Hezký večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z úvodního duelu semifinálové série mezi hokejisty Plzně a Komety Brno. Utkání začíná kvůli kolizi s fotbalovou Gambrinus ligou až v 19.10.
Plzeň uvidí extraligové semifinále znovu po třech letech, při poslední účasti v sezoně 2008/2009 vypadla se Slavií. Její dnešní soupeř se však představí v této fázi po ještě delší době. Brněnští se mezi čtyři nejlepší probojovali naposledy v roce 1976. To se ještě jmenovali TJ ZKL Brno
Plzeňští postoupili do semifinále jako nejvýše nasazený tým, proto mohou všechny zbývající série začínat v domácím prostředí. Přesto trochu alibisticky prohlašují, že proti Kometě nejsou favoritem.

Rozhodčí: Homola (CZE), Hodek (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 7 705

"Pokusíme se o nemožné. Kometa je favorit, buďme upřímní. Bouchly v ní saze a deset zápasů za sebou hrají Brňané úžasně," uvedl trenér Marian Jelínek.
Tým se opírá hlavně o vynikající útočníky. Kapitána Martina Straku (1+8 v play-off), rebela Radka Dudu (3+4) nebo střelce-zabijáka Václava Pletku (5+1). Plzeňští ve čtvrtfinále proti pevné zlínské defenzivě udrželi průměr kolem tří vstřelených gólů na zápas.
Kometa se ale po zdolání Kladna a Sparty veze na vlně nadšení a věří si i na Plzeň, se kterou letos má velmi vyrovnanou bilanci. V play-off zatím spoléhá na bezchybného brankáře Jiřího Trvaje, elitního útočníka Leoše Čermáka nebo bývalého plzeňského kapitána Tomáše Divíška.
V semifinále se však Brno musí obejít bez dvou zraněných útočníků. Pro Vojtěcha Němce i Miroslava Holce už sezona skončila.
0:01
0:08
Neuběhlo ani deset sekund a Trvaj už musel vytahovat na brankové čáře gólovou šanci. Straka za brankou ukořistil puk a rychle ho posunul k bližší tyčce Vlasákovi. Plzeňský útočník trefil položený brankářův beton.
1:01
Zákrok si už připsal i plzeňský Adam Svoboda. Zohorna se vytočil zpoza branky a střílel do gólmanovy lapačky.
1:16
Johnson (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Dvořák a Vykoukal
Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:0

Brněnská obrana se jen dívala, jak soupeř snadno rozebral jejich obranu. Vykoukal z modré čáry vyslal k brance Dvořáka, který rychle postrčil puk volnému Nicolasi Johnsonovi. Americký forvard byl volný na brankovišti a jen doklepl puk do sítě.
2:36
Růžička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kratěna a Straka
Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:0

