Dobrý večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z utkání mezi hokejisty Plzně a Komety Brno.
0:00
1:02
Hynek Zohorna poslal první ránu plzeňskou bránu. Polívka si s ní bezpečně poradil.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Souček (CZE) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 4 724

2:25
Čermák (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Ptáček
Stav zápasu Plzeň - Kometa 0:1

Rychlý úder z Brna. Domácí propadli ve středním pásmu, Čermák se dostal za obranu a v samostatném úniku poslal puk do pravého růžku. Byl to první gól brněnského kapitána v tomto ročníku.
3:01
Hollweg se ocitl v dobré příležitosti před Čiliakem, ale slovenský gólman ho vychytal.
5:12
Hollweg vyvezl puk z rohu kluziště před branku a mířil na přední tyč. Tam ovšem Čiliak nenechal vůbec žádný prostor, kudy by puk prošel.
6:14
Schleiss střílel z nevýhodné pozice a Čiliak si jeho pokus s roztaženými betony pohlídal.
7:23
Plzeňští v posledních minutách drží častěji puk, ale útok je spíš bezzubý. Kometa dobře brání a brankář Čiliak velmi málo vyráží kotouče před sebe.
8:29
Vyloučen hráč Poletín (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
8:51
Němec najížděl z levého křídla, ale neměl dost místa, aby se procpal až do středu. Vystřelil a trefil připraveného Polívku.
9:21
Při další pokusu nastřelil Němec bránící hráče, a tak mohli plzeňští hokejisté vyvézt puk z obranné třetiny.
10:12
Ještě jednou vyhodil Hossa a brněnská přesilovka je skoro u konce.
10:26
Vyloučen hráč Ptáček (Kometa), 2 min. za faul kolenem
Nejenže Kometa nevyužila přesilovku, po faulu zkušeného Ptáčka půjde po čtyřech vteřinách do oslabení.
10:45
Kometa i ve čtyřech vyrazila dopředu, Polívka musel zakročit proti nahozenému puku.
11:13
Plzni se přesilovka vůbec nedaří. Domácí zatím neprošli ani do útočného pásma, natož aby ohrozili Čiliaka.
12:12
Hossa poprvé v přesilovce vypálil, jenže zamířil hodně mimo.
12:21
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za podražení
Plzeňšká přesilovka však jen tak neskončí. Jeřábek na modré provedl kličku Hanzlíkovi a ten ho podrazil.
14:17
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kubka a Moravčík
Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:1

Kometa dlouhému náporu podlehla. Kubka poslal před branku prudký pas, který usměrnil za Čiliaka Miroslav Indrák. Navíc to bylo v signalizované výhodě, proto plzeňská přesilovka ještě potrvá.
14:17
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za podražení
15:15
Ač hrají domácí už pět minut nepřetržitě v početní výhodě, recept na přechod středního pásma stále nenašli. Kometa snadno brání.
16:17
Kometa je konečně v pěti. V dlouhém oslabení se nebránila zle, přesto jedné inkasované brance nezabránila.
16:45
Hollweg se rval ve svém oblíbeném prostoru před brankou, ale Čiliak brankovou čáru uhájil.
18:01
Kometu sráží nepřesnosti v rozehrávce. Ač se její souhra zdá plynulejší a účinnější, v závěru vždy chybí jeden krok.
18:56
Hruška objel gólmana Polívku z levé strany a pokoušel mu zasunout puk za tyčku, domácí brankář však u tyče beton a puk nepustil za sebe.
20:00
První třetina skončila za vyrovnaného stavu. Domácím se v úvodní pasáži nedařilo najít správné tempo, souhra selhávala, pomohly jim však tři přesilové hry v řadě za sebou, z nichž jednu využili. Dotáhli tak ztrátu, kterou nabrali už ve 3. minutě po úniku brněnského kapitána Čermáka.
20:00
20:52
Vyloučen hráč Moravčík (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
22:14
Parádní zákrok Patrika Polívky. Plzeňský brnakář se přesunul proti Janu Káňovi, před nímž zívala prázdná branka. Střelu z voleje vyrazil rukavicí přiloženou k betonu mimo branku.
22:56
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
23:13
Hruška (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Ostřížek a Němec
Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:2

