Přeji hezkou první adventní neděli z pražské O2 areny, kde za chviličku začne utkání mezi domácí Spartou a Libercem.
Do sestavy Pražanů se po pěti letech vrací Daniel Přibyl.
0:00

Rozhodčí: Šír (CZE), Šindel (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:41
Fanoušci o sobě v prořídlé obrovské hale dávají poprvé vědět, i když jich je jen tisícovka. Oba týmy se dostávají do tempa.
1:26
Sparťané se usazují v útočném pásmu.
1:59
Matuškin pálil, Kváča jeho pokus vyráží.
2:38
Puk končí mimo ledovou plochu. Své první střídání ve sparťanském dresu si po více jak pěti letech vychutnal Daniel Přibyl a fanoušci vyvolávají jeho jméno.
3:17
Filippiho pokus končí odražený mimo Salákovu branku.
3:42
Liberci byl odpískán ofsajd. Marek Zachar je známý svou rychlostí, nyní to ale na modré čáře "přehnal".
4:13
Šanci nyní měl Chlapík, Kváča si však s jeho střelou zblízka poradil.
4:53
Jeden ze sparťanů málem letěl na střídačce na zem, když se na ní snažil rychle vjet, aby domácí nehráli v šesti.
4:59
Kváča má další zákrok, domácí jsou zatím aktivnější.
6:38
Sparta přehrává Liberec v jeho obranném pásmu, je totiž rychlejší i důraznější. Hosté herně zaostávají a Kváča musí být ostražitý.
7:45
Dvořáček (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Sobotka a Strnad
Stav zápasu Sparta - Liberec 1:0

Nevyhnutelné nakonec přišlo. Dvořáček zůstal sám před Kváčou a z bekhendu zavěsil do horního růžku. Zpoza branky mu nahrával Sobotka.
8:32
Salák má možná první zákrok. Z hranice kruhu pro vhazování ho prozkoušel Klapka.
8:35
Nečekanou střelu hned po vhazování vyzkoušel Ordoš, puk šel ale mimo.
10:18
Hra se uklidnila. Kotouč se teď pohybuje zejména ve středním pásmu, případně na hokejkách obránců.
11:12
Horák střílel bekhendem ze strany. Kváča si prostor u bližší tyče hlídal.
11:30
A tlumí i kotouč před brankou tečovaný Kašem.
12:41
Dvořáček ránu z levé strany posílá do Kváčova betonu.
12:55
Vhazuje se ve střední třetině.
13:22
Hosté přece jen párkrát navštíví obranné pásmo Pražanů, ale nejsou schopni v něm pobýt delší dobu.
14:18
Salák sbírá puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.
14:59
Salák sebral liberecké nahození a chtěl rozehrát. Svůj záměr si nakonec rozmyslel a puk přikryl. Vhazovat se bude po jeho pravici.
16:02
David Kaše nyní dostal zcela volný ideálně nabito do druhé vlny, leč puk posílá mimo Kváčovu branku.
17:01
A Kváča musí být dále ve střehu, domácí tým na něj vyslal další tvrdý pokus.
17:59
Bude se poprvé vylučovat, Štibingr sekl do hokejky protihráče.
17:59
Vyloučen hráč Štibingr (Liberec), 2 min. za sekání
19:16
V početní převaze to sparťanům moc nejde, Liberec se v pohodě brání.
19:24
Ordoš (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Rosandič a Klepiš
Stav zápasu Sparta - Liberec 1:1

A nakonec i v oslabení udeřil. Bílí Tygři se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Rosandič přihrál v ideální moment přes bránícího hráče na Ordoše, který zakončil se bezmocně se natahujícího Saláka.
20:00
Po svižné první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Sparťané měli převahu. Zejména v úvodních deseti minutách Liberec jasně přehrávali. Pak se duel postupně vyrovnával, nicméně domácí stále byli o něco nebezpečnější. Špatně sehranou přesilovkou ovšem dovolili Bílým Tygrům vyrovnat.
20:00
20:32
V úvodní pasáži prostřední části se puk hezky přeléval z jedné strany na druhou díky nahozením a postupným útokům obou týmů.
20:35
Zakázané uvolnění hostů.
20:44
Kváča si poprvé ve druhé části sahá na puk, vhazovat se bude po jeho levici.
21:18
Štibingrovo nahození ukrývá Salák ve své výstroji.
21:42
Obě mužstva nyní dobře forčekují.
21:55
Salák se musel přesouvat, ale s Jirešovým zakončením zblízka do odkryté brány si teď poradil. Útočník Liberce asi netrefil puk optimálně. Dorážejícího Vlacha zpacifikovali obránci Sparty.
22:48
Opticky už je zápas vyrovnaný, liberečtí hráči se zřejmě poučili z úvodu utkání.
23:41
Na druhé straně se předvedl Kváča. Od modré střílel nejspíše Polášek a liberecký gólman si i přes to, že mu vypadl puk, následně poradil s razantně dorážejícím Řepíkem na brankovišti.
25:12
Kváča vyrazil Vitouchovu střelu ze slibné pozice.
25:44
Hosté kombinují s pukem u vlastní branky a vydávají se na zteč.
26:12
Na druhou stranu ale svižně přešli domácí a Jandus po Přibylově pobídce trefuje pravou tyčku.
26:30
Hra je přerušena, na řadě je pauza na úklid ledové plochy.
27:11
Kaše střílel po ledě z mezikruží, Kváča puk odrazil levým betonem.
27:42
Jeden z domácích obránců chtěl odehrát puk pryč, ale černá pryž se mu jen sklouzla po čepeli, načež tak Klepiš pádil sám na Saláka, touš ovšem otřel jen o gólmanovu lapačku.
27:56
Kváča kryje puk na druhé straně, když se do branky tlačili Pražané.
28:41
Poláškova sražená střela končí těsně vedle Kváčovy levé tyčky.
30:23
Řepík (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Horák
Stav zápasu Sparta - Liberec 2:1

