Olympiáda je u konce, a to znamená jediné – zpátky je hokejová extraliga. V rámci tohoto online přenosu budeme sledovat utkání mezi domácím Dynamem Pardubice a Vervou Litvínov.
Východočeši v letošní sezoně dokázali Chemiky třikrát porazit, ale to nic v tuto chvíli neznamená. Litvínov totiž ze všech sil bojuje o vyhnutí se baráži a rozhodně nehodlá Pardubicím zápas jen tak odevzdat.
Připsat si porážku ovšem nebude chtít ani Dynamo, které si již dnes může definitivně zajistit účast minimálně v předkole play off. Určitě nás čeká velmi zajímavý zápas.

Rozhodčí: Bejček (CZE), Hejduk (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 7 661

0:00
0:29
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za podražení
Hned na úvod tu máme přesilovku pro Litvínov. Domácí Petr Sýkora totiž inkasuje dvě minuty za podražení.
1:40
Přesilovka se Chemikům vůbec nedaří. Dynamo kontroluje kotouč a s přehledem vyhazuje a šetří vteřinky.
2:29
Domácí jsou v plném počtu.
3:20
Marek Růžička pálil z pravé strany, ale Kacetl jeho pokus vyrazil do rohu hřiště.
4:08
Marek Trončinský hledal cestičky do útočného pásma Dynama, ale neprošel přes střední pásmo.
5:05
Litvínovský útočník se dostal do dobré pozice a už to vypadalo, že se dostane až před Kacetla, ale na poslední chvíli jej skvěle zastavil Tomáš Rolinek.
5:29
Vyloučen hráč Vandas (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka také pro Dynamo. Rolinek už mohl zakončovat do prázdné branky, ale místo toho Vandas dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
5:38
Litvínov ovšem získal vhazování v obranném pásmu a ihned vyhazuje kotouč.
5:58
Kacetl znovu rozehrává od vlastní branky.
6:49
Petr Sýkora si dobře narazil se spoluhráčem v útočném pásmu, ale následně daroval kotouč přímo na hůl litvínovského obránce, a ten vyhazuje až ke Kacetlovi.
7:29
Litvínov je v plném počtu.
8:58
Dynamo se drží v útočném pásmu, ale motá se podél mantinelu a šance zatím nepřichází.
9:01
Teprve teď někdo z domácích zkusil vystřelit, ale s tím neměl Petrásek sebemenší problém.
9:42
David Tomášek se cpal dopředu, ale v útočném pásmu se neproháčkoval přes litvínovské obránce.
10:16
Patrik Poulíček po šikovné otočce v útočné třetině hledal Martina Kauta, ale k němu se kotouč nedostal přes hůl bránícího hráče Litvínova.
11:56
Florian Iberer se cpal do předbrankového prostoru, kam také obdržel přihrávku, kotouč ale nedokázal zpracovat a Kacetl tak zůstal bez práce.
11:59
Z protiútoku Dynama zasahuje Petrásek a hra je přerušena.
12:27
Přímo před Kacetlem teď pardubický obránce čistým, ale tvrdým zákrokem poslal k ledu Karla Kubáta, a ten je v doprovodu lékařů s nepříjemnou grimasou doprovázen rovnou do kabiny. Dostal nepříjemný zásah na koleno a nemůže došlápnout.
14:06
Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů. V těchto chvílích nesledujeme zrovna atraktivní hokej.
15:02
Rozjetý Rolinek dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru z hloubi útočného pásma Dynama, ale nedokázal kotouč zpracovat.
15:31
Před domácím Tomášem Svobodou se před litvínovskou brankou otevřel prostor, ale útočník bekhendem nedokázal překonat litvínovského brankáře.
15:52
Litvínovský přechod do útoku zastavuje ofsajd.
16:29
Vyloučen hráč Čutta (Litvínov), 2 min. za podražení
Je tu další přesilovka pro Pardubice. Jakub Čutta odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
17:22
Dynamo se drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat se ke střele.
18:22
Po Tomáškově střele od modré se odražený kotouč dostal ke Svobodovi, ten ale puk netrefil.
18:29
Litvínov je v pěti.
18:54
V rohu za Petráskovou branku byl na mantinel tvrdě dohrán Patrik Poulíček a chvíli zůstal ležet. Vypadá to ale, že je v pořádku a bude pokračovat v utkání.
19:24
Petr Sýkora zvyšoval rychlost a chtěl projet mezi dvěma litvínovskými obránci, jeden z nich ho však zastavil.
19:33
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo špatně vystřídalo a v poslední půlminutě si ještě Litvínov zahraje přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Petr Sýkora.
20:00
V přesilovce toho už ale Litvínov moc nestihl předvést. Kacetl nemusel ani jednou zasahovat a první třetina je u konce. Gól jsme zatím v Pardubicích neviděli. Druhá část hry začne zhruba v 19:52.
20:00
20:15
Litvínov zahajuje druhou třetinu přesilovkou a hned se stěhuje před Kacetla.
20:46
Dynamu se ovšem už podruhé daří dostat kotouč ven ze třetiny a zatím oslabení zvládá v pohodě.
21:13
Z první nepříjemně vypálil Marek Růžička, ale Kacetl vyrazil.
21:40
Kaut (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Sýkora a Mojžíš
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:0

