovi hokejkou nedosáhl na puk a Růžička tak mohl vystřelit, hodně vyjetý brněnský gólman ale stihl zasáhnout.
2:09
Kometa na krátký tlak Třince odpověděla brejkem Brabence, jeho bekhend letěl mimo bránu.
3:04
Přomočarou akci Třince zakončoval lehkým plácnutím do puku Bonk, domácí branku přestřelil.
3:16
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za podražení
3:32
Stehlík chyboval na modré a hosté jeli dva na jednoho, profesorským zákrokem hokejkou vše vyřešil druhý brněnský obránce Houdek.
4:25
Od modré střílel Bičánek, třineckou branku netrefil.
4:50
Nepřesnou brněnskou rozehrávku vystihl Varaďa a vyhodil.
5:16
Třinec je kompletní.
6:12
Z levé strany střílel domácí Dlouhý, Vojtek zasáhl maskou.
7:13
Rozháraný úsek hry završilo zakázané uvolnění hostů.
7:42
Domácí Kvapil už chystal jednu ze svých kulišáren, ale zastavil ho ofsajd.
7:56
Jakub Svoboda zachytil třineckou rozehrávku, místo zakončení ve vyložené pozici ale upadl.
8:52
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Hrabalovi se to nelíbí, rozhodčí pískl faul při jeho útočné akci.
9:52
Půlka přesilovky je pryč a Kometa zatím nic nevymyslela.
10:41
Vyloučen hráč Richter (Třinec), 2 min. za zdržování hry
Hosty vystrašila tečovaná střela Stehlíka, Richter situaci vyřešil jen odpálením puku do hlediště.
10:52
Kometa se sama vyhnala z pásma a krátkou přesilovku pět na tři tak nevyužila.
11:40
Z brněnských přesilovek zatím Oceláři strach mít rozhodně nemusí.
12:05
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za podražení
Po 36 vteřinách hry čtyři na čtyři si první přesilovku zkusí i hosté.
12:26
Chvíli času na střelu dostal brněnský Houdek, branku minul.
12:44
Chvíli poté, co začala třinecká přesilovka, už musel hostující brakář Vojtek zasahovat, nadvakrát si poradil.
13:37
Dlouhé obléhání brněnské branky zakončil střelou od modré Lojek, Hubáček puk srazil do ochranné sítě.
13:55
Třinecký Seman měl na pravém kruhu neskutečné množství času, jeho střílená přihrávka na zadní tyč však skončila vedle.
14:45
Třineckou obranu zlobil Kvapil, jeho přihrávku před branku však Hruška netrefil.
15:49
Krajíček si najel mezi kruhy, kde byl úplně sám, v první vyložené šanci zápasu však brněnskou branku minul.
16:42
Těsně před domácí brankou dostal puk Peterek, přes Hoviho ho ale nepropasíroval.
17:31
Po souboji u mantinelu vznikla velká šance pro domácího Brabence, který měl dost času na zakončení, z mírného úhlu ale přestřelil.
17:44
Vyloučen hráč Brabenec (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Následně Brabenec v třineckém pásmu fauloval.
18:13
Potlesk si zasloužil brněnský bek Stehlík, který u mantinelu tvrdě zboural Lojka.
19:06
Hostující Růžička z úhlu střílel nepřesně.
19:44
Kometa zvládla oslabení s přehledem.
20:00
První třetina moc pěkného hokeje nepřinesla, oba týmy měly po jedné vyložené šanci, při nichž však brankáři zasahovat nemuseli. Na střely na branku je to 6:8.
20:01
20:29
Druhá třetina začala náporem Třince, Hovi při něm však zasahovat nemusel.
20:39
Na druhé straně se do šance tlačil Erat, ale tísněný puk k Vojtkovi prakticky jen dovezl.
21:31
Kvapil (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Hruška a Veselý
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:0

