Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže z předehrávky 45. kola, která může tažení potrestané Plzně znovu přiblížit k vysněnému cíli. Postupu do předkola play-off.
Na desátou příčku, zajišťující vyřazovací boje, schází domácím pouze dva body. Rozestupy mezi jednotlivými konkurenty jsou minimální. Do rozmezí tří bodů se stlačila čtyři mužstva.
Vítkovice naopak bojují na samotném čele. V případě dnešního úspěchu se posunou na druhou příčku před Liberec.

Rozhodčí: Minář (CZE), Trombík (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 6 024

Plzeňští v tomto týdnu posílili kádr o útočníka Svačinu, který na západě Čech hostuje právě z Vítkovic. Kvůli podmínkám ve smlouvě ale nemůže nastoupit proti svému kmenovému klubu. Dnes proto zůstane pouze na tribuně.
0:01
0:14
Domácí se na chvíli ocitli pod tlakem. Vlasák ale vyvezl puk a zabránil hostům v pokusu o střelu.
0:52
Vítkovice opět zkusili dobýt soupeřovo pásmo. Plzeň zahrála na zakázané uvolnění a opět hru přesunula před Horčičku.
1:07
Duda se individuálně probíjel vítkovickou houštinou, beci ho zastavili hned na modré čáře.
1:47
Podruhé se už ale prosadil ke střele. Počkal si na přihrávku od zadního mantinelu, pak se ale přesně netrefil.
2:26
Hosté si zavařili při rozehrávce. Na chvíli neměli před vlastní brankou kotouč pod kontrolou, na poslední chvíli ale stačili vše vyřešit.
3:22
Na Horčičku zatím nemířila jediná střela. Vítkovice sice drží častěji kotouč, avšak nebezpečný prostor si Plzeň ostražitě hlídá.
4:05
Vyloučen hráč Rehák (Vítkovice), 2 min. za podražení
Rehák zapletl hůl mezi brusle pronikajícího útočníka a oslabuje svůj celek.
4:27
Vítkovičtí forčekovali při oslabení až příliš odvážně a Plzni se otevřel široký prostor ke kombinaci. Kotouč rozehrál do strany Duda, na konci souhry stál Straka. Rána z voleje do odkryté brány mu ale vůbec nesedla.
5:16
Střelu od modré pokryl Málek, Vítkovice poté odeslaly kotouč za protější branku.
6:05
Rehák se vrátil na led. Plzeň přesilovku nevyužila.
6:51
Horčička si po nahození od mantinelu poprvé sáhl na kotouč. Zatím je v utkání bez práce.
7:24
Jenže ani Málek se příliš nenadře. Plzeňské útoky končí už ve středním pásmu.
7:55
Klimek kolmou přihrávkou se štěstím překonal plzeňský blok a vybídl ke skórování Vránu. Ten zasunoval kotouč za Horčičkův beton, mezeru u tyče ale trefit nestihl.
9:24
Dlouhá bitva o kotouč ve středním pásmu. Pukl se přesouvá z hokejky na hokejku, před branku ovšem z neutrální třetiny neproklouzne.
9:57
Klimek pálil z ostrého úhlu. Následně tvrdě od modré Malík. Horčička kotouč ramenem vytěsnil do ochranné sítě.
10:49
Přihrávka rukou zastavila slibnou plzeňskou souhru.
11:23
Rehák se napřáhl ve středním pásmu. Kotouč se odrazil od Horčičkovy vyrážečky k plzeňským hokejkám.
12:05
Vyloučen hráč Vosátko (Vítkovice), 2 min. za hákování
Dva plzeňští hráči se utrhli do úniku, s pukem na holi táhl útok Johnson. Vosátko ho ale vehementně hákoval a útočník tak nemohl v klidu zakončit.
12:48
Plzni se nedaří vytvořit souvislejší kombinaci. Vítkovice zatím snadno brání.
13:37
Domácí nakonec po tuhém přechodu modré čáry přepravili kotouč do útočné třetiny. Po rozehrávce zkoušel zakončovat Benák, k puku se ale ani nedostal.
14:05
Vítkovice se ubránily i v druhém oslabení. Vosátko zpátky ve hře.
14:22
Vyloučen hráč Málek (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Málek se v brankovišti rozehnal vyrážečkou a zasáhl Lammerse do obličeje. Trest za něj odpyká mladík Káňa.
14:58
Jenže Plzeň se v početní výhodě opět trápí. Vítkovice účinně napadají a nedají soupeři vteřinu klidu.
16:00
Stále nic. Vítkovice mají puk pod kontrolou. Plzeň pouze slepě bruslí kolem.
16:22
Konec třetí plzeňské přesilovky. Vítkovice si opět snadno poradily.
16:55
Vyloučen hráč Huna (Vítkovice), 2 min. za podražení
Trochu nešťastný zásah Huny v útočném pásmu a čtvrté vítkovické oslabení.
17:06
Puk po několika odrazech dopadl na brankoviště, na druhou stranu, než stál Málek. Nikdo z Plzeňských se ale blízko nepohyboval.
17:55
Nad plzeňským trápením se slitoval i kapitán Vítkovic Burger. Soupeřovo nahození málem sklepl za Málka. Puk letěl těsně mimo.
18:32
Víkovice stále pečlivě brání. Plzeň nemůže rozehrát nebezpečnější útok.
18:49
Teď ale zůstali na brankovišti dva nekrytí útočníci, kteří se natahovali po dorážce Vostřákovy rány. Málek ale spolehlivě zalehl kotouč a nepřipustil další pokusy.
19:38
Chyby v rozehrávce na obou stranách. Pohledný hokej fanoušci v první třetině rozhodně neviděli.
20:00
Plzeňští v úvodní třetině hráli osm minut v početní výhodě, přesto si nevypracovali vážnější šanci. O moc lépe si nevedly ani Vítkovice. Nadějný průnik Vrány skončil na betonu Horčičky, další práci už domácí brankář neměl.
20:01
20:39
Plzeň chvíli napadala v útočné třetině. Jednou dokonce puk doletěl až k Málkovi, vítkovická obrana ale nepovolila lepší šanci.
21:22
Duda střílel z mezikruží a Málek vyrazil pouze před sebe. Dvořák už se sápal po dorážce, o chvíli ale volný kotouč nestihl.
21:40
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Další vyloučení vítkovického hokejisty. Už páté v dnešním duelu.
22:14
A Plzeň dál ve výhodě tápe. Lepší program možná nabídla přestávka.
22:38
Duda (Plzeň) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Straka
Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 1:0

