Dobrý páteční podvečer z Olomouce, hlásím se z letitého zimního stadionu, kterému místní neřeknou jinak než Plecharéna. Věřme, že tribuny se dnes zcela zaplní a budou sledovat utkání 1. kola extraligy mezi místní Morou a HC Verva Litvínov.
Oba týmy už jsou na ledě na rozbruslení. V domácí brance začne slovenský reprezentant Branislav Konrád, v hostující Jaroslav Janus.
Litvínov má po loňské sezoně co vylepšovat. Tehdy skončil po základní části předposlední a jako úřadující mistr se musel zachraňovat v baráži. Tu ale celkem s přehledem vyhrál.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Mrkva (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 944

To Olomouc má za sebou sezonu snů. Na jejím startu ji tipovali jako adepta na baráž, ale po základní části byla pátá a fanouškům ani nevadil rychlý čtvrtfinálový konec v sérii s Plzní.
Čekáme na oba týmy, stadion je zatím sotva z poloviny zaplněný, až na sektor domácích fanoušků za brankou, který je jako obvykle našlapaný.
První pětky už krouží kolem středové čáry, můžeme začít.
0:00
1:01
První nebezpečná situace před brankou Vervy, Holec se proháčkoval ke střele mimo, puk si ještě dojel a zkoušel nahazovat na brankáře. Neúspěšně.
1:31
Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Nejezchleb a Hořava M.
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 0:1

Domácí nezachytili kotouč ve středním pásmu a hosté brejk dvou na jednoho zkušeně proměnili.
2:35
Domácí brankář Konrád si připisuje další zákrok po střele Martina Hanzla od modré.
4:48
Litvínovu gól nasadil křídla, ovládá hru a Olomouc se nemůže dostat přes střední pásmo.
5:41
Jako bych to přivolal, čtvrtá domácí lajna se po Skrbkově zavezení puku dostala k zajímavé střele, jmenovitě Herman střílel švihem z mezikruží, Janus se blýskl úspěšným zákrokem.
6:24
Hübl (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pavlík
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 0:2

