Vítejte u sledování on-line reportáže z předehrávky 7. kola hokejové extraligy. Liberec hostí Spartu, vítěz se posune na první místo tabulky.
0:00
3:00
Střelu sparťanského obránce Glenna chytil liberecký brankář Lašák do lapačky.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Svoboda (CZE) - Komárek (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 4 166

5:20
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za podražení
5:58
Sabolič před brankovištěm nezpracoval přihrávku od mantinelu.
6:30
Liberecký Řepík mohl ujet sparťanské obraně, nakonec jenom ušetřil sekundy zbývající do konce oslabení.
6:56
Polášek z mezikruží vystřelil přímo do Lašákovy rukavice.
7:51
Zakázané uvolnění Sparty. Hostům přesilová hra moc nevyšla.
9:18
Sparťané byli chvíli pod tlakem, ale Liberec z převahy nedokázal vytvořit žádnou velkou šanci.
9:41
Protečovaný kotouč přistál v lapačce sparťanského brankáře Pöpperleho.
12:00
Bakoš (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ševc
Stav zápasu Liberec - Sparta 1:0

Liberec je lepší a zaslouženě vede. Obránce Ševc krásně přihrál mezi sparťanské beky do úniku Bakošovi, který šanci proměnil střelou mezi Pöpperleho betony.
12:59
Klimek hezky zadovkou přes tři soupeře posunul Réwayovi, kterému však při zakončení ujel puk a na libereckého brankáře vlastně ani nevystřelil.
13:29
Forman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Přibyl
Stav zápasu Liberec - Sparta 1:1

Sparta rychle vyrovnala. Přibyl přihrál Formanovi puk na levý kruk a brankář Lašák jeho lehkou střelu propustil.
15:53
Po sérii přerušení vystřelil sparťanský obránce Barinka. Lašák tentokrát kotouč bez problému chytil.
18:09
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
18:30
Liberecký obránce Plutnar se jako správný tygr vrhnul po puku a dostal sparťany pryč z útočného pásma.
19:41
Hosté ani v této početní výhody nehrají dobře. Čajkovský se to bombou od modré čáry snažil zachránit, ale netrefil branku. Od Lašákovy masky se kotouč odrazil mimo hřiště.
19:47
Kumstát (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Čajkovský a Sabolič
Stav zápasu Liberec - Sparta 1:2

Sparťanský obránce se však přece jen prosadil. Po buly vystřelil tentokrát po ledě a puk po Kumstátově teči projel až za Lašáka. Pražané dokonali v závěru třetiny obrat ve skóre.
20:00
20:00
20:40
Liberecká rozehrávka byla nepřesná stejně jako ta sparťanská několik sekund předtím. Diváci čekají na svižnější rozjezd druhé třetiny.
21:43
Liberečtí nedovezli puk dál než k červené čáře, puk se propadl k Formanovi a ten na hraně ofsajdu vyjel až do nadějné střelecké pozice. Nastřelil však jen nohu couvajícího beka.
22:23
Kudrna (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Cingel
Stav zápasu Liberec - Sparta 1:3

Další špatná liberecká rozehrávka, a tentokrát přišel i trest. Zkušený obránce Ševc si nechal vzít puk - Cingel rychle přistrčil do jízdy Kudrnovi a ten zblízka přehodil Lašáka, který kotouč svou hokejkou pouze nadzvedl.
23:12
Řepík objížděl branku a snažil se puk zasunout k bližší tyčce. Nebyl však dost rychlý a Pöpperle tam stačil položit svůj beton.
24:27
Vyloučen hráč Réway (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Réway zasáhl Vampolu v obličeji a jako první sparťan se posadí na trestnou lavici.
24:40
Bulíř (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jelínek
Stav zápasu Liberec - Sparta 2:3