Šanci v první přesilovce ještě vychytal Polívka, na druhou už ale neměl. Po povedené souhře střílel z mezikruží Ostřížek a Hruška tečoval puk za Čiliaka.
23:56
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Čermák a Burian
Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:3

To domácí bolí. David Sklenička padl při rutinní rozehrávce na kolena a Kometa se rázem ocitla v přečíslení tří na jednoho. Čermák nejprve trefil tyč, ale Radim Zohorna pak dorazil puk do prázdné branky. Pro devatenáctiletého hokejistu to byl první extraligový gól kariéry.
25:16
Vyloučen hráč Kratěna (Plzeň), 2 min. za sekání
Plzni se nedaří nic. Bude hrát znovu oslabení po faulu Kratěny.
26:10
Sražená rána Němce vyletěla do ochranné sítě.
27:01
Hruška dlouho ležel na ledě a bolestivě se držel za břicho po souboji s Půlpánem. Rozhodčí ale znovu vylučovat na plzeňské straně nehodlá.
27:16
Kratěna je na ledě a domácí mohou odpovědět na nástup Komety do druhé třetiny už v kompletní sestavě.
30:01
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Plzeň má možnost snížit v přesilovce po faulu brněnského kapitána Čermáka.
30:21
Další hráč Komety se dlouho nezvedá z ledu. Tentokrát je to nejurostlejší muž Komety Richard Stehlík, jehož ve vzájemném souboji před brankou sekl do nohy Kubalík.
30:26
Vyloučen hráč Kubalík (Plzeň), 2 min. za krosček
30:26
Vyloučen hráč Stehlík (Kometa), 2 min. za sekání
Oba schytali trest za šarvátku, ale za zraněného Stehlíka odsedí trest Vondráček. Přesilovka Plzně bude pokračovat. Na trestné sedí ještě Čermák.
32:26
Přesilovka je u konce, Plzni se nepodařilo projít před brněnskou branku.
33:26
Kováčikova rána od modré čáry skončila po teči vysoko nad brankou až v ochranné síti.
34:12
Bližňák sebral odražený kotouč zpod nohou brněnské dvojice beku a nadvkrát zkoušel překonat Čiliaka. Stál však příliš blízko a ještě v nepříznivém úhlu.
35:01
Čermák vybruslil od mantinelu a z předklonu pálil na branku. Polívka jeho ránu zadržel ve výstroji.
35:19
Sklenička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Preisinger
Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:3

Plzeňští mají vyrovnání nadosah. Preissinger přes šířku třetinu krásně našel volného Skleničku, který poslal puk do mezery mezi Čiliakovými betony.
36:45
Domácí jsou na útočné vlně. Jeřábek nabil puk Kratěnovi, jehož tvrdou ránu musel Čiliak vyrazit jen s velkým vypětím.
37:11
Vyloučen hráč Honejsek (Kometa), 2 min. za sekání
37:40
Plzeňští si aktivitou vynutili početní výhodu, jenže v ní sami málem inkasovali. Burian utekl za obranou a chtěl napodobit svého kapitána Čermáka, který střelou z úniku skóroval v první třetině. Burian však místo šibenice nastřelil zadní ochranné sklo.
38:41
Lev (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kracík a Kratěna
Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:3

