Krásný úterní večer! Poslední duel ostravské základní skupiny B mezi Finskem a Ruskem je na programu od 20:15 hodin. Jeho průběh vám přineseme zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.
Toto utkání je velice důležité pro český tým. Vítěz střetnutí totiž skončí ve skupině B druhý a právě s vítězem svěřenci Vladimíra Růžičky odehrají ve čtvrtek čtvrtfinále.
Oba týmy mají na kontě shodně 14 bodů. Finové nejprve na úvod šampionátu vysoko prohráli s Američany, pak čtyři utkání v řadě neinkasovali a v posledním zápasu porazili Bělorusko až na nájezdy.

Rozhodčí: Nord (SWE), Björk (SWE) - Lederer (CZE)
Počet diváků: 8 812

To Rusové ztratili body ve dvou utkáních - padli s Američany a Slováky přetlačili až v prodloužení. Zbylá střetnutí vyhráli, kupříkladu Bělorusko vypráskali 7:0.
Oba celky už nastupují na ledovou plechu, za malou chvíli začínáme!
0:00
0:10
Po nahození zakázané uvolnění Rusů
0:36
První střelu duelu si připisuje obránce Bělov, pálil z dálky, finský gólman byl připravený.
0:49
Zakázané uvolnění i na straně Finů
1:46
Úvod utkání je zatím opatrný, Finové měli optickou převahu, ke střele se ale nakonec prodral Tarasenko, jenž pálil jen do připraveného Rinneho.
3:01
Toho by mohli Finové litovat! Dva hráči se řítili v přečíslení, Hartikainen ale situaci prováhal.
3:44
Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, Rinne byl připravený.
5:29
Dadonov operoval za brankou, nabízel se mu spoluhráč, ale centr prvního ruského útoku poslal kotouč před branku přímo do lapačky Rinneho.
6:01
Teč, dorážka a pozorný Bobrovskij! Čtvrtá finská lajna zatlačila Rusy, puk ale do sítě nedotlačila.
6:51
Rusové v úzkých! Tentokrát zahrozila první finská řada, která předvedla pohlednou kombinaci. Na konci byl dorážející Ruutu, jenž zblízka netrefil prázdnou branku.
7:54
Širokov postupoval s Plotnikovem rychle dopředu a finská obrana nestíhala. Puk vedl Širokov, jenž také vystřelil. Jeho křížná rána ovšem letěla nad.
10:09
Po krátké pasáži bez střel vypálil Mozjakin, puk se od Rinneho masky odrazil zpátky na ledovou plochu.
10:46
Kovalčukova bomba se od mantinelu odrazila přímo k Rinnemu.
12:18
Zakázané uvolnění Finů
12:30
Unavení Finové pustili Plotnikova ke střele, Rinne byl však pohotový.
13:45
Vyloučen hráč Antipin (Rusko), 2 min. za podražení
14:00
Tichonov vyhazuje.
14:28
Lindellovo přízemní nahození trefilo jen změť těl a Rusové se znovu osvobozují.
15:09
Kontiolovu střelu Bobrovskij vyráží.
15:32
Finové musí zase zakládat akci od Rinneho.
15:40
Lepistö v ofsajdu.
15:45
Hraje se 5 na 5, Finové první přesilovku nevyužili.
17:19
Nádherná práce Panarina za brankou! Několikrát natolik zmátl Lepistä, finský obránce byl úplně zmatený. Přihrávku Panarina pak ale nikdo ke gólové střele nevyužil.
18:04
Mozjakin (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Malkin
Stav zápasu Finsko - Rusko 0:1

Rusové se dostávají do vedení, po perfektní přihrávce Malkina z první Mozjakin nekompromisně propálil Rinneho.
18:37
Na ledě to jiskří. Po faulu Komarova na Medvěděva ho hned přijel pomstít Čudinov.
18:37
Medvěděv odchází společně s doktory do šatny, evidentně má něco s levou rukou.
18:37
Vyloučen hráč Komarov (Finsko), 5+20 min. za faul kolenem
18:51
První šanci dlouhé ruské přesilovky si překvapivě připisuje Finsko. Finové Rusy efektně vymíchali, střílel Hietanen, ale jen do Rinneho.
19:25
Už je poslední minuta první třetiny, vypálil Tarasenko. Pak bombu z dálky vyslal Čudinov.
19:43
Rinne si počkal na příležitost Mozjakina z dálky a ačkoliv neměl ideální výhled, lapačkou zasáhl.
19:48
Finové vyhazují.
20:00
20:00
20:14
Medvěděv je zpátky na ledě, teď nezachytil puk na modré a Finové se osvobodili.
20:46
A znovu Medvěděv - pálil, Rinne jeho pokus vyrazil.
21:09
Rusové musí zakládat útok od gólmana.
21:36
Rusové budou ještě dvě minuty hrát 5 na 4.
21:52
Malkin mocně napřáhl, ale Kontiola zastavil jeho pokus kolenem.
22:48
Další ránu si připsal Medvěděv, Kemppainen ale puk vyhodil.
23:36
Rusové promarnili pětiminutovou přesilovku, Finové odolali a znovu se hraje 5 na 5.
24:20
Hartikainen držel puk a nakonec i vystřelil. Bobrovskij zůstal na svém místě a odolal.
24:45
Vyloučen hráč Anisimov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
24:50
Ostravskou halu trápí výpadky časomíry a multimediální kostky na ledem.
24:54
Barkov (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Pesonen a Jokinen
Stav zápasu Finsko - Rusko 1:1

