Dobrý den, vítejte u sledování reportáže ze čtvrtfinálové série mezi Pardubicemi a Litvínovem. Hosté vedou 3:0 na zápasy a mohou dnes slavit postup do semifinále.
Trenér domácích Miloš Říha kompletně proházel všechny útoky a do branky nahazuje pro změnu Slovince Kristana. Litvínov logicky nastupuje ve stejném složení.
Na ledové ploše už jsou obě mužstva a za malou chvíli uslyšíme státní hymnu.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šír (CZE) - Zavřel (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 8 776

U středového kruhu už se sjíždí hráči zahajovacích formací. Úvodní buly čtvrtého čtvrtfinále je tu.
0:00
0:10
První útočnou akci Litvínova zhatilo zakázané uvolnění.
0:25
V dobré pozici se ocitl Sýkora, kterého před bránou našel přesnou přihrávkou z rohu Zohorna. Sýkora mířil vedle.
3:13
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za sekání
3:45
Lukeš pálil nebezpečně od modré, ale Kristan vyráží.
4:42
Nyní už Kristan střelu Kubáta udržel ve výstroji.
5:02
Poulíček vyvezl puk z pásma, ale následně ho zastavil ofsajd. Zdá se, že Pardubice už přečkají první oslabení bez úhony.
5:12
Sýkora na ledě, pokračuje se v plném počtu.
6:09
Vyloučen hráč Čutta (Pardubice), 2 min. za podražení
Hra v pěti však domácím dlouho nevydržela. Čutta trochu nešťastně podrazil soupeře a už sedí na trestné lavici.
6:29
Pardubice se rychle osvobodily a zkusily přejít do útoku. Nahodil ale opět přejel útočnou čáru později než spoluhráč Radil.
7:07
Kristan vyráží další střelu až do ochranné sítě.
8:09
Pavelka opakovaně zaměstnával Kristana ránami od modré. Teč Trávníčka ke gólu nevedla, stejně jako i další dorážky jeho spoluhráčů.
8:33
Hraje se znovu pět na pět. Pardubice rozjíždí akci z vlastního pásma.
9:06
Vyloučen hráč Trávníček (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
A je to právě nedlouho předtím aktivní Trávníček, který oslabuje Vervu, když bez cizího přičinění vyhodil puk mimo mantinely.
9:30
Benák trefil hned prvního z bránících hráčů a Litvínov se osvobozuje.
10:20
Mezi kruhy byl ideálně najetý Zdráhal, ale mířil jen do Francouze.
12:15
Domácí publikum se zlobí na rozhodčího, který odpustil hostům vyloučení za zjevné držení Poulíčka za litvínovskou bránou.
13:38
Ručinský (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Hanzl
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:1

Hanzl našel před bránou najetého Ručinského a zkušený veterán posílá Litvínov do vedení.
13:51
Marcinko (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v play-off)
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:1

