Dobrý večer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání místních Kohoutů s Třincem. Z několika důvodů se čeká plný stadion.
Jednak sem přijíždí Železáři jako aktuální lídr tabulky. Druhým důvodem jsou vydařená poslední dvě utkání Mory, když doma porazili v prodloužení Karlovy Vary a následně ovládli v nájezdech i utkání na Slavii.
V brance domácích nastoupí Jiří Trvaj, na opačné straně začne Peter Hamerlík.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Polák (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 5 500

V dresu domácích bude zápas obzvlášť zajímavý pro Erika Hrňu a Rostislava Marosze, kteří oba na Hanou přišli z Třince. Naopak v dresu hostí se představí Denis Kindl, který loni v Olomouci zažil skvělý rok.
0:00
1:28
Třinec začal jak se na lídra sluší, zamkl domácí ve třetině, ke střele ale jeho tlak nevedl. Domácí osvobozuje icing.
2:49
V první zajímavé šanci hostující Ciencala. Uvolnil se stahovačkou, zblízka ale mířil vysoko nad.
3:28
Horká chvilka pro Hamerlíka, nepřesná střela se odrazila od mantinelu pod jeho beton, aniž o tom měl tušení. Domácí hráč ve snaze o dorážku posunul jeho branku. Vhazovat se tak bude ve střední pásmu.
4:41
Domácí ve snaze o rychlé založení útoku spáchali zakázané uvolnění. Třinec toho využil k dalšímu zámku.
5:14
První ostrý zákrok Hamerlíka, donutil ho k němu Herman svým odvážným výpadem a střelou zápěstím do středu branku.
5:45
A znovu Hamerlík, tentokrát ho zaměstnal bekendovou střelou z úhlu Majeský.
6:03
Stadion je solidně zaplněný, vyprodáno však není. V sektoru hostí jsou odhadem dvě až tři stovky fanoušků Třince. Kulisa je zatím excelentní.
7:22
Výborná pasáž prvního útoku Mory, několikrát Třinci zatopili a celé střídání odehráli v útočném pásmu.
9:22
Knotek se štěstím přešel modrou tak, že za sebou nechal dva beky Třince, jeho střelu ale Hamerlík vyhryl, stejně jako akrobatickou dorážku Kucharczyka.
10:40
Vyloučen hráč Irgl (Třinec), 2 min. za podražení
11:11
Houdek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Buc a Patera
Stav zápasu Olomouc - Třinec 1:0

Dávid Buc našel Houdka napříč třetinou a na dělovku z první Hamerlík nedosáhl.
11:37
Vyloučen hráč Trvaj (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Trvaj vyhodil puk až přes ochranné plexisklo.
12:51
Po střetu zřejmě s Orsavou se z ledu jen pomalu sbírá Skrbek. Olomoucký tvrďák toho má plné zuby.
14:29
Oslabení domácí přežili bez větších problémů, navíc si zahrají další přesilovku. Při signalizovaném vyloučení se dostal k ostré ráně domácí Ondrušek.
14:29
Vyloučen hráč Kindl (Třinec), 2 min. za podražení
14:37
Dvakrát spustil své dělo Houdek. Nebezpečnější byla hlavně druhá rána, kterou ještě tečoval některý z hráčů. Hamerlík však na místě.
15:10
Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Herman a Houdek
Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:0

Domácí využívají i druhou přesilovku. Herman namazal Lašovi před odkrytou branku, ten stoprocentní šanci využil.
16:04
Třinecká čtvrtá lajna dobře zamkla domácí, Douderův nájezd ale gólem neskončil. Domácí se jen osvobodili vyhozením.
18:20
Irgl zkoušel krátkou suchou překvapit Trvaje, ten je na místě.
19:00
Po střetu ve 13. minutě už se do konce třetiny neobjevuje na ledě domácí Pavel Skrbek.
20:00
20:00
20:36
Domácí jeli dva na jednoho, místo puku však v brance hostů skončila trojice hráčů. Nevylučuje se, hra bude pokračovat po narovnání a usazení branky.
21:51
Irgl využil střídání domácích, na modré se nerozpakoval a tvrdým příklepem otestoval Trvaje.
22:22
Háčkování Hermana na Třinecké platilo, mezi kruhy se uvolnil, střelu už však obrana srazila nad.
22:49
Domácí Dlouhý narazil Ciengalu na branku domácích, ta se převrátila na Trvaje. Olomoucký gólman si s ledovým klidem nasadil sraženou masku zpět, může se pokračovat.
22:49
Pavel Skrbek chybí v olomoucké sestavě i na začátku druhé třetiny.
23:13
Irgl, Irgl, Irgl. Nejaktivnější útočník Třince znovu dvakrát prověřil Trvaje. Ten zatím drží nulu.
23:29
Orsava se z ničehonic zjevil sám s pukem mezi kruhy, střela mu ale nesedla.
24:48
Sudí přerušují hru, za domácí brankou se nemůže z ledu zvednout Linhart. Nakonec se mu to s pomocí doktora podařilo, pravou nohu ale jen táhne za sebou.
26:40
Hokej jak hanácká Starorežná! Útoky se přelévají na obě strany, horko teď muselo být oběma gólmanům. V nejslibnějších situacích se objevil hostující Polanský, na opačné straně pálil Kucharczyk a Cibák.
27:06
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
28:25
Třinec se v přesilovce dostal ke střele, i přes chumel hráčů si puk našel Trvaj. Malou strkanici po hvizdu nechali rozhodčí bez trestu.
28:30
V obrovské šanci se objevil Polanský, puku zkřížil cestu do sítě v posledním okamžiku Hrňa.
29:16
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2 min. za krosček
A hned vzápětí další přesilovka hostů.
30:45
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za podražení
Hodně přísné vyloučení domácího Škůrka. Z tvrdých soubojů před domácí brankou si sudí vybral jeho podrážení.
31:16
Domácí jsou ve čtyřech.
31:48
Žejdl (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Roth a Trončinský
Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:1

