Hokejisté Litvínova i jejich fanoušci věří, že se jim na domácím ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky podaří ukončit sérii a po 19 letech postoupit do finále extraligy. Nad Kometou mají luxusní náskok 3:1 na zápasy a doma mohou sérii ukončit.
Kometa našla na rozjetého a odpočatého soupeře recept až ve čtvrtém duelu, do té doby jí Litvínov přehrával. A když ne, v jeho brance stál skvělý Pavel Francouz, zatím jednoznačně nejlepší gólman play-off.
Brno se však ve 4. duelu probralo, dokázalo v něm dát čtyři góly, což je víc než ve třech předchozích duelech dohromady. Elitní kanonýr Petr Ton však na semifinálovou trefu stále čeká.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Homola (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 811

Z Brna nepřijel s týmem zraněný zadák Petr Kuboš, místo něj bude vedle Tomáš Malce nastupovat mladík Libor Hájek. Litvínov by měl být kompletní.
Oba celky jsou na ledě, litvínovská hala je připravená na start pátého semifinále.
0:00
1:20
Hned v úvodu se Kempný snažil zdálky překonat Francouze, od té doby se oba celky spíše oťukávají a gólmani jsou téměř bez práce.
2:22
Druhý útok domácích se usadil v pásmu, dlouho tam Kometu držel, ale k nebezpečné střele se nedostal a nahození od modré Čiliak vyrazil.
2:53
První větší šanci si vypracovali hosté. Káňa se dral do zajímavého brejku a za sebou našel volného Tona. Jeho střelu mezi betony však Francouoz pohlídal.
3:24
Honejsek (Kometa) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Hruška
Stav zápasu Litvínov - Kometa 0:1

Kometa zmrazila Litvínov zprvu nenápadným útokem, který však výrazně pozvedl Hruška. Ten zajel za branku a parádní bekhendovou zadovkou našel u původní tyčky Honejska. Gólman už se přesouval a na Honejskovu střelu bez přípravy nestihl reagovat.
6:25
Zaskočený Litvínov se ne a ne prokousat přes obranný val Komety ve středním pásmu. Kometa dobře bruslí a hrozí protiútoky. I ty však teď většinou končí v rohu nebo na modré. A napopsledy v lapačce Francouze.
6:40
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za podražení
8:21
Vyloučen hráč Kováčik (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Nejnebezpečnější akci domácích vyřešil Vondráček, který zaklekl a odrazil finální přihrávku před branku. Jenže pak Kováčik bránil průniku souepře bez puku a poslal Brno do tří.
8:40
Čiliak dvakrát vyrazil puk a Kometa už je ve čtyřech.
9:20
Čiliak sbalil do lapačky ránu Ručinského a z přesilovky domácích zbýváí už jen minuta.
9:49
Před Čiliaka se dral Lukeš, ale Dočekal ho poslal na boční síťku. Poté se strhla menší strkanice. Vylučovat se nebude.
10:21
Litvínov mačkal Kometu, ale Čiliak byl spolehlivý a po několika zákrocích a vhazováních se nakonec Moravané ubránili.
11:41
Francouz vyrazil Němcovu střelu pod sebe a chvíli byl v brankovišti dezorientovaný. Litvínovští beci však situaci vyřešili.
13:30
Kometa se po sérii oslabení srovnala a nepouští Litvínov do žádných větších akcí. díky aktivní obraně naopak drží hru daleko od Čiliaka a naposledy sama ohrozila Francouze.
14:02
Ptáček špatně vyhazoval středem, kde Jurčík jeho oblouček chytil a dral se před branku. Čiliak si však s jeho střelou poradil a do dorážky ho Kometa nepustila.
15:59
I Litvínov chyboval v rozehrávce a nabídl možnost soupeři, ale Pavelka vypíchl puk a šanci tak zmařil.
17:57
Velký tlak Litvínova přinesl jeho dosud největší šanci. Ručinský doráželm puk zblízka po Pavlíkově nahození, ale Čiliak byl připravený.
18:18
Tlak domácích pokračoval, Pavlík za brankou vymyslel další šanci pro Petružálka s Ručinským, jenže Čiliak se proti jeho střele skvěle přesunul a zachránil Kometu.
18:38
Litvínov v závěru třetiny výrazně přidal, první dvě lajny Kometu přehrály. Lukeš s Hüblem si vyměnili puk, ale ten se poté dostal zpět za modrou.
19:50
Litvínov stáhl na konci třetiny hru na tři útoky, ale do šance se už nedostal.
20:00
Kometa se rychle dostala do vedení, přežila dvě oslabení včetně pasáže 3 na 5 a aktivní defenzivou nepouštěla domácí do větších šancí. Ty přišly až na konci třetiny, kdy Litvínov výrazně přidal, ale Brno zachránil skvělý Čiliak.
20:00
20:44
Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Ručinský a Petružálek
Stav zápasu Litvínov - Kometa 1:1