Finové využívají přesilovku a srovnávají! Základem bylo vyhrané buly, Jokinen si pěkně posunul kotouč na ose a poslal ho před branku. Tam ho nejprve tečoval Pesonen a poté se nejrychleji zorientoval na dorážku Barkov.
26:49
Icing finského celku
28:44
Rinne zasahuje proti nepříliš povedené střele z větší vzdálenosti, navíc neměl zakrytý výhled.
29:35
Jakovlev si vybruslil po levé straně a z rohu napálil tyč Rinneho bránky!
29:56
Pohotovu ránu vyslal Antipin, Rinne kotouč přikryl.
32:24
Finové vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění.
33:16
Tarasenko se vystavil do ofsajdu.
33:41
Po delší době trochu vážnější akce - Rusové se rychle dostali dopředu, finská obrana nestíhala a vypálil Širokov. Bohužel pro Rusy pouze přímo do Rinneho.
35:16
Rusové Finy na delší dobu zamkli, neustále si nahrávali Malkin s Medvěděv, až druhý jmenovaný vystřelil. Rinne si ovšem puk našel.
37:02
Finové nyní zlepšili pohyb, Rusové mají potíže dostat se do útočného pásma.
37:24
Pesonen už už najížděl s pukem dopředu, zadovkou chtěl vybídnout svého spoluhráče, ale Rusové se stihli vrátit a zamezili nebezpečí.
39:18
Obránce Hietanen se proháčkoval ke střele, Bobrovskij dal včas betony k sobě.
60:00
40:00
40:00
40:57
Vyloučen hráč Malkin (Rusko), 2 min. za podražení
41:05
Bobrovskij měl problémy, Barkov dobře trefil poskakující kotouč, ale ruského brankáře nepřekonal.
42:33
Finové drží útočné pásmo, ale ne a ne vystřelit.
42:57
Rusové jsou kompletní, Malkin opustil trestnou lavici.
44:32
Panarin se nedostal přes Lindella, na dorážku se chystal Širokov, leč zbytečně.
45:40
Finsko sice u mantinelu vybojovalo puk, ale obě pětky už šly raději vystřídat. Na ledě byly až příliš dlouho.
47:13
Zápas nyní ztratil tempo, hraje se ve středním pásmu, případně v rozích. Ale před brankou? Kdepak.
47:56
Po delší době konečně šance! Pesonen chtěl vybídnout Jokinena, který si najížděl do ideální pozice, ale puk se k němu nakonec nedostal. Finští fandové jen vydechli zkalmáním...
50:02
Antipin prolétl do útočného pásma, ale zase se bojuje v rohu.
51:04
Jakovlev pálil z dálky a... Rinne zasahuje.
51:22
Jaakola to zkusil bombou od modré, před Bobrovským sice byla mela, ale kotouč v síti neskončil.
53:36
Utkání sleduje 8 812 diváků, ostravská ČEZ arena hlásí vyprodáno.
53:54
Opět se ukázala dvojice Pesonen a Jokinen. Nabídli divákům trochu vzrušení před Bobrovským, ale gólová střela Jokinena nakonec letěla vedle.
54:54
Panarin (Rusko) vstřelil branku (5. gól na mistrovství) , asistence Dadonov a Čudinov
Stav zápasu Finsko - Rusko 1:2

Třetí třetina nabírá grády a Rusové vedou! Základem byla střela Čudinova z dálky a mela před Rinnem. V ní se po přiťuknutí od Dadonova nejlépe zorientoval Panarin, jenž prokázal důraz a puk dorazil do sítě.
55:57
Finové vyrazili do přečíslení 3 na 2, vystřelil Immonen, jeho ránu vyrazil Bobrovskij maskou.
57:41
Donskoi (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Barkov a Jokinen
Stav zápasu Finsko - Rusko 2:2

Je srovnáno po nádherné trefě! Donskoi si forhendem sklepl nahození Barkova a bekhendem zavěsil pod břevno.
58:33
Neskutečný finiš třetí periody! Rinne odolal, zblízka dorážel Mozjakin i Malkin.
59:52
Finové málem zvítězili trefou v samém závěru! Salmela nebezpečně tečoval před Bobrovským a ten měl pořádnou porci štěstí, finský bek totiž nemířil přesně.
60:00
60:00
60:24
Finové jsou v úvodu nastavení aktivnější, Bobrovskij nahození na Lepistöho zvládl.
61:46
Mironov to zkusil z dálky, ale byla to jen propagační střela. Rinne neměl zakrytý výhled, měl ideální postavení, a tak s tímto pokusem neměl sebemenší problém.
62:05
Nedůrazná a slabá střela Mäntyläho končí u Bobrovského.
62:48
Finský vpád přes střední pásmo zastavila přihrávka rukou.
63:01
Jsou před námi poslední dvě minuty prodloužení, nastavená pětiminutovka nabízí spíš taktické vyčkávání.
63:30
Finové pěkně kombinovali, ale akci možná trochu až překombinovali. Barkov měl ideální palebnou pozici, Bobrovskij se stihl bryskně přesunout a famózně zasáhl!
64:53
Jokinen z dálky nahodil puk na Barkova, ten se po něm natahoval, ale Bobrovskij na poslední chvili sebral kotouč do lapačky.