Litvínov je v laufu! Střelu Pavlíka zametl za Konráda Viktor Hübl. Tak to je pro kohouty nečekaná sprcha.
7:33
Vyloučen hráč Eberle (Olomouc), 2 min. za hákování
Eberle si pomohl hokejkou v souboji se Skleničkou a k nevoli tribun dostává menší trest.
8:20
Herman vyvezl puk ze třetiny, obhodil si obránce a byl z toho nájezd dvou na jednoho. Obránce stihl srazit puk mířící na volného Buriana, a ten projel těsně kolem pravé tyče.
9:34
Domácí odehráli oslabení velmi aktivně, dokonce si vytvořili nějaké střely. Teď už mohou pokračovat v plném počtu.
12:24
Rychlá hra se posledních pár minut přelévala od branky k brance, hru přerušil až Branislav Konrád chycením puku do lapačky po střele Jurčíka.
13:50
Dobrá akce domácích, přesněji nahrávajícího Tomáše Mikúše a střílejícího Skladaného. pokus po ledě Janus vyrazil holí.
15:06
Verva si při útočné snaze přihrála rukou, hra se stěhuje do středního pásma.
15:58
Po dobývání rohu zkusil Eberle z nulového úhlu překvapit Januse.
16:11
Skrbek vystřelil od modré, teč chumlu hráčů puk zpomalila a ten se odrazil od spodního oblouku Janusovy branky.
16:57
Fořt se hodně důrazně procpal před branku, Janus sice puk vyrazil, domácí ale získávají přesilovou hru.
16:57
Vyloučen hráč Pavelka (Litvínov), 2 min. za hákování
19:00
Hosté jsou v plném počtu, nemuseli čelit žádné vyložené šanci soupeře.
20:00
Je za námi první třetina v níž jsme viděli dvě branky, obě v domácí síti. Vervě prospěl první gól, zatímco domácími otřásl a i nadále měli v defenzívě chvílemi velké problémy.
20:00
20:50
Ostřížek v akci dvou na jednoho napřáhl, jeho střelu ale zblokoval obránce.
21:53
Vyloučen hráč Sörvik (Litvínov), 2 min. za sekání
Sörvik sekl do hokejky dotírajícího Tomáše Mikúše a okamžitě odjel na trestnou lavici.
23:34
Dvakrát se puk odrazil k Olomouckým, až z toho Laš vytěžil střeleckou pozici. Mířil nahoru, puk ale minul šibenici o půl metru.
24:13
Hosté jsou v plném počtu, dál se ale musí bránit ve vlastním pásmu.
24:37
Vervu vysvobodil až Martynek, který šel hodně důrazně do nájezdu z pravé strany, až z toho byla posunutá domácí branka.
24:54
Dvakrát během pár vteřin řeší Konrád puk v brankovišti bezpečnostním zalehnutím.
24:06
Cink! Střela Pavelky zazvonila o tyč domácí branky.
26:03
Strapáče v obrovské šanci nejprve vychytal Janus a dorážku do odkryté branky zase jeden z hostujících obránců.
26:24
Vyloučen hráč Nejezchleb (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
27:23
Minuta přesilovky pryč, domácí se nemohou dostat do pásma.
28:43
Hosté jsou v plném počtu, ani tahle početní nevýhoda jim vrásky neudělala.
31:04
První lajna domácích se nemohla dlouho dostat z vlastního pásma, vyhození z nouze nakonec přikryl Janus a bude se vhazovat před jeho brankou.
33:21
Vyloučen hráč Nejezchleb (Litvínov), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Hosté hráli v šesti, trest odsedí Nejezchleb.
34:20
Nahození tečoval Juraj Mikúš, puk ale přeletěls Janusem i branku.
35:24
Hosté jsou v plném počtu.
35:40
Nejezchleb napřáhl nečekaně z levého kruhu a Konrád byl rád, že střela nešla o pár centimetrů výš, to by totiž jeho beton přeletěla do branky.
39:05
Běží poslední minuta druhé třetiny a útočnou aktivitu domácích přibrzdil ofsajd.
40:00
Ve druhé třetině jsme gól neviděli a nutno říct, že s výjimkou jedné velké šance k němu měli domácí poměrně daleko. Marně hledají jak se dostat přes pozornou defenzívu Vervy, která začíná s napadáním už v útočné třetině.
40:00
41:20
Houdek od modré nastřeloval na branku mimo.
42:10
Martynek nabral rychlost a po přechodu za modrou napřáhl, ránu doprostřed branky Konrád bezpečně vyrazil.
43:25
Burian uspěchal rozehru a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před branku Mory.
44:17
Holec se dostal k ráně, v poslední chvíli ji ale obránce Vervy srazil do ochranné sítě.
44:45
Holec nabil na odkrytou střelu Marku Lašovi, Janus je dál bezchybný.
45:53
Mora si dokázala vynutit tlak, přesněji druhá lajna a Litvínov raději vyhazuje přes všechny čáry.
47:37
Knotek obral o puk obránce, ale místo střely hledal lépe postaveného Holce, kterého ale Verva stihla pokrýt.
49:47
Domácí Staněk si počíhal na modré na jednoho ze soupeřů a poslal ho tvrdě na led. To se nelíbilo Nejezchlebovi a bude se vylučovat.
49:47
Vyloučen hráč Nejezchleb (Litvínov), 2 min. za hrubost
49:47
"My chceme gól" skandují olomoučtí diváci. Uvidíme, jestli se jejich přání kohouti v přesilovce přiblíží, zatím jim totiž početní výhody nešly.
51:53
Litvínov je v plném počtu. Domácí se dostali k jedné nepříjemné střele z hole Strapáče, která skončila na vyrážečce Januse.
52:46
Litvínov dohrál svůj brejk téměř až do prázdné branky, Konrád byl ale rychle u tyčky, navíc Martynek z úhlu netrefil dobře puk.
56:30
Rozhodčí přerušili hru, na ledě je Kristián Reichel. Nakonec s pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.
58:00
Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:22
Reichel s Hüblem vyšachovali domácí obranu, malé naděje domácích zachránil Konrád.
Oddechový čas domácích.
Domácí jsou v šesti.
58:41
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Holec
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:2

Januse odčaroval Jan Knotek tvrdým švihem do šibenice.
58:50
Konrád se vrátil do branky jen na buly, domácí pokračují v šesti. Puk je ale v rohu a u něj osm hráčů.