A domácí opět vedou po povedené individuální akci svého kapitána. Řepík najížděl po levém mantinelu, prohodil si puk mezi nohama přes libereckého obránce a střelou krásně překonal Kváču.
31:46
Přečíslení dva na jednoho zakončoval Přibyl, ale trefil jen přesouvajícího se Kváču.
32:08
Domácí si vynutili faul a hrají v signalizované výhodě, Salák peláší na střídačku.
32:15
Kváča zasahuje proti další sparťanské ráně a je tu další komerční přestávka.
32:15
Vyloučen hráč Gríger (Liberec), 2 min. za podražení
33:20
Horák si předával svižně kotouč se Sobotkou a nakonec z úhlu vypálil. Kváča jeho pokus zachytil.
33:56
Trenéři do druhé přesilovkové formace posílají i Přibyla.
34:20
Liberec se opět celkem v pohodě ubránil. Domácí může těšit, že tentokrát už téměř celé dvě minuty hráli s pukem.
34:28
Kváčova klec je u jedné z tyčí lehce vychýlená ze své pozice, sudí přerušují hru.
34:42
Strnad střílel do Kváči, hosté následně vyhazují na icing.
35:13
Kaše při zpracování nechal kotouč za sebou, čárový ukazuje na modrou čáru – ofsajd.
36:19
Najmanův pokus z otočky Salák vytěsňuje mimo branku.
36:33
Další postavení domácích mimo hru.
37:58
Puk nyní i létá vzduchem, domácí se drží v útočném pásmu.
38:13
Vyloučen hráč Vlach (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Vlach nyní poslal puk z obranného pásma mimo přes tvrzené sklo a půjde si na dvě minuty odpočinout.
38:59
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Horák a Matuškin
Stav zápasu Sparta - Liberec 3:1

A Pražané nabídnutou přesilovku zničehonic využívají. Osamocený Chlapík dostal do předbrankového slotu přesnou přihrávku od Horáka a střelou z první překonal Kváču.
39:55
Icing Liberce.
40:00
I ve druhé třetině byli domácí aktivnější, nebezpečnější a více zaměstnávali libereckého brankáře Kváču. Ačkoli se hosté snaží a svůj výkon viditelně zlepšili, se Spartou si zatím moc neví rady. Na to, aby něco vymysleli a zlomili dvoubrankové manko, mají dvacet minut.
40:00
40:16
Salák odráží propagační liberecký pokus ze středního pásma do rohu.
41:09
Pavelkovo nahození ze strany sbírá Kváča do lapačky.
41:56
Hodně obdobně jako Pavelka to teď zkoušel i Jandus, výsledek byl stejný.
42:26
Matuškin nepřesně přihrával ještě před červenou čarou – icing Sparty.
42:53
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Mikliš a Chlapík
Stav zápasu Sparta - Liberec 4:1

Přečíslení dva na jednoho vzal Sobotka na sebe a Kváčovi nedal střelou do vinglu šanci.
43:39
Tečovaný puk končí v ochranné síti, sudí přerušují. Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.
44:02
Jelínek ze zajímavé pozice střílel jen nad Salákovu branku.
44:58
Jeřabkův pokus Kváča v pohodě chytá.
45:45
A právě Jeřábek nyní tělem poslal na led Jiruše.
45:56
Sparta dál tlačí, Liberec jí dnes nestačí.
47:01
Zatavení hráči hostů se jen úsporně pohybovali v obranném pásmu, sparťané nakonec po nepovedené kombinaci dostali puk mimo hřiště. Je tu komerční přestávka.
47:45
Salák chytá libereckou střelu.
47:53
A nyní 34letý rodák ze Strakonic ulovil lapačkou další, ve vzduchu poletující kotouč.
48:26
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
Hosty čeká už čtvrté oslabení.
48:30
Ale ihned se osvobozují.
50:26
Liberečtí hrají v plném počtu, ale pořádně se zapotili. Asi čtyřikrát pálil na branku Řepík, když se proti němu pokaždé Kváča musel přesouvat.
51:53
Petr Kváča už nejspíš každou chvílí bude na 40 zákrocích.
52:18
Puk se u modré čáry před obranným pásmem Sparty ztratil ve výstroji jednoho z libereckých hráčů.
52:18
Moderátor zároveň hlásí, že dnešní zápas navštívil maximální možný počet 1000 diváků.
52:24
Liberec se provinil proti pravidlům přihrávkou rukou.
53:02
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
53:15
Salák chytá Šírův pokus ze strany, rozhodčí navíc signalizují první sparťanské vyloučení.
53:15
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za podražení
54:00
Domácí dostávají puk z obranného pásma.
55:12
Liberec kombinuje v útočné třetině, Vlachovu ránu vytěsňuje Salák levým betonem.
55:28
Hra se v poslední době hodně kouskuje. Sparta posílá kotouč na další icing.
56:52
Polášek střelou od modré trefuje pravou tyč.
58:00
Zápas se dohrává, zbývají poslední dvě minuty a fanoušci si ještě žádají "bůra".