0:01
1:20
V prvních momentech držela většinu času puk Plzeň. Vítkovická obrana ale Strakův útok k ničemu nepustila.
2:11
Scofield najel do pásma a tvrdě vypálil z levého kruhu, Štěpánek vyrazil ramenem nad.

Rozhodčí: Jebavý (CZE), Hradil (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 3 991

3:10
Oba týmy se spíš testují a dobře brání.
3:37
Vítkovice se dostaly do tlaku, Francouz řešil tři střely domácích.
4:30
Štefankův útok pokračuje ve vítkovickém náporu, ale ten končí v rohu.
4:35
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za podražení
Štefanka je po souboji s Bendou přísně vyloučen, první přesilovku si zahrají hosté.
6:35
Strakova řada celé dvě minuty mačkala soupeře v pásmu, ale po pěkné Vlasákově přihrávce promáchl u druhé tyčky Vostřák. Vítkovice jsou v plném počtu.
7:20
Pěkná akce Plzně. Adamský zavezl puk do rohu a pak si najel mezi kruhy, kam dostal zpětnou nahrávku. Střílel bez přípravy, ale Štěpánek si s jeho tvrdou ranou poradil.
7:47
Další Štěpánkův zákrok: střela Lva z kruhu však nebyla tak nebezpečná. Plzeň je ovšem aktivnější než domácí tým.
9:15
Vítkovice drží puk, ale nikam se neženou. Jako by jim stačilo, že nejsou pod tlakem Plzně.
9:50
Další pokus o založení domácího útoku končí odraženým pukem mezi diváky. Na to, že Vítkovice mají za sebou čtyři vyhráné zápasy v řadě, toho zatím dnes moc nepředvedly.
10:15
Do pásma domácích se opět nastěhovala Plzeň. Střelu Lva ovšem Štěpánek likviduje.
11:37
Štěpánek má hodně práce. Vlasák nahrál z rohu na modrou Bendovi, jeho střelu Štěpánek kryl i přesto, že mu clonil výhled Straka. Plzeň už od začátku vystřelila na Štěpánka třináctkrát, zato Vítkovice na plzeňskou branku jen dvakrát!
12:10
Plzeňští skvěle napadají a znovu dostali Vítkovice pod tlak. tentokrát z něj ale nebylo mnoho vzruchu.
13:06
Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Benák
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 0:1

Další nápor hostů přinesl gól. Scofield nahrál o mantinel zpět na modrou Benákovi a jeho ránu bez přípravy dorazil do prázdné branky Heřman.
13:52
Další šance hostů: po buly se dostal k puku Vlasák, zblízka ale trefil jen připraveného Štěpánka do prsou.
14:23
Vyloučen hráč Adamský (Plzeň), 2 min. za podražení
Vítkovice se mohou probrat v první přesilovce. Adamský si jde sednaout na trestnou lavici za podražení pronikajícího Hubáčka.
15:15
Kvapil (Vítkovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Sičák
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 1:1

Vítkovice využívají přesilovku díky Kvapilově šikovné trefě. SIčákovu střelu od modré Francouz jen vyrazil a v pádu dokázal skulinku mezi betonem a tyčkou trefit dorážející Kvapil.
16:23
Adamský je na ledě. Vítkovice dohrávaly přesilovku při jeho vyloučení, protože krátce před gólem byla signalizovaná jejich výhoda za další faul Plzně právě na skórujícího Kvapila.
18:15
Plzeň se znovu dere do útoku, její tlak ale končí v rozích a nakonec se hosté sami vystěhovali z pásma.
19:00
Vítkovice opět jen brání a vyhazují puky do středního pásma.
19:55
Plzeň drží puk, ale nikam se nežene a tak se první třetina dohrává v poklidu.
20:00
Plzeň byla v první třetině jasně lepší, domácí se většinou jen bránili při jejím náporu. Dokázali však vytěžit z minima maximum, když díky efektivní přesilovce vyrovnaly.
20:01
20:37
Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Straka
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 1:2

Plzeň se od začátku druhé třetiny opět okamžitě usídlila ve vítkovickém pásmu a zužitkovala nápor ve vedoucí gól. Straka na levém kruhu zakroutil přihrávku na Vostřáka, jenž střelou bez přípravy ze střední vzdálenosti překonal Štěpánka.
21:29
Vítkovice jsou dál jako opařené, na jejich branku pálil neatakovaný Scofield, ale netrefil ideálně.
22:40
I čtvrtá řada Plzně si vynutila tlak, Štěpánek má co dělat Vítkovice jen vyhazují do puky do obranného pásma Plzně.
23:47
Štěpánek vychytal Martina Straku, jenž na něj jel úplně sám! Straka sebral odražený puk a ujel vítkovickým obráncům, ale v sólovém úniku trefil gólmana do nachystané lapačky.
24:40
Adamský (Plzeň) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 1:3