Liberec má soupeře znovu nadosah. Po třinácti sekundách přesilovky si Bulíř nabruslil mezi kruhy, a protože obránce před ním cukli vzad, měl dost času a prostoru namířit puk přesně k pravé tyči.
25:06
Vyloučen hráč Vitásek (Liberec), 2 min. za podražení
Přesilovku si zahraje i Sparta.
25:45
Lašák zneškodnil pokus Saboliče, Sparta poté při dalším pokusu o útok zahrála kotouč na zakázané uvolnění.
26:42
Barinkova rána od modré čáry pleskla o zadní hrazení. Byla hodně nepřesná.
27:23
Krátce po návratu Vitáska do hry měli Liberečtí šanci na vyrovnání. Vampola objel bránu a rychle zastrkoval puk za tyčku sparťanské branky. Pöpperle tam doklouzal na poslední chvíli.
28:21
Po Šimkově střele od modré čáry schoval Pöpperle puk do náruče a zastavil tím liberecký nápor.
29:40
Stránského pas prošel do sparťanského brankoviště, kde se pral i jeho spoluhráč Krenželok. K zakončení se ovšem přes soupeřovu přesilu nedobral.
31:01
Domácím nevyšla souhra po dvou úspěšných přechodech útočného pásma. Puk se v posledním případě odrazil příliš daleko od Bulířovy hole.
32:32
Přihrávka na Pecha byla příliš dlouhá a puk utekl na zakázané uvolnění. Hra je znovu přerušená. V posledních minutách i kvůli komerční pauze ztratila tempo z úvodu třetiny.
34:03
Vyloučen hráč Řepík (Liberec), 2 min. za podražení
Řepík zastavil rozjetého beka Čajkovského, který se dral do dobré pozice před Lašákem. Další sparťanská přesilovka.
35:05
Velkou šanci spálil Lukáš Klimek, jenž se objevil sám před brankou. Převzal křižný pas metr od brankoviště, jenže Lašáka ranou nad beton nepřekonal.
36:12
A teď stejná situace na opačné straně! Řepík skočil z trestné lavice rovnou do nájezdu na sparťanskou branku. Zvolil kličku na forhend, roztáhl Pöpperleho na brankové čáře, jenže puk už přes něj nezvedl.
37:21
Sparta má v kádru beky s chutí útočit. Polášek vyjel až za opačnou branku a šikovně našel hůl volného Saboliče. Ten zvedl puk pod horní tyč, ale Lašák tam stihl vložit vyrážečku.
38:45
Pöpperle podržel puk po střele Ulrycha. Neměl těžkou pozici, nikdo před ním nestál, takže si mohl povyjet a zadržet puk v klíně.
39:09
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za držení protihráče
39:23
Bakoš dostal skákavý puk k levé tyči a z voleje ho rychle poslal na branku. Pöpperle dobře zasáhl.
39:42
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Barinka (Sparta) za hákování
Barinka zahákoval rychlého útočníka Bulíře, který mu pronikl za záda. Ten teď pojede trestné střílení!
39:42
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Bulíř (Liberec) neproměnil
Nebyl to příliš vzrušující okamžik. Bulíř po pár rychlých krocích vystřelil zápěstím a poslal puk do Pöpperleho lapačky. Sparťanský gólman se ani nepohnul.
40:00
Souboj o čelo tabulky dosud nabídl útočný a napínavý hokej. Sparta se na začátku třetiny utrhla po Ševcově chybě do dvoubrankového vedení, ale Liberec zásluhou Bulíře opět snížil na jedinou branku. Ten samý hráč však v závěru neproměnil trestné střílení, hosté tak zůstávají o krok napřed.
40:00
40:28
Réway (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Klimek
Stav zápasu Liberec - Sparta 2:4

Liberečtí hodně zle vstoupili do třetí třetiny. Propadli v útoku a sparťané odjeli do přečíslení tří na jednoho. Klimek posunul kotouč Réwayovi, který poslal puk mezi Lašákovy betony.
44:11
Vyloučen hráč Vitásek (Liberec), 2 min. za hákování
Liberečtí nedovoleně zastavili pronikajícího šikulu Saboliče. Sparta bude hrát početní výhodu.
45:23
Pech se Saboličem měli dobré šance, ale Lašák v obou případech výborně zakročil. Ještě tak udržel Liberec ve hře o body.
46:11
Přesilovka skončila. Liberečtí jsou v plném počtu a pokusí se opět snížit své manko.
47:23
Sparta aktivně napadá libereckou rozehrávku a činí soupeři potíže. Polášek vypálil a Lašák si připsal další zákrok.
48:01
Sparťané neodehráli včas kotouč, pouze ho zastavili před Radivojevičem. Ten ho rychle vystřelil směrem k brance, jenže těšně minul.
48:16
Vyloučen hráč Glenn (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Možnost pro Liberec. Glenn nešikovně vyhodil puk přes tvrzené sklo a ještě trefil jednoho z diváku do hlavy.
49:23
Radivojevič trefil z voleje Kudrnu. Sparta vyhodila puk.
49:40
Bakoš (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Radivojevič
Stav zápasu Liberec - Sparta 3:4