Petr Sýkora ihned po návratu z trestné lavice zpracoval kotouč a krásně našel Martina Kauta, jenž rozjetý rozvlnil síť za Michaelem Petráskem!
22:38
Litvínov se ovšem inkasovanou brankou rozhodně nijak netrápí. Michael Vandas si během krátké chvíle dokázal vytvořit dvě slibné šance, ale Kacetl obě vykryl.
23:11
Od mantinelu pálil Marek Růžička, ale Kacetl se jeho pokusem neměl žádný problém.
24:31
Viktor Hübl si najel do dobré pozice a nepříjemně pozdravil pardubického brankáře střelou zápěstím. Kacetl však stihl zasáhnout včas.
24:51
Tomáš Rolinek dostal přihrávku přímo před Petráska, ale trefil pouze hruď hostujícího gólmana.
25:34
Sacha Treille krásnou kličkou prošel přes litvínovského obránce, ale následnou střelou pouze orazítkoval Petráska a kotouč se následně odrazil mimo hřiště.
26:10
Zakázané uvolnění Litvínova.
26:49
Matěj Beran operoval za litvínovskou brankou, ale nedokázal propasírovat kotouč do prostoru před Petráska.
28:23
Litvínov poměrně dlouho kroužil v obranném pásmu domácích, nakonec se však vlastní nepovedenou přihrávkou vyhnal až k Petráskovi.
28:58
V další šanci se už hosté ke střele dostali. Kacetl však přerušuje hru jistým zákrokem.
29:11
Jordann Perret na křídle dojel kotouč a přihrával do středu volnému Kautovi na druhý gól, Petrásek jej ovšem skvěle vychytal svou lapačkou!
29:11
Vyloučen hráč Sörvik (Litvínov), 2 min. za sekání
Norský bek zároveň Kauta v jeho šanci fauloval a po zásluze dostává dvě minuty za sekání.
30:42
Přesilovka ale Dynamu zatím vůbec nevychází. Z litvínovského oslabení zbývá bez vteřinky půlminuta a Petrásek byl zatím skoro bez práce.
31:10
Viktor Hübl ve vlastním oslabení dokázal ujet domácí obraně po skvělé přihrávce od spoluhráče, ale Kacetl mu nedovolil vyrovnat!
31:11
Litvínovští jsou kompletní.
32:33
Jan Ščotka ostrou střelou minul branku.
33:24
Trávníček nahazoval kotouč na teč od modré čáry. Kacetl jej v klidu vykopl betonem.
33:39
Útok Dynama na druhé straně zastavuje ofsajd.
34:56
Válek si z levé strany najel do útočného pásma, ale svou střelou netrefil pardubickou branku.
35:53
V závěru prostřední třetiny se o puk hodně bojuje ve středním pásmu a oba gólmani hře spíše přihlížejí.
37:24
Viktor Hübl míchal s kotoučem za pardubickou brankou a následně zkusil Kacetla překvapit rychlým výjezdem a střelou z otočky, ale domácí brankář byl pozorný.
37:54
V dalším postupu na domácí branku Viktor Hübl pohořel, ale k odraženému kotouči se dostal Peter Jánský, jenž pěkně potrápil Kacetla. Jeho střela sice nebyla nijak zvlášť razantní, ale pardubický brankář chvíli vůbec nevěděl, kde má kotouč.
39:01
Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny.
39:17
39:45
Litvínov závěr třetiny tráví v útočném pásmu, ale ke Kacetlovi se zatím žádný puk nedostal.
40:00
Druhá třetina končí. Dynamo jde do druhé přestávky s jednobrankovým vedením, o které se hned ve 22. minutě postaral Martin Kaut, když mu navrátilec z trestné lavice Petr Sýkora adresoval přesnou přihrávku. Třetí třetina začne zhruba v 19:47.
40:00
40:55
Vyloučen hráč Ščotka (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Jan Ščotka dostává na úvod třetí třetiny dvouminutový trest za držení těsně před Kacetlem a Litvínov si zahraje přesilovku.
41:31
Dynamo vyhazuje kotouč až k Petráskovi.
42:17
Sörvik nahazoval kotouč od modré čáry, ale netrefil branku.
42:43
Další střelu od modré už Kacetl lapil, ale okamžitě rozehrává kotouč a posílá jej ven ze třetiny.
42:55
Dynamo je v plném počtu.
43:42
Vyloučen hráč Iberer (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka také pro Pardubice. Florian Iberer dostává dvě minuty za vysokou hůl a odjíždí na trestnou lavici.
44:13
Litvínov ovšem hned zkraje dostává kotouč ven z obranného pásma a Dynamu toho příliš mnoho nedovoluje.
44:53
Až teď od modré pálil Trončinský, ale Petrásek jeho ránu vyráží.
45:19
Kotouč je opět v útočném pásmu Litvínova.
45:42
Litvínov v pěti.
47:39
Florian Iberer v útočném pásmu nevěděl co s kotoučem, tak jej ze všech sil napálil směrem na Kacetla, ale trefil pouze obránce před sebou.
48:23
Další litvínovský pokus o útočnou akci zhatil ofsajd.
49:24
Dynamo ze všech sil drží útočné pásmo, ale vůbec není schopné pořádné kombinace. Litvínovská obrana funguje dobře a odráží jednotlivé útoky domácích.
51:01
Od modré to zkoušel litvínovský Šesták, ale jeho střela neprošla přes obránce.
51:18
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za hákování
Další přesilovka pro pardubické hráče. Za hákování dostává dvě minuty Viktor Hübl.
51:51
Dynamo se ovšem ještě nedokázalo usadit v útočném pásmu.
52:43
Petrásek zatím bez práce. Litvínov oslabení v klidu zvládá.
53:18
Hosté jsou v pěti.
53:49
Útok Dynama zastavuje Petrásek a následuje komerční přestávka.
53:49
Dnešní utkání sleduje 7 661 diváků.
54:56
Mojžíš nahazoval od modré čáry, ale kotouč pouze prolétl do rohu hřiště.
55:28
Dobře si najel Vladislav Bojko, ale ani jeho střela netrefila branku.
55:53
Na druhé straně raději svou lapačkou hru přerušuje Ondřej Kacetl.
56:12
Marosz (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Čáslava a Rolinek
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:0