Kanón jménem Kvapil pálí dál. Po Hruškově přihrávce na kruhu nejprve naznačil střelu a následně překonal jak obránce před sebou, tak brankáře Vojtka, kterému propadl puk mezi betony. Kvapil se trefil popáté v posledních šesti zápasech a bodoval už podeváté za sebou.
22:22
Martin Vojtek předvedl zázračný zákrok! Zdálo se, že Huml bude po akci dva na jednoho pálit do odkryté branky, jenže třinecký brankář se vrhl rybičkou po puku a zřejmě hokejkou ho zastavil.
23:12
Třinecký Peterek nedokázal pořádně vystřelit, k Hovimu puk pomalu doklouzal.
23:29
Teď už musel brněnský gólman vytáhnout pořádný zákrok lapačkou, aby zastavil nebezpečný pokus Adamského.
24:14
Mezi kruhy dostal nabito Veselý a tvrdou ránou z první jen o kousek minul. Třinecký brankář by těžko zasahoval.
24:27
Vyloučen hráč Kvapil (Kometa), 2 min. za hákování
Brněnský snajpr se provinil v útočném pásmu.
24:55
Hovi efektně lapačkou chytil Peterkovu střelu z první.
25:23
Třinecký Hrabal nejprve naznačil, pak vypálil, Hovi puk vyrazil.
26:27
Třinec kombinoval v domácím pásmu, ale bez úspěchu. Kometa je v pěti.
27:52
Nudnější pasáž zakončil brněnský ofsajd.
28:20
Vyloučen hráč Hudec (Třinec), 2 min. za podražení
28:56
Třinec získal puk a vyhazuje.
29:11
Peterek ukořistil domácí rozehrávku a mířil do horního růžku, tam byla Hoviho lapačka.
30:20
Kometě se kromě začátku přesilovky vůbec nepovedlo usadit v třineckém pásmu.
31:10
Kometa měla velké štěstí, když si Varaďa najel s pukem do střelecké pozice a jeho pokus odrazila bližší tyčka.
32:05
Vyloučen hráč Květoň (Třinec), 2 min. za faul kolenem
32:19
Zubíček mohutným nápřahem netrefil puk ideálně, i když tím Vojtka možná vystrašil víc než pořádnou střelou. Třinecký gólman si ale poradil.
33:33
Brňané se dlouho nemohli dostat do pásma, a když to dokázali, nasměroval Bičánek puk přímo do Vojtka.
34:08
Těsně po skončení přesilovky měl příležitost Erat, z úhlu mířil dobře pod horní tyčku, ale Vojtek prostor utěsnil.
34:39
Krajíček (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bonk a Varaďa
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:1

Hosté udrželi při signalizované výhodě, když při nájezdu dva na jednoho Bonk předložil puk Krajíčkovi. Ten si všiml, že brankář Hovi šel na led, a poslal puk pod horní tyčku.
35:10
Mojžíš (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Brabenec
Stav zápasu Kometa - Třinec 2:1

Kometa si bleskově bere vedení zpět. Nápor v třineckém pásmu vyřešil Mojžíš bombou od modré, která prolétla chumlem hráčů a přistála až ve Vojtkově síti.
36:26
Nojžíš tentokrát chyboval na útočné modré a hosté jeli dva na jednoho, finální přihrávka se však zastavila o brusli beka Stehlíka.
37:16
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hrubost
37:23
Tvrdou ránu Lojka Hovi nezastavil, ale pouze srazil za sebe. Naštěstí pro něj vedle brány.
38:31
Květoň plácl puk na brněnskou branku rukou, i tak si ale Hovi poradil a vyrazil.
39:16
Závěr oslabení strávili Brňané bez obav daleko od své brány.
39:30
Z pravého kruhu střílel zápěstím hostující Hrňa, Hovi povedený pokus zastavil vyrážečkou.
40:00
Kometa ve druhé třetině přidala na aktivitě, přestřílela hosty 12:9 a uzmula vedení. Třinec ale na konci druhé části ukázal, že domácí si rozhodně nemohou být vítězstvím jistí.
40:01
40:24
Domácího brankáře hned prověřil Bonk, Hovi s pokusem k bližší tyči neměl problém.
41:09
Začátek třetího dějství je zatím opatrný.
41:37
Mojžíš dnes sice dal gól, ale také vyrábí jednu chybu za druhou. Teď z toho byla slušná pozice pro Lojka, který ale z kruhu pálil přímo do Hoviho.
41:58
Varaďova tečovaná střela se odrazila možná od tyče, možná ji vyrazil Hovi.
42:14
Na druhé straně se uvolnil Kvapil Vojtek sklapl betony včas.
42:34
Hudec (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Polák a Květoň
Stav zápasu Kometa - Třinec 2:2