Plzeň využívá přesilovku a vyrovnává stav. Kratěna s Kracíkem předvedli ukázkovou souhru přes celou třetinu a připravili gólovou pozici pro Jakuba Lva, na nějž čekala odkrytá branka.
38:54
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za podražení
Plzeňští si zahrají ještě jednu přesilovku po faulu Hrušky.
40:00
I po druhé třetině je stav vyrovnaný. Góly padaly především v početních výhodách, v nichž tentokrát hrály častěji domácí. Dvě branky Komety padly ve 24. minutě, kdy se trefil Hruška a Radim Zohorna. Plzeň vyrovnala před přestávkou díku brance Skleničky a Jakuba Lva.
40:00
40:54
Domácí ještě dohrávali přesilovku z konce druhé části, ale tlak si nevypracovali. Kometa už bruslí v pěti.
42:10
Pěkná souhra Plzně. Kracík našel volného Schleisse, který bez přípravy pálil těsně vedle.
43:43
Plzeňští jsou ve fromě z konce druhé třetiny. Jsou silnější, rychlejší a obratnější. Příležitost měl Poletín, jenž nastřelil skládajícího se Čiliaka.
45:10
Plzeň teď drtí Kometu v útočné třetině. Kratěna hledal volného Bližňáka, který se napodruhé dostal k puku. Čiliaka ovšem znovu nepřekonal.
47:21
Sýkora zaváhal u modré čáry a Kometa toho málem využila. Němec zatnul svaly, zabral jako lokomotiva a utrhl oba beky. Včas ovšem vystartoval Polívka a šanci zneškodnil dobrým zákrokem.
49:21
Kracík zpoza branky vyzkoušel pozornost Čiliaka, ten však prokázal čilost. Překvapit se prudkým pukem nenechal.
51:02
Další dobrá možnost Plzně. Marcel Hossa vyjel zpoza branky a tlačil kotouč přes Čiliaka, ten opět spolehlivě zakročil.
52:10
Domácí jsou ve velkém náporu, hosté se nestačí přesouvat proti plzeňské souhře a bez inkasovaného gólu je drží jen výborný Čiliak.
53:08
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Teď se navíc Kometa bude bránit jen ve čtyřech. Završí domácí tlak gólem?
53:50
Lev (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kracík a Kratěna
Stav zápasu Plzeň - Kometa 4:3

Plzeňští dotáhli svůj obrat. Ze stavu 1:3 zvrtáili stav na 4:3. Tentokrát se ke gólu schylovalo už dlouho. Po dlouhém náporu nakonec přišel v přesilovce, když Kracík zpoza branky našel volného Lva, a ten zblízka prostřelil Čiliaka.
55:05
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za hákování
Kometa dostává ihned šanci k vyrovnání. Johnson fauloval a Plzeň bude ve čtyřech.
56:12
Kometa zamkla soupeře ve třetině na víc než minutu, zatím ale nevystřelila na branku.
56:43
Střely nemířily přesně, domácí vyhodili puk na opačnou stranu hřiště.
57:03
Hosté měli slušný tlak, jenomže plzeňská čtveřica zůstala kompaktní a obětavě zastavila většinu brněnských pokusů.
58:10
Šance Plzně. Čiliak vyrazil puk jen k Bližňákovi, a ten se natahoval, aby ho poslal do odkryté branky. Byl však v tísni a na kotouč nedosáhl.
59:01
Kometa se nemůže vymanit z obranné třetiny. Plzeňští aktivně hrají s pukem a kontrolují hru.
59:30
Až teď se povedlo vyvézt puk do útočné třetiny a odvolat brankáře. Kometa bojuje v šesti.
Plzeňští zvládli závěr zápasu a vlastně celou třetí třetinu bravurně. Nepustili Kometu k puku a dovedli utkání k tříbodovému vítězství. Velkou zásluhu na obratu ze stavu 1:3 na konečných 4:3 má přesilovkový útok Kracík, Kratěna, Lev, který v početní výhodě zařídil klíčové góly.

15. 2. 2023 18:00Kometa–Plzeň 3:0
30. 12. 2022 17:30Plzeň–Kometa 5:2
18. 11. 2022 18:00Kometa–Plzeň 3:1
2. 10. 2022 16:30Plzeň–Kometa 3:4
1. 3. 2022 18:00Kometa–Plzeň 4:3
30. 12. 2021 17:30Plzeň–Kometa 6:3
5. 11. 2021 18:00Kometa–Plzeň 2:1
24. 9. 2021 17:30Plzeň–Kometa 5:6