Rostislav Marosz ve středním pásmu zpracoval přihrávku a vydal se směrem na branku proti jedinému obránci. Po své pravici měl ještě spoluhráče, ale celou akci vzal na sebe a rozhodl se pro střelu. Petráskovi kotouč smolně propadl pod lapačkou až do sítě a je nejspíš rozhodnuto.
57:56
Dynamo se zdržuje v útočném pásmu a šetří čas.
58:10
Litvínov ovšem vybojoval kotouč a vyrazil dopředu. Kacetl však přerušuje hru svou lapačkou.
58:10
Hostující trenéři si vyžádali oddechový čas pro svůj tým.
58:10
Michael Petrásek zůstává na střídačce a Verva to bude zkoušet v šesti.
58:33
Litvínov kombinoval v útočném pásmu, ale domácí nakonec dostali kotouč do středního pásma. Po přistrčení od Marosze potom Sýkora poslal puk mimo hřiště.
58:50
Mikúš (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Trávníček a Hübl
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:1

Litvínov využívá závěrečné převahy o jednoho hráče a hotovo možná ještě tak úplně není! Michal Trávníček vystřelil kotouč na Ondřeje Kacetla a z dorážky na 1:2 snižuje Juraj Mikúš!
59:29
Do konce utkání zbývá půl minutky. Litvínov pokračuje ve hře se šesti hráči v poli.
59:52
Od mantinelu pálil Černý, ale jeho střela k pardubickému brankáři neprošla.
Domácí Dynamo nakonec těsný náskok v závěru utkání uhájilo a po třech letech si zahraje play off! Dnešním vítězstvím si totiž definitivně zajistila účast v předkole a ve zbývajících dvou zápasech se může plně soustředit na boj o šestku.
Litvínov se snažil ze všech sil, ale dnes odjíždí s prázdnou. Z Pardubic se s Vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

3. 3. 2023 18:00Pardubice–Litvínov 2:3
15. 1. 2023 15:30Litvínov–Pardubice 1:2
6. 12. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 1:0
18. 10. 2022 17:30Litvínov–Pardubice 0:1
3. 2. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 6:5
28. 12. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 1:5
2. 11. 2021 18:00Pardubice–Litvínov 4:2
21. 9. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 4:7