A další souhra skrz brankoviště! Straka za brankou míchal s pukem, svižně ho poslal na hokejku Kratěny, který z první našel volného Dana Růžičku. A pak už stačilo jen dorazit za marně kluzajícího Trvaje.
3:24
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hákování
Plzeň si navíc zahraje první přesilovku.
4:10
První minutu strávila Plzeň mimo útočné pásmo.
4:43
Kometa vůbec nestíhá pokrývat rychlé přihrávky směřující před branku. Teď zase zůstal u pravé tyče nehlídaný Duda. Prázdnou klec ale minul!
5:10
Trvaj si povyjel proti střele obránce Vykoukala a přerušil hektické minuty. Jeho tým se topí v obrovských potížích.
6:10
Domácí drží kotouč na hokejkách a vůbec nepouští Brno do hry. Navíc je žene bouřlivé publikum, tribuny jsou úplně plné.
7:13
Hru přerušilo několik přestupků proti pravidlům. Nejprve slibný výpad Komety zabrzdil ofsajd, pak špatná rozehrávka Plzně skončila zakázaným uvolněním.
7:45
Plzeňští veterání zase prudkými přihrávkami přehrávali obranu. Straka posunul na Vlasáka, ten zase na Kratěnu. Poslední pas ovšem skákal a adresáta přejel.
8:10
Kovář se vřítil do mezikruží, kde ho nikdo neatakoval. Střelu pak nenatlačil k tyči, proto Trvaj poměrně snadno zasáhl.
8:56
Vyloučen hráč Dvořák (Plzeň), 2 min. za hrubost
8:56
Vyloučen hráč Hruška M. (Kometa), 2 min. za hrubost
Dvořák s Hruškou se pošťuchovali u mantinelu a oba za to schytali menší trest.
9:34
Hanzlíkův zblokovaný pas směřoval do rohu, kde se ho ujali Brněnští a nabruslili do útoku. Divíšek se ale k ráně na branku neprotlačil.
10:58
Vyloučen hráč Vykoukal (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Hynek Zohorna u mantinelu vyklouzl obránci Vykoukalovi, který ho potom přidržel rukama. Kometa má první přesilovku.
10:58
Adam Svoboda si ještě musel nechat opravit masku. Teď už se předklonil do brankářského postoje a čeká, jak soupeř rozehraje početní výhodu.
11:20
Čermákova rána letěla za branku, Žižka pak neudržel kotouč před modrou čarou, a Plzeň tak mohla vystřídat.
12:00
Bičánek s Vašíčkem musí znovu rozehrávat zpoza vlastní branky. Plzeňští už zvládli minutu oslabení.
12:32
Před brankáře Svobodu se natlačil jeden z jeho trojice brněnských jmenovců Jakub. Kotouč se odrazil do rohu.
12:58
Vykoukal se vrátil na led, ale ještě nestihl dobruslit před branku, když se v šanci znovu objevil Jakub Svoboda. Plzeňský brankář vytěsnil puk vyrážečkou.
13:34
Pitule zakončil přečíslení dvou na jednoho blafákem mezi Trvajovy nohy. Puk škrtl o beton a těsně minul branku.
15:26
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Druhá přesilovka pro Kometu Brno.
16:15
Divíšek pořádně nezkrotil skákavý puk a pak trefil jen obránce Frola. Brno ztratilo pozice v útočné třetině.
16:46
A Kometa musí znovu začít od začátku. Plzeň aktivním napadáním za modrou čarou dokáže získat kotouč.
17:26
Kometa si nevypracovala ani jednu střeleckou pozici, její přesilovka už skončila.
17:55
Vyloučen hráč Petrovický (Kometa), 2 min. za sekání
A bude se bránit. Petrovický sekl mimo hru Ondřeje Kratěnu.
18:55
Kometa se také bez potíží brání. Po minutě už mohla vystřídat.
19:24
Vysokou Kratěnovu ránu si stáhla lapačka Jiřího Trvaje. Brněnský brankář pak po kontaktu s obráncem Bičánkem přišel o masku.
20:00
Plzeňští hokejisté po skvělém startu do utkání vedou o dvě branky. Za tři minuty se trefili Johnson a Růžička. Domácí pak mohli přidat i další góly, ale Duda minul prázdnou klec a Pituleho blafák zase škrtl o brankářův beton. Hosté zatím hbitějšímu a přesnějšímu soupeři nestačí.
20:01
20:21
Hokejisté Komety vyčistili prostor před brankou a Trvaj si tak Jeřábkovu střelu v klidu podržel na vyrážečce.
21:01
Slibně rozjetý útok Tomáše Divíška zastavil ofsajdu. Druhá třetina se na rozdíl od úvodní rozjíždí pomalu.
21:43
Balej stál zdáy obránci, otočil se a z pravé strany zkusil překvapit Svobodu. Nepovedlo se mu to.
22:23
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Dlouhý
Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:1

Čtvrtá formace Komety dohrála útočnou akci a vyplatilo se jí to, trefila kontaktní gól. Dlouhý obehrál za brankou Kaberleho a připravil pozici pro Jaroslava Svobodu, který dokázal podstřelit padajícího gólmana.
23:38
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Jaroslav Svoboda se v signalizované výhodě hnal do další šance. Mířil mezi betony, ale Adam Svoboda je srazil včas. Kometa i tak bude hrát přesilovku.
24:36
Z neurovnané přesilovky Komety už uplynula minuta. Oba týmy si vytvořily přečíslení, ale ani jeden ho nesehrál úspěšně.
25:10
Výborné rány Komety. Nejprve měl kolem sebe hodně místa Petrovický, puk vyrazil Svoboda vyrážečkou. Pak z dorážky minul branku.
25:47
Kometa se tlačí za vyrovnáním. Brankář Svoboda si u zadního mantinelu nerozuměl s obráncem a ponechal mu tam puk, pro který jako první dojel brněnský Čermák. Rychle ho kolem tyčky posouval do branky, jenže Svoboda se vžmiku stihl vrátit a chybu napravit.
25:47
Plzeňský kouč zareagoval na změnu vývoje duelu a zmatky v obraně. Vzal pro svůj celek oddechový čas.
27:01
Trest týmu (Plzeň), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Jenže Plzeňští chaoticky střídali a Kometa získala další přesilovku.
27:26
Čermák zpracovával přihrávku bruslí, obrana mu proto stihla následnou střelu zablokovat.
27:50
Dlouhý tečoval těsně před Svobodou Kováčikovu ránu, puk doklouzal za branku.
28:10
Kometa pokračuje v drtivém tlaku. Plzeňský Svoboda tančil na brankové čáře a Čermák ve skrumáži nenašel kotouč, aby ho dorazil do sítě.
29:01
Přesilovka Brna skončila.
29:42
Kratěna poodjel brněnské obraně po levém křídle, do cesty jeho rány se mu však obětavě vrhl mohutný JIří Vašíček.
30:00
V Plzni teď vládne útočný hokej. Šikovní Kovář s Pitulem zlobili před brankou a puk se po jednom z pokusů otřel o horní tyčku.
30:07
Vyloučen hráč Bičánek (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Po faulu na Kováře bude hrát Plzeň přesilovku.
30:49
Johnson (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Kratěna a Vlasák
Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:1