Další brejk už hostům vyšel. Adamský si najel do útočného pásma, kde sebral vyhozený puk a najel si neatakován z pravého kruhu před branku, kde překonal Štěpánka střelou k tyči.
26:05
Kovář se dral od zadního mantinelu před branku, u tyčky ho ale skolil Sičák. Plzeň nadále působí mnohem energičtějším dojmem, i když šance si v posledních minutách nevypracovala.
26:40
Po delší době šance domácích. Jurečka vypálil od modré a před brankou tečoval robustní Treille těsně nad.
27:38
Vampola obral o puk Voráčka za domácí brankou, při jejím objíždění byl podražen, ale nevylučuje se.
28:23
Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Stehlík
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 2:3

Vítkovice opět dávají hostům lekci z efektivity. Poté, co se nakrátko usadily v pásmu, hned skórují. Stehlík na modré hezky přiťuknul puk Svačinovi, jenž z levého kruhu prostřelil přesouvajícího se Francouze.
29:15
Vyloučen hráč Kuboš (Vítkovice), 2 min. za pád pod nohy
Tentokrát sudí velmi přísně posoudili zákrok Kuoše, jenž skočil po puku a přes něj přepadl najíždějící útočník Plzně. Ta bude mít přesilovku.
31:15
Plzeň zahrozila až v závěru přesilovky, kdy pálil zdálky Bendy a Modrý málem dorazil puk z těžkého úhlu za dezorientovaného Štěpánka. Ten nakonec vychytal i Vampolu.
32:29
Skvěle bruslící hosté znemožňují domácím vyhodit puk. Čtvrtá řada Plzně tak znovu dostala Vítkovice pod tlak, ale na branku nahazovala jen z úhlů.
33:09
Na druhé straně měl po rychlé akci domácích šanci Hruška, zblízka ale netečoval puk přesně.
33:27
Vyloučen hráč Hruška (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Hruška zbytečně v útočném pásmu přidržel Jeřábka a je vyloučen. Další přesilova Plzně.
34:30
Obrovská šance Plzně: Straka nádhernou nahrávkou vyslal do situace dva na jednoho Vostřáka s Vampolou, který projel až k brance, položil Štěpánka, ale ten stačil puk vyrazit.
35:27
Je po přesilovce, Plzeň v jejím závěru už nezahrozila.
36:54
Modrý (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kovář a Stránský
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 2:4

Sťěpánek dlouho odolával jedné šanci Plzně za druhou, tentokrát ale pustil nahození od modré čáry. Pravděpodobně měl zakrytý výhled.
37:25
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Hanzlík nešťastně vyhodil puk z obranného pásma a nabídl tím Vítkovicím přesilovku.
39:25
Plzeň se ubránila. Velkou šanci měl Kvapil, jenž dostal krásnou křížnou přihrávku od modré k levé tyčce. Trefil ale jen boční konstrukci.
39:35
Plzeňský trenér Jelínek si vzal oddechový čas, aby druhou třetinu mohl dohrát Strakův útok.
39:46
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Druhé vyloučení za špatné vyhození puku z pásma za sebou! Tentokrát se provinil Vampola.
39:59
Plzeň vyhazuje, Vítkovice v této třetině již přesilovku nevyužijí.
40:00
Plzeň zaslouženě vede, i ve druhé třetině byla lepším týmem. Vítkovice se mírně zlepšily, na aktivní a dobře bruslící Západočechy však dál nestačí. O tom svědčí i poměr střel na branku: 40:14 pro Plzeň!
40:01
40:01
Vítkovice budou dohrávat ještě téměř dvouminutovou přesilovku.
41:46
Vítkovicím se přesilovka vůbec nepovedla, Francouz nemusel zasahovat.
42:18
Adamský tečoval nahození od modré, Štěpánek byl připravený.
43:11
Burger se hezky prokličkoval do pásma, ale skončil s pukem v rohu.
45:00
Plzeň dál kontroluje zápas, hlídá střední pásmo a Vítkovičtí se ne a ne prosadit.
46:13
Ve třetí třetině se zatím nehraje nijak atraktivní hokej. Plzeň dobře bruslí a kontroluje vývoj utkání, ale dopředu už se nežene a jen kontroluje, aby nepustila domácí do šance.
47:00
Vítkovice měly rázem dvě šance. Burger si najel před branku a dostal puk na bekhend, ale netrefil ho dobře. To samé pak Voráček po nahrávce z rohu, puk po jeho pokusu nedoletěl k brance.
48:25
Svačina dotíral na Francouze, kvůli tomu se strhla u tyčky plzeňské branky menší strkanice. Vše se ale obešlo bez vyloučení.
48:55
Klimek (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Burger a Hubáček
Stav zápasu Vítkovice - Plzeň 3:4

