Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 13. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Třincem.
Půjde o souboj dvou týmů ze středu tabulky. Domácím jsou s 21 body na šestém místě, Třinec jich má sedmnáct, což momentálně znamená osmou příčku.
Také půjde o souboj dvou rozdílných světů. Zatímco Mora má v celé extralize jeden z nejnižších rozpočtů, Třinec je naopak aktuálně zřejmě nejbohatší český klub, což je vidět na jeho našlapané soupisce.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Horák (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 351

Dobrý příklad jsou včerejší posily obou celků. Zatímco Olomouc oznámila příchod Vlastimila Dostálka z prvoligového Přerova na střídavé starty. Třinec podepsal smlouvu s dvojnásobným vítězem NHL Tomášem Kopeckým.
Stadion je zhruba zpola zaplněný, Hanáci spěchají z práce. Při minulých zápasech tu bylo vždy kolem pěti tisíc diváků. Bude to dnes jinak?
Oba celky nastupují na led.
0:00
0:13
Stihlo uběhnout jen třináct vteřin a už se píská posunutá domácí branka. Došlo k tomu mimo puk.
0:20
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
1:58
Třinec rychle a dobře posunuje puk, domácí ale zatím nenechávají jejich střely dolétnout až na Konráda.
3:16
Hrňa v první velké šanci, u tyče ale nedokázal zvednout puk přes Konrádův beton.
4:11
Třinec chyboval v rozehrávce, Kucharczyk ale místo střely zbytečně zvolil přihrávku.
5:03
Čtvrtá lajna domácích dokončila své střídání nebezpečnou střelou Hermana z pravého kruhu. Hrubec řeší lapačkou.
6:44
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Řípa už získal na Linhartovi puk a odjížděl do brejku, ale při obrátce nešťastně vzal hokejkou soupeře přes hlavu. Třinec má druhou přesilovku.
7:13
Irgl výborně vypálil, Konrád se štěstím bombu vyhryl ramenem.
7:58
A znovu Irgl, tentokrát zblízka okamžitě střílel, nepříliš prudkou střelu vyrazil Konrád betonem.
8:49
Domácí jsou v plném počtu.
9:21
Domácí byli v rozehrávce příliš lehkovážní a byla z toho velká šance proti Rákose. Konrád Moru podržel i tentokrát.
10:28
Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Knotek
Stav zápasu Olomouc - Třinec 1:0

Laš si vyplnil a poslal přihlášku do Zlaté helmy. Po vhazování v obranné třetině bleskově vyrazil a z pravé strany trefil přesně do šibenice.
11:44
Řípa (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Vodný
Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:0

A Plecharéna drnčí nadšením. Řípa si znovu najel z pravé strany a domácí bleskově ve dvou o dva.
13:07
Domácí během úvodních dvanácti minut vystříleli svoji obvyklou dávku gólů na celý zápas. Překročí dnes bariéru dvou zásahů?
14:49
Třinec působí rozhozeně. Ze svého tlaku dvakrát inkasoval, Mora toho zkouší využít a tlačí se před branku.
17:25
Vyloučen hráč Dravecký (Třinec), 2 min. za sekání
Za tohle Dravecký nedostane od trenéra pochvalu. Při napadání seknul Mikúše, přesilovku si vyzkouší i Mora.
17:37
Eberle zkoušel po ledě najít skulinu u tyče. Hrubec špičkou betonu vyškrábl.
19:05
Knotek pálil do prázdné branky, ale dal do toho moc síly a v jasné pozici těsně minul.
20:00
První třetina řeší čísel Střely na branku: 8:11 Zblokované: 4:2 Vhazování: 8:13 Trestné minuty: 4:2 Hity: 4:4
20:00
21:50
Eberle schoval střelu zápěstím za obránce, Hrubeš ji bez potíží chytá.
23:01
Vyloučen hráč Adamský (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
23:26
Knotek ve své druhé ložence. Dostal puk zpoza branky na hůl, z první pálil k tyči, ale tentokrát to byla zásluha Hrubce, že olomoucký útočník neskóroval.
24:38
Laš zblízka nedokázal dostat puk do zpola odkryté branky.
25:04
Laš (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Rašner
Stav zápasu Olomouc - Třinec 3:0