Domácí početní výhodu rychle využili. Kratěna zavezl kotouč a jeho přihrávku obránce Švrček pouze přibrzdil. Do puku pak udeřil Nicolas Johnson a přidal svůj druhý gól v utkání.
32:10
Vyloučen hráč Pitule (Plzeň), 2 min. za sekání
Početní výhodu tentokrát dostane Kometa. Pitule fauloval v útočném pásmu Koreise.
33:05
Kováčik (Kometa) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Žižka a Dlouhý
Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:2

Kometa je opět v závěsu. Brněnští dlouho kombinovali v útočné třetině a nestříleli. Až od modré vypálil Jozef Kováčik a puk proplul za Svobodu, který příliš sklouzl k levé tyči.
33:45
Kometa se trápila s rozehrávkou, dvakrát musel zasáhnout Trvaj. Pokaždé to zvládl s velkou jistotou.
34:34
Brankář Svoboda nerozehrál příliš jistě a k zakončení se málem dostal Divíšek. Při zpracování však upadl a puk získal soupeř.
35:23
Kováčik rychle odpálil kotouč. Plzeňští totiž oblehli branku a po Petruškově střele se drali k dorážce.
35:48
Vyloučen hráč Kováčik (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Pak ale Kováčik fauloval ve středním pásmu. Další přesilovka pro domácí.
36:26
Vyloučen hráč Pletka (Plzeň), 2 min. za hození hole
Jenže do brejku se řítil Čermák a pod nohy mu skočil Václav Pletka. Z rukou mu vypadla hůl, proto si odsedí dvě minuty. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
37:01
Vyrovnání bylo blízko. Divíšek ukořistil za brankou puk a vybídl ke střele úplně volného Jakuba Svobodu. Plzeňský brankář stihl jen otočit hlavu proti soupeři a puk ho zasáhl do ruky.
37:20
Brankář Svoboda zmařil další brněnskou příležitost. Položil se proti Petrovickému, který ho z levé strany nedokázal přehodit.
37:50
Soupeři předvádí útočný a energický hokej. Hned z protiakce střílel na Trvaje Frolo, rána mu ale nesedla podle plánu.
38:26
Oba týmy už pokračují v plném počtu. Kováčik i Pletka jsou ve hře.
39:29
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Puk po Petrovického výpadu skákal před Adamem Svobodou a Radek Duda se ho snažil rychle odpálit. Povedlo se, zamířil však přímo do ochranné sítě.
40:00
Kometa ve druhé části předvedla úplně jiný hokej. Na plzeňském hřišti hrála odvážně, měla plno šancí a stáhla rozdíl na jediný gól. Domácí trenér Jelínek si dokonce v průběhu třetiny vybral oddechový čas, aby uklidnil svůj splašený tým.
40:01
40:30
Brno začíná třetinu v přesilovce, zatím ale drží kotouč hokejisté Plzně.
41:01
Frolo jako větvičku odhrnul Petrovického od puku a zase vyhodil.
41:29
Duda skočil z trestné lavice na led a chtěl se hned zapojit do útoku. Plzeňská rozehrávka ovšem nebyla přesná.
42:10
Trvaj po odrazu od mantinelu zadržel kotouč pod rukavicí. Malec s Dvořákem se pak do sebe pustili, potyčka se ale obešla bez trestu.
42:20
Hned po buly pálil Straka. Do rány mu ještě stačil vložit hůl Švrček, a tak puk neletěl na Trvaje tak prudce.
42:50
Kovářova svižná rána z pravého křídla zapadla do Trvajovi lapačky. Brněnský gólman neumožnil dojíždějícím soupeřům žádnou dorážku.
43:50
Plzeňští po dlouhé době vytlačili soupeře z vlastní třetiny.
44:08
Domácí hokejisté opět hráli v šesti. Kometa tak získala zadarmo další přesilovku.
44:59
Kometa využila převahy u branky a Tomáš Svoboda se protáhl až před gólmana. Bekhendem zakončil jen do bekhendu.
45:30
Vyloučen hráč Modrý (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Další technický přestupek Plzně. Modrý vyhodil puk z vlastní třetiny přímo do hlediště. Brno bude hrát přesilovku pět na tři.
45:49
Kováčikův pokus vyrazil svoboda betonem. Na dorážku nedosáhl u tyče Čermák.
45:56
Vyloučen hráč Divíšek (Kometa), 2 min. za držení hole
Brněnská výhoda končí po zákroku Divíška před brankou. Oba týmy budou po pár sekundách hrát ve čtyřech.
46:43
Trvaj se složil do rozkleku proti ráně Frola. Puk narazil do rohu.
47:10
Brankář Svoboda si pohlídal Petrovického nahození, pak přerušil hru.
48:00
Tomáš Svoboda trefil Adama Svobodu do masky. Puk se vznesl do vzduchu, ale do sítě nespadl. Oba týmy už hrají v plném počtu.
48:40
Obránce Kováčik vysoko napřáhl hokejku, prudká střela ale letěla mimo branku.
49:30
Divíšek (Kometa) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Svoboda a Vašíček
Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:3