Vzápětí je tu blesková odpověď Pardubic. Důraz se vyplatil slovenskému útočníkovi Marcinkovi, který v tísni a obležení protihráčů dotlačil puk až za Francouze.
14:03
Vyloučen hráč Moučka (Pardubice), 2 min. za krosček
Litvínovu se nabízí již třetí početní výhoda.
15:00
K Jánskému se před Kristanem dostal puk. Kristan vůbec nevěděl, kde se černý kus gumy nachází. Jánský ale mířil jen do dezorientovného Slovince a své šance hodně lituje.
15:56
Benák vyhodil z vlastního pásma mimo hřiště, ale ke štěstí domácích to bylo o plexisklo.
16:10
Pardubice jsou kompletní.
17:03
Kaut našel ve středním pásmu rozjetého Starého, ale jeho solidní pokus prolétl jen vedle levé tyče.
17:48
Ve Francouzově lapačce skončila navštívenka Benáka, kterou nikdo netečoval, a tak si s ní hostující brankář hravě poradil.
18:05
To samé platilo i nyní na opačné straně po střele Petružálka.
18:40
Venkrbec se ocitl sám před Francouzem, ale nedokázal puk dostatečně zvednout. To byla velká příležitost Pardubic.
19:55
Těsně před koncem prvního dějství to ještě zkoušel z poměrně velké dálky Marcinko. Trefil přitom nohy bránícího Chaloupky, takže tečovaná střela poté Francouze řádně vystrašila.
20:00
První třetina je za námi. Pardubice vstoupily do zápasu mnohem ativněji než včera, ale do vedení šli přesto hosté zásluhou Ručinského. Jenže během pár vteřin srovnal Marcinko, kterému se vyplatil důraz v brankovišti. Další slibné šance domácí neproměnili.
V přestávce se dočkali ocenění za úspěšnou sezonu i místní sledge hokejisté, kteří v letošním ročníku vybojovali stříbrné medaile.
20:00
20:30
Jánský u trestné lavice pocítil tvrdost Cetkovského, ale po hitu odjíždí v pořádku.
21:35
Vypadalo to na icing Litvínova, ale hlavní rozhodčí ukazuje teč a stěhuje hru na středový kruh.
22:00
Štindl hledal dlouhým pasem Martynka, ale je z toho jen zakázané uvolnění.
22:58
Radil jel sám na Francouze, ale se svojí kličkou do bekhendu neuspěl. Dobře se s ním vrátil i útočník Hübl. Nicméně Pardubice mohly vytěžit vedoucí gól.
24:20
Vyloučen hráč Sklenička (Litvínov), 2 min. za hákování
Vyloučení předcházela další megatutovka Pardubic. Opět v ní sehlal Venkrbec, jehož hůl našel Zdráhal.
25:26
Benákovu ránu vyrazil Francouz ramenem. Poté to zkoušel ještě Čutta, ale to pro změnu reflexivně zasáhl reprezentační gólman lapačkou.
26:41
Tybor (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Čáslava a Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:1

Litvínov už byl v pěti, ale puk ještě putoval na modrou k Čáslavovi. Střelu domácího kapitána následně tečoval mimo Francouzův dosah Tybor.
27:07
Vyloučen hráč Marcinko (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Pardubice budou náskok bránit ve čtyřech. Za katrem je střelec úvodní branky Marcinko.
28:00
Volný Lukeš měl přes sebou odkrytou bránu, ale Kristan se stihl výtečně přemístit a puk vyrazil. Mohlo být srovnáno.
29:10
Pardubice už se ubránily. Podržel je Kristan, ale k duhu jim byla i jejich aktivita.
29:40
Nenápadnou střelou prověřil Francouze Tybor, ale stav se nemění.
30:50
Přes Kubáta to zkusil Moučka, ale Francouz kryje.
31:14
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za podražení
Cetkovský zaklesl hokejku mezi brusle Jánského a jde si sednout na trestnou lavici.
32:08
Zdráhal byl u puku dřív než Ručinský a vyhazuje.
32:27
Pavlík (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Hanzl a Lukeš
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:2