Hosté nakonec přesilovku využívají, Rothovu střelu tečoval Žejdl mezi Trvajovy betony.
32:29
Třinec se tlačí před domácího brankáře, to se samozřejmě nelíbí hráčům Mory. Na ledě přibývá strkanic a rukavic v obličejích.
35:08
Vyloučen hráč Roth (Třinec), 2 min. za zdržování hry
Sporný trest i pro hosty. Přihrávku Patery vzduchem sklepl Roth hokejkou doochrnné sítě. Sudí to posoudili jako zdržování
37:10
Hosté se ubránili bez větších problémů. Puk kontrolovali většinu svého oslabení.
37:23
Zranění Linharta nebylo vážné, už je znovu na ledě.
37:45
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Další lapsus sudích. Knotek se přetlačoval s Polanským, rozhodčí se nechali přesvědčit tetrálním rozhozením rukou třineckého útočníka.
38:29
Pěkná dělovka Trončinského a stejně povedený zákrok lapačkou Trvaje.
38:42
Plíhal (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Polanský a Irgl
Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:2

Třinec využívá i tuto přesilovku, zblízka se trefil Irgl.
38:59
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
39:41
Domácí si zahrají 1:17 proti třem.
40:00
Po dvou třetinách je skóre v Olomouci vyrovnané a dá se říct, že zaslouženě, Třinec postupně přidal a měl víc ze hry. Kvalitě zápasu ale bohužel nestačí výkon rozhodčích, minimálně tři vyloučení byla rozporuplná.
Utkání oficiálně navštívilo 5500 diváků, což v Olomouci znamená vyprodáno.
40:00
40:34
Cibák (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Marosz a Rác
Stav zápasu Olomouc - Třinec 3:2

Domácí rozložili trojici bránících a Martin Cibák zakončoval zblízka do prázdné.
42:00
Hosté jsou v plném počtu.
44:48
Tvoří se nám dvojička Ondrušek-Rákos. Druhá výměna názorů dopadla lépe pro domácího beka, který Rákose vybouchal z prostoru před Trvajem. Vylučovat se nebude.
45:21
Domácí Škůrek chtěl nechat Rákose pocítit bolest, hostující hráč se ale najíždějícímu bekovi domácích pěkně vyhnul.
46:28
Třinec přitvrzuje v osobních soubojích, Mora má problémy se zakládáním útoku.
47:23
Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Herman a Laš
Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:2

Famózní gól! Herman uháčkoval dva beky Třince a předložil před prázdnou Hrňovi. Třinecký hráč ve službách Mory nemohl opuštěnou branku minout.
49:17
Břevno rozezněla střela Chmielewskiho, Trvaj si na puk sáhl, vhazuje se tedy před jeho brankou.
52:05
Roth mířil zblízka mezi Trvajovy betony, ten byl rychlejší a škvíru mezi nimi zavčas ucpal.
52:05
Domácí tým si vzápětí bere oddechový čas. Zbývá osm minut do konce třetiny.
53:18
Plíhal teď dvakrát udeřil přímo do obličeje domácího Houdka, sudí vše vyřešil omluvou.
54:34
Trončinský (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Žejdl a Rákos
Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:3

Nádherná akce Trončinského, který si položil i Trvaje a pak do odkryté branky snížil na rozdíl jedné branky.
56:15
Do konce třetiny zbývá méně než čtyři minuty, domácí brání těsné vedení.
57:06
Tlak Třince ukončuje hvizd sudího. Žejdl se zabydlel v domácím brankovišti.
58:06
Trvajovi vypadl nahozený puk, s pomocí obránců ho pokryl, vhazovat se ale bude před jeho brankou. Oceláři si berou oddechový čas. Vsadí po něm na power play?
58:06
Už je to tak, Třinec pokračuje v šesti hráčích do pole.
58:13
Útočící hráč v brankovišti, hra se stěhuje do středního pásma, Hamerlík se vrací do branky.
Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:4

Tak graduje strhující utkání! Obrovský závar ukončil dělovkou do šibenice Roth. Domácí přitom už měli puk na holi, nepodařilo se jim však vyhodit.
58:16
Vyloučen hráč Patera (Olomouc), ot 10 min. za nesportovní chování
Patera tak vehementně protestoval, až dostal osobní trest.
59:35
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za napadení
Jakub Orsava neudržel nervy a napadl bez puku domácího Ondruška půl minuty před koncem. Za to nejspíš pochvalu od kouče nedostane...
60:00
U třinecké lavičky se rozcvičuje i druhý gólman Hrubec.
60:00
60:02
Hosté skutečně střídajíé gólmany. Hrubec, který proseděl 60 minut, tak od začátku čelí přesilovce domácích.
60:55
Ondrušek měl na holi rozhodnutí, střelu do odkryté branky mu ale na poslední chvíli zblokoval jeden z třineckých beků.