Příjemný nedělní podvečer z Olomouce, kde přesně v 17 hodin začne utkání 27. kola Tipsport extraligy mezi místím HC a Litvínovem.
Hosté přijíždějí ve výborném rozpoložení, v listopadu šli od výhry k výhře a posouvali se tabulkou až na aktuální třetí příčku. V pátek navíc vyhráli v Pardubicích 3:2, dnes tedy mohou svou bilanci z venkovních hřišť ještě vylepšit.
Domácí jsou na tom o poznání hůře, v pátek si ale vylepšili náladu, když před vyprodaným zimákem skolili Kometu Brno 5:2. Jenže jiný den, jiný zápas. Dnes je zimák zatím sotva poloprázdný, a jak už byla řeč, Litvínov je v jiném rozpoložení než poněkud tápající brněnský soubor.

Rozhodčí: Šír (CZE), Pavlovič (SVK) - Blümel (CZE), Zavřel (CZE)
Počet diváků: 4 012

Oba celky už naskakují na led, ještě pár koleček a můžeme začít.
0:00
0:09
Uf, tak to mohl být úvod! Skladaný na pravé straně nabral rychlost, natlačil se před Hübla, ten musel vytáhnout těžký zákrok betonem.
1:37
Holec (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mikúš a Mikúš
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0

Tak přece jen zahřmělo. Juraj Mikúš zmátl obranu hostí, Tomáš Mikúš pálil z mezikruží a dorážející Miroslav Holec zblízka nemohl minout.
3:15
Litvínovský Pavelka šikovně pálil od modré, Konrád snad po teči vyrazil puk maskou.
3:47
Martin Hanzl se po buly dostal až před Konráda, jeho bekend musel olomoucký brankář vyškrábnout ramenem.
5:50
Kohouti se rozjížděli ve třech na jednoho, ale neměli rychlost a hosté stihli uhasit problém hned v zárodku.
6:58
Skladaný najížděl sám na Hübla, ale navrch měl litvínovský gólman, stejně jako při dorážce Knotka.
8:19
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Tomáš Mikúš se šikovnou kličkou zbavil Kubáta, který aby zabránil střele z nebezpečného prostoru, musel faulovat.
8:26
Vyrůbalík začal přesilovku dělovkou od modré, kterou Litvínov stačil jen ke Skladanému. Rychlá dorážka prosvištěla brankovištěm půl metru mimo tyč.
9:25
Po minutě jízdy na kolotoči ve vlastním pásmu se Litvínov osvobozuje.
10:32
Hosté jsou v plném počtu.
11:55
Vyloučen hráč Mikúš (Olomouc), 2 min. za hákování
Výhodu přesilovky budou mít i hosté.
13:06
Po teči Černého skončil puk v ochranné síti.
13:58
Litvínov sehrál hodně dobrou přesilovku co do času stráveného před Konrádem, vyloženou šanci si ale nevytvořil. Mora je v plném počtu.
15:48
Vyrůbalík s vypětím sil udržel puk v pásmu a pak nahozením umístěným vystrašil Hübla.
17:11
Akce Litvínova končí v lapačce Konráda, do konce třetiny zbývají méně než tři minuty a domácí zatím po dobrém vstupu vedou 1:0.
19:25
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Skladaný
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:0

Tak to je trochu šok v závěru třetiny, protože domácí vytěžili gól trochu z ničeho. Knotek pálil z pravé strany na bližší tyč a Hüblovi střela utekla.
20:00
20:00
20:29
Mora začíná tak jako první část velkou šancí, Hübl zasáhl koncem betonu.
21:50
Strapáč (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Eberle a Matai
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:0

Strapáč měl u tyče tolik času, že mohl dorážet dvakrát. Poprvé ještě Hübl zasáhl, podruhé už neměl šanci. Po prvních dvou se prosazuje i třetí lajna Olomouce.
22:23
Laš byl v nájezdu podražený a uvidíme trestné střílení.
22:23
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Laš (Olomouc) neproměnil
Střela z forhendu mířila nad.
23:05
A další horko před brankou chemiků. Tentokrát Juraj Mikúš položil i Hübla, ale nedokázal puk zvednout do horní poloviny.
25:37
Ani jednomu týmu se teď nedaří přechod přes modrou, defenzíva vládne ledu.
26:26
Tomáš Mikúš chyboval při rozehře a Litvínov z toho vytěžil nebezpečnou střelu, kterou však Konrád tágem vyrazil do ochranné sítě
27:29
Nejprve měl na hokejce čtvrtý gól Tomáš Mikúš, ale Hübla neukličkoval. Z protiútoku byl faulován Gerhát a pojede trestné střílení.
27:29
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Gerhát (Litvínov) neproměnil
Kličku na Forsberga Konrád přečetl a lapačkou puk vyrazil.
28:39
Matai (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Skladaný
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:0

Nahození Mataie od modré proletělo vším a zastavilo se až v síti.
29:18
Že by den otevřených dveří? V nájezdu tentokrát Holec, mezírku mezi betony ale stihl Hübl včas zavřít.
30:02
Viktor Hübl si položil i Konráda, ale v okamžiku, kdy chtěl puk zasunout do prázdné branky se mu do cesty vrhnul obránce David Škůrek.
31:57
Další rodící se nájezd Holce zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.
32:37
Dva tvrdé příklepy chemiků a domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.
35:03
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Holec a Matai
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 5:0

35:31
Domácí opět v gólové pozici, proti Ostřížkovi měl tentokrát Hübl navrch.
36:07
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za podražení
37:50
Strapáč měl před sebou prázdnou branku, ale puk se mu postavil na hranu, takže ze dvou metrů vysoko přestřelil.
38:53
Konrád vyjel z branky a málem se mu to vymstilo, když jeden z hostí nahodil puk z mrtvého úhlu a ten se v olomouckém brankovišti několikrát odrazil.
40:00
40:00
40:37
Laš (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Skladaný
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 6:0

Kohouti znovu otevírají třetinu gólem, tentokrát první lajna, jmenovitě Marek Laš se svou dorážkou.
41:44
Eberle (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Ostřížek a Rašner
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 7:0

Kdo dál? Tentokrát si dal gól Jan Eberle, když mířil pod víko.
Olomouc posunula své střelecké maximum sezony. Dosud nastřílela nejvíc šest branek v Plzni, ale to bylo i s prodloužením.
46:13
Černý byl úplně sám u tyčky, Konrád ho ale fantasticky vychytal a dál drží šanci na nulu. Hosté vytěžili alespoň přesilovku.
46:13
Vyloučen hráč Galvas (Olomouc), 2 min. za podražení
46:24
Hořava úplně sám před brankou, Konrád zázračně vyrazil nad.
46:32
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za podražení
1:41 vteřin se mají domácí bránit ve třech, odčarují chemici Konráda?
47:35
Zatím Konrád odolává, aktuálně pokryl ránu Černého zblízka.
47:56
Ani příklepem to nepůjde, zjistil Jiří Gula.
48:27
Hořava M. (Litvínov) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Reichel a Trávníček
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 7:1

Tak přece! Ránu Reichla, která se odrazila od spojnice, dorazil do branky Miloslav Hořava.