Litvínov přesilovku přeci jen využívá, když se od modré prosazuje Pavlík. Zdálo se, že střelu ještě tečval před Kristanem Trávníček, ale rozhodčí označili za střelce vyrovnávací trefy obránce Pavlíka.
33:37
Ščotka ujížděl podél pravého mantinelu, ale kotoučem provětral jen Francouzovu lapačku.
34:02
Icing Litvínova. Vhazuje se po levici Francouze.
34:25
Lukeš a Pavlík mají na svědomí další dva zářezy v kolonce zásahů Kristana.
35:49
Poulíček trefil Francouze někam mezi hlavu a rameno. Puk se odrazil do vzduchu a brankář Vervy chvíli nevěděl, kde se kotouč nacházel.
39:35
Sledovali jsme dlouho pasáž bez přerušení, během které se hrálo převážně v rozích pardubického pásma. Žádné vzrušení před bránou k vidění nebylo.
40:00
Je za námi druhá třetina, ve které jsme opět byli svědky dvou gólů. Poprvé v sérii šli do vedení Pardubičtí díky teči Tybora. Litvínov však srovnal v početní výhodě po střele Pavlíka.
Vše je tak stále otevřené. V Tipsport areně mohlo být veseleji, ale pardubičtí střelci z několika "loženek" další góly nepřidali.
40:00
40:30
Cetkovský prověřil z uctivé vzdálenosti Francouze, který zasáhl vyrážečkou.
42:00
Moučka se probíjel přes dvojici beků Litvínova, ale přihrávkou nikoho nenašel.
42:54
Teď to zkoušel Radil, ale tečovaný pokus mířil jen do ochranné sítě před pardubickým kotlem na Jižní tribuně.
44:25
Pardubice zakládají útok ve vlastním pásmu.
44:44
Puk skončil ve změti bruslí před střídačkami, a tak rozhodčí vhodí puk mezi hráče na středovém kruhu.
45:44
Vyloučen hráč Štindl (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Poulíček se snažil v rohu vytrnout ze spárů Štindla, který ho sice zastavil, ale jen za cenu faulu.
47:44
Co říci k pardubické přesilovce? Přihrávka střídala přihrávku, ale zodpovědnost za střelu na sebe nikdo vzít nechtěl. Nakonec z toho byl jen pokus Čáslavi od modré, který neměl patřičnou razanci.
48:44
Fanoušci na další gól čekali marně. Třeba se ho dočkají při hře pět na pět, která bude následovat.
48:53
Navrátilec Štindl poslal puk přes všechny čáry na icing.
49:17
Ručinský vybídl ke skórování Jánského, ale včerejší dvougólový střelec na své zásahy nenavázal. Šance to byla obrovská.
50:25
Snahu Pardubic o prodloužení série dnes sleduje 8776 diváků.
51:30
A přítomní fanoušci uvidí vhazování po levici Francouze, které způsobil další icing Litvínova.
52:01
Nepříjemná teč Lukeše končí mimo pardubické tyče.
52:30
Kubát si nebezpečně sjížděl z rohu až před Kristana, ale zakončil po zemi nepřesně.
54:56
Vypadá to, že oba týmy čekají na chybu soupeře.
55:11
Svižnou střelu vyslal Cetkovský, ale Francouz si s ní nadvakrát poradil.
55:40
Střelu Čáslavi tečoval těsně mimo Sýkora. Jen to zahučelo.
56:02
Vyloučen hráč Petružálek (Litvínov), 2 min. za hákování
Faul na Sýkoru dává domácím naději na rozdílový gól.
57:40
Sýkora pálil z ostrého úhlu, ale Francouz se zaskočit nenechal a rychle se přemístil.
58:21
Kromě této jediné střely byla pardubická přesilovka opět hodně bezzubá.
59:34
Ještě se bude vhazovat v obranném pásmu Vervy.
60:00
Třetí třetina je u konce. Gól jsme v ní neviděli, ačkoliv k vítězné trefě měla blízko obě mužstva. Po osmnáctiminutové přestávce se tak dočkáme prodloužení.
60:00
Začalo prodloužení.
45:05
Prodloužení ukrojilo první vteřiny. Hraje se v pěti na obou stranách, což je rozdíl oproti zápasům v základní části.
63:15
Neskutečný závar před domácí bránou. Pardubice s nasazením všech sil ubránily puk před brankovou čárou.
63:31
Únik Radila zakončil nedovoleně Jánský a oslabil svůj tým.
65:21
Fantastický zákrok přesunujícího se Francouze, který bravurně zasáhl vyrážečkou proti střele Radila.
65:29
Kaut (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Marcinko a Tybor
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 3:2

Aréna bouří. Kaut dostal přihrávku do jízdy a posílá sérii na pátý duel do Litvínova!
Pardubice odmítly dovolenou a ještě jednou se podívají na Zimní stadion Ivana Hlinky. V pátek bude mít Litvínov na vlastním ledě druhý mečbol k postupu do semifinále.

3. 3. 2023 18:00Pardubice–Litvínov 2:3
15. 1. 2023 15:30Litvínov–Pardubice 1:2
6. 12. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 1:0
18. 10. 2022 17:30Litvínov–Pardubice 0:1
3. 2. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 6:5
28. 12. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 1:5
2. 11. 2021 18:00Pardubice–Litvínov 4:2