Vítejte u reportáže ze třetího zápasu finále hokejové extraligy mezi Litvínovem a Třincem. Utkání na litvínovském ledě startuje v 17:20.
Finálová série má zatím překvapivý vývoj - Litvínov oproti předpokladům dvakrát zvítězil na ledě Třince a domů si veze náskok 2:0. Město v Ústeckém kraji, které dnešní zápas přivítá, žije v hokejové euforii, o čemž svědčí i zájem o vstupenky na dnešní a zítřejší zápas.
Kapacita Hlinkova stadionu, tedy 5811 diváků, byla vyprodána za necelou hodinu, na lístky stáli lidé frontu i přes noc.

Rozhodčí: Šír (CZE), Hradil (CZE) - Blümel (CZE), Bláha (CZE)
Počet diváků: 6 011

Třinec ale přijel na sever Čech domácí prohry odčinit. Bude zajímavé sledovat, jak se s hrozivou útočnou silou Ocelářů vyrovná domácí obrana v čele se zatím vynikajícím Pavlem Francouzem.
V prvním finále přestřílel Třinec svého soupeře 35:26, v neděli dokonce 39:16, ale ani jednou to nestačilo. Hlavní důvod má jméno Pavel Francouz.
V sestavě Třince došlo ke změně v brankovišti, Šimona Hrubce dnes nahradí slovenský gólman Peter Hamerlík. Ve finálové sérii se představí vůbec poprvé.
0:00
0:25
Lukeš padá po zákroku Klepiše, Oceláři dávají od začátku najevo, že nedají ani metr kluziště zadarmo.
1:44
Třinec nechtěl riskovat ztrátu puku na útočné čáře a raději vyhodil. Kotouč doklouzal až k Francouzovi, který raději přikryl.
2:04
Obrovská šance Třince! Marek Růžička se ocitl sám před Francouzem, jenže puk mu v poslední chvíli sklouzl z čepele.
2:52
Francouz už dnes potřetí raději podržel kotouč v rukavici, nechce riskovat zbytečnou chybu v rozehrávce.
3:03
Adamský pálí od modré, Francouz kryje.
5:15
Ružička (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Dravecký a Linhart
Stav zápasu Litvínov - Třinec 0:1

Dravecký krásně bekendem přihrál před bránu, odkud okamžitě vystřelil Štefan Růžička mezi betony Francouze. Puk se dokutálel až za brankovou čáru. Třinec poprvé v sérii vede.
6:15
Hanzl těsně minul Hamerlíkovu bránu! Verva začíná vystrkovat rohy.
7:33
Pozornost litvínovského gólmana testuje Dravecký. Třinec se tlačí do šancí a stejně jako v předchozích zápasech je mnohem aktivnější ve střelbě.
Následuje komerční přestávka.
8:45
Irgl pálí rychle z otočky, ale Francouz vyráží. Stejně dopadla další Irglova střela pár vteřin poté.
8:59
Petružálek prověřil Hamerlíka, gólman Třince ale sklapl betony včas.
9:37
Dobrý možnost pro Martinka, který pálil z pravého kruhu bez přípravy, ale Hamerlík cje zatím velmi jistý.
10:40
Lukeš v obrovské šanci! Zamíchal pukem, rychlá dvě tempa, zbavil se obránců a tvrdě vypálil, jenže jeho dělovka těsně minula Hamerlíkovu klec.
11:10
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za podražení
Růžička strčil Hanzalovi hůl mezi nohy a rozhodčí ho za to potrestá dvěma minutami.
12:15
Třinec se zatím brání dobře, klec hostí nedokázal ohrozit ani Pavelka, jenž objel bránu a chtěl zavěsit, jenže beci hostí mu v tom zabránili.
13:05
Oceláři jsou kompletní.
14:19
Litvínov se teď osmělil a vysílá na Hamerlíka jednu střelu za druhou. A to se pochopitelně divákům líbí.