Burger si najel od mantinelu na levý kruh, jeho střela mířila vedle, ale za brankou se od mantinelu odrazila ke druhé tyčce. Tam stál Klimek a v pohodě ho poslal do odkryté branky.
49:40
Plzeň měla blízko ke zvýšení náskoku. U tyčky číhající Vostřák šikovně tečoval nahozený puk, ale ten pouze orazítkoval tyčku. Sudí si raději nechali rozhodnutí posvětit u videa.
50:00
Plzeň se už soustředí spíš na obranu, Straka místo útočení jen nahodil puk do pásma domácích a odjel střídat.
51:34
Hosté drží Vítkovice daleko od vlastní branky. Obránce Benák jednoduše nahodil puk a Štěpánek jej musel skrýt před dojíždějícími útočníky.
52:17
Ve třetí třetině Plzeň nehraje tak aktivně v útoku, zatím v ní ohrozila Štěpánka jen třikrát. Vítkovice se ale na druhou stranu hřiště příliš nedostávají. Teď to po delší době dokázal Burger, jeho pokus zdálky Francouz kryje.
53:05
Další marný pokus domácích přejít před modrý val na modré obranné čáře Plzně. Ujčíkovo nahození vyrazili hosté za mantinel.
53:50
Vítkovice zabraly, po krátkém náporu Klimek hezky hledal před branku najíždějícího Burgra. Ten však nezpracoval vzduchem plachtící puk.
54:54
Plzeň kontruje díky hezké akci Vlasáka, jenž z otočky nahrál na modrou Benákovi. Jeho slabý pokus ovšem Štěpánek v pohodě vyrazil.
55:12
Obránce Rehák srazil pronikajícího Hvilu. Ten sebou praštil o mantinel a po chvíli v bolestech odjíždí z ledu na střídačku. Sudí nevylučují.
55:51
Francouz vymrštil pravačku s lapačkou a efektně tak vyřešil střelu od modré, která nejspíš mířila mimo branku.
56:06
Vítkovice přidaly, Plzeň pod tlakem rozehrála jen na zakázané uvolnění.
57:20
Straka třikrát přečetl rozehrávku domkácích a třikrát je tak obral o puk. Plzeň se dopstala po delším čase do útočného pásma, ale bez dalšího efektu.
57:35
Hruška se v protiútoku cpal před branku, Modrý ho tam ale nepustil.
58:04
Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Vítkovice školáckoíu taktickou chybou zřejmě přišly o možnost vyrovnat. Několik vteřin totiž hrály v šesti a tak budou třetí třetinu dohrávat v oslabení.
58:30
diváci, jeichž bylo v hale 3991, už příliš domácím nevěři a houfně opouštějí ochozy. Plzeň kontroluje puk v útočném pásmu.
58:42
Vítkovice se i ve čtyřech draly do brejku, ale Hubáčkovi sebral v poslední chvíli puk Benda.
59:02
Vlasák dostal hezky puk před branku, kde byl úplně sám. Trefil ale jen Štěpánka.
59:45
Strakova lajna zkušeně kontroluje puk a nepřipouští žádnou možnost, že by oslabení domácí mohli vyrovnat.
Plzeň si závěr pohlídala a naprosto zaslouženě si z Ostravy odveze tři body. Tím se bodově dotáhne na vedoucí Vítkovice, které prohrály po čtyřzápasové vítězné šňůře.

10. 1. 2023 17:30Plzeň–Vítkovice 2:3
11. 12. 2022 16:00Vítkovice–Plzeň 3:2
28. 10. 2022 16:30Plzeň–Vítkovice 4:3
18. 9. 2022 16:00Vítkovice–Plzeň 4:2
22. 2. 2022 17:30Plzeň–Vítkovice 3:1
9. 1. 2022 16:00Vítkovice–Plzeň 4:2
21. 11. 2021 16:30Plzeň–Vítkovice 3:2
17. 11. 2021 16:00Vítkovice–Plzeň 2:3