Litvínov sehrál parádní kombinaci, při níž dostal puk od zadníého mantinelu přes pravou stranu až mezi kruhy na volného Hanzla, který pohotovou střelou bez přípravy překonal Čiliaka.
22:31
Vyloučen hráč Chaloupka (Litvínov), 2 min. za krosček
22:58
Zohorna nebezpečně tečoval nahození od modré, ale Francouz puk vyrazil a Litvínov vyhodil.
23:50
Brno dlouho hledalo cestu do pásma, ale poté se prosadil Čermák, který objel Pavelku a jeho pokus musel vyrazit Francouz špičkou hokejky. Poté si poradil i s pokusem Kempného.
23:59
Vyloučen hráč Sklenička (Litvínov), 2+2 min. za hru vysokou holí
I Kometa si zahraje krátkou přesilovku 5 na 3. I kdyby ji nevyužila, bude mít ještě tři a půl minuty klasickou přesilovku.
24:15
Po sérii přihrávek střílel z první Kempný, jeho bombu však Francouz schoval do výstroje.
24:32
Francouz betonem vykopl další pokus Kempného a Litvínov už je ve čtyřech.
26:10
Litvínov byl pod tlakem ale dokázal udržet puk v rohu nebo za brankou. A pak ho vyvezl Majdan.
27:00
Hruška se prosmýákl mezi dvěma hráči, ale skákavý puk namířil vedle.
27:19
Kempný (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Hruška
Stav zápasu Litvínov - Kometa 1:2

Kometa přece jen využila přesilovku. Kempný svou třetí přesilovkovou střelou bez přípravy, která propadla Francouzovi pod ramenem, poslal Brno do vedení.
27:42
Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Ručinský
Stav zápasu Litvínov - Kometa 2:2