Kometa ztrátu definitivně dorazila. Divíšek si přihrnul puk bruslí a postrčil ho na branku. Svobodovi chyběla mezi betony položená hokejka a kotouč prolétl dírou v rozkleku do sítě.
50:43
Divíšek je zpátky na ledě. Hned znovu nahodil puk k brance, obránce Jeřábek ho našel první a odpálil pryč.
51:40
Na hřišti v jednu chvíli leželi tři těla brněnských hokejistů, Vyokoukal tak v nadějném útoku stále se střelou váhal, až vhodný moment promeškal.
52:01
Duda sklepl puk Kovářovi, který z levého křídla mířil na Trvaje. Brněnský brankář si vyjel a ránu pokryl.
52:40
Trvaj se zvedá a zase skládá do rozkleku. Plzeňští hodně hrozí a Kometě se nedaří zklidnit situaci.
54:14
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Divíšek a Svoboda T.
Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:4

To je obrat. Kometa odolala silnému tlaku a vyrazila do útoku. Divíšek špičkou čepele zdvihl kotouč přes plzeňskou hůl a Jakub Svoboda ze vzduchu praštil do puku. Gólman nestihl na ránu pod horní tyč reagovat.
55:10
Plzeňští se tlačí kupředu, Brno vyhazuje puky ze třetiny. Útok domácích teď zastavil ofsajd.
55:30
Dramatický duel sleduje v Plzni 7705 diváků.
56:45
Čermák najížděl na Svobodu úplně sám. Chtěl rychle vystřelit, jenže minul!
57:32
Jakub Svoboda s Divíškem zvolna rozehrávají za plzeňskou brankou, nechtějí riskovat případný protiútok soupeře.
58:10
Hruškovi sice rána vůbec nesedla, ovšem Kometa alespoň strávila další sekundy v útočné třetině.
58:40
Trvaj padal do brány, kotouč ale proklouzal k zadnímu mantinelu.
58:45
Trenér Komety Zdeněk Venera si vzal oddechový čas. Bude se vhazovat před Trvajem a Plzeň zřejmě zkusí odvolat brankáře.
58:59
Plzeň hraje v šesti, Kratěna od modré čáry vypálil hodně nepřesně.
59:14
Puk se odrazil k Vlasákovi, Trvaj však jeho pokus vyrazil do rohu.
59:37
Kometu dělí 23 sekund od první výhry v semifinále, Plzeň zase od porážky. Bude se vhazovat před Trvajem.
59:50
Duda vypálil na branku po buly, ale pouze přerazil obránci hokejku.
Kometa slaví, po velkém obratu získala první utkání semifinálové série. Druhý duel se bude hrát v úterý opět na plzeňském ledě.

15. 2. 2023 18:00Kometa–Plzeň 3:0
30. 12. 2022 17:30Plzeň–Kometa 5:2
18. 11. 2022 18:00Kometa–Plzeň 3:1
2. 10. 2022 16:30Plzeň–Kometa 3:4
1. 3. 2022 18:00Kometa–Plzeň 4:3
30. 12. 2021 17:30Plzeň–Kometa 6:3
5. 11. 2021 18:00Kometa–Plzeň 2:1
24. 9. 2021 17:30Plzeň–Kometa 5:6