Jenže nakonec Vítkovice chybovaly. Radek Duda zůstal nekrytý před Málkem a po skvělé přihrávce Straky dostal hodně času přesně zamířit nad brankářův beton.
23:30
Vítkovice se po inkasované brance tlačí do útoku. Zatím do pásma nepronikly.
24:42
Vyloučen hráč Plášek (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Plášek strhl Reháka k ledu a Vítkovice si po pěti oslabeních poprvé zahrají přesilovku.
25:31
Vítkovice si v úvodní přesilovce vedou podobně jako jejich konkurent. Nepřesně rozehrávají a často ztrácejí kotouč.
26:01
Do brejku v oslabení dokonce našlápl kapitán Plzně Straka. V souboji jeden na jednoho mířil přes obránce pdo víko. Málek kotouč schoval do lapačky.
26:42
A Plzeň už hraje v plném počtu. Horčička nemusel zasahovat.
27:31
Plzeň se natlačila do útočné třetiny. Počínala si ale tak důrazně, že ji sudí vykázali do středního pásma kvůli nedovolenému postavení v brankovišti.
28:53
Lammers (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Johnson
Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 2:0

John Lammers vedl druhou gólovou akci zcela ve vlastní režii. Za brankou vybojoval kotouč, vyjel před branku a posunul puk mezi Málkovy betony. Plzeň potrestala další pochybení vítkovické obrany.
29:53
Vítkovice opět u puku, jenže k Horčičkovi se stále nemohou probít. Plzeň od úvodu utkání brání velmi pečlivě.
31:10
Heřman najížděl na Málka z nevýhodného úhlu, navíc střílel pod tlakem obránce. Vítkovický brankář si bližší tyč pokryl.
32:04
Johnson v dalším útoku po křídlě vysoko přestřelil.
32:48
Pohl si našel poměrně nechráněnou cestu k brance a vystrašil Horčičku. Vyjel zpoza brány, pak ale trefil jen prostředek brány.
33:28
Klimek střílel zdálky a ještě nepřesně. Další vítkovický útok skončil neúspěšně.
34:24
Húževka se srdnatně dral s pukem k brance. Přes mnoho překážek nakonec propasíroval kotouč před Horčičku, kde se zas ale neprosadili jeho spoluhráči.
35:22
Heřman ve výhodné pozici zvolil rychlou střelu místo přihrávky do strany. Málek puk vytěsnil nad horní tyč.
36:17
Vyloučen hráč Punčochář (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Punčochář se rukou přiblížil Hamanovu obličeji a možná došlo k mírnému kontaktu. Plzeňský útočník nasadil útrpný výraz a vybojoval další přesilovku.
37:01
Jeřábek si sjel od modré až před Málka. Přebral přihrávku zpoza branky, jenže k němu rychle přistoupili obránci a zastavili jeho snahu.
37:32
Vlasák střílenou přihrávkou bez efektu zasílal puk na brankoviště. Plzeňští však přesilovky proti první třetině výrazně zlepšili.
37:52
Vyloučen hráč Modrý (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
38:17
Začíná vítkovická přesilovka. Ostravané se tlačí do útoku.
39:02
Na chvíli zaměstnali obranu. Horčička se ovšem k zákroku nedostal.
39:33
Burger nabíjel na střelu z voleje Ovčačíkovi. Ten se na ránu ale připravoval tak dlouho, že mu ji plzeňští beci zblokovali.