Polák nabil mezi kruhy volnému Hudcovi, který si ještě popojel a zblízka zamířil nad Hoviho vyrážečku.
44:15
Třinec je teď aktivnější, Květoňovu střelu z úhlu tečoval obránce do ochranné sítě.
44:39
Kometa ve třetí třetině nedokáže chytit tempo, Hovi musel betony vyrážet střelu Hrňy.
45:08
Polonahození domácího Bičánka vypadalo nebezpečně, puk ale prolétl nad brankou.
46:10
Kvapil (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Hruška
Stav zápasu Kometa - Třinec 3:2

Kometa musí mít šťastná, že má Kvapila. Vojtek jeho střelu z mezikruží lapačkou vyrazil, jenže ve skvělé formě hrající útočník mu puk pohotově vrátil za záda.
46:45
Adamský (Třinec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Peterek a Hrňa
Stav zápasu Kometa - Třinec 3:3

Gólová přestřelka třetí třetiny pokračuje! Peterek zpoza brány našel Adamského, který už byl docela blízko bráně, přesto procpal puk přes Hoviho.
47:40
Kometě mohl vrátit vedení Erat, Vojtek ale jeho tvrdou střelu betony vyrazil.
49:02
V posledních chvílích přebírá iniciativu Kometa, teď ji ale zastavilo zakázané uvolnění.
49:30
Z úhlu zkoušel štěstí třinecký Varaďa, Hovi vyrazil ramenem.
50:49
Adamský zahodil nemožné! Třinecký útočník dostal přihrávku před úplně prázdnou bránu, protože Hovi byl povyjetý, jenže nepochopitelně puk netrefil.
51:55
V tlaku je opět Třinec. Polák se z boku dral do branky, Hovi odolal.
53:21
Halou to zahučelo při dvou ranách domácího Mojžíše od modré. Poprvé puk letěl těsně vedle, podruhé Vojtek vyrazil.
53:56
Teď z úhlu hrozil jiný brněnský bek Stehlík, třinecký gólman opět zakročil.
54:06
Celá hala je na nohou a skanduje jméno Jiřího Dopity, který včera oslavil 42. narozeniny.
55:05
K odraženému puku před brněnskou brankou se dostal Polanský, jeho střela byla zblokována.
55:38
Puk se trochu náhodně odrazil do volného prostoru před domácího Erata, ten ale neměl rychlost a nakonec nedokázal pořádně vystřelit.
56:59
Bonk chytře hledal před brněnskou brankou Růžičku, ten skutečně puk tečoval, ale Hovi na to byl připravený a vyrazil.
57:49
Brněnská obrana dělá trestuhodné chyby. Teď nechala před brankou úplně volného Poláka, proti kterému se musel vytáhnout Hovi.
58:51
Zatímco bezradná Kometa už hraje jen údržbu, Třinec aktivně dotírá za čtvrtým gólem.
59:30
Hostující bek napálil ve vlastním pásmu puk do ochranné sítě, bylo to ale s odrazem o plexisklo, takže se nevylučuje.
59:55
Už je jasné, že se bude hrát prodloužení.
60:00
Třetí třetina jasně patřila Třinci, který ji na střely vyhrál 15:10 a dokázal podruhé i potřetí smazat brněnský náskok. Domácí mohou být rádi, že pod třineckým tlakem neinkasovali ještě víckrát.
60:01
60:24
Hovi měl problémy s Krajíčkovým nahozením a dotírajícím útočníkem, nakonec puk udržel.
61:45
I prodloužení je zatím ve znamení třineckých výpadů a brněnského bránění.
62:13
Od mantinelu střílel Adamský, Hovi si bez větších problémů poradil.
62:41
Hostující Varaďa si najel na kruh, zpoza obránce střílel nepřesně.
63:11
Poprvé měl v prodloužení práci i gólman Ocelářů, Hubáčkův slabý pokus ho ale moc nezaměstnal.
64:25
Nyní už oba týmy dbají hlavně na to, aby neinkasovaly.
65:00
V prodloužení měl Vojtek 1 zásah, Hovi 2. Celkově na střely vyhrál Třinec 34:29, rozhodnou ale až nájezdy.