Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z předehrávky 48. kola.
Oba dnešní soupeři ještě mají stále o co hrát. Karlovy Vary se účastní krvavé bitvy o tři postupová místa do předkola play-off, Třinec po dvou prohrách v řadě zase musí bránit první místo v tabulce, a tedy i Prezidentský pohár, před Libercem.
Všechny tři vzájemné duely této sezony skončily remízou. V samostatných nájezdech dvakrát uspěly Karlovy Vary, jednou si bod navíc za gól v prodloužení připsal Třinec.

Rozhodčí: Homola (CZE), Blecha (CZE) - Rozlílek (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 2 669

0:01
0:24
Po Růžčičkově průniku se do výhodné pozice protlačil Varaďa. Mířil k protější tyči, na Mensatorovu lapačku. Puk proletěl mimo.
1:12
Karlovy Vary zatím nepřešly útočnou modrou. V úvodních sekundách se trápily s rozehrávkou a nakonec zahrály zakázané uvolnění.
2:08
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za krosček
Krajíček strčil před brankou do Klímy a Třinec bude hrát ve čtyřech.
2:37
Růžička ale vyvezl kotouč a získal prot Třinec pár vteřin klidu.
2:50
Jenže za chvíli třinecká čtyřka nezabránila v průniku Václavu Skuhravému. Z levého křídla najížděl na Hamerlíka sám, slovenský reprezentant si ale dobře vyjel a ránu zneškodnil.
3:21
Pech (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Dobroň
Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:0

Karlovy Vary po dvou obrovských šancích už skórovaly. Lukáš Pech stál u brankoviště přesně na místě, kam se odrazil kotouč po zákroku Hamerlíka. Pak jen doklepl do prázdné brány.
4:23
Vary si tvoří tlak, i když se už hraje v plném počtu. Třinec se nemůže dostat do ofenzivy.
5:10
Ovšem Polák perfektním pasem od hrazení připravil šanci pro Jana Peterka. Třinecký útočník dostal dost času ke střele. Mířil mezi betony, jenže Mensator byl rychlejší.
6:31
Třinečtí dlouho rozehrávali další útočný výpad. Nakonec se Adamský s Polanským minuli v myšlence a puk skončil na zakázaném uvolnění.
7:24
Teď zase chyba v karlovarské rozehrávce. Snad si hokejisté zajímavé momenty nevyčerpali hned v úvodu.
7:53
Po Kumstátově kličce pálil od modré obránce Čutta. Nastřelil ale pouze zadní hrazení a Vary ztratily puk.
8:29
Zaťovič zabrzdil v útoku Polanského. Mensator se opět může klidně opřít o branku a odpočívat.
9:02
Polanský zkusil druhý průlom. Tentokrát mu kotouč sebral Kokko.
10:01
Peterkova přihrávka zapadla na střídačku soupeře. Bude se vhazovat na středovém kruhu.
10:43
Třinec se sice snaží vyvíjet tlak a útočit, Vary ale rozrušují soupeřovu rozehrávku a brání Mensatora před nebezpečnými puky.
11:37
Bonk výborně za brankou vypletl kotouč a zaslal ho k bližší tyči Růžičkovi. Mensator ale tušil podobný vývoj a zlikvidoval tak obě útočníkovy rány.
11:54
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
První třinecká přesilovka. Při předchozím náporu fauloval obránce Čutta.
12:39
Peterek nevybíravě vzal kotouč Sailerovi a Třinec následně rozehrál nadějnou kombinaci. Seman pálil z mezikruží proti rozhozenému Mensatorovi, stejně ho ale nakonec trefil.
13:54
Zíb se ještě tlačil k brance. Obránci ho ale odstavili a Vary se tak v oslabení ubránily.
14:39
Hamerlík zachytil puk při střele Zaťoviče. Stačilo pohnout lapačkou.
15:01
Obránce Hrabal rozjížděl další třinecké tažení, když ho Karlovarští srazili k ledu. Rozhodčí střet sledoval z metrové vzdálenosti a nevylučoval.
16:01
Vachovec získal puk při třinecké rozehrávce, střelu ale umístil pouze do středu branky. Tam už čekal Hamerlík.
16:43
Polanský hledal spoluhráče před karlovarskou brankou. Obránci si nebezpečný prostor pohlídali.
16:52
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za podražení
Čutta podruhé putuje na trestnou lavici. Další třinecká přesilovka.
17:29
Karlovarští se prvnímu ataku ubránily a vyhodily puk.
17:58
Seman (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Bonk a Varaďa
Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:1