Liberečtí znovu využívají přesilovku a dotahují se na jedinou branku. Po rychlém přechodu středního pásma vystřelil Bakoš mezi bruslemi Piskáčka a trefil se pod horní tyč.
50:21
Vampola (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Stránský
Stav zápasu Liberec - Sparta 4:4

Domácí za 41 sekund vyrovnali stav. Nejprve se trefili při vyloučení obránce Glenna, tentokrát využili jeho nešikovnosti. Poté, co špatně rozehrál, zatlačili Spartu do obrany a Vampola poté na brankovišti přes stejného beka důrazně protlačil puk do sítě.
51:42
Ve sparťanské třetině to teď duní pod návalem liberecké ofenzivy. Pöpperle se musí otáčet proti jedné ráně za druhou. Výtečně nyní vychytal Bulíře.
52:31
Birner dojel odražený puk a nastřelil tyč sparťanské branky!
53:10
Bulíř se zblízka neprosadil při snaze dorazit Radivojevičovu střelu. Sparta ale teď čelí velkému tlaku.
54:32
Řepík si šikovně obhodil protihráče, jenže poté pokazil přihrávku a odevzdal puk.
56:16
Vyloučen hráč Barinka (Sparta), 2 min. za hákování
Bulíř se rychle rozjel ze středního pásma a obránci ho museli zastavit jedině faulem.
56:45
Pöpperle pokryl Řepíkovu střelu. Liberec má ovšem ještě dost minut v početní výhodě.
57:23
Liberečtí se těžko prokousávají přes modrou čáru. Vteřiny z přesilovky ubíhají.
58:16
Přesilovka skončila a zápas pomalu míří k prodloužení.
58:34
Vampola vybídl Krenželoka ke střele, proti němu zasáhl Pöpperle.
59:09
Puk se po teči Dernera vydal neočekávaným směrem. Naštěstí pro Lašáka to bylo mimo branku. Liberec si poté vyžádal oddechový čas.
60:00
60:00
60:43
Pech se prodral před Lašáka a kromě střely i dorážel. Bez úspěchu.
60:50
Tentokrát si sparťané vzali oddechový čas. Trenér Jandač šetří síly hráčů, kteří musejí zůstat na ledě po zakázaném uvolnění.
61:32
Réway málem ukončil zápas! Unikl po pravém křídle a pod Lašákem provezl kotouč až k brankové čáře, kde ho v poslední moment o gól připravil obránce Šimek.
62:30
Sparta má v prodloužení víc ze hry. Lašák dvakrát zasáhl proti Netíkovi a poté i proti střele Čajkovského.
64:12
Liberec má puk na hokejkách a bude se snažit rozhodnout ještě v prodloužení.
64:35
Kumstát unikl po pravém křídle až před Lašáka, jenže v tísni nezakončil přesně a trefil jen brankáře.
65:00
0:0
Réway (Sparta) nájezd neproměnil
Réwayovi se nájezd vůbec nepovedl. Zkoušel fešáckou kličku na bekhend, ale neměl šanci.
1:0
Bakoš (Liberec) nájezd proměnil
Bakoš si vedl o mnoho lépe. Trefil se pod ruku Pöpperleho.
1:1
Netík (Sparta) nájezd proměnil
Netík se svižně trefil pod Lašákovu ruku.
1:1
Řepík (Liberec) nájezd neproměnil
Řepík se rychle rozjel, provedl bekhendový blafák a trefil tyčku.
1:1
Kudrna (Sparta) nájezd neproměnil
Lašák vychytal Kudrnovu kličku do forhendu.
2:1
Radivojevič (Liberec) nájezd proměnil (4 gól v sezóně)
Radivojevič naznačil střelu příklepem a pak zápěstím poslal puk mezi Pöpperleho betony.
Radivojevič zvedá ruce ke stropu haly a spoluhráči ho houfně objímají. Slovenský útočník završil liberecký obrat ze stavu 4:2 a posílá svůj celek na čelo extraligové tabulky před Spartu a Mladou Boleslav.

19. 2. 2023 16:00Liberec–Sparta 2:1
6. 1. 2023 18:30Sparta–Liberec 2:5
6. 12. 2022 18:00Liberec–Sparta 0:1
25. 11. 2022 18:30Sparta–Liberec 3:1
28. 3. 2022 19:00Sparta–Liberec 5:4
26. 3. 2022 15:00Liberec–Sparta 4:2
25. 3. 2022 17:00Liberec–Sparta 1:2
22. 3. 2022 19:00Sparta–Liberec 3:2