15:02
Plíhal se s pukem dokázal otočit kolem brány a natlačil se do brankoviště, z následné mely před Francouzem ale nebyla ani branka, ani vyloučení.
16:34
Špatná rozehrávka Skleničky, jenž namazal před bránu Kleslovi, ale střela útočníkovi Třince nesedla.
17:03
Irgl teď s pukem prošel celým hřištěm a nepříjemně vypálil na Francouze, jenž pouze vyrazil před sebe. Před dojíždějícími třineckými hráči byl ale puk uklizen do bezpečí.
17:25
Hrňa najížděl na Francouze a vyslal na něho jedovatou střelu. Hrňova dorážka odraženého puku končí na horní tyči litvínovské branky!
19:00
Poslední minuta první třetiny je ve znamení nepřesných rozehrávek na obou stranách.
20:00
Po úspěšné akci Štefana Růžičky a Vladimíra Draveckého vede Třinec 1:0 a zatím plní to, co slíbil: hraje aktivně, dobře bruslí a opět se snaží o sevření Litvínova. Většímu gólovému rozdílu zabránil Francouz a také konstrukce jeho branky.
20:00
21:03
Linhart se za vlastní bránou díval, komu nahrát, ale všude jen žluto-černo. Tak raději vyhodil puk na střídačku.
21:12
Před brankou volný Hanzl posunul puk na Petružálka, jenž najížděl zpoza hostující branky. Druhý jmenovaný ho však minul.
21:44
Hrňa pálil zblízka na Francouze, ale litvínovský gólman měl výstroj seštelovanou dobře.
23:24
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za podražení
Kubát zatáhl za záchrannou brzdu při protiútoku Třince a za podražení si odsedí dvě minuty.
23:43
Verva se dobře brání, Třinec se nedokázal usadit v útočném pásmu.
25:25
Tahle přesilovka se Třince vůbec nepovedla.
26:01
Ručinský otočkou a zadovkou připravil skvělou příležitost pro Pavelku, ten ale zblízka trefil pouze tyč Hamerlíkovy brány!
26:48
Ubráněné oslabení a šance Pavelka teď Litvínov viditelně povzbudily.
27:41
Jenže udeřit mohl Třinec, po srážce dvou hráčů Litvínova se řítil na Francouze Hrňa, jenže se svou střelou mezi betony neuspěl. Odražený puk gólman odpálil vysunutou hokejkou.
29:46
Od modré pálil Marek Růžička, ale jeho dělovka bránu Francouze neohrozila.
30:03
Trenér Třince Jiří Kalous využívá přestávky a provádí rychlý nákres svých taktických záměrů.
31:49
Po Petružálkově střele z úhlu skončil puk mimo plochu. Ale v polovině utkání za nepříznivého stavu je potřeba, aby Litvínovští stříleli, odkud se dá.
31:59
Hrňa natlačil Pavelku na Francouze a je z toho pěkná mela před litvínovskou bránou.
33:03
Další strkanice před Francouzem, Třinečtí dohrávají osobní souboje a domácí hokejisté si to pochopitelně nenechají pokaždé líbit.
34:32
Třinci se teď příliš nedaří vyjet s pukem z obranné třetiny, Litvínov si ale výraznou šanci nepřichystal.
35:32
Horké chvilky před Hamerlíkem! Nejprve Hanzl našel pouze gólmanův beton a následně Jakub Petružálek z bezprostřední blízkosti trefil dokonce roh betonu slovenského gólmana.
37:01
Trávníček má teď před vlastní brankou problémy s dotírajícím Ciencalou, ale zvládl to.
38:00
Poslední dvě minuty druhé části. Francouz teď perfektně vychytal Klepiše a další šarvátka.
38:11
Rozhodčí dnes pouštějí hraniční zákroky, ale přihrávka rukou se jim už nelíbila.
38:32
Litvínov chce ještě se stavem před sirénou něco udělat a pálí ze všech pozic. Lukeš ale neuspěl a navíc zlomil hůl.