Vyrůbalík nahodil puk a Laš tečoval puk přímo mezi betony Hrubeše.
Stadionem obíhá mexická vlna. Není divu, takový stav nejspíš čekali jen největší optimisté.
26:41
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za hrubost
Buc oplácel v souboji a zbytečně oslabuje rozjeté domácí.
28:42
V závěru přesilovky využil špatného střídání domácích Hrňa a jel nekrytý sám na Konráda. Ten jeho střelu vyrazil.
29:24
Mora přežila i třetí oslabení, i když v závěru Třinec pevně zamknul třetinu.
30:19
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za faul loktem
Další trest pro domácí, i když tentokrát se diví (a nejen diví) celý stadion.
31:44
Oceláři se nedokážou dostat do útočné třetiny, z výhody už zbývá jen půlminuta.
33:55
Třinec zvyšuje tlak. Kohouti potřetí během dvou minut vyhazují přes všechny čáry.
35:04
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
35:46
Puk v rukavici Konráda a Knotek se kočkuje s Polanským. Došlo ale jen na mytí obličejů rukavicí.
37:57
Zemana v nájezdu zastavil hvizd, ofsajd připravil olomouckého útočníka o šanci.
38:47
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:0

Mikúš při brejku dvou na jednoho vystřelil a trefil přesně k tyči. Gólu předcházel nezakončený nájezd tří Ocelářů na jednoho.
39:15
Vyloučen hráč Hrabal (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
39:28
Rašner (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Buc a Laš
Stav zápasu Olomouc - Třinec 5:0

Rašner vypálil od modré a puk prošel Hrubcovi mezi betony. Mladý olomoucký bek si odnesl puk na památku.
40:00
Mora ve druhé třetině odčarovala svou střeleckou kletbu a za čtyřicet minut nastřílela už pět branek. Vyrovnala tak své letošní maximum proti Chomutovu.
Třinec v letošní sezoně dostal pět gólů od Hradce Králové (3:5) a ještě o dva více od Sparty.
40:00
40:18
Linhart okmažitě zkouší Konráda od modré. Puk ukryl ve výstroji.
41:38
Třinec začíná třetí třetinu tlakem.
41:49
V brance Třince je od začátku záverečné části Juraj Šimboch místo Šimona Hrubce.
41:54
Nervy ocelových hochů rozhodně z ocele nejsou. Na Staňkovo odtlačení od Konráda reagoval Růžička hodně podrážděně a chvíli to vypadalo i na rvačku.
45:16
Domácí jsou v pohodě. V útoku si dovolí a z obranného pásma se snaží puky okamžitě dostávat ven.
48:11
Buc poslal zpoza branky nabídku před Šimbocha, třinecký gólman dokázal puk přikrýt dřív než se k němu někdo z domácích dostal.
48:28
Stadionem obíhá mexická vlna i za účasti části třineckých fanoušků.
48:53
Jiří Ondrušeek dostal nabito na modré, vypálil tvrdě, Šimboch dokázal nadvakrát puk zkrotit.
50:36
Herman v obrovské šanci páýlil z první, ale těsně mimo.
50:50
Růžička v nájezdu faulovaný, uvidíme trestné střílení.
50:50
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Růžička (Třinec) neproměnil
Třinecký útočník zkusil střelu, Konrád se sice díval za sebe, puk ale skončil před ním.
52:53
Eberle (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vodný
Stav zápasu Olomouc - Třinec 6:0

Domácí proměnili brejk tří na jednoho. A jak! Eberle neřešil přihrávku, nachystal si střelu a poslal puk přesně do levé šibenice. Takzvaný "Lašův styl".
Tribuny skandují posměšné "deset, deset"!