40:00
40:01
40:28
V úvodu třetiny rozhodčí odpískaly dvě chyby při rozehrávce. Hokejisté tak ještě nenabrali tempo.
41:04
Plzně pokračuje v dobré obraně. Napadají vítkovickou rozehru a drží kotouč daleko od Horčičky.
42:36
Haman po St. Pierrově přihrávce nevystřelil přesně ani razantně a vůbec neohrozil branku.
43:16
Húževka při ráně upadl. Vítkovické útoky jsou stále stejně chabé jako v předchozích třetinách.
43:54
Ujčík zapěstím mířil do horního rohu branky. I přes velkou vzdálenost Horčička o puk pouze škrtl, od lapačky se odrazil do rohu.
44:43
Plzeňští po Vlasákově šikovném pasu přečíslili před brankou vítkovickou obranu a Kovář s Vostřákem stáli už proti samotnému Málkovi. Ten se stihl přesunout proti oběma pokusům a útočníky vychytal.
45:19
Mladý obránce Jeřábek předvedl svou šikovnost. Drze se prosmýkl po pravé straně a proti Málkovi mířil k protější tyči. Trefil ale brankáře do vyrážečky.
46:35
Vítkovice jsou zcela bezzubé. Do útoku vyráží pouze sporadicky, Plzeň dobře brání a navíc se tlačí i do nebezpečných průniků.
47:45
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
48:15
Vítkovice zavřely útočnou třetinu. Po Burgrově přihrávce minul kotouč Huna.
49:04
Klimek nahodil na Horčičku a tvrdě vjel do brankoviště. Dostal se do sporu s Frolem, rozhodčí emoce rychle zklidnili.
49:45
Hanzlík se vrátil na led. Vítkovice opět nic závratného nevymyslely.
50:01
Heřman se vydal na sólovou jízdu do útočné třetiny. Nastřelil puk na Málka.
51:20
Zřejmě nikdo v Plzni si v tuto chvíli nedokáža představit, že by Vítkovice v utkání dokázaly srovnat. V útoku jsou zcela bezradní.
52:16
Vyloučen hráč Benák (Plzeň), 2 min. za krosček
Možná snad v přesilovce. Dostanou další možnost po faulu Benáka.
52:29
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Ujčík a Malík
Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 2:1

A opravdu se Vítkovicím povedlo snížit! Stačil jednoduchý koncept. Nahození od modré a teč Jana Káni před brankou do protipohybu Horčičky.
53:35
Ale při vyrovnaném stavu hráčů na ledě se Vítkovice nemohou prosadit. Plzeňská obrana se zdá neprostupná.
54:21
Malík střílel z dálky, puk se odrazil od mantinelu před branku, ale nikdo ve vítkovickém dresu nestál na správném místě.
55:00
Frolo narazil Klimka na mantinel a vítkovický útočník se chvíli nezvedal. Střet by se však nakonec měl obejít bez zranění.
56:41
Hraje se před vítkovikou brankou nebo ve středním pásmu. Nic nenasvědčuje tomu, že by se schylovalo k závěrečnému tlaku Vítkovic.
57:16
Plzeň postavila hradbu na modré čáře. Vítkovice neproniknou.
57:51
A Plzeň vyrazila do přečíslení! Duda zaslal pas Benákovi, proti kterému se stačil přesunou Málek.
58:48
O puk se bojovalo v rohu třetiny, pak bojující dvojice posunula plzeňskou branku. Vítkovice si vybraly oddechový čas.