39:41
Po vzdušném zpracování puku pálí na Francouze Adamský, ale mezi betony mezírka nebyla.
40:00
Po zaznění sirény se ještě u mantinelu strhla mela, a třetí třetina tak začne ve čtyřech.
40:00
Vyloučen hráč Gula (Litvínov), 2 min. za hrubost
40:00
Vyloučen hráč Hrňa (Třinec), 2 min. za hrubost
Oba kohouti ze závěrečné potyčky zahájí třetí třetinu na trestné lavici.
40:00
40:00
40:35
Začíná se ve čtyřech, aktivnější je Litvínov, který již stihl dvakrát vystřelit.
41:07
Francouz musel vyrazit jedovku Doudery.
43:02
Trocha nejasností, rozhodčí poté, co se vyhozený puk dotkl ochranné sítě, pískl přerušení hry, jenže hráči nereagovali.
44:25
Trončinský ujížděl s Irglem v přečíslení, jenž prvně jmenovaný nedokázal vystřelit ani nahrát, pouze obkroužil bránu a poté padá.
44:56
Piroš vyslal z dálky na Hamerlíka prudkou střelu. Hamerlík však puk zachytil a vyrazil před sebe. Následná dorážka Jurčíka ale končí mimo tyče.
45:12
Poslední čtvrthodina třetí části před námi a fanoušci na zaplněném stadionu burcují Litvínovské k větší aktivitě.
46:22
Doudera vyslal hned po vhazování od modré bombu na Francouzovu bránu, ale naštěstí pro domácí šla lehce nad.
47:39
Litvínov teď jakoby zařadil vyšší rychlost a Třinec se soustředí hlavně na obrany.
48:52
Hra je teď hodně rozkouskovaná, což Třinci vyhovuje. Hanzl se řítil na branku Hamerlíka, ale ocitl se v ofsajdu.
50:20
Obrovská šance Orsavy, jenž se ocitl sám před bránou a na zádech ležící Francouz musel vytáhnout haškovský zákrok!
51:24
Martynek nečekaně najel před bránu a ihned střílel, jenže trefil Hamerlíka.
52:41
Marek Růžička se před litvínovskou brankou nečekaně dostal ke kotouči a byl z toho sám tak překvapený, že ztratil rovnováhu a upadl.
54:13
Teď skončil v bráně místo puku Klesla, kam po pádu natlačil i třineckého gólmana.
55:37
Filip Pavlík teď udělal v rohu velkou chybu a vše mohl trestat Irgl, jenže puk se mu tváří v tvář Francouzovi svezl po čepeli.
56:21
Tohle Ocelářům stačí - nahazovat puky na Francouze a udržovat tak puk v útočném pásmu a daleko od Hamerlíka.
58:05
Dvě minuty do třetí sirény, Litvínov si bere oddechový čas. A výsledek? Francouz zůstává na střídačce a je tu power play!
58:12
Puk ale uzmuli Třinečtí a málem podruhé skórovali, jenže Lukeš skvěle zasáhl v obraně.
59:33
Nahození Gerharta ale Hamerlík vůbec neviděl, naštěstí pro Třinec šel puk lehce mimo.
Třinec těsné vedení v pohodě udržel, Litvínov se v power play k ničemu nedostal. Třinec vítězí 1:0 a je jasné, že finálová série se ještě nejméně jednou podívá do jeho Werk arény.

11. 3. 2023 17:45Litvínov–Třinec 2:4
9. 3. 2023 17:00Třinec–Litvínov 5:4
8. 3. 2023 17:00Třinec–Litvínov 3:1
19. 2. 2023 15:30Litvínov–Třinec 4:3
6. 1. 2023 17:00Třinec–Litvínov 3:2
25. 11. 2022 17:30Litvínov–Třinec 1:2
9. 10. 2022 17:00Třinec–Litvínov 4:1
1. 2. 2022 17:30Litvínov–Třinec 2:6