Hanzl podruhé vyrovnává. Ručinský vybojoval puk na levém kruhu a Hanzl pohotovou střelou schovanou za bránícího Hanzlíka překvapil Čiliaka.
29:15
Domácí přitvrdili a důsledně dohrávají souboje. Po vyrovnání navíc dobře bruslí a druhý útok znovu zmáčkl Kometu v pásmu. Čiliak vyřešil Pavelkovu střelu.
30:45
Hraje se svižná hokej s nebezpečnými výpady na obou stranách. ptáčkovo nahození se odrazilo od hradby domácích těl tak, že Francouz tak tak zareagoval a u tyčky puk vytlačil.
31:14
Moravané přidali a mačkají Litvínov v jeho pásmu. Vondráčkovo nahození Francouzovi vypadlo a k puku se dostal Zohorna, z otočky však v dobré pozici zanířil vedle branky.
31:50
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Aktivní Čermák oslabil Brno faulem v útočném pásmu.
32:36
Další setkání Hanzlíka s Hanzlem skončilo bolestivě pro litvínovského útočníka, který dostal vysokou hokejkou v obličeji. Rozhodčí faul neviděli.
33:50
Čiliak vyřešil dvě bomby Pavelky od modré a nakonec i petružálkovu dorážku. Litvínov měl v závěru přesilovky velký tlak, ale Brno ho díky gólmanovi ustálo.
33:56
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Tentokrát už Hanzlík na trestnou lavici putuje, provinil se při dalším střetu s Hanzlem.
34:55
Vyloučen hráč Ptáček (Kometa), 2 min. za napadení
Kometa brání v oslabení hodně aktivně a Litvínovu to dělá problémy. Napadající Ptáček se dostal až před branku domácích a najel do Francouze v jeho brankovišti. Litvínov bude hrát minutu pět na tři!
35:05
Pavlíkovu střelu od modré zblokovala brněnská trojice mimo hřiště.
35:11
Brno po buly vyhazuje.
35:40
...a znovu. A pak ještě jednou. Litvínovu se přesilovka pět na tři zatím vůbec nedaří.
35:48
Další akce domácích končí ofsajdem.
35:56
Hosté jsou ve čtyřech.
36:30
Jednu Kubátovu střelu Čiliak vyrazil, druhá letěla vedle. A konec přesilovky se blíží.
36:55
Petružálek v dobré pozici prováhal moment na střelbu. A Ptáček je vě hře, Brno se ubránilo.
37:29
Vyloučen hráč Sklenička (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Sklenička je podruhé v prostředním dějství vyloučen za vysokou hokejku v obličeji soupeře. A přesilovku si vyzkouší naopak Kometa.
38:30
Ani Moravanům se přesilovka nedaří. Zatím se vůbec neusadili v pásmu.
39:05
Kometa sehrála parádní kombinaci a vyšachovala litvínovskou obranu i s Francouzem. Jenže smolař Ton netrefil v dorážce prázdnou branku! Místo ní poslal puk jen na břevno. A jeho čekání na semifinálový gól trvá dál.
40:00
Na konci třetiny musí ještě rozhodčí držet od sebe rozparáděné útočníky Trávníčka s Koreisem. Ale víc už se nepřihodilo, byť Brno bylo velmi blízko vedoucímu gólu.
Kometa inkasovala okamžitě poté, co se dostala do vedení, a vyrovnaný zápas nezlomila ani série litvínovských přesilovek včetně minutové pět na tři. Hraje se rychlý a kvalitní hokej, v němž převládají obrany, ale ty občas vyšachuje pohledná kombinace. Oba brankáři chytají výtečně.
40:00
40:52
Litvínov začal aktivně, Sklenička od modré ostřeluje Čiliaka, ale ten měl dobrý výhled a puk ztlumil v lapačce.
41:30
Domácí drží od začátku třetiny puk a jednoduše nahazují do pásma, kde dobrým forčekingem dělají Brnu problémy.
41:59
Komoeta se poprvé po přestávce dostala do útoku. Ton získal puk do druhé vlny od Káni, ale jeho střelu zblokoval Pavelka.
44:00
Kometa srovnala krok a i ona zmáčkla soupeře v pásmu. Litvínov poté mířil do nadějného brejku, ale ten zastavil velmi dobře bránící Kempný.
44:46
Další protiútok zmařil Ručinský, který nechal puk těsně za modrou do tandemu, jenže v něm nikoho neměl.
45:00
Hraje se velmi dlouho bez přerušení, ale obrany se srovnaly a gólmani něměli mnoho práce.
45:51
Trávníček vybojoval puk pro Kubáta, ale ten mířil v dobré pozici podél bránícího hráče vedle.
48:30
Po pasáži, v níž mělo mírně navrch Brno, domácí znovu přidali. drží se v pásmu a snaží se hodně střílet, ale Čiliak většinou puky nevyráží a výsledkem jsoun tak častá buly po jeho levici nebo pravici.
49:47
Nadějnou akci táhl Petružálek, který našel Hanzla, jenž schoval puk za beka a střelou mezi jeho nohama mířil za hattrickem. Čiliak však ustál jeho pokus i následný tlak Litvínova, který má teď jasně navrch.
50:31
Po delší době si sáhl na puk Francouz. Honejsek obkroužil pravý kruh a švihem otestoval litvínovského gólmana.
51:30
Druhý útok Litvínova hraje skvělě. Hanzl prošel okolo Malce a jeho akci vyřešil až Čiliak, který si poté poradil i s Petružálkovou dorážkou.
54:05
Trenéři domácích stáhl hru na tři lajny a ve hře je tak častěji skvělá druhá lajn domácích. Ta si vytvořila další nápor, Petružálek pálil od modré, ale clonícímu Ručinskému se odrazil puk na paty a odtud ani zkušený mazák vkleče nedokázal dorážet.
55:46
Defenziva Komety si na chvíli oddechla, přes pobyt v útočném pásmu však hosté nic zajímavého nevymysleli.
55:59
Trávníček skočil po střetu na modré na led, ale sudí jeho herecký pokus nezbaštili.
57:28
Francouz viděl Kempného střelu od modré, takže s ní neměl problém. Na druhé straně najížděl do šance Ručinský, ale tečovaný puk skončil za jeho bruslemi.
58:21
Litvínov ztratil puk a do dobré šance si najel Zohorna, který v situaci dvou na jednoho podržel puk, ale z pozice mezi kruhy ho pak poslal vedle.