Další nápor už domácí nepřečkali bez újmy. Brankář Mensator vyjížděl proti Semanovi a při pohybu vpřed upadl. Třineckému obránci pak už jen stačilo přehodit bezbranné tělo karlovarského gólmana.
18:59
Chuť k útočení zase dostali Třinečtí. Zatím jen krouží v bezpečné zóně, kolem Mensatorovy branky.
20:00
V první třetině rozhodovaly hlavně přesilové hry. Oba celky se jednou prosadily při početní výhodě a navázaly tak na vyrovnaná předchozí střetnutí. Po první třetině je stav opět nerozhodný.
20:01
20:26
Vary svou úvodní souhru ve druhé třetině nasměrovaly na střelce na modré čáře. Kotouč už ale přešel do středního pásma, hru tak zastavil ofsajd.
21:05
Polák tlačil na Zaťoviče, tahal ho za ruku. Přesto se přes něj do šance neprodral. Kotouč získal Třinec.
21:39
Peterek chyboval a na Hamerlíka mířil osamocený Zaťovič. Slovenský brankář předvedl perfektní zákrok, vyrazil puk a zachránil Slezany.
22:37
Třinečtí se příliš důrazně tlačili do brankoviště, rozhodčí jejich akci překazil a vykázal je za modrou čáru.
23:04
Slibnou přihrávku zpoza branku nikdo z Třineckých nezachytil. Puk proklouzl až na druhou stranu hřiště k Hamerlíkovi, jenž pro jistotu zastavil čas.
24:08
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Zíb na hranici brankoviště praštil se Zaťovičem, Karlovy Vary si podruhé zahrají přesilovku.
24:36
Do brejku ale nastartoval Varaďa. Obrana se však stačila poměrně včas vrátit, Mensator tak pouze likvidoval vysokou střelu švihem.
25:29
Po chvíli v útočném pásmu opět zapadly Karlovy Vary do defenzivy. Třinec ve čtyřech ovládl hřiště.
26:08
Karlovarští až po přesilovce zaútočili. Rozhozená obrana Třince nezachytila střelu Gřegořka, do rozkleku musel Hamerlík.
26:19
Zíb vydržel na ledě pouze 11 sekund. Poté odtáhl od branky Deje, který si už chystal hůl na dorážku.
27:01
Karlovy Vary ovšem přesilovku nehrají dobře. Po několika marných útocích zahrály zakázané uvolnění.
28:10
Vyloučen hráč Gřegořek (K. Vary), 2 min. za hákování
Třetí přesilovku si zahrají i hosté.
28:50
Třinec zatím v útočné třetině formaci nerozestavil. Karlovy Vary puk drží daleko od Mensatora.
30:01
Až v závěru přesilovky Třinečtí vystřelili. Mensator se ale rozhodně nemusel cítit v ohrožení, puk mu přiletěl do náruče.
30:10
Karlovy Vary tedy oslabení přečkaly. Gregořek se vrátil na led.
31:01
Třinec kombinuje v útočné třetině, krouží ale jen kolem rozestavené obrany. Ke střele se nemůže propracovat.
31:23
Vyloučen hráč Dobroň (K. Vary), 2 min. za krosček
Opět se vylučuje. Gřegořka vystřídá na trestné lavici Michal Dobroň.
31:30
Krajíček vypálil krátce po buly a Mensator zasáhl pravým betonem.
31:50
Vyloučen hráč Hamerlík (Třinec), 2 min. za podražení
Do útoku přešli v oslabení Karlovarští. Sloboda zakončil kličku pouze na beton Hamerlíka, pak si chtěl dojet pro vyražený puk, ale třinecký gólman ho podrazil.
32:10
Vyloučen hráč Sloboda (K. Vary), 2 min. za hákování
Tresné lavice se plní a plní. Při hře ve čtyřech mířil do přečíslení Bonk a zahákoval ho Sloboda. Třinec si zahraje přesilovku 4 na 3.
32:37
Mensator předvedl vynikající zákrok proti střele Hrabala. Třinecký obránce mířil do hroního rohu, brankář vymrštil lapačku.
32:49
Polanský (Třinec) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Růžička a Hrabal
Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:2

Třinec početní výhodu využil. Jiří Polanský se s pukem na holi obtočil kolem brankoviště a zasunul puk za Mensatorův beton.
33:59
Krátkou přesilovku si zahrají domácí, bude ale trvat pouze několik sekund.
34:19
A už skončila. Hamerlík likvidoval pouze jedno nahození z velké dálky.
34:49
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2 min. za hákování
Lojek hákoval Skuhravého. Plný počet hokejistů na ledě dlouho nevydržel.
35:31
Karlovarští si puk předávají za vlastní brankou. Hamerlík se protahuje a sleduje kotouč z velké dálky.
36:01
Pokračuje přesilovková bída. Do šance dokonce vyjížděl Růžička, Mensator jeho střelu vyrazil.
36:30
Čutta nenápadnou ranou z ostrého úhlu trefil tyč! Hamerlík si kryl bližší stranu, zazvonila ale tyč po jeho druhé ruce.
37:10
Puk z hokejky Petri Kokka zasáhl Martina Růžičku do nepříjemné oblasti. Třinecký forvard se svíjí na ledě.
37:10
Vypadá to na poraněný kotník, mistr světa z Německa odchází do kabiny.
37:39
Třinec byl blízko třetí trefy. Puk už se po Polanského střele snášel za brankovou čáru, na poslední chvíli ho ze vzduchu odpálil Karol Sloboda.
39:17
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za hákování
39:28
Čutta mířil mimo a puk získal třinecký Adamský. S jeho brejkem si Mensator snadno poradil.
40:00
40:01
40:20
Na ledě je i Růžička, jenž nedokončil předchozí třetinu kvůli nastřelené noze. Zdá se, že se pohybuje bez omezení.
41:20
Karlovy Vary zbytek své přesilovky odehrály bez šance na vstřelení vyrovnávacího gólu. Většinou se hrálo ve středním pásmu.
42:12
Hamerlík zvládl tečovanou střelu, která změnila směr těsně před ním. Vyrazil puk za bránu.
43:01
Hosté vyhodili kotouč po mírném náporu domácích. Ve třetí třetině se brání především Třinec.
43:54
Několik marných pokusů o průlom. Třinec všechny karlovarské útoky odrazil.
44:26
Vyloučen hráč Polák (Třinec), 2 min. za krosček
44:26
Vyloučen hráč Zaťovič (K. Vary), 2 min. za nafilmovaný pád
Polák atakvoal u hrazení Zaťoviče. Na trestnou lavici míří oba hokejisté, i když ten karlovarský vehementně kroutí hlavou.
45:11
Skladaný prošel přes několik třineckých překážek. V úspěšném slalomu ho zastavil až poslední obránce.
45:39
Vary ale zůstaly u puku a od modré tvrdě pálil Dobroň. Hamerlík střelu vytěsnil.
46:01
Čutta ve výhodné pozici volil přihrávku před odkrytou branku, kde ale nikdo z Karlovarských kotouč nestihl.
46:23
Unikátní kousek. Třinecký brankář podruhé v utkání potrestán za podražení.
47:00
Karlovy Vary zatím nerozehrály nadějnější kombinaci. Hamerlík zachytil pomalý kotouč z vhazování.
47:49
Karlovarští bez výsledku nahazují puky do útočné třetiny. Třinečtí je snadno odpalují nebo se pro ně natáhne Hamerlík.
48:23
Květoň, který pykal na trestné lavici za brankáře Hamerlíka, naskočil na led. Karlovy Vary přesilovku znovu nevyužily.
49:09
Krajíčkova tvrdá střela narazila na Mensatorovu vyrážečku. Puk odletěl do rohu.
50:01
Třinec drží puk ve vlastní třetině. Karlovarští střídají a nadechují se k dalšímu útoku.
50:43
Přečíslení Třinec skončilo po přihrávce Růžičky, kterou karlovarská dvojice vystihla a vyrazila mimo hřiště.
51:08
Další přečíslení už bylo úspěšnější. Květoň z voleje nastřelil Mensatora.
51:21
Hudec (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Polák
Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:3

Třinec získává možná klíčový rozdíl. Stanislav Hudec střílel z chumlu po zemi a trefil se přesně k tyči. Mensator reagoval pozdě.
52:40
Hamerlík perfektně zasáhl lapačkou proti ráně Zaťoviče.
54:40
Vyloučen hráč Kokko (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
55:05
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za podražení
Skuhravý ujížděl do brejku a Třinec před pohromou ubránil Varaďa.
55:44
Hraje se ve čtyřech a Karlovarští se snaží bezhlavě útočit. K brance se jim ale nedaří probít.
56:02
Dejovi se to povedlo. Vrazil do brankoviště ze křídla, objel Hamerlíka, ale pak nestihl brankáře podstřelit.
56:50
Karlovy Vary jsou kompletní a budou hrát krátkou přesilovku.
57:10
Varaďa už ale vyskočil z trestné lavice. Karlovy Vary si musí poradit proti pěti soupeřům.
58:03
Karlovarští se radují, možná dotlačili puk i s Hamerlíkem do branky. Sudí se jdou poradit s videorozhodčím.
58:03
Třinecký brankář vůbec netušil, kde zůstal volný puk. Zaťovič využil příležitosti a přijel dorážet. Hamerlíkovo tělo zakrylo puk. Bude obtížné určit, zda kotouč celým objemem přešel brankovou čáru.
58:03
Televizní kamery odhalily, že kotouč brankovou čáru opravdu přešel. Všiml si toho ale i rozhodčí u videa?
58:03
Rozhodčí gól neuznali!
58:03
Vyloučen hráč Polák (Třinec), 2 min. za hákování
Rozhodčí vyloučil Poláka, poté ale opět vzal telefon do ruky a znovu konzultuje spornou situaci.
58:03
Teď si volá oba kapitány k sobě a bude jim vysvětlovat svůj verdikt.
58:03
Zaťovič (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Třinec 2:3

A rozhodčí mění své rozhodnutí! Zřejmě u videa objevili požadovaný záznam a gól nakonec uznali. Autorem branky se stal Martin Zaťovič, který zatlačil do brány puk i Hamerlíka.
58:38
Karlovarští si teď tvoří obrovský tlak. Mensator je na střídačce a domácí hrají v šesti.
58:50
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za zdržování hry
Třinečtí se opět zlobí. Podle mínění sudích Varaďa vyhodil kotouč do hlediště bez teče.
58:56
Hrabal (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bonk
Stav zápasu K. Vary - Třinec 2:4

Jenže Třinečtí vypjaté chvíle rychle řeší! Bonk vyhrál